Учите ли децата си на тарикатлък?

  • 1 721
  • 32
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 2 784
Въпросът ми е продиктуван от вчерашна случка в Детският кът.
Калина е върла почитателка на клатушките. Поне веднъж дневно ги посещаваме. Понякога се случва някое дете да иска да се вози с нея, винаги предлагам на родителя да го качи- все пак местата са две, защо да се люлее сама. Понякога се случва родителя да плати за следващата клатушка, понякога-не, здраве да е.
Та вчера Калина се вози и при нея се качи едно момченце. Блъска клатушката, крещя, натиска и своите и нейните бутони, а Калина само гледа стреснато. Качваме се на друга клатушка, пускаме стотинката, а детето пак се качва с нея и пак същата история. Оглеждам се да видя кой е с него- един добре облечен мъж с дебел златен ланец стои и го наблюдава благосклонно. На третата клатушка се обръщам да извадя пари и мярвам, че мъжът ни сочи на детето, един вид "ето, там отидоха, бягай да се качиш при тях". Ей, побеснях! Едно е детето само да върши щуротии, нормално- дете е, а друго- бащата да го подкукоросва да се възползва от другите. Грабнах Калина, отидох при него и му викам:"Като ще го учите на тарикатлък, намерете си други балами", а той, вече зад гърба ми:"Кучка!"
Що да съм кучка, возя детето си, не съм задължена да возя и неговото, още по-малко да търпя да притеснява моето. Ама ме ядоса и размисли. Има ли смисъл да уча детето си на толерантност, ако други учат своите на тарикатлък.? Как ще оцелява ако е овца сред вълци?

# 1
  • Мнения: 1 263
Не рзбрах, защо си допуснала да се качи втория път? Спираш го и му казваш: "изчакай, ей сега свършваме и си ти наред".  Аз така правя, като видя, че детето е по-агресивно и може да изплаши или дори да удари моето. Ми така де Crossing Arms
И не е трябвало така грубо с човека  Naughty. Вместо да го съжалиш, че няма финансови възможности и да му оставиш една монета да повози детето си, ти с лошото... Laughing

# 2
  • Мнения: 17 407
Ох, познато- случвало се  и на мен.  Тарикатите  си чакалят кротко  някой да пусне монетка. ОСтавям детето да се качи, но вътрешно съм бясна.Аз като нямам стотинки, не й позвоявам да се качва при друго дете, освен ако и то не си играе без стотинка.

# 3
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Ние имаме правило - по едно "забавление" на ден. Така че дребното е правило по едно кръгче, та не сме имали проблеми с нашественици. Ако има друго дете, го каним. Веднъж едно циганче возихме, седи и зяпа отстрани и аз го извиках.
По описанието на таткото, не ми е чудно, че учи детето си на аванта.  Crazy

# 4
  • Мнения: 2 784
Нормално е детето да си иска. И моето се е случвало да се качи при друго дете и родителят да каже:"Оставете го.", понякога съм я оставяла, понякога не, но никога не съм седяла да дебна кой ще пусне стотинка и хоп, да кача моето дете. Още по-малко да му казвам да се качи наготово. Ами не знам защо му позволих да се качи 2 път, предполагам, че очаквах, че бащата ще се намеси. Кой да ти знае, че с тази дебела златна верига бил социално слаб. Mr. Green
Нашият максимум е по 3 клатушки на ден, има дни, в които съвсем успяваме да ги избегнем, ама рядко. Crazy

# 5
  • Мнения: 2 161
Единственото,за което с моля е-след години такива дребни тарикати да не настигнат дъщерите ми.Много са нещата,които ме дразнят,но тарикатлъкът ми е най-ненавистен.

# 6
  • Мнения: 14 654
нагло от страна на бащата, ама ти няма какво да се ядосваш, да си късаш нервите. аз не уча детето си да бъде използвач . когато реша возя някое дете заедно с него, най-често родителят идва и плаща за още едно возене на двете деца. но понякога (ако детето ми е антипатично) не разрешавам да се вози заедно с моето

# 7
  • Мнения: 495
нямам думи за възпитателните методи на таткото #Crazy
още по-малко за обръщението му към теб #Cussing out #2gunfire
отвратна работа Sick
и аз щях да се възмутя Naughty Mr. Green

# 8
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Този човек изобщо не осъзнава, че до някое време този тарикатлък ще му се стовари на главата му, че и по-голям от него ще излезе.
На въпроса ти: много ми се е искало поне малко тарикатче да беше детето ми, но тц - будала и половина.
Няма страшно, по-добре с добро да се оправя(но настойчиво), отколкото с лъжа и тарикатсво.

# 9
  • Мнения: 6 206
Ами селските тарикати не падат от небето, бащите им ги учат.
Не се ядоствай, рано или късно всичко си идва на мястото.

# 10
  • Мнения: 3 550
Има ли смисъл да уча детето си на толерантност, ако други учат своите на тарикатлък.? Как ще оцелява ако е овца сред вълци?
Има, разбира се. "Овци" и "вълци" винаги е имало и ще има. И когато ние сме били деца, и сега, и занапред. Първите живеят спокоен, мирен живот. Вторите ги отбягват, изгонват или трябва да треперят за "плячката" си.

# 11
  • Мнения: 5 877
Офф, Василиске, може ли да възпиташ и мойто?

иначе... за клатушките... за какво става въпрос? Не бих се впечатлила чак толкова. Стреснал те е типажът на бащата с ланеца, при приветлив и симпатичен татко надали щеше да обърнеш внимание.
Иначе и аз я пускам понякога при други деца по клатушките, после й давам стотинка да пусне и тя веднъж.  Не си хабя нервите за глупости.

# 12
нямам думи за възпитателните методи на таткото #Crazy
още по-малко за обръщението му към теб #Cussing out #2gunfire
отвратна работа Sick
и аз щях да се възмутя Naughty Mr. Green
И аз Thinking

# 13
  • Мнения: 157
Този пък татко,как може да обижда така!!!Егати!!!Другия път детето му ще нарече така някоя майка или детенце,нооооооооооо нали са тарикати,к'во да ги правиш!!
ПОБЕСНЯХ #Cussing out

# 14
  • Мнения: 6 039
Това ми се случва и на мен, всеки път, когато съм сама. Включително и на въртележката с кончетата. Местата за возене са 3, а монетите пуска само 1. Много се дразня и това обикновено се случва с по-големи деца, над 3годинки.

# 15
  • София
  • Мнения: 18 679
Не го уча, на него му е вродено Twisted Evil

Шегувам се LaughingСинът ми наистина има склонността да "действа" хората, но го прилага само върху мене.Що се отнася за описаната случка - това не е тарикатлък, ми си е жива простащина.Никога не съм го качвала на играчка с друго дете, освен ако не го поканят изрично.После плащам аз - естествено.По-скоро съм склонна да платя и за друго детенце, отколкото моето да бъде "черпено".Не знам, такава съм си Rolling EyesУж това са дребни неща, но ми е по-спокойно някак си, ако ги поемам аз.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 23 655
Не го уча, на него му е вродено Twisted Evil
Не знам, такава съм си Rolling EyesУж това са дребни неща, но ми е по-спокойно някак си, ако ги поемам аз.
Ми голямо си пате, липса на тарикатлък се забелязва у теб. Синът ти може да го има, ама ти - не Laughing
Аз си мисля да понауча детето си на мааалко тарикатлък. Аз го имам умението "използвачество" в излишък даже, ама ако се е метнало на баща си - ох... и той ми е един заблуден добродушко, та трябва да му стягам редиците. Аз лично много се дразня да ме използват и да тарикатеят за моя сметка, не го понасям органически. Самата аз решавам кога да пусна в употреба това си умения и гледам да не прекалявам (ама оня ден прередих цялата поне едночасова опашка в банката без да ми мигне окото, което никак не е за хвалене).
Та с едно изречение - няма лошо понякога да сме тарикати, обаче има граница. В конкретния случай ако беше се минало само с едно возене от мен - ок, обаче още на второто качване щях да му попреча.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Гадост. Позната история в Детския кът. Никога не бих учила детето си на тарикатлък, просто не мога да понасям подобно поведение.  #Cussing out Какво да кажа пък за обръщението на таткото.... уф! А когато това дете стане съученик на твоето и теб там те няма!
БТВ - народа граници не знае, щом става въпрос за тарикатлъци!

# 18
  • Мнения: 6 206
Не го уча, на него му е вродено Twisted Evil

Също  Laughing
гледаш една невинна руса ангелска физиономия и още преди да си се усетил вече те е прекарал.
В яслата ми казват "ми той много хитър", аз им отговарям "ми те всички деца са хитри", а те "а, не знаем си ние децата, този е много хитър". Laughing

# 19
  • Мнения: 712
Няма нужда да го уча, то само ще се светне като му дойде времето. Никой не е балък цял живот.
За сега се учим на толерантност, макар че в тая ситуация не знам дали и аз щях да си затрая.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 958
Ние преди около 2-3 седмици бяхме в Южния парк. Малката по принцип я е страх от тези колички, но видя една кака и като се затича. Подкани ни бащата да я кача. Аз естествено благодарих и я качих, но след това не ми позволи да пусна монета, за да се повози момиченцето, защото той имал достатъчно  Confused На мен  и без това ми беше неудобно от вкопченото в количката дете, а той не ми позволи да се реванширам.  Naughty

# 21
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Чак сега зацепвам какво ни се случи в Зоопарка..........Йоан се беше качил на едно слонче, но само натиска бутончетата.........той се страхува от тези клатушки ( така ли се наричат ? ) и аз го насърчавам да се качи и да преодолее страха си....но никога не пускаме монета..........Дойде при нас едно семейство с момиченце, което се качи при Йоан, а родителите му стоят отстрани и дума не продумват....само ни гледат ........на мен ми стана неудобно и предложих на  Йоан да отидем при хипопотама..........помислих, че ме чакат да сляза.......Той много се зарадва и си тръгнахме............Видях, че и хората след това свалиха детето си....Много се учудих на постъпката им.......понякога малко трудно вдявам.......Дали са нямали пари или са искали да изтарикатеят.......чак сега се замислям..........Все тая де, вече е късно......

# 22
  • Мнения: 5 877
Е, а може да са помислили, че клатушката не работи;
или може да са помислили, че по някакъв повод не щеш твоето детенце да е точно до тяхното и да са се засегнали.
Аз бих предположила първото.

# 23
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Е, а може да са помислили, че клатушката не работи;
или може да са помислили, че по някакъв повод не щеш твоето детенце да е точно до тяхното и да са се засегнали.
Аз бих предположила първото.

 newsm78 мммммм да...всичко може......но се присетих от тази тема.........пък и дори да исках да го черпя една клатушка нямаше да мога, защото Йоан много го е страх........

# 24
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Много странно се държаха.......нито казаха Здрасти , нито нищо.......аз понякога се стъписвам от това и съм много неадекватна.......Нямаше да се чудя , ако бях поздравила, провела елементарен разговор и обяснила.......но.....

# 25
  • Мнения: 5 877
пък може и да е било тарикатлък...
аз не съм забелязала такова нещо - може би защото не се вторачвам кой каква монетка пуснал. То и рядко се возим на такива неща.

# 26
  • Мнения: 822
Не,но би ми се искало,да е малко по-умен от мен и баща си...Или "хитър" е по-точната дума,не зная...Може би,ако децата ни умеят да бъдат тарикати по-незабележимо,това би било в техен плюс.Но не очаквам при такива родители,синът ми да е по-различен...
И аз съм имала подобни случаи.Неприятно е,но не съм си напрягала нервите толкова.Просто съм си поставяла лимит-2 или 3 монети и "Адио!"...Лошото е,че след време това дете ще препише от моето на контролно или изпит,ще открадне идея или резултата от многогодишен труд...В света на възрастните подобен тип поведение граничи и с престъпление и може би не е зле,ако не можем да научим децата си да бъдат тарикати,то поне да ги учим,как да се опазват от такива... Peace

# 27
  • Мнения: 2 784
пък може и да е било тарикатлък...
аз не съм забелязала такова нещо - може би защото не се вторачвам кой каква монетка пуснал. То и рядко се возим на такива неща.
Стига де, Анда, не се вторачвам и не мисля, че съм дребнава. Още в първият постинг казах, че винаги, когато някое дете се засили да се качва, предлагам да седне- местата са две, защо да не се полюлее с Калина. Но с това дете не и беше приятно да се вози. 2 пъти го изтърпях, ама като видях бащата да го подкукуросва ми падна пердето. Извинявай, но не съм задължена да возя чуждите деца и да ги забавлявам за сметка на моето. И не мисля, че това ме прави кучка. И дори бащата да беше някой спретнат, но бедно облечен татко, поведението на детето пак би ме отблъснало, а неговата реакция пак би ме ядосала. Това е.

# 28
  • Мнения: 5 877
Не съм казала, че си дребнава, просто... толкова подобни ситуации има, аз лично се уморявам да се вглеждам във всичко.
Говоря за себе си.

# 29
  • София
  • Мнения: 7 242
Бих я понаучила малко. Лошо нама. Не е луд който яде баницата, а... Проблемът е, че на мен хич не ми се отдава. Аз съм по-скоро от другата страна. Абе направо понякога съм си балама. Та не искам и тя да е така.
А относно клатушките...ми вече нямам спомени Wink

# 30
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
В събота и ние имахме случка в детския кът моето дете и едно момиченце между 5- 7 години. Детето ми си стои на една такава играчка, но ние не я пускаме защото я е страх и слиза като почне да се клати. Момиченцето тръгна да сяда аз махам нашето, обаче и то става. По някое време обаче решихме да пуснем монета може пък да се престраши малката и отива мъжа ми, но тя  не иска да се качи и голямото момиченце му казва "Пусни монета бе". Мъж ми и каза, че като не иска малката да се вози няма да пуска монета. И то  му казало "Няма да играя с нея тогава"

# 31
  • Варна
  • Мнения: 5 529
Аз също не съм я учила моята ама тя май си е родена научена. Embarassed
Като отидем при тия клатушки и се настанява и стои и чака. Все някой ще си доведе детето да се вози и тя ще се повози покрай него. Въпреки моите опити да я махна от там и от обясненията ми, тя вече е видяла, че има хора които я возят и си стои и чака. За съжаление не мога в отговор да повозя всяко детенце с което се е возила и затова гледам да ходим далеч от такива съоръжения или да си тръгваме веднага след возенето.

# 32
  • Мнения: 1 263
Ама чакайте! За какво говореше Жълтият Ламтурник - до къде я докарахте  ... още малко и ще завидите на този човек и детето му  Shocked От кога тарикатлъка стана толкова престижен... Аз го свързвам със селяндурщина и простащина! Айде нема нужда Crossing Arms Изобщо не ми пука, че простака щял да си помисли, че съм  "балама". Имам си свой принципи и ценности и се опитвам да действам според тях и ще се опитам да ги предам и на детето си. Ама нямало да се оправи в този свят...ще се оправи...не всичко се постига с лакти и ритници Naughty

и Despina, не мисля, че това е тарикатлък, тя е дете, което просто иска да се вози и нито разбира, нито я интересува кой пуснал монетата и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт