Блазе на холандците...

  • 1 449
  • 28
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=912295

Така ли е, наистина "холандки"?  newsm78

За Германия знам, че е вярно...т. е за бивша Изт. Германия.

Искааааааааааааам и в София да стане реалност това един ден...

# 1
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
Шани, не 3нам в Холандия, но в Швейцария  е точно така...искам и а3 да стане така в София, дано да е скоро.....

# 2
  • Мнения: 6 167
в нашия град също е така.
Велосипедистите са номер 1 просто
най-превилигированата част от движението.

# 3
  • Мнения: 464
А какви ръждясали, грозни и стари колела карат..срамота  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 11 314
За Германия мога само да потвърдя. Особено в северната част (Нидерзаскен например), където е равнинно, повечето градове са на колелета.
Където съм аз е трудно за колоездачи, заради хълмовете, но си има алеи, извън населените места също отделени встрани от канавките и карти на околността.
Дано скоро се подобрят нещата в цяла България, не само в София.

# 5
  • Мнения: 2 757
И за Холандия мога да потвърдя и за Дания - създадени са всички удобства за колоездачи по има страшно много такива по улиците. Ма найка ми даже и беше малко смешно като беше тук. Каза че изглеждало като че ли е ден на велосипедиста. Шофьорите са длъжни да се съобразяват с колоездачите. Затова и колоездачите карат прекалено лекомислено и много бързо, и въпреки алеите и светофарите често стават фатални инциденти. Аз лично карам скутер по велосипедните алеи и често съм в стрес, защото велосипедистите често карат по бързо от мен. Освен това не ползват звънци и се промушват без да се замислят примерно че един скутер не е толкова маневрен като велосипед. В пиковите часове дори ме е страх да си карам мотора.

# 6
  • Мнения: 6 167
А какви ръждясали, грозни и стари колела карат..срамота  Mr. Green

направо ще направя една серия снимки "стари колела в движение'
това и мен ме очудва много.
не може да се каже, че нямат пари, но карат мнгоо раздрънкани колела,
все едно е някаква мода - да караш разжясало колело.

# 7
  • Мнения: 6 390
И аз да кажа, че не само Холандия но и Дания е същата  Wink Peace
Пъъъълно с колоездачи  Laughing

# 8
  • Мнения: 7 914
Вярно е!
Тука всичко живо е на колелета...Майки с по 3(три деца)...бременни...2-3 годишни деца...зима лете... сняг буря...холандците са на колела, понеже е равна земя и няма много баири, да се кара колело тук ( особено и в моментите когато няма вятър) е наистина невероятно удоволствие:
 - Има пътни знаци за колоездачите:


 -  и до всеки път си има Специален път за колелета( дори и междуградския) - винаги е червен и то двупосочен:

а) градски -

б) междуградски:



# 9
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Пръскам се от яд и завист...

Що и в Бг си нямаме колоездачни алеи   Close

# 10
  • Мнения: 3 216
Ау това за колелетата е много вярно,направо се изумих като ги гледах- и нарочно си карат старите раздрьнкани колелета за 20 евро.

# 11
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
В Холандия е страхотно за колоездачите. И аз им завичдам ужасно много. В Германия съм била само в Бавария и не беше толкова добре организирано.
За съжаление на Острова също има още доста да поработят по този въпрос  Tired

# 12
  • Мнения: 1 854
Ау това за колелетата е много вярно,направо се изумих като ги гледах- и нарочно си карат старите раздрьнкани колелета за 20 евро.

Карат ги, защото не на всеки колелото е застраховано, а в по-големите градове крадат много колелетата и особено ако са льскавички и новички са добра примамка.

Аз предпочитам да карам в парковете и по-малките градове, защото в Амстердам, особено в пиковите часове е лудница по велосипедните пьтеки, плюс има и хора с ролери и трябва много да се внимава.Но колелото в част от бита на холандеца, спор няма. Grinning

# 13
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Ами защо да дават пари за лукс-велосипед, след като риска да бъде откраднат е голям. Поне в нашия кампус редовно някой писка, че му задигнали возилото.
Иначе да стигнеш от А до Б в натоварените часове с колело е по-бързо, безплатно и полезно за здравето  Wink

# 14
  • Мнения: 2 907
Навсякъде в Европа според мен е така. Аз понеже мразя да карам кола, все още се предвижвам само и единствено с колело. А ще ти кажа защо карат ръждясали колела Simple Smile
Аз през студентските ми години в Страсбург смених 4 колела! Не ги смених пожелание, а трябваше, защото ми биваха крадени! Накрая отидох и си купих едно старо, изглеждаше много мизерно, но никой после не искаше да го краде. Сега си имам много хубаво колело, даже ще приложа една снимка да ме видите каква съм колоезда4ка  Laughing

# 15
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Добре де, нали западняците отдавна за изкоренили този порок - краденето... Thinking


Аз в Бг си карам новото колело (чисто и лъскаво) по такива прашни и раздрънкани пътища, сърфирайки м/у 1000 коли и бусове Crazy .., но на драго сърце бих се сменила с някой западняк  Laughing

Последна редакция: пн, 24 юли 2006, 11:46 от Шани

# 16
  • Мнения: 1 017
да се разпиШа и аз от Финска земя  Hug Heart Eyes
и тук така с колелетата, предпочитано транспортно средство са...алеи само за колоездачи, вътре и извънградски...и тук децата карат от най ранна детска възраст...лятото колело, зимата колело и кроскантри ски  Hug
най ме ШАШкат (все оЩе) като карат на минус 20, брули ги вятър...поне алеите са много добре опесъчени, та не е изключително опасно и хлъзгаво (аз ако съм, се пребивам де...).
за краденето...ами и тук ги крадат, на мен ми откраднаха първото, една седмица след като си го купих (при това беШе старо)...сега си имам ново, но застраховано. тук си застраховаШ къЩата заедно с колелото  Mr. Green (има намаления за това) крадат, за да се приберат до вкъЩи от бара, после хвърлят колелото в езерото...(примерно) факт е, чЕ полицията прави една акция а разпродажба всяка пролет: на всички колелета захвърлени, извадени от езерата, изпод снега...
краденето е от хора напили се предимно...всъЩност ако си оставиШ чАнта/ключове/портмоне...много вероятно е да си ги намериШ (личен опит)...обачЕ телефон и колело по скоро не...

# 17
  • Мнения: 872
Западняците отдавна са изкоренили този порок - краденето, но уви колко мароканци, турци, българи живеят на запад и си крадат.  Wink

И тук - Белгия, колоездача е с предимство на пътя, на всяко кръстовище има и светофар за колелета и всички карат колелета. Безопастността е осигурена макцимално. Бебета на по няколко месеца ги качват на столчета или ги возят в количка прикрепени към колелото. А и аз до 5тия месец на бремеността си карах колелото, няма нищо страшно...

# 18
  • Мнения: 7 914
забравих да кажа, че на всяка гара си има задължително паркинг за колелета...жалко, че няма снимка да ви покажа... колко са голени тези паркинги и колко многооооо колелета има...
 #Crazy Joy

# 19
# 20
  • Германия
  • Мнения: 8 099
...и не само по гарите, а пред всяка фирма/магазин/ блок има място за паркиране на колелетата; отделно че долу в мазето си имаме пак 2 помещения за целта.

# 21
  • Мнения: 7 914
Аз тях не ги смятам.. те са някакви си стоичици... айде като минавам през някоя гара някой ден непременно ще снимам  Joy
 Да видите по на 2-3 етажа тъпкано  с велосипеди Joy

# 22
да, наистина е вярно за Холандия, но пък в замяна на това алеите за пешеходци са ужасни, а на някои места направо ги няма.   #2gunfire #2gunfireТака че аз все вървя по алеята на колелата, която е много по равна и приятна .

# 23
  • Мнения: 1 645
Да,вярно е...за ужас на шофъорите Laughing Laughing Laughing
Навсякъде има платно за колелетата,тук много хора се придвижват така.В дъжд,в пек,в сняг даже...не ги бърка.Паркинги за колелета-навсякъде и винаги са пълни.Гледката наистина си заслужава да се снима.В началото ми беше странно,но свикнах.Най интересното е да видиш:
1. Жена с 4-5 деца...едно на кенгуро,другото на седалка на колелото отпред,третото-отзад и две на малки колелета от двете страни Laughing Laughing Laughing
2.Мъж натъкмен със супер скъп и изтупан костюм отива на работа с колело и си го паркира примерно пред супер луксозна банка в която работи.
3.Девойчета с въз къси полички.
4.Много възрастни хора.

А какви ли не приспособления за колелета няма: да си возят кучетата,има и колички,които се закачат отзад за деца или покупки.
Интересно е наистина.Даже бих казала-уникално.

# 24
  • Мнения: 7 914
да, наистина е вярно за Холандия, но пък в замяна на това алеите за пешеходци са ужасни, а на някои места направо ги няма.   #2gunfire #2gunfireТака че аз все вървя по алеята на колелата, която е много по равна и приятна .

Наистина... да видиш някой да върви пеш ( извън Амстердам или шопинг центъра на някой град) е изключение Mr. Green Joy


# 25
  • Мнения: 7 914
мими23,

 исках да ти пусна ЛС да те питам как е работата и да ти кажа добре се появила  Hug след огромно отсъствие тн...обаче нямаш подобна опция #Crazy


ПП
Уф много съм заспала видях я опцията ooooh! ooooh! ooooh! Отговори  ми на лични ако искаш

# 26
  • Мнения: 2 093
И аз се включвам кам всички зависливци. Тук в Торонто ( предполагам и в другите градове) е рая на шофиорите. Всичко е пригодено за коли, има милиони паркинги из града. Тук изобщо няма място в центара, кадето може човек да се разхожда спокоино без да трябва да пресича улица или да чака на светофар. Не е чудно, че в Северна Америка има страхотен проблем с затластяване, повечето карат коли.

# 27
  • Мнения: 7 837
Пръскам се от яд и завист...

Що и в Бг си нямаме колоездачни алеи   Close

Кака, има една -  до Хилтън  Laughing


В нашия град също има колоездачни ленти, почти по всички големи булеварди. Където няма, спокойно си карат по тротоатните алеи, защото и без това пешеходците са рядкост  Grinning
Колоездачите си спазват правилника за движение, но са и с предимство в определени случаи.

# 28
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Пръскам се от яд и завист...
Що и в Бг си нямаме колоездачни алеи   Close
Кака, има една -  до Хилтън  Laughing

Една птичка, пролет не прави... Confused
А и таз не ми върши раб'та Close

Общи условия

Активация на акаунт