Какво да сготвя с пресен жълт боб?

  • 16 832
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 656
Здавейте мамчета Simple Smile
Помагайте, донесоха ми доста жълт боб и се чудя какво да наготвя с него? Приемам идеи Grinning

# 1
  • Мнения: 603
ами аз например онзи ден правих класическия си зелен фасул(от този жълтия)-задушавам лук и морков,после слагам боба,като поомекне добавям малко червен пипер и брашно,доливам вода и наситно нарезан чесън,сол на вкус и накрая магданоз.Става бързо и лесно.

# 2
  • Мнения: 5 500
Аз първо задушавам боба докато омекне и си пусне водата със сол, слагам зехтин, червен пипер, морков, чесън, вода ако е нужно и като е готов копър.
Свекърва ми го задушава със сол, олио и червен пипер, като е готов полива с кисело мляко с копър и чесън. Става много вкусно също.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 5 492
Това ми е най-лесното ядене.
Начупвам 1 кг зелен боб, нарязвам две глави лук, 1 глава чесън, като нарязвам скилидките на дребно, 1 сл сол, 1 непълна сл червен пипер., 2-3 сл олио, добавям 1 л вряща вода и го слагам да се вари, докато омекне. Когато боба е почти сварен добавям 2-3 нарязани на дребно домата и една шепа нарязан магданоз и копър. Варя още 5-10 минути и готово.
Ядем го с кисело мляко, като по го харесваме студен.

# 4
  • Мнения: 9 086
Може и с месце да го сготвиш  Laughing Laughing
пък ако ти е толкова много, изчисти и нарежи като за готвене, бланширай за малко и прибери във фризер/камера

# 5
  • варненка от София
  • Мнения: 4 877
Може да си направиш салатка от него. Сваряваш го, след което слагаш чесън, оцет, сол, олио и копър. Може да не слагаш олио и оцет и да забъркаш с майонеза, добро мезенце е.

# 6
  • Мнения: 1 190
Аз го правя така:
Слагам вода около 1л. +-, мазнинка, боба - почистен и измит, сол, гьозум една шепа /или иначе казано джоджен/ ситно нарязана глава лук, 4-5 скилидки чесън цели, като се поовари слагам и моркови 1-2, картофчета 2-3 на кубчета, като поврат и те слагам доматено пюре 3 л., малко червен пипер и 1 зеленчуков бульон, когато всичко се свари слагам и магданоз Peace

Добър апетит  chef

 ... М м м, тъкмо и аз имам в хладилника и ще си направя утре може би ...

Общи условия

Активация на акаунт