Лекарства - дозировки , странични ефекти , взаимодействия ...

  • 883 256
  • 2 912
  •   1
Отговори
# 1 830
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 440
Здравейте маг.фарм.Вълев!
Синът ми е на 2,5 г. В момента е леко настинал - киха, има прозрачни сополки и нослето му нощем се запушва, няма темп....Искам да ви попитам какви капки да капя вечер, та да му облекчавам съня...изобщо какви леки капки да капя при такива случай? Обикновено при нас е налице задна хрема и тогава ни изписват макситрол и торбадекс или биопарокс в носа..Обаче сега, засега, случаят не е такъв - детето не хърка...От капките за нос са ни изписвали виброцил и Ксилометазолин...Да капя ли въобще някакви капки или да караме на физиологичен разтвор, стеримар или низита?
Благодаря предварително!

# 1 831
  • shumen
  • Мнения: 18 012
Здравейте,маг.фармацефт Вълев.Днеска ходих на личният лекар.Каза ми да продължа с АБ-то,който е Лекоклар XL ,Флавамед за кашлицата,а за болките в ушите добави Наклофен.Наистина лимфните ми възли били много увеличени.В събота съм пак на контр.преглед и ако трябва,ако не са спаднали дотогава лимфните възли и не ми е минало ухото ще минаваме на Гентамицин-инжекции.

# 1 832
  • shumen
  • Мнения: 18 012
Според Вас как е назначеното лечение-добре или зле?

# 1 833
  • Мнения: 647
Здравейте маг.фарм.Вълев!
Синът ми е на 2,5 г. В момента е леко настинал - киха, има прозрачни сополки и нослето му нощем се запушва, няма темп....Искам да ви попитам какви капки да капя вечер, та да му облекчавам съня...изобщо какви леки капки да капя при такива случай? Обикновено при нас е налице задна хрема и тогава ни изписват макситрол и торбадекс или биопарокс в носа..Обаче сега, засега, случаят не е такъв - детето не хърка...От капките за нос са ни изписвали виброцил и Ксилометазолин...Да капя ли въобще някакви капки или да караме на физиологичен разтвор, стеримар или низита?
Благодаря предварително!

Поръчайте да ви направят капки Коларгол 2% и капете по 3 капки във всяка ноздра поне три-четири пъти на ден. Ако няма къде да ви ги приготвят - вземете си сребърна вода. Ксилометазолин е средство на последен избор - ако можете, не го ползвайте.

Направете инхалации в гореща вода и сода преди лягане.

Инак, през деня ползвайте неограничено често физиологичен разтвор - най добре стеримар, диснемар, тетрисал.

И направете на детето чай от листата на индрише (бабите го гледат в саксии).

Ето ви още една билкова рецепта при водниста или алергична хрема:

Radix Sarsaparillae 100 g (корен сарсапарила)
Herba Equiseti 50g (стрък полски хвощ)
Herba Agrimonii 50g (стрък камшик)
Herba Teucri poli 40g (стрък бяло подъбиче)
Fructus Cynosbati 200 g (плод ширка)

2 супени лъжици от билките се слагат в порцеланов съд и се заливат с 500 мл вряла вода. Похлупва се и стои 12 часа (например, за една нощ). След това се прецежда с тензух или неметална цедка. Не се бърка с метална лъжичка!

Цялото количество се пие на порции за един ден около 50 минути преди хранене - на празен стомах. Ако има необходимост, може да се подслади с мед, но по-добре е без никакви сладости Simple Smile

Ако няма къде да ви приготвят рецептата, дайте сигнал, ще ви изпратим няколко дози по куриер!

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

Последна редакция: чт, 12 мар 2009, 19:58 от маг.фарм. Антон Вълев

# 1 834
  • Мнения: 647
Здравейте,маг.фармацефт Вълев.Днеска ходих на личният лекар.Каза ми да продължа с АБ-то,който е Лекоклар XL ,Флавамед за кашлицата,а за болките в ушите добави Наклофен.Наистина лимфните ми възли били много увеличени.В събота съм пак на контр.преглед и ако трябва,ако не са спаднали дотогава лимфните възли и не ми е минало ухото ще минаваме на Гентамицин-инжекции.

Моля ви! В никакъв случай ГЕНТАМИЦИН! От него се оглушава! Има толкова много други антибиотици! Гентамицин се ползва само, ако пациентът ще мре и няма никакъв друг антибиотик, дето да действа! После, като си загубите слуха завинаги, на кого ще се сърдите?!

Дайте малко повече пари, ако се стига до антибиотик, и си купете нещо без такива невероятни странични ефекти!

А, какви чайове пиете? Какви процедури си правите или чакате антибиотиците всичко сами да свършат?

И ми казвайте редовно какво става с вас!

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 1 835
  • Мнения: 94
Здравейте! Четейки темата, не можах да се въздържа да не се включа. Аз съм от Бургас, имам син на 5 год. и както можете да предположите, често се налага да купувам различни медикаменти. Ходя почти винаги в една и съща аптека. Аптекарите там са на изключително ниво, те са и собственици! Направо си е удоволствие- обясняват всичко относно приема на лекарството, ако го нямат в момента, обаждат се и до края на деня го имаме. Спокойно им се доверявам, ако ми кажат, че някой от медикаментите, предписани от лекар, не е добър. Случвало се е да нямам достатъчно пари в себе си в момента и в тази аптека без притеснение ми дават лекарството с уговорката да им го платя, когато мвинавам оттам следващия път. За децата винаги има бонбонче или дъвка и те са доволни- колко му трябва на едно дете. Но най-важното е, че там усещам, че някой го е грижа за здравето ни  повече, отколкото за печалбата. Цените не са надути, никога не се е случвало да попитам какво да взема за  леко възпалено гърло и да си изляза с цяла торба лекарства и празен портфейл. Съгласна съм, че фармацевтът не може да прегледа нито мен, нито детето ми и при проблем трябва да се обръщам към лекаря си. Но от опит съм се убедила, че специално при нас съветите, които получавам в кварталната аптека са далеч по-компетентни от съветите на GP-то.
Съжалявам, ако съм отегчила някой с дългия си пост, просто смятам, че във всички аптеки нещата трябва да стоят по този начин.
Здравей! Hug
Много ме заинтригува поста ти!Коя е тази аптека?И аз съм от Бургас ,но досега не съм попадала на такива фармацевти.Може и на лични да ми отговориш,но мисля,че и други бургазлийки ще ги интересува.

Аптеката се намира на ул.Дебелт, до Борисовата градинка. Не съм обърнала внимание на името досега Embarassed, но непременно ще го направя и ще ви пиша.

# 1 836
  • shumen
  • Мнения: 18 012
Здравейте маг.фарм.Вълев.В момента освен всичките лекарства,който пия,пия и чай"Бронхопам"и си правя инхалации със лайка.Но уви,болката не минава,а се увеличава.В момента много ме боли ухото и лимфните възли.Дори слагах топло на ухото,но не минава.Снощи много ме боля и почти не съм спала.Май тази вечер пак ще е така.
Вие можете ли да ми кажете др.инжекционен АБ,който да помага при остри бронхити и увеличени лимфни възли.

# 1 837
  • Мнения: 1 059
Здравейте отново, маг. фарм. Вълев, направи ми впечатление, че сте дали някои съвети за алтернативно лечение и билкови смеси, та затова да ви питам за този продукт http://www.ecopharm.bg/lang_bg/product.php?id=73    дали е подходящ за дете на 2 г.5 м..Освен това на село от бабите чух, че запекът се лекувал и с плодове на черен бъз, но дали е подходящо за толкова малко дете?
А сокът от алое ?
 п.п. сиропът Лакси фрукт съм го поръчала в две от най-големите аптеки в Пловдив още миналата седмица, но все още не е зареден, явно рекламата изпревари появата на продукта.

# 1 838
  • Мнения: 1 984
Здравейте маг.фарм.Вълев!
Синът ми е на 2,5 г. В момента е леко настинал - киха, има прозрачни сополки и нослето му нощем се запушва, няма темп....Искам да ви попитам какви капки да капя вечер, та да му облекчавам съня...изобщо какви леки капки да капя при такива случай? Обикновено при нас е налице задна хрема и тогава ни изписват макситрол и торбадекс или биопарокс в носа..Обаче сега, засега, случаят не е такъв - детето не хърка...От капките за нос са ни изписвали виброцил и Ксилометазолин...Да капя ли въобще някакви капки или да караме на физиологичен разтвор, стеримар или низита?
Благодаря предварително!

Поръчайте да ви направят капки Коларгол 2% и капете по 3 капки във всяка ноздра поне три-четири пъти на ден. Ако няма къде да ви ги приготвят - вземете си сребърна вода. Ксилометазолин е средство на последен избор - ако можете, не го ползвайте.

Направете инхалации в гореща вода и сода преди лягане.

Инак, през деня ползвайте неограничено често физиологичен разтвор - най добре стеримар, диснемар, тетрисал.

И направете на детето чай от листата на индрише (бабите го гледат в саксии).

Ето ви още една билкова рецепта при водниста или алергична хрема:

Radix Sarsaparillae 100 g (корен сарсапарила)
Herba Equiseti 50g (стрък полски хвощ)
Herba Agrimonii 50g (стрък камшик)
Herba Teucri poli 40g (стрък бяло подъбиче)
Fructus Cynosbati 200 g (плод ширка)

2 супени лъжици от билките се слагат в порцеланов съд и се заливат с 500 мл вряла вода. Похлупва се и стои 12 часа (например, за една нощ). След това се прецежда с тензух или неметална цедка. Не се бърка с метална лъжичка!

Цялото количество се пие на порции за един ден около 50 минути преди хранене - на празен стомах. Ако има необходимост, може да се подслади с мед, но по-добре е без никакви сладости Simple Smile

Ако няма къде да ви приготвят рецептата, дайте сигнал, ще ви изпратим няколко дози по куриер!

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

коларгол на деца? защо? сребърна вода? не сте виждали алергия към сребро нали?  все пак сме в 21 в... бяло поддъбиче? детето е 2.5 г... внимавайте моля ви... бялото поддъбиче е много отровно...
@аир-  доза панадол и малко олинт ще са достатъчни...

 

# 1 839
  • Мнения: 1 928
Здравейте,

всяко разболяване на сина ми (4 годинки) започва с хрема,която успявам да спра за ден да не тече ,но нослето остава запушено и винаги има секрети,които трябва да издухва.От това запушено носле се възпалява ушенце и гърло и ни изписват АБ. Педиатърката каза,че много драстично трябва да елиминираме това запушване за ден-два,иначе ще се възпалява ушенцето . Последния път ни изписа  капките за нос Мукосептонекс Е.Подействаха наистина за 3 дни.
Колко време след първия курс от 3 дни за деца могат да се използват отново? Или бихте ли препоръчали други със бърз ефект? Скоро ще си купя домашен инхалатор,но в момента нямам финансова възможност.Та до тогава как да отпушвам нослето,като през 3 дни се повтаря хремата?
Третата сливица е увеличена,но не е за вадене.

Последна редакция: пт, 13 мар 2009, 08:52 от Живанка

# 1 840
  • Мнения: 5 370
Аз искам само да споделя, че Профенидът, за който питах, свърши чудеса. Движа се вече без да "скърцам". Тоест, радикулитът си тръгна....засега.
Чак ми иде да вдигна телефона и да благодаря лично на невролога.  bouquet

# 1 841
  • Мнения: 2 070
Искам да попитам Умкалора ще вреди ли на рефлукса?
Пихме го януари заради хрема,сега имаме пак
Тогава свърши чудо,мисля да го давам вместо разни капки,
но ме притеснява да не обостри рефлукса
Детето има ал.хрема и често прави хреми,които
периодически преминават в мътен секрет,на снимка на максиларни
синуси не показа синузит ,но според УНГ има такъв заради ал. ринит

# 1 842
  • София
  • Мнения: 3 752
Да попитам какво мислите по въпроса за Метилпреднизолон изписан на 11-месечно?За или против?И какво точно означава кортикостероид?Благодаря!

# 1 843
  • Бургас
  • Мнения: 446
Искам да питам за имуномодулатора Биозин. Изписаха го на децата ми, които се възстановяват от пневмония (единия) и бронхит (другия), но сега прочетох, че става за деца над 6г, а те са на 3г 7м. Какво ви е мнението за този препарат?

# 1 844
  • Мнения: 647
Здравейте маг.фарм.Вълев.В момента освен всичките лекарства,който пия,пия и чай"Бронхопам"и си правя инхалации със лайка.Но уви,болката не минава,а се увеличава.В момента много ме боли ухото и лимфните възли.Дори слагах топло на ухото,но не минава.Снощи много ме боля и почти не съм спала.Май тази вечер пак ще е така.
Вие можете ли да ми кажете др.инжекционен АБ,който да помага при остри бронхити и увеличени лимфни възли.

Какъв антибиотик да ви се даде, решава лекар след преглед и антибиограма, аз мога да консултирам, но не и да поставям диагнози.  Има всякакви антибиотици, не знам защо сте любителка на това да ви дупчат с игли и спринцовки!

Нека ви прегледат и ми кажете какво са ви казали!

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

Общи условия

Активация на акаунт