Болки ниско в корема?

  • 1 336
  • 10
  •   1
Отговори
Здравейте!
От няколко дни си ме наболява ниско долу, в областта на яйчниците.Работя седнала и по обяд напрежението си става доста силно.Не че е толкова силна болка, че да не мога да я търпя, но се безпокоя за бебока.Отидох на лекар, но ми казаха да пия Ношпа и много вода, че ми било ниско кръвното и дотам.Като съм в къщи с вдигнати крака нещо не ме боли.
Това нормална болка ли е?Някой друг имал ли е такова напрежение в тази област в петия месец?

# 1
  • Мнения: 2 123
здравей Джей.
Първо искам да ти кажа, че яйчниците ти не се намират там където са били пред ида забременееш и в този смисъл болките не са от /при/ тях.
Това, което описваш е нормално - в 5ти месец матката нараства с по-бързи темпове /вече е на нивото на пъпа ти/ и болките ти се дължат на това. Явно когато си легнала просторазтягането се облекчава. Почивай повече  Peace и наистина пий но-шпа.

п.п. а ти сигурна ли си, че не става дума за контракции? Когато имаш болка, коремчето ти стяга ли се, става ли на топка?

# 2
  • Мнения: 407
Тези болки съпроводени ли са с втвърдяване на корема,защото ако е така значи имаш контракции,което се съмнявам защото лекаря ти би трябвало да го разбере когато си ходила на лекар.
Може да е и от разтягането на матката.За това можеш да пиеш магнезий.

# 3
  • Мнения: 119
И аз имах такива болки. Запо4наха някъде 5 месец и докато не родих не минаха. Постоянна болка, все едно има6 мускулна треска ниско под корем4ето, даже бих казала в слабините. И мен ме успокоиха 4е било нормално. Кофти е оба4е 4е не минава. Simple Smile

# 4
  • Мнения: 4 621
Аз също имах такива болки. Според лекарката ми се дължаха на бързите темпове с които се разширява и нараства матката.

# 5
Ами втвърдява се, това ми направи впечатление, но не се стяга,явно ще мина на магнезий, дано поне малко ме облекчи.
Благодаря ви много, сега ми е по-спокойно.Слава Богу, че го има форума, че като нещо ме притеснява доста ме облекчавате.  bouquet

# 6
  • Мнения: 407
Говори първо с лекаря си след това си вземи магнезий.Не мисля,че ще ти навреди магнезия,а напротив само може да ти помогне.Аз също пия от началото на шестия месец.Не очаквай ефекта да е мигновен.Облекчение от него можеш да получиш едва 3-4 дена след започване на приема.И нищо не пречи да го съчетаеш с но-шпа който ти е предписан за момента.

# 7
  • Мнения: 827
мен също ме болеше и пих точно в този период но-шпа+магнерич, защото бяха контракции, но според единият ми доктор магнезиевите препарати не влияят много точно в този период на бременността и той смяташе, че е излишно да ги пие, още повече че нямах други оплакваня - кървене, често стягане на корема и т.н. И до момента продължавам да имам подобни усещания, понякога съпроводени със стягане, понякога не...

# 8
  • Мнения: 66
Да и аз имах, ама вече отшумяха. Пиех ношпа, дадоха ми болничен 7 дена. После си тръгнах на работа, но гинеколожката ми каза да не се заседявам и че трябвало на всеки час-час и половина да ставам и да се поразхождам малко.

# 9
  • Мнения: 1 328
И аз имах такива болки няколко дни по средата на 5 месец. Даже ходих в болница да ме видят, че пак за мой късмет беше съботно-неделно приключение. Биха ми папаверин и ми се облекчи болката. После 1 седмица ношпа и магнерич, максималната доза, после постепенно я намалявам и така. Но при мен лежането не помогна в началото, като бяха силните ми болки.

# 10
  • Мнения: 3 405
Моите болки са същите, ето и в момента ги имам, в дясно. Докторката ми каза да си взимам но-шпа. Нямах контракции на прегледа с видеозона, но той беше преди месец. Болките са в дясно или в ляво, като при болезнена менструация. Сега ще си взема хапчето и дано да минат.
Работя седнала пред компютър, но на всеки половин-един час се разхождам из офиса.

Общи условия

Активация на акаунт