Мами, които са били при д-р Савова - Св.София - имате ли такъв случай?

  • 4 329
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 196
В момента съм в края на деветия месец и си избрах д-р Силвия Савова да ми води ЖК, за което както се споменава тука си платих тарифата от 200 лв. Плащайки тази сума, въпреки, че съм здравно осигурена, смятах, че ще получа повече внимание и спокойствие, но уви. На прегледите все казваше по нещо с недомлъвки и вечно след преглед се чувствах притеснена. После засядах в нета в зависимост от това какво ми е казала и почвах да чета като луда, за да си набавя информация. Веднъж отида и казва изследванията не са ти добре, после пък, че не са толкова зле и така. Говори с недомлъвки и спрях и да я питам вече да ми обяснява, защото така или иначе нямаше голямо желание. Не съм доволна от това, че гледа прегледа да мине бързо и не обяснява пълно и изчерпателно. Сега на този етап искрено се надявам всичко с бебка да е наред и раждането да мине добре.  Отказах се тя да ми води раждането, защото като и казах, че искам да раждам при нея и да я избера за самото раждане в разговорът ни разбрах, че ако тръгна да раждам през нощта, няма кой да я притеснява тогава. Ами защо тогава да плащам за избор на лекар?

# 31
  • Мнения: 4 668
Pipinka, не виждам общо между случая с частната клиника на Мазнейкова и рекета на Савова, работеща в държавна болница  newsm78
Общото е , че Мазнейкова е гуруто на рекетъорите , едва ли не . Тя с парите от години работа в държавните болници , където е изнудвала майките е толкова напред ...

Да не говорим , че скоро измисли на моя приятелка какви ли не деформации на нероденото и дете , само и само да и повтори една камара скъпо струващи и ненужни изследвания .
Слава Богу - бебето е наред !

# 32
  • Мнения: 263
Много и се зарадвах на д-р Савова, виждайки я в предаването "Часът на мама", затова ще разкажа и аз за моята среща с нея. Следила ми е бременността до последно, определено е добър специалист, но както тя сама обича да казва - 100% доволен пациент няма (в нейната практика). Моето секцио бе планово (от 6 сутринта до 2 следобяд изчаквам да ми го направят). Няма да се впускам в подробности, само ще кажа че д-р Савова освен 500 лв. поиска допълнително 200 лв. (след секциото), които не получи. Не е това начинът! Предупредила ме бе, че анестезиоложката иска 50 лв.  Добър специалист е, но добър човек не е!

# 33
  • София
  • Мнения: 1 020
На мен бремеността също ми я следи д-р Савова. Още в 6-7 месец започна да ме пита, дали при нея ще раждам. Аз знаех тарифата на болницата и се чудех. Последния път като ме попита дали ще раждам при нея, аз я помолих да ми каже какви са условията - и тя почна - ми от октомври месец ще има нова тарифа трябва, трябва с теб да се разберем отделно и т.н., също ми каза - аз си имам достатъчно пациентки за декември месец, предпочитам да си спя спокойно, твойта бременност е много спокойна и нямаш проблеми и други такива. Аз повече така и не подхванах темата, както и тя. Това което обаче ми е приятно - тя не си промени отношението въобще към мен, за това че няма да раждам при нея. Аз лично от това много се опасявах.

# 34
  • Мнения: 368
И на мен ми поиска 200 лв. отгоре. Освен това в 34 седмица ми каза, че няма да може тя да ме изражда, с което ангажиментите й към мен свършват. Щяла да ме свърже с друг лекар. Ходих веднъж - почти ме изгони и каза, че този лекар не можел. Повече не се обади. 2 седмици преди да родя се обадила на моя близка да ми се обади на мен и да ми каже, че тя ще ме изражда. Как преди не намери начин да се свърже с мен да ми каже, че няма алтернатива, а като опря, че може и тя да ме изражда, намери начин  newsm78
Кракът ми повече няма да стъпи там. За щастие намерих прекрасен лекар, който въпреки напредналата ми бременност ме пое, изроди, а сега и следи.

# 35
  • София
  • Мнения: 1 603
.....Добър специалист е, но добър човек не е!

И добър специалист НЕ Е.
Знам за съжаление от личен опит....а темата с която участваше в "Часът на мама" беше възможно най- неподходящата.
 Twisted Evil

# 36
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
За съжаление не се е променила към добро!

 Имам един въпрос, относно заплащането на Д-р.Савова.Като внасяте сума за раждане и избор на лекар на нея ли давате парите?Не се ли дава бележка от болницата?Защото на мен бременността и раждането ми ги пое фирмата и нямам представа.

 Но сестрата която работи с нея в кабинета на първия етаж според мен е страхотна!

 Чудя се на такива лекари, след време няма да има кой да отиде при тях.Вече добри специалисти в БГ има много.

# 37
  • София
  • Мнения: 3 561
Някой знае ли от коя дата е предаването, в което е участвала д-р Савова?

# 38
  • София
  • Мнения: 1 603
От миналата седмица беше, ма точно кой ден не помня, защото по принцип не гледам предаването, а понякога си го пускам сутрин от нетера, ей тъй да ми бръмчи нещо.

# 39
  • София
  • Мнения: 1 020
Нека ако някой го намери предаването да пусне линк и на мен ще ми е интересно да видя нейното участие. Предварително благодаря.

# 40
През 2005 г. родих дъщеря си при д-р Савова!Всичко мина прекрасно!Платих само таксата от 500 лв. на болницата, при положение, че аз инициирах предварителен разговор с цел да й предложа пари.Тя каза, че единствения начин е да платя на болницата и , че не взима нищо допълнително.Тя ме преглежда и до сега.Водила съм и мои приятелки-всички са доволни.Прекрасен специалист и човек! Laughing

# 41
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Тя каза, че единствения начин е да платя на болницата и , че не взима нищо допълнително.

  StopХайде стига, рекламите се заплащат Mr. GreenТя директно ходи и си иска пари от пациентите и след раждане, ако не са й платили преди това!

# 42
  • София
  • Мнения: 3 789
Нямам кой знае какви впечатления от въпросната докторка, но от доста места съм чувала, че си иска допълнително пари, въпреки регламентираните в ценорасписа на болницата суми.
Аз ходя при нейна колежка от 1 АГ и когато й предложа пари, жената се чувства неловко да ги вземе, не ги иска и т.н.
Сега и за ЖК си платих 400 лв абонамент, за да вземе и тя нещо, иначе на ръка не взима. И никога не си е поискала, както открито го прави Савова.

# 43
  • Мнения: 5 468
Тая Савова още от вратата почва да говори за пари и за това, как медицината била скъпо удоволствие. Аз като ходих при нея с направление едно време, ми го взе и заговори за пари и само за пари. Едва успя да ми каже, че бебето било еди колко си на ехографа... тогава бях 2-3 месец още. Не отидох повече при нея и се наложи да си сменя и личния лекар, за да ми даде ново направление за бременността, че 1 лекар можел да издава само по едно за бременността. Та..., не знам, какъв специалист е, ама не я харесах с нейните пари от вратата Tired. Да не изпусне келепира, случайно...

Общи условия

Активация на акаунт