Най-(не)приятните шумове за вас.

  • 4 328
  • 79
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 616
Откачам при стъргане с нокти по чаршафи, стъкло или стиропор. Обожавам плисък на вълни, ромолене на поточе, шумоленето на листата...

# 16
  • Мнения: 5 577
Откачам при стъргане с нокти по чаршафи, стъкло или стиропор.

Ей сега пробвах  Crazy - нищо странно.  Thinking

# 17
  • UK
  • Мнения: 3 959
А, подсети ме, обожавам звука от тупване на твърда задна корица върху дебела книга. В смисъл, когато се затваря книгата, и задната корица се пусне, тупва по много готин начин.

# 18
  • Мнения: 125
Алармите и лаенето на пумиярите по цяла нощ! През деня нямам против, не ги усещам при целя шум от града, но нощес е побъркващо #Cussing out

# 19
  • Мнения: 2 663
Най-много мразя скърцането с прибори по чиния или с нещо метално по стъкло-имам чувството,че някой ми драска с нокът мозъка,направо лудвам.Не са ми проятни всякакъв вид машини от сорта на резачка за дърва,банцик ,компресор и т.н.
Обичам вълните,реките,дъжда ,птичките като звуци

# 20
  • Мнения: 4 806
>>скърцането на нокът по черна дъска е номер едно в моята класация. Преди време срещнах и научно обяснение - останало е от времето, когато хищниците са ни били враг в природата и това скърцане се свързва с тяхното дрещене с нокти по камъни и дърво.
>>алармите се нареждат на второ място.
>>шум от чалгаджийница и/или такъв купон, особено, когато е причина да не мога да заспя и/или детето ми да скача с рев
>>сирени на линейка/полицейска кола, по ясни причини...

приятни шумове... е това, дето го дават, че неприятен е писъкът на новородено е направо абсурдно. Сигурно повече мъже са отговаряли... Ами вписвам първия плач на детето, като най-приятния шум за мен.
>> "мама" е второто по "приятност", особено от моето дете
>> естествените природни шумове на ромоляща вода или пукането на дърво в камина...
>> Моцарт - макар да ми се блъска с това, да бъде наречен "шум"...
... тананикане на мама, когато люлее и приспива детенцето си...
... пролетни птички...
... изсипването на вълната на спокойното море по пясъка...
... шумолене на листата през златната есен...

# 21
  • Мнения: 1 107
Музика (без значение каква) на max; аларми; крясъци (само към детските проявявам разбиране); камиони, преминаващи по нашата улица; бормашини и други подобни "строителни" шумове...
Абе много са, но аз съм си такава, дори звукът на телевизора ни едва се чува, защото иначе ме дразни.
Обаче най-много се дразня, когато ми е съвсем тихо  Laughing

# 22
  • Мнения: 3 447
Номер 1 - стържене с нокът
Номер 2 - хъркане
Тези двете могат да ме накарат да извърша престъпление - особено второто. Всички останали мога да преглътна.

От приятните - няма да се повтарям със споменатите дотук природни и бебешки звуци, ще допълня само тези, които не срещнах до момента - тракането на влака (и миризмата на влак също, обожавам я) и крясък на гларуси (вероятно непонятно за колежките от Варна и Бургас Grinning).

# 23
  • Мнения: 5 877
и аз понякога обичам миризмата на влак, и то през зимата - незнайно защо ми напомня на единия ми дядо

# 24
  • Мнения: 293
да, май звукът от дънеща чалга уредба на кола в 10 вечерта под прозореца ми номер 1 по гадост  Laughing

специален поздрав за тези, които харесват птичките - можете да разцъкате за различни пилета Simple Smile

http://images.google.bg/imgres?imgurl=http://www.garden-birds.co … ficial_s%26sa%3DG

# 25
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Харесва ми шума на врабчетата и буболечки, когато съм при баба.
Харесва ми в гората като стъпвам, как храсва леко.
Харесва ми и как вълните се рабиват и когато се разплискват леко.
А харесва ми и шумът на дъжда!

Не ми харесва шумът на ремонтни работи в блока!
Не ми харесва шумът на излитащи самолети!
Не ми харесват алармите на колите.
Не ми харесват и шумните ( подвидове: хилещи се, цвилещи, надвикващи, кашлещи в ухото ти ) хора в автобуса!
А много ме дразни някой като почне да изсмуква въздух през зъбите си или да прави едно тффъъъъ, все едно има храна по зъбите и е не мога да го опиша. Отвратно е!

Последна редакция: пн, 24 юли 2006, 13:45 от Грушенка

# 26
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Ейй избеснявам, когато в обществено превозно средство някой ми хрупа на ухото солетки, чипс, бисквитки...иде ми да му ги натъпча всички в гърлото  #Cussing out
Непрестанното А А А А А на дребния, сочещ някъде в пространството.
Звук от уригня, пръдня.
Един звук такъв...как да го обясня- засмукване на въздух с езика през зъбите...

Обичам крякане на чайки
Шумът на готовото кафе
Шумът от раздаването на карти
Шумът от отваряща се бира цсссът!

# 27
  • Мнения: 5 577
Шумът от отваряща се бира цсссът!

На Туборга е по-ското "шшат"

# 28
  • Мнения: 46 436
От 2 години ненавиждам басове, ставам и лягам с въпросния шум, сигурно затова ми идва в повече, до мен достига като тътен от голяяяям чук по стената ...
Отвратих се от музиката, вече не пускаме вкъщи, а едно време толкова обичах  Confused

Хъркането и него го мразя, добре, че поне с това нямам чест контакт  Mr. Green

# 29
  • Мнения: 3 251
Не понасям някой да стои близо до мен и да си жвака дъвката и като "екстра"- да прави и балончета... #Cussing out
Не понасям звука от стържещ стиропор по плоскост или нокът по дъска.
Обичам да слушам лаят на кучетата късно вечер в двора на родителите ми или сутрешното кукуригане на петел, жуженето на пчелите, шумът от пролетните дървета при вятър в гората...

Общи условия

Активация на акаунт