Месото

  • 1 378
  • 36
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 2 266
Полезно ли е според вас всекидневното приемане на месо след една година?

# 1
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Според мен не е, но аз съм вегетарианка и съм пристрастна. Аз въобще не им давам месо на моите, но в детската градина и при бабите си ядат.

# 2
  • Мнения: 2 818
Мисля, че всекидневно ще дойде в повече на всяко дете.  Thinking 

# 3
  • Мнения: 356
      Всеки ден - не мисля. Но през ден, през два...

# 4
  • Мнения: 7 821
Моите ядат месо, риба или яйца всеки ден. Аз смятам, че е полезно.

# 5
  • Мнения: 6 390
Полезно ли е според вас всекидневното приемане на месо след една година?
чак полезно всеки ден месо ... не вярвам  Rolling Eyes
въпреки че й готвя само месни манджи  Crazy но съм сигурна че й е вкусно месото - риби и пиле- Wink

# 6
  • Мнения: 3 367
не,за никоя възраст не е според мен;

# 7
  • Мнения: 545
Според мен не трябва да се пита полезно ли е, а какво количество. Че е полезно месото - спор едва ли има. Така че всичко опира до количеството и качеството. (Тя и отровата в малки дози се ползва за лекарство, нали).

# 8
  • Мнения: 212
Ако можеш да осигуриш седем вида месо за всеки един от дните в седмицата,в малки количества-може и да не навреди особено.Ама чак пък много полезно...Струва ми се,че все пак прекаляването води повече до вредни последици,независимо на каква възраст.Яйца-аз давам през ден,понякога и по-рядко.Ние в къщи консумираме месни продукти доста ограничено.Виж,рибата не е месо и за нея съм сигурна,че е мно-о-ого полезна и препоръчителна.

# 9
  • Мнения: 712
Полезно ли е според вас всекидневното приемане на месо след една година?

2-3 пъти в седмицата е достатъчно, мисля.

# 10
  • Мнения: 495
4-5 дена месо, останалите - зеленчуци
да не забравяме, че децата имат нужда от желязо и белтъчини

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 704
според мен-не

Maktub, страхотна снимка! и поза, и поглед, и характер Wink и малко вятър в косите за разкош.

# 12
  • Мнения: 1 383
Аз давам 2-3 пъти в седмицата. В месните пюрета месото е 8-10%.

# 13
  • София
  • Мнения: 4 867
както се вижда, децата ми вече са над годинка. у дома е изключение да седнем да се храним без месо - тогава обикновено ядем яйца. ако не ядем готвено месо, нито яйца, хапваме някаква шунка или филе...  cook не ни е навредило.
всъщност, в менюто в детската градина поне едно от ястията на обяд е с месо - или супата, или основното.
откъде иначе достатъчно белтъчини  newsm78

# 14
  • Мнения: 2 116
Давам всеки ден! Много го обича!  Laughing

# 15
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Зависи.
Моето едногодишно момиче всеки ден има едно месно ядене, но... Месото в повечето случаи е пилешко, а като количество е крайната част на бутчето. Мисля, че е добре да се яде месо.

# 16
  • София
  • Мнения: 39 757
Според мен зависи от количеството, и качеството. Не е казано, че трябва да му дадеш да дъвче кюфте или кебапче Simple Smile
Според мен храната трябва да е балансирана - от всичко по малко.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 967
Според мен не е. Ние сме на детска кухня и там почти ежедневно има месо, та затова се старая през почивните дни да е на зеленчуци.

# 18
  • Мнения: 14 654
според мен не е полезно, даже е вредно, но не си написала дали детето обича месо или не- най-вече това трябва да бъде критерий трябва ли да се дава дадена храна

# 19
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 256
Само 1-2 дни в седмицата е на вегетарианско меню, без месо. Децата са във възраст, в която се нуждаят от енергията на месото  Peace

# 20
  • В офиса
  • Мнения: 4 012
Абсолютно излишен въпрос. Всеки си е отговорил и спазва правилата, които е решил.
В къщи сме на схемата на Янита.

# 21
  • Мнения: 772
Ние сме скарани с месото. Sunglasses

# 22
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Ако беше месо като месо, да го ядем всеки ден. Но като знам с какво тъпчат животните, къде ги отглеждат и как ги умъртвяват, че и след това - обработката...  ooooh!

# 23
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ако беше месо като месо, да го ядем всеки ден. Но като знам с какво тъпчат животните, къде ги отглеждат и как ги умъртвяват, че и след това - обработката...  ooooh!
Точно така. И месото, и млечните продукти са натъпкани с толкова буклуци, че не е истина просто (вредата им е най-голяма именно при децата). Но като оставим това на страна, пак не виждам нищо полезно в месото (белтъчините и желязото се набавят и само от растителна храна).

# 24
  • София
  • Мнения: 2 437
Ако беше месо като месо, да го ядем всеки ден. Но като знам с какво тъпчат животните, къде ги отглеждат и как ги умъртвяват, че и след това - обработката...  ooooh!
Точно така. И месото, и млечните продукти са натъпкани с толкова буклуци, че не е истина просто (вредата им е най-голяма именно при децата). Но като оставим това на страна, пак не виждам нищо полезно в месото (белтъчините и желязото се набавят и само от растителна храна).
Има един витамин Б12, който е само в месото Peace
Та, този витамин е доста важен

Давам всеки ден пуешко месо.

# 25
  • Linz
  • Мнения: 11 619
В12 се синтезира от организма също както и D3- установено е. Има го и в млечните продукти и яйцата.

# 26
  • София
  • Мнения: 2 437
В12 се синтезира от организма също както и D3- установено е. Има го и в млечните продукти и яйцата.

Странно. Права си, че го има и в млякото и яйцата. В листовката на витамина пише, че се съдържа само в месната храна, но сега прочетох в нет-а, че го има и в млякото и яйцата. Thinking

# 27
  • Мнения: 2 818
Според мен не трябва да се пита полезно ли е, а какво количество. Че е полезно месото - спор едва ли има. Така че всичко опира до количеството и качеството. (Тя и отровата в малки дози се ползва за лекарство, нали).

Спор винаги ще има Laughing (Според мен в месото няма нищо полезно,което го няма в растенията и млечните продукти)

Maktub, страхотна снимка! и поза, и поглед, и характер Wink и малко вятър в косите за разкош.

Благодаря Hug  Една малка енергична вегетарианка Mr. Green

# 28
  • Мнения: 565
Според мен не. Особено , когато говорим за месото, което се продава по магазините- блъскано с антибиотици и химикали. Аз давам на малката само риба и домашно пилешко. Колбаси, кайми- Naughty
Не мисля ,че е проблем да си набавиш каквото и да било, ако не приемаш месо- в крайна сметка по света има толкова много вегетарианци и веганци Hug
Аз през цялата си бременност не съм яла никакво месо, говориха ми как бебето ще се роди недоносено, аз ще имам анемия, бебето ще има анемия и какво ли още не.Е, изкарах чудесна бременност, малката макар че се роди ( със секцио) две седмици преди термина беше 3 300кг.
А свинско, телешко, агнешко и всякакъв род колбаси не ям от 8 години.
Въпрос на убеждения:)

# 29
  • Мнения: 509
Само един ден от седмицата не давам месо,останалите шест задължително.

# 30
  • Мнения: 46 508
Да. Разбира се малко количество с подходяща гарнитура. Понякога месото й се изчерпва с пилешка супа, но винаги присъства в менюто за деня  Peace

# 31
  • Мнения: 5 183
Да. Разбира се малко количество с подходяща гарнитура. Понякога месото й се изчерпва с пилешка супа, но винаги присъства в менюто за деня  Peace

И при нас така.

# 32
  • Мнения: 1 107
Точно си четях Спок, той пише, че не е необходимо да се дава месо всеки ден, стига в менюто да присъстват достатъчно зелени зеленчуци  Thinking
Иначе аз давам почти всеки ден месо, а веднъж седмично - риба  Thinking

# 33
  • Мнения: 704
Полезно ли е според вас всекидневното приемане на месо след една година?

Не, не е полезно - според мен.

Аз съм вегетарианец от 14 години Simple Smile;
по отношение на бременността - съвсем нормална, със стойности на хемоглобина в 9-и месец - 128, без прием на каквито и да е добавки.

Дъщеря ми е консумирала месо /като вид - домашно заешко/, но тъй като я гледаме у дома, мога да си позволя да внасям корекции в диетата й.
Риба не давам, заради силна алергична реакция...

# 34
  • sofia
  • Мнения: 8 936
Моя не ще да го яде.
В момента (понеже не е на детска) кара на прясно мляко, чат-пат картофи на манджа (Мамо, махни тия кюфтета (това за мусаката), като е с компания яде и други работи....филия с масло и шарена сол.....но поне два литра прясно мляко изпива.
Суров зеленчук и плод не иска дори и да опита newsm78
Явно не само кърмачетата могат да карат само на мляко Laughing

# 35
  • Мнения: 8 505
Давам и всеки ден.Не прекалявам с количества.
Забелязала съм,че в яслата имат един вегетариански ден в седмицата-понякога го изкарвам докрай без месо,но в повечето случаи забравям.

# 36
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Off... Връзката между вегетарианството и анемията е мит.

Общи условия

Активация на акаунт