искам бебче,трябва ли да се притеснявам,вече...

  • 1 267
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27
Здравейте и от мен,
Отдавна чета тук,но чак днес се регистрирах Simple Smile
Искам да се обърна за съвет към всички вас.
Със съпругът ми правим опити за бебе от близо година,но още не се получава.
Колкото и странно да Ви прозвучи,въпреки,че адски много се обичаме,правим секс не повече от 2-3 пъти месечно,просто явно не сме много сексуално активни Simple Smile
Та въпросът ми е ,дали не трябва вече да започвам да се притеснявам да нямаме здравословен проблем,или просто опитите ни месечно са много малко?


Благодаря Ви ,предварително:)

# 1
  • София
  • Мнения: 4 272
Опитите ви са малко и ако не улучвате и овулацията, разбираемо е защо не се получава. Първо си засечи дните на овулация. Виж в Библиотеката /закована тема/ какви са методите за определяне на овулация и правете секс в подходящите дни. Едва тогава ако мине година и не се получава, можеш да се притесняваш.

# 2
  • Мнения: 515
Ниа  не мисля че имате здравословен проблем просто е възможно да не налучкваш овулацията си още повече че правите опити само два-три пъти месечно не се паникьосвай Hug Ако искаш пробвай някои методи за изчисляване на овулация в библиотеката има достъчно информация  bouquet

# 3
  • Мнения: 515
Извинявам се за повторението явно с Леа сме писали заедно по едно и също време Laughing

# 4
  • София
  • Мнения: 7 242
Ами и аз ще повторя Laughing Леа и helenapeeva са ти обяснили много добре. Няма повод за притеснение. При 2-3 контакта месечно е малко вероятно да сте "уцелили" фертилните дни, които в общия случай са максимум три. Почни да си мериш БТ или да правиш тестове за овулация или поне опитайте контактите ви да са около 14 ден от цикъла /при 28 дневен такъв/. Ако и тогава след една година нищо не стане, отиди на лекар.

# 5
  • Мнения: 27
Благодаря Ви за своевременните съвети Simple Smile
Може би съм притеснена и от това,че все пак съм на 31г.(съпругът ми е на 30г.),защото отвсякъде се тръби как с възраста спсобностите за зачеване на жената,намаляват  Sad

# 6
  • София
  • Мнения: 7 242
След 35 г Grinning

# 7
  • София
  • Мнения: 11 692
Момичетата са ти казали,че най-вероятно не улучвате овулацията,особено ако не е точно на 14 ден.А за възрастта,бих казала дрън-дрън!Какво Ви има на възрастта?Има момичета под 30 години,които имат проблеми и такив над 30,дори и 35,които от раз забременяват.Божа работа!
Самата аз почти на 32 забременях от раз,а мъжът ми беше на 38!Наистина Божа работа!Сигурна съм,че скоро и при Вас ще се получи,само май малко по-често трябва да се трудите!Късмет!!!   bouquet

# 8
  • Мнения: 11 003
Може би съм притеснена и от това,че все пак съм на 31г.(съпругът ми е на 30г.),защото отвсякъде се тръби как с възраста спсобностите за зачеване на жената,намаляват  Sad

Какво ти е на възрастта?!  Shocked Действайте по-често и чудото ще стане. Стискам палци още тази година да се похвалиш с хубавата новина  Peace

# 9
  • Мнения: 2 120
На възрастта нищо и няма, не улучвате овулацията и ако ви мързи да правите редовно секс, си мери Т. или прави овулационни тестове. Така поне 8 месеца, ама да си сигурна, че правиш секс по време на ову. Ако и тогава не става при лекар.

# 10
  • Мнения: 3 970
На възрастта нищо и няма, не улучвате овулацията и ако ви мързи да правите редовно секс, си мери Т. или прави овулационни тестове. Така поне 8 месеца, ама да си сигурна, че правиш секс по време на ову. Ако и тогава не става при лекар.
Точно това смятах да напиша  Peace

# 11
  • Мнения: 1 493
Не !!!
Работете по-сериозно по въпроса през дните 11-17 от цикъла, до месец-два ще ни се похвалиш !

# 12
  • Мнения: 4 302
Пуснете спермограма. Ще отхвърлиш или не половината възможни причини. Една година не е малко време, въпреки редките контакти. Това е според мен. Предвид и това, че си над 30, мисля че е удачно да почнете от там.

  bouquet Стискам палци скоро да се похвалите и с насмешка да гледаш на сегашните си тревоги!

# 13
  • Мнения: 7 716
Спермограма. И температура+тестове за овулация.

# 14
  • Мнения: 667
ВИЖ ТУК!

Не се притеснявай за възрастта. Пробвайте с плана за забременяване.
Успех и да се похвалиш скоро!

Общи условия

Активация на акаунт