Как се прави ТИРАМИСУ???

  • 15 254
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 855
Пуснах търсачката, ама не открих рецепта  newsm78

# 1
# 2
  • Мнения: 22 867
Ето и ОТ ТЪРСАЧКАТА! Напиши просто тирамису. Излизат много страници.

# 3
# 4
  • Мнения: 855
Благодаря ви много  Hug Още утре ще се пробвам   chef

# 5
  • Мнения: 818
Много харесвам оригиналната рецепта за Тирамису/сьс сурови жьлтьци/,но вече поради опасността от салмонела и най-вече от птичи грип не я правя.Ще напиша новата си рецепта,която е без яйца и е мнооого вкусна.

Тирамису

Бишкоти Совоярди
Кафе еспресо

крем:250гр. сирене Маскарпоне
         100гр. Буко или Филаделфия
         1ч.ч. пудра захар
         150мл. течна сметана
         ром
Течната сметана се разбива.Прибавят се и останалите продукти за крема и се разбиват добре.

# 6
  • Мнения: 4 176
Цитирам рецептата от бишкотите за тирамису:

Продукти:
36 броя бишкоти ( ladyfingers)
450g. Маскапоне
5 желтъка
1 разбит белтък
150 гр. захар
1 голяма чаша кафе без захар
Към кафето се прибавя а 1ч. ликьор по ваш вкус ( уиски най-добре)
какао за поръсване

Приготовление:

Рабиват се желтъците със захарта до получаване на еднородна смес. После прибавете сиренето Маскапоне и бъркайте внимателно. Прибавете разбития белтък и алкохола. разбърква се всичко.

В тава сложете слой от крема. После натопете бишкотите в кафената смес, като се обръщат от двете страни. Редят се в/у крема.
После се слага втори слой крем и пак напоени бишкоти.
Завършва се с крем, след което се заглажда с шпатла и се ръси с какао отгоре.

Да престои в хладилника поне 2 часа. Най-добре е да се приготви един ден предварително.
Тази рецепта съм я правила и е направо разкошна.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 686
Някой май правеше фалшиво "тирамису".
Какво се сменяше при него? Сиренето "Маскарпоне" или кафето се подменяше с нещо?
Харесва ми този десерт. Купувала съм си го. Дори съм пробвала "сладоледено тирамису", което ми хареса най-много, но в чужбина.
Проблемът е, че не обичам кафе, а маскарпонето ми се вижда скъпичко. Ще ми дадете ли идея за подмяна на сиренето. Знам, че така тирамисуто няма да е "оригинално" а ще е нещо като чийзкайк, но пък аз не държа на оригинала Blush

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 686
Колебая се дали да не си купя ликьор "Айриш крийм" от Билата   newsm78 и да потопя бишкотите в него....!!!! Някоя от вас пробвала ли е този крем?! Какви са отзивите?

# 9
  • София
  • Мнения: 38 214
Маскрапонето може да се замени с крема-сирене или извара. А вместо кафе може само ликьор - например Бадемов аперитив. Или малко безкофеиново...
Оригиналното тирамису се прави с Амарето, така че Бадемовия аперитив е най-близко по вкус до него.

# 10
  • Мнения: 901
Всъщност оригиналното Тирамису се прави с Марсала ( десертно вино).......
Ако замените Маскрапоне - това вече не е тирамису...нищо не може да замени маскрапонето уви  Sad

# 11
  • Мнения: 6 243
А като си купите маскрапоне за тирамису, намразвате тирамисуто, защото маскрапонето ви излиза златно. Аз затова тирамису не правя. Grinning

# 12
  • Мнения: 901
златно, но  с  божествен вкус  Wink

# 13
  • Мнения: 5 873
А като си купите маскрапоне за тирамису, намразвате тирамисуто, защото маскрапонето ви излиза златно. Аз затова тирамису не правя. Grinning
Добре де,за каква цена говорим?Отдавана искам да направя тирамису,но не съм виждала тук маскрапоне(или пък съм голям заплес,незнам... ooooh!),пък като казвате,че е скъпо... newsm78

# 14
  • Мнения: 4 176
А като си купите маскрапоне за тирамису, намразвате тирамисуто, защото маскрапонето ви излиза златно. Аз затова тирамису не правя. Grinning
Добре де,за каква цена говорим?Отдавана искам да направя тирамису,но не съм виждала тук маскрапоне(или пък съм голям заплес,незнам... ooooh!),пък като казвате,че е скъпо... newsm78
Не е кой знае колко скъпо. 450 гр. = 15.00 лв.

Общи условия

Активация на акаунт