За мъжете и интересите ви?

  • 2 343
  • 30
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 6 472
Много тъпо заглавие измислих, но сутрин без кафе толкоз Confused

Та въпроса ми е ако тимате увлечение към нещо, мъжете ви споделят ли го, насърчават ли ви или напротив - омаловажават го, сърдят се че давате грешни пари (примерно) и т.н.

Нещо, за което много уважавам мъжа ми е че подкрепя всички мои хобита. Много обичам да рисувам за отпускане на нервите. Човека ми накупи какви ли не нещица. В момента реших, че ме кефи фотографията.  След като купихме фотоапарат,  ми инсталира  програми (почти доброволно  Mr. Green). Послесе установи, че компа е смотан и не смогва - смени дъното и какво ли още не, а вчера ми купи две книжки и е решил да ми плати курса по фотография. Не че аз не мога да си ги платя и сама и не че нещата не са на принципа "извади от единия джоб и пъхни в другия", но жеста за мен е невероятен.
От друга страна имам доста приятелки с различни хобита и отношението на мъжете варира от пълно безразличие до съвместно творчество и споделени интереси Grinning

# 1
  • Мнения: 6 167
моите интереси също са подкрепяни от съпруга ми.
'работи' доста за интересите ми ( купува ми разни неща също)
както и аз неговите.
имаме и общи интереси, но сме отделни личности
и всеки има свой път. засичаме се по трасето гледайки някой филм, слушайки музика и тн.

# 2
  • Мнения: 217
Подкрепя ме душичката, много. Преди две години кандидатствах за стипендия за докторантура извън страната. Въпреки, че идеята да ме няма между 5 и 7 години хич не му беше по душа ми помогна и финансово, и "емоционално".
Миналата година, ходих да си вземам първите кредити в университета в Осло. Душичката стоически изтърпя температура от 13 градуса през август и парно в пансиона. Понесе и цената от 15 евро за чаша вино.  Аз от своя страна обаче, реших, че ще си пътувам до университета и че няма да се базирам в Норвегия за една петилетка.
Така че, намерихме идеалната пресечена точка между моето хоби (ученето) и интересите на семейството.  Peace

# 3
  • Мнения: 5 577
Обичам да готвя, той не ме подкрепя много.  Sad

Казва "Предпчитам да направиш един си какво, и да ядем креинвирши". Е, поне признава, че съм добра.

# 4
  • София
  • Мнения: 4 867
обичам да чета и ме оставя на мира, когато ме види с книга

обичам да пътувам и той прави компромиси заради мен - след цяла седмица служебни пътувания намира сили и желание да отидем някъде заедно; когато можех да си позволя да отсъствам от работа по-често, ходех с него по разните му командировки

изненадва ме с музика, която знае, че ще харесам, със свещи на масата по време на вечеря, с разни дреболийки, по които си падам

а, и като отидем на море не се сърди, че се запилявам за дълго сред вълните - знае, че мога да плувам безкрайно дълго и че обичам да съм сама във водата...

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Хехехе. Лул, чакай де... женени сте от няма 2г.... Wink

Майтапя се  Laughing. П. е пич  bowuu и дано такъв да си остане. ТИ си го заслужи Peace
За мен и 1/2-рата 'сичко ти е яснУ, няма какво да се обясняваме... Heart Eyes

Shocked всякакви варианти на думата съм виждала, но такъв все още не, заклевам се!

# 6
  • Мнения: 8 505
Насърчава ме,да.Още повече,че двамата залитаме все по едни и същи неща.

# 7
  • Мнения: 5 577


Shocked всякакви варианти на думата съм виждала, но такъв все още не, заклевам се!

 Embarassed Embarassed Embarassed
Като слушам музика правя много грешки.

# 8
  • Мнения: 1 564
Насърчава ме,да.Още повече,че двамата залитаме все по едни и същи неща.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
И при нас е така,макар че понякога се налага да се правят и компромиси.

# 9
  • Мнения: 53
Досега винаги ме е подкрепял за моите хобита и аз се опитвам да отвръщам със същото за неговите (някои се оказа, че са общи Simple Smile). Дори проявява интерес, купува ми разни работи...  Hug И честно казано това ми действа още по-разтоварващо

# 10
  • Мнения: 1 172
Да, подкрепя ме. Прави го въпреки, че понякога има много песимистични очаквания за евентулания резултат.

# 11
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Аз нямам хобита, но се кефя, когато се върне от командировка и ми носи Тери Пратчет (почти е закон).
Иначе ми се връзва на дивотиите-картини, скулптури, скъпи подаръци  ooooh! ooooh!, но пък аз много внимателно гледам да искам и да не прекалявам

# 12
  • Мнения: 11 003
Насърчава ме,да.Още повече,че двамата залитаме все по едни и същи неща.
И ние сме така  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 9 903
не само подкрепя, но и настоява да правя неща, с които ще се чувствам по-добре.

# 14
  • Мнения: 899
Подкрепя ме, да, купува ми разни неща по темата, майстори ми помагала. Казва, че се радва, когато вижда живеца в мен, докато правя нещо любимо. Но определено не задоволява всичките ми прищевки, което е добре, защото щяхме да сме разорени  Mr. Green Хобитата ни не съвпадат, но много добре се съчетават - всеки си прави, каквото му е на душата в единия край на стаята - идилия.

# 15
  • София
  • Мнения: 2 271
Нормално е да имаме общи интереси - нали това ни е събрало, все пак... Едно от най-големите ни хобита са колите и си киснем в гаража да си оправяме нашите заедно и си ни е много гот!
Е, има неща, в които не ме подкрепя, а напротив - например спорта, който аз обожавам, той смята за загубено време... Като тръгнах с него тренирах карате от 10 години и заради него спрях - защото смяташе, че не е  подходящ спорт за жена...
И аз не подкрепям някои негови увлечения  и така ..... общо взето нещата се балансират на кантара.

# 16
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
И двамата обичаме да пътуваме и при всяка възможност го правим - приятно ни е да сме заедно и да съпреживяваме възхищението си от прекрасните места, които посещаваме.
Колкото до хобитата, които не споделяме - досега съм нямала проблеми, получавам подкрепа, но пък и съм се старала да не накърнявам сериозно семейния бюджет и семейните приоритети с хобитата си. От своя страна аз също го окуражавам с неговото хоби и му помагам доколкото мога, въпреки че не ми е много понятно и интересно.Simple Smile

# 17
  • Мнения: 959
Изобщо не ми се бърка в хобитата и интересите,както и аз в неговите т.е и двамата си ги знаем,но до тук.

# 18
  • Мнения: 3 576
Няма време да се занимава с интересите ми, в смисъл нито ги отрича, нито ме подкрепя - оставя ме да си правя каквото искам.

В момента нямам някакво определно хоби, преди ме кефеше да рисувам /изгубих си вдъхновението напоследък  Sad / и си накупих професионални материали платна, бои - не ме спря, после се правеше че му харесват картините, нямаше нищо против да ги окачим вкъщи.... какво повече да желая Wink

Общо взето, когато има финансова възможност винаги ме оставя да си правя каквото искам - дали ще е залитане по обзавеждане, спорт и т.н.
Благодарна съм му за това, както и аз го оставям понякога да си джитка на игри до 3-4 през нощта.

# 19
  • Мнения: 46 511
Нямам хобита  Tired

# 20
  • Мнения: 53
а интереси? а обикаляне по магазините Wink

# 21
  • Мнения: 5 475
Има някои неща от които се интересуваме и двамата..но и всеки си има свои интереси.Важното е,че се застъпваме по важни неща ,които спомагат за съвместно прекарване на свободното време,като пътувания,кино,музика!  Peace

# 22
  • Мнения: 191
Интересите ни за наша радост са почти еднакви, с малки изключения и ако моите'' изкючения'' са свързани с харчене на пари-сори някои път ми налагат вето Joy

# 23
  • София
  • Мнения: 7 097
Подкрепя ме за всичко. Даже след някоя поредна моя приумица, която е трябвало да бъде изпълнена на момента съм си давала сметка, че съм го затруднила страшно много и въпреки това той не е възроптал, а ми е задоволил каприза  Rolling Eyes Hug

Като пиша подобни неща в такива теми си давам сметка колко малко оценяваме жестовете, които правят близките ни за нас и как трябва да излезе написано на монитора, за да го осъзнае човек  newsm78

# 24
  • Мнения: 46 511
а интереси? а обикаляне по магазините Wink

Интересите ни са общи- пийваме си по бира с мезенце, магазините много не ги обича, но ми ходи по акъла, гледкаме си филмчета и т.н.  Hug но хоби си нямам  Blush

# 25
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
За съпругът ми малките жестове са много важни. Уважава дори най-детинските ми идеи. Веднъж се връщаше от Щатите и трябваше да смени полета в Париж. Малкото време, което имал, хукнал да ми търси продукти за кукленския ми магазин. Този магазин беше моята мечта, пак подарък-изненада от него. Heart Eyes
Та от Париж се сдобих с разни миниатюрни съдове, франзелки, зелчици и такива неща. Laughing

# 26
  • Мнения: 2 257
Абсолютно съм подкрепена в интересите си. Най-големият ми е фотографията - купуват се фотоапарати последен модел, стативи, принтери, програми, хартия за снимки, всичко каквото ми трябва,  непрекъснато съм обгрижвана откъм хобито си, но всъщност най ме радва интересът му към снимките, които се получават. А той определено не си пада по фотографията....Непрекъснато прави малки жестове, които ме трогват, за всичко Embarassed. А аз съм абсолютен темерут, никога не се замислм какво мога да направя за него по същия начин. Но очевидно той и няма нужда от моите напъни, явно за него е важно аз да съм доволна и щастлива с моите "кукли и парцалки" и да си се занимавам тихо и кротко.  Mr. Green

# 27
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Ако приемем заниманията ми на обществения фронт на кърменето като хоби - умерено подкрепя, т.е. не ми пречи... Но усещам незаинтересованост и лека досада. Което може би е нормално, т.к. и да  иска, няма как да участва наравно в това начинание, не знам...

# 28
  • Мнения: 1 446
Подкрепя ме в почти всичките ми безумици , но понякой път усещам лека досада.

# 29
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И ме подкрепя, и настоява да имам повече време за себе си, защото очаква и аз да се отнасям така с него и неговите увлечения.
За мое съжаление обаче на този етап ми е трудно да отделям време за себе си.

# 30
  • Мнения: 2 161
Много тъпо заглавие измислих, но сутрин без кафе толкоз Confused

Та въпроса ми е ако тимате увлечение към нещо, мъжете ви споделят ли го, насърчават ли ви или напротив - омаловажават го, сърдят се че давате грешни пари (примерно) и т.н.

Нещо, за което много уважавам мъжа ми е че подкрепя всички мои хобита. Много обичам да рисувам за отпускане на нервите. Човека ми накупи какви ли не нещица. В момента реших, че ме кефи фотографията.  След като купихме фотоапарат,  ми инсталира  програми (почти доброволно  Mr. Green). Послесе установи, че компа е смотан и не смогва - смени дъното и какво ли още не, а вчера ми купи две книжки и е решил да ми плати курса по фотография. Не че аз не мога да си ги платя и сама и не че нещата не са на принципа "извади от единия джоб и пъхни в другия", но жеста за мен е невероятен.
От друга страна имам доста приятелки с различни хобита и отношението на мъжете варира от пълно безразличие до съвместно творчество и споделени интереси Grinning
За мой късмет,всичко,което мисля или правя го вълнува.Това ми дава голямо спокойствие.Онзи ден се чухме по телефона и той ме попита за нещо,което му споделих мимоходом при предният ни разговор и което си помислих,че той не чу или не разбра покрай многото информация,която си обменихме.Но той всичко е запомнил и явно е премислял и се е тревожил.Просто никога не е подценявал моите желания и това,което ми се случва.

Общи условия

Активация на акаунт