Родилно отделение към МЦ "Здраве" - Пазарджик

  • 58 372
  • 113
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 451
Мили мами,
има ли сред вас раждали в този частен родилен дом в Пазарджик. Споделете какво е мнението ви? И всякакви други подробности ще са ми от полза. Аз съм от Стамболийски и мислих да раждам в Окръжна в Пловдив, но се оказа, че гинеколога при който ходя е напуснал от там и е отишъл да работи във въпросната частна клиника. И аз съм в дилема. Къде ще раждам? newsm78

Последна редакция: вт, 20 мар 2007, 02:20 от Mamma

# 1
  • Мнения: 4 451
Никой ли не е раждал там? Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 130
Мари Анка, аз съм родом от Пазарджик и миналата година също се чудех дали да раждам във въпросния род. дом или в Свети Георги в Пловдив. ходих лично и майка си пращах да гледа и преценява. Много е хубаво там, лекарите са специалисти. Да раждаш там не е лошо...струва парички. Аз обаче си направих равносметка и събрах доста мнения- най големите специалисти са в Свети Георги в Пловдив. Аз родих там и съм изключително доволна....и то без 1 лев да платя. Персоналът е перфектен, условията чудесни и в крайна смека в акта за раждане на детето пише Пловдив... Ти си решаваш, но ако трябва аз пак да родя- ще отида отново в Свети Георги на Пещерско шосе - прекрасен екип.... Успехи и дано раждането ти е така леко като моето Grinning

# 3
  • Мнения: 4 451
Благодаря ти от сърце за мнението. Проблемът е в това, че аз ще раждам секцио (по всяка вероятност) и незнам дали не е добре предварително да ангажирам лекар.

# 4
  • Мнения: 4 451
Вече имам малко повече информация за "Здравец", от моят гинеколог, който работи вече там. Болницата е многопрофилна, частна. Секциото там + 5 дни престой струва 270 лева. Не носиш нищо, всичко си е от там - памперси, чаршафи и т.н. Нормалното раждане е по-евтино. На мен обаче ми се искаше раждали вече мами там да споделят добри ли са лекарите и акушерките там и да разкажат за личните си впечатления, но незнам защо никой не се включва newsm78

# 5
  • Мнения: 71
Попитай в отчетни по градове-гр.Пазарджик за информация.Макар и аз да съм пазарджиклийка,не съм чувала за родилен дом "Здравец",по-скоро за родилно отделение към многопрофилна болница и ДКЦ "Здраве".

# 6
  • Мнения: 592
Здравйте,
живея в 4ужбина,а родом сам от паzарджик, не сам 4ула zа дом "Зравец". Знам само zа 4астната болниzа "хигия". А Що се отнася до нея, спеzиалисти я посетили и каzали zа хотел става , но не и zа болниzа. По сложните слу4ай ги прехварляли в болниzата, ина4е там сам най иzвестните имена на акуШер гинеколоzи в Паzарджик. Потварди ми го майка, която е пенсионирана акуШерка.
Преди 2 семици бях в отпуска в Паzарджик и реШих да си направя видеоzон (бях в 15 г.с.), да не ти раzправям, видеоzонат бе от миналия век  едно портетивно телевиzор4е. ИЗБЕРИ ПЛОВДИВ или пак лекар, но в болница. НеЩо им нямям доверие. На техниката и  готовността zа спеШност, а z самат асм мед. сестра и пораzпитах

# 7
  • Мнения: 603
mari_ankaаз раждах там-в ДКЦ"Здраве"и съм страшно доволна-от лекари,персонал,абе от всичко-нормалното е 230,а секцио-270.Питай какво точно те интересува,за да ти кажа.Ако искаш пиши на ЛС най-добре,че мога да забравя да проверя темата Embarassed

# 8
  • Мнения: 4 451
Да, така е наистина, става дума за родилното отделение към ДКЦ "Здраве". Не съм разбрала правилно името Embarassed. Благодаря на всички ви. Pepi писах ти на лични. Ако има други мами раждали там, пишете!
За "Хигия" и аз не съм чувала нищо хубаво. Confused

# 9
  • Мнения: 71
Да, така е наистина, става дума за родилното отделение към ДКЦ "Здраве". Не съм разбрала правилно името Embarassed. Благодаря на всички ви. Pepi писах ти на лични. Ако има други мами раждали там, пишете!
За "Хигия" и аз не съм чувала нищо хубаво. Confused
Аз самата съм раждала първото си дете в болницата,второто в "Хигия".И мен ме бяха наплашили,че ако има проблем,от Хигия ги пращат в болницата,но реших да рискувам.Защото с първото ми дете наистина имаше проблем,но това,че бях в болницата с нищо,ама нищо не помогна.По тяхна вина замалко да изпуснат детето ми.По една щастлива случайност дъщеря ми сега е жива #2gunfireТака че Господ да ни пази!

# 10
  • Мнения: 4 451
Червенорозка, наистина всичко е Божа работа. И при най-добрия лекар може нещата да се объркат, както и се е случвало. Ти за коя болница говориш? За "Здраве" ли?

# 11
  • Мнения: 71
Червенорозка, наистина всичко е Божа работа. И при най-добрия лекар може нещата да се объркат, както и се е случвало. Ти за коя болница говориш? За "Здраве" ли?
Не!Говоря за общинската ни болница.Преди 6г. само там имаше родилно отделение NaughtyРодилното на "Здраве" е най-новото в града ни,но не зная нищо за специалистите там.Единствено от моя опит, бих посъветвала всички бъдещи майки,да раждат там,където условията позволяват бебето да е в една стая с майката.Така както майката гледа и трепери за детенцето си,никой друг не го прави.Отделно предимството да го кърмиш по всяко време,а не когато решат да ти го донесат CrazyА пък аргумента,че така майката не можела да си почива е #Crazyнаправо смешен.

# 12
  • Мнения: 592
Здравейте,

И самостоятелната стая е много важно, но гледай да имат готовност zа спеЩност zа бебето. Да не дава господ да го дранкат с линейката до детски лекари специалисти. Не раzбрах оба4е секцио ли Ще баде или нормално раждане. Ако е нормално , глей и да има готовност zа секцио. Аz Ще питам мама.
 До скоро

# 13
  • Мнения: 4 451
Да, ще раждам секцио, заради седалищно разположение на плода. Там дори ми предложиха спинална упойка. Условията са добри, бебо е от първия момент при майката.

# 14
  • Мнения: 592
Zdrasti mari anka!
Питах майка, тя не се иzкаzа добре zа zравец _ мили млади неzнайни спеzиалисти, купили баzата, нямали достата4но апаратура. Но не се ШаШкай тя е пенсионекра и едва ли се интересувала подробно. Аz какво бих те посаветвала_ виж раzу4и имат ли готовност zа детски лекар и спеШна помоЩ zа бебето ( недай си боже) и имат ли интенzивно отделение. Що се отнася до спиналната Ще ти я направят, то така и трябва да баде. Вий дали докторите са сас специалност и какав опит имат и колко секциа иzварШват на година. Това мойе директно тйах да си ги попитаШ и тогава реШи.

Ето и днес 4етох немско списание zа бременни и сажети и там пиШе, не гледаите дали родилната zала е голяма и комфортна, дали има вана, ами попитайте има ли детски доктор, и готовнст zа теска детска интенzивна помоЩ. ЗаЩото доктоите докато те zаШиват детскийат доктор ди преглежда детето и ако не иzплакало достата4но или неЩто друго смуЩаваЩо го праЩтат с кувиоz4е и топла лампа ж саответното отделение, а ако няма такова с линейка.

Общи условия

Активация на акаунт