На кого да вярвам?

  • 6 170
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 826
За ухото ако има инфекция може да вземете капки с антибиотик, тия отипакс са за болка най-вече.
Лечението на детските отити става само с подходящ АБ.
Ушните капки са забранени за лечение на детски отити от години. Те предразполагат към сраствания в средното ухо и дълготрайни последствия.

Миналата година детето ми едва не си загуби слуха от една провинциална педиатърка в БГ. #2gunfire
Прибра се със страхотна инфекция на двете уши4ки и със силно намален слух.
В БГ са го лекували с капки,не им помня името само знам 4е съдържаха лидокаин.
Нашият лекар тук се хвана за главата!
Бяхме стигнали до операция,но ни се размина!

# 31
  • Мнения: 4 392
Birdie ,благодаря ,че се включи. Grinning
Въпросните капки ги сложихме точно 2 пъти.
Цитат на: Birdie
Относно това:
link=topic=116660.msg2141478#msg2141478 date=1154204101
@Amarena

Детето вероятно има остатъчна кашлица, резултат от минали заболявания.
Всичко,което е нужно е добър преглед и добра терапия.
Ако се прецени че има и инфекция, АБ е подходящ в добавка към добра бронхо-дилатативна терапия (Аеролин, Фликсотайд... може и инхалаторни).
Не се дават Аериус, Зиртек, Перитол и др. подобни тук, защото нямат никакво отношение.
Аз имам абсолютно същите съмнения.
През януари и избиха първите два зъба с голям зор.Вдигна висока Т ,имаше кашлица и сополи и страхотно подсичане на дупето.
Тогава докторът предположи,че е вирус и изписа Аугментин.Питах го защо изписва АБ при вирус,а той ми отговори,че било добре ,ако се получи усложнение Shocked
В края на краищата май никога не може да бъде ясно дали дадено заболяване е бактериално или вирусно без необходимите изследвания,а факт е,че такива не се правят.Детето го измъчих10 дни с този АБ,а подобрение нямаше .Попитах доктора,колко още трябва да го пие,а той каза: Докато се оправи.Ако трябва и 3 шишета ще изпие.
Накрая го спрях на своя  глава и тя се оправи.
Възможно ли е кашлицата да е оттогава и чак сега да се появява newsm78
Доста месеци са минали.
(Други боледувания ,освен ентеровируса преди 2 седмици е нямала.)
Зиртека и Перитола въобще не съм ги купувала.

Последна редакция: нд, 30 юли 2006, 02:49 от Amarena

# 32
  • Мнения: 8 585
Вероятно детето в началото е имало вирусен бронхит или бронхиолит (пара-грипни вируси или респираторно-синцитиални вируси). Затова и от АБ никакъв ефект. Тези състояния се лекуват с инхалаторен ("балонче" или небулайзер)Аеролин +Фликсотайд. Отзвучават много бързо-до седмица.

Ако не се лекува добре, остава остатъчна кашлица, която може да трае с месеци. Дълбока, продуктивна или при усилие (игра, тичане)-суха, дразнеща.

# 33
  • Мнения: 326
Честно казано,хич не ми е приятно ,че темата ми става бойно поле. Sad
Приеми искрените ми извинения  Peace   bouquet
Хитко, ще се срещнем в друга тема и ще продължим. Не искам на лични - нямам какво да крия от никого.

# 34
  • Мнения: 4 392
Честно казано,хич не ми е приятно ,че темата ми става бойно поле. Sad
Приеми искрените ми извинения  Peace   bouquet
Хитко, ще се срещнем в друга тема и ще продължим. Не искам на лични - нямам какво да крия от никого.

Всичко е наред! Peace

Вероятно детето в началото е имало вирусен бронхит или бронхиолит (пара-грипни вируси или респираторно-синцитиални вируси). Затова и от АБ никакъв ефект. Тези състояния се лекуват с инхалаторен ("балонче" или небулайзер)Аеролин +Фликсотайд. Отзвучават много бързо-до седмица.

Ако не се лекува добре, остава остатъчна кашлица, която може да трае с месеци. Дълбока, продуктивна или при усилие (игра, тичане)-суха, дразнеща.

Birdie,положението при нас е по-различно от описаното от теб.Ако е остатъчна кашлица,щях да съм забелязала през тези месеци. Rolling EyesНе че въобще не се е закашляла,но не толкова често ,че да ми направи впечатление. Всъщност нищо не изключвам 100 %.
Май няма как да разбера.Здравите деца въобще ли не кашлят?!
Примерно бягат навън,вдига се  прах ,той ги дразни и кашлят. Wink Малко е въпрос на тълкуване и гадаене ,ако няма други симптоми.
Имам още един въпрос: Ако има съмнение за някаква вирусна или бактериална инфекция (Все пак за пневмония стана дума  Rolling Eyes),достатъчно ли е да се направи пълна кръвна картина и утайка ,за да се установи или трябват и други изследвания?
Казаха ми,че пневмонията не може да се установи чрез кръвни изследвания и че не е задължително да се вдигне висока Т при пневмония.Вярно ли е това?

# 35
  • Мнения: 8 585
"Здравите деца въобще ли не кашлят?!"
->Не, не кашлят. Остатъчна се има пред вид необичайна по вид кашлица-например дълбока със секрети. Не може да се опише-от опит и аускултация познаваме тези деца.

80-85% от диагнозите в амбулаторната практика се поставят чрез преглед на детето. Изследвания тук не се правят с такава лекота. Защо? Защото педиатърът трябва да се ориентира-изследванията решават въпроси впоследствие, или са резервирани за особени случаи. Един опитен педиатър се справя с всекидневната патология от опит.
Преслушването на децата дава и терапията. При едно дете в добро състояние, "изследванията" са обременяващи и не променят с нищо лечението за педиатър, който знае и има опит с децата.
Не знам дали ме разбирате...

"Ако има съмнение за някаква вирусна или бактериална инфекция..."
->Това са съмнения за наивни. Има симптоми при Вас, има и картината как изглежда детето от преглед. Няма пневмонии без учестено дишане, без температура (или данни за такава), без съответната находка.
Почвате лечението на базата на най-вероятната причина, за тези симптоми. Следите в динамика и съответно променяте нещата. Опита е пръв, изследванията са добавка.

"Казаха ми,че пневмонията не може да се установи чрез кръвни изследвания и че не е задължително да се вдигне висока Т при пневмония.Вярно ли е това?"
->Има различни видове пневмония. За всяка поотделно нещата са различни. Има много нюанси и нещата не са прости.

# 36
  • Мнения: 4 392
Birdie,много ти благодаря за изчерпателния отговор!   bouquet(Остави това " Вие",че ме караш да се чувствам неудобно Wink)

Явно при вас здравеопазването е на светлинни години от нашето и майките спокойно могат да се наспят,а не да ровят по малките часове в интернет  Laughing

# 37
  • Мнения: 8 585
Неее... не е там същността.
Каква е ползата от един педиатър, щом не може да се оправя с всекидневната си патология?
Тази мания за "сравняване" е голям недъг в родната педиатрия-всичко "обективизират".  За една температура детето се "изследва". Защо? никой не знае. И в последствие-още повече се объркват. Защото това което виждат от прегледа не знаят какво е...
Педиатърът има стабилни знания-от тях вади заключение за това, което вижда. Не прави "изследвания", за да види това, което не знае. Ако не знаеш, не можеш да го видиш, защото просто не знаеш че съществува.
Дори и при деца с по 2-3 седмици оплаквания, при достатъчен опит, може да има диагноза в 60-70% от случаите без никакви изследвания (за обичайната патология говорим, а не за Лаймска болест). В останалите 10-20% можеш да имаш кръг подозрения, заради които насочено да изследваш и само в около 10% нямаш нищо пред вид поради нехарактерни симптоми с много широки диагнози (например ставни болки).

# 38
  • Мнения: 8 585
Нека погледнем едно по едно:

*"като отпреди месец някъде забелязах,че си бърка в ухото"-съмнително за отит-педиатърът гледа ушичките и заключава. Няма нужда от УНГ. Ако няма отит, са или поведенчески реакции, или има запушено носле, което предизвиква "игра на тъпанчевата мембара" (поради проблеми с Евстахиевата тръба), или никнат зъбки, или има ушна "кал". "Калта се почиства от УНГ.
"предписа Фуроталгин"->груба грешка.
*Освен това има кашлица (докторът я нарече"пушаческа")
Здраво дете не кашля. Тук това говори за-нелекуван бронхит, алергичен обструктивен феномен (астматичен бронхит), остатъчна кашлица или инфекция. Преслушва се детето-назначава се съответното.
*"а около устичката все беше зачервено"-подозрително за Стрептококово носителство (инфекция) или се предизвиква от кашлицата, когато е упорита, хронична.
*"След вирусът обаче сополите си ги имаме постоянно,понастоящем вече и с корички"-нормално развитие на вирусен ринит дни преди да оздравее.

# 39
  • Мнения: 4 392
Birdie ,разбрах те! Peace
Много ти благодаря,че отдели от свободното си време ,за да ми отговориш!  bouquet

Благодаря и на всички,които се включиха.  bouquet
Симона е добре.Нослето вече не тече,(много ни помогна Стеримар-а,) а и не съм я забелязала скоро да си бърка в ушите.Кашлицата се промени-стана по-влажна и продуктивна. Grinning

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 5 617
Бърди аз бях писала, че и ние имаме кашлица вече втора седмица. Не е боледувал, просто му текна нослето и след седмица започна да кашля. Сега кашля като на пристъп може да е веднъж дневно или два пъти, но като започне да кашля не спира 5 минути. Като не се задушава, а просто кашля. Сякаш има прах в гърлото и постоянно го дразни. Кашля след сън така. Правихме гърлен секрет и показа бактерия. Но при преглед точно след резултата педито каза, че гърлото е ОК, а гърдичките чисти. Също каза и, че тази бактерия дава отражение в ПКК и пуснахме такава. Оказа се, че промени няма. Левкоцитите са в нормата. Вече в чудо се виждам. Пък и кашлицата му е странна. Като на пристъпи и то както писах веднъж или два пъти на денонощие.

# 41
  • Мнения: 8 585
Привет,
Коя "бактерия" е резултат от изследването?
Има ли още хрема?
Кашля ли по време на сън?
Кашля ли при усилие-игра, изкачване на стълби?

# 42
  • Мнения: 1 858
Няма начин да е пневмония. Искай да направят изследвания на носен и гърлен секрет. Ако изледват и секрет от ушенцето, още по-добре.
Това го направете задължително!

# 43
  • Бургас
  • Мнения: 5 617
klebsiella pulmonae
Не Бърди не кашля при усилие. Незнам как точно да го кажа. Когато спи и се изпоти ли, незнам. Просто след сън понякога или когато е потен следобед докато спи започва да кашля и след 3 -5 минути спира. Но не кашля всеки път след сън или по време на сън. Нослето му е чисто и гърлото вече не е зачервено. Но самата кашлица ми се струва странна. Цял ден няма помен от кашлица или затруднено дишане и в един момент се почва лудо кашляне. На мене ми се случва когато е горещо докато спя започвам да кашлям по същия начин все едно съм глътнала шепа прах и немога да го изкашлям. Предполагам, че и при него е същото.

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 5 617
И през всичкото време не е имал повишена температура и други неразположения. Напротив. Все си е деен и беснее и си хапва. Чак УНГ-то дето взима секрета ни се скара, че сме овършали кабинета за 2 минути.

Общи условия

Активация на акаунт