прощъпулник-кога и какво се прави

  • 16 705
  • 15
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 120
Момичета кажете ми в кой ден  от седмицата е хубаво да се направи прощъпулник. Никъде не можах да прочета. Аз съм решила в събота 29.07.06.

# 1
  • Мнения: 5 299
 Какво значение има? newsm78 Когато ти е удобно.

# 2
  • Мнения: 1 190
Момичета кажете ми в кой ден  от седмицата е хубаво да се направи прощъпулник. Никъде не можах да прочета. Аз съм решила в събота 29.07.06.

Сряда е хубав ден за правене/раздаване/ на питки, за прощъпулник също, още по-добре е, ако е пълнолуние Peace

# 3
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Когато решите и могат да дойтат и някои роднини. Прави се питка, избират се някой предмети, които символизират нещо напр. книгата - учението, паричка - богатство и т.н. Търкулвате питката към подредените предмети, детето тръгва след питката и като стигне до предметите първия който хване, това ще му е поличбата. След това се черпите.

# 4
  • Мнения: 115
Предстои ни същата радост. Ще правим прощъпулника утре. Знам че пити се раздават в сряда. Търкулва се питка и се нареждат различни предмети, символ на различни професии. Но пък ако сте решили друго, направете го както и когато на вас ви харесва.

# 5
  • Мнения: 181
Съгласна съм с всичко казано до тук. Единствено аз съм чувала, че питката трябва да е замесена от майката на детето. newsm78

# 6
  • Мнения: 82
И аз така знам, че питката се замесва от майката и че докато я раздава трябва да бяга  Laughing

# 7
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Щом си решила в събота давай, какво те спира.
На мен също ми предстои това събитие и помолих свекървата да направи питката, че тя за тези работи си е майстор. Тя обаче отсече, в сряда трябва да е и аз се съгласявам, какво да правя, като не мога да правя питки. Tired

# 8
  • Мнения: 56
Здравейте, и на нас ни предстои да правим прощъпулник.
Вече разбрах че е хубаво в сряда да се прави, но кой меси питката. Смятах аз да си я меся, но ми казаха че трябвало момиче да я меси с родители newsm78, а пък аз нямам баща и незнам дали ще е удачно. И не трябвало да има мъже на прощъпулника, това пък за какво. Верни ли са тези неща, дайте съвет. Някой който вече е минал по този път, моля newsm17

# 9
  • Мнения: 1 353
Мен пък ме подведоха че се правел на годинката  Crossing Armsа тя проходи на 10м-така че изпуснах срока и ще го направим да рожденния ден в петък  Whistling.Аиначе като проходи направих питка и раздадох на няколко човека и ги накарах да бягат Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 10
  • Мнения: 181
Това, че трябва да присъстват само жени мисля, че е на питката, която се прави на 40-те дни, както и тази същата питка трябва да се меси от жена с двама живи родители. Доколкото съм запозната питката за прощъпулника трябва да е замесена от майката на детето. Може да разгледаш с търсачката. Много пъти е обсъждана тази тема. Аз сега също ще търся, че май другата седмица ще правим прощъпулник. Днес Любко проходи сам, но все още доста несигурно.  bowuu  chef

# 11
  • София
  • Мнения: 3 787
Ние правихме прощъпулника една седмица,след като проходи дечко.Тогава ни беше удобно
Няма значение кога и как-когато и както на вас ви харесва Wink.
Някои мои приятелки го правиха месец след прохождането,други още не са правили,а децата им проходиха преди 2-3 месеца.

# 12
  • Мнения: 282
Защо е хубаво в сряда да се прави прощъпулник?

# 13
  • Мнения: 593
Нашата питка за прощъпулника я замеси бабата. Ами аз като не мога да меся? newsm78

# 14
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Защо е хубаво в сряда да се прави прощъпулник?

Защото някои хора прекалено много се връзват на суеверията  Peace
Направихме питка на малката 20-тина дни след първите крачки, беше събота, а питката направи свекърва ми.

# 15
  • Мнения: 648
            Първо е важно на теб как ти се иска да го направиш и кога, иначе ние го правихме в сряда, беше пълнолуние, аз месих питката Crazy
Когата малката направи първите си самостоятелни крачки раздадох т.нар. "малка пита", която си поръчах във фурната, месец след това, когато се пусна да ходи сериозно, правихме прощъпулника  Peace
Весел празник  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт