Как може да има толкова жестоки хора?

  • 5 317
  • 78
  •   1
Отговори
  • Мнения: 779
Искам да ви разкажа случка, на която станах неволен свидетел вчера. Случка, която ме  разтърси, натъжи и ядоса.
Вървим с малкия към морската градина и насреща ни баба с дете в количка. Момченцето беше на около 2 -2 и половина години и си седеше кротко. Както си буташе количката, бабата спря, махна шапката от главата на детето и го цапардоса по главата с всичка сила  Shocked. Момченцето се разплака, а тя продължи да бута количката . Вече приближавайки я чувам как му крещи да млъкне, че нямало защо да реве. Аз я гледам втрещяно . Разминаваме се и няколко крачки след мен тя спира и започва зверски да бие мъничето  #2gunfire. Ама като ви казвам зверски, направо го помля от бой. Шамарите бяха толкова звучни, че  детенцето пищеше от болка и се молеше да спре  cry . А аз стоя и не мога да повярвам просто. Насълзиха ми се очите, побеснях и започнах да й крещя, как не я е срам така да бие малко дете  smile3512. А тя се обърна и ми отговори:" Ми на , ей така, може."  bash .Спря да го налага и продължи да бута количката крещейки. Анди също се изплаши. Улицата не беше безлюдна, минаваха и други хора, но никой нищо не каза, просто поглеждаха и отминаваха. Ако бях сама сигурно щях да й нахвърла на тая гадна свиня.
Никога до сега не съм виждала някой с такава жестокост и ярост да бие дете. Никога .И това от баба му, която би трябвало да го глези повече и от собствените му родители. Не искам да си помислям, че за това детенце , насилието и тормозът са ежедневие  no.

# 1
  • София
  • Мнения: 38 473
Ужасно е, но да му мисли майката, която си е поверила детето на тая луда бабичка! Тук, в България социалните служби все още не са толкова сериозни че да можем примерно да сигнализираме ако видим подобно нещо.

# 2
  • София
  • Мнения: 625
Горкото дете..........Тази баба сигурно не е с всичкия си... #2gunfire

# 3
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Бабата може и да е била луда, с което НЕ че я оправдавам. Но истинските идиоти сме ние, които мълчим в подобни ситуации.

# 4
  • UK
  • Мнения: 3 959
Съжалявам, че нищо не можем да направим по въпроса. А бабата може да се радва, че не си била сама... А за себе си съм убедена, че ще я пребия от бой, тъй както нямам 20 и както е на улицата. Хващаш и бебето и към най близката полиция, да видим няма ли да дойде с теб и какво ще обяснява на полицайте. Само да не те обвинят, че си го отвлякла де...

# 5
  • София
  • Мнения: 3 395
Отвратително! А представяте ли си да е била бавачка, а не собствената му баба?!

# 6
  • Мнения: 6 472
Горкото мъниче Cry Cry Cry Ох, чак ме яд че не съм била там... То пък и там да бях, все едно щях да успея да разбера коя е Confused

# 7
  • Мнения: 1 420
Леле каква нечовечност!!  smile3515 Хем се ядосах, хем ми стана много мъчно за детенцето. Тая бабка сигурно е била луда за връзване,ама се чудя и коя ли майка ще повери детето си на такава... А тая нашата държава как ще се оправи като и наи-малките душици не са защитени от нея ?!....

# 8
  • Мнения: 14 654
ами да, тази бабичка е гадна свиня! дано родителите на детето разберат какво си позволява да му причинява. не знам как бих реагирала. кучка

# 9
  • София
  • Мнения: 344
Ужасно-приплака ми се.Като си представя нашите как треперят за дъщеря ми...ами моята баба колко ме обича...

# 10
  • София
  • Мнения: 38 473
Ей сега търсих някакви телефони за оплаквания специално за такива случаи с деца и мога да ви кажа че такова нещо НЯМА!
Само Анимус в София. Или полицията, ама там ще те накарат да пишеш три кофи мастило и после ще заврат някъде жалбата, пък и с детенцето нищо няма да се промени.

# 11
  • Мнения: 779
Да ви кажа честно, жената не беше чак толкова възрастна, та дано да не му е била майка  Tired

# 12
  • Мнения: 1 187
Милото детенце. Тази баба някой трябва да и набие един шут из отзад и да й дойде акъла в главата  #Cussing out И все си мисля, че онези дето уж защитават децата, точно в такива ситуации трябва да се намесват, а не да се правят на велики в телевизионни изяви като Биг брадър например...  Naughty

# 13
  • UK
  • Мнения: 3 959
Между другото, помня преди време една от вас беше споделила за подобен случай с бавачка, не помня точно, мисля че беше видяла бавачката на познато дете да го бие и се чудеше какво да каже на майка му или нещо такова.

# 14
  • Мнения: 6 155
Много гадно  Sad
Сигурна ли си, че му е била баба? Да не е бавачка?  Thinking

# 15
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Да ви кажа честно, жената не беше чак толкова възрастна, та дано да не му е била майка  Tired
Не вярвам да му е баба.  Shocked Иди, че наеми бавачка после.  Rolling Eyes

# 16
  • UK
  • Мнения: 3 959
Каквато и да му е, детето и е поверено, ако не му е майка, явно майката разчита на въпросната да се грижи за него.

# 17
  • Мнения: 1 172
Няма значение бавачка ли е или баба му. Това е отвратително! Но се съмнявам, че родителите не знаят какво се случва Sad Става въпрос за дете, което дори говори. Невъзможно е да не се усети промяна в поведението му.
Ако си запомнила количката и детето и излизате често в този район, следи кой друг го извежда на разходки и как останалите възрастни придружители се държат с него. Пробвай да говориш с другите, ако изглеждат по-нормални.

# 18
  • Мнения: 822
Момичета,да ви кажа,аз какво бих направила...Не че ще има полза,но все пак...
Сигурно повечето от вас си носят фотоапарати или имате GSM с камера.Какво пречи да щракате по една снимка за нещата,които ви дразнят?Ако намерите вестник,който да я публикува...Не зная,дали това не е подсъдно,но в Щатите съдиха една майка въз основа на видеозапис.Дори никой нищо да не предприеме,достатъчно е,да я видят във вестника.За малките градове това не е маловажно...

# 19
  • Мнения: 7 186
Ама че дърто изкуфяло говедо! Такава да я хванеш и да я спукаш от бой пак ще и е малко! #Cussing out
Наистина трябваше да я снимаш или да я проследиш.

# 20
  • Мнения: 6 155
Момичета,да ви кажа,аз какво бих направила...Не че ще има полза,но все пак...
Сигурно повечето от вас си носят фотоапарати или имате GSM с камера.Какво пречи да щракате по една снимка за нещата,които ви дразнят?Ако намерите вестник,който да я публикува...Не зная,дали това не е подсъдно,но в Щатите съдиха една майка въз основа на видеозапис.Дори никой нищо да не предприеме,достатъчно е,да я видят във вестника.За малките градове това не е маловажно...

Да бе, как ще изтипосаш някой в медийното пространство, заснет по този начин?   newsm34

# 21
  • Мнения: 603
просто незнам какво да кажа  newsm78На такива трепането им е малко  #Cussing out#2gunfire

# 22
  • Мнения: 822
Защо,Биби?Тук е практика да се съдят за клевета.Но записа със споменатата майка никой не оспори...Защо да Не публикуват?Нали по принцип търсят все скандали в медиите...Не зная,но най-малкото бих я заплашила,че ще се види "лъснала" в цялата си прелест в утрешния вестник... Peace

# 23
  • Мнения: 6 155
Защо,Биби?Тук е практика да се съдят за клевета.Но записа със споменатата майка никой не оспори...Защо да Не публикуват?Нали по принцип търсят все скандали в медиите...Не зная,но най-малкото бих я заплашила,че ще се види "лъснала" в цялата си прелест в утрешния вестник... Peace

1. Защото няма ясни критерии снимките, които евентуално биха се публикували дали отразяват шамар по паперса с цел възпитание или системен побой върху детето. Все пак снимката хваща само момент от действието. Не знаеш какви са подбудите за това плясване. Примерно. Т.е нещата ще са много субективни и ще бъдат представени така както ги е видял снимащия.
2. Защото според Конституцията ни никой не може да бъде фотографиран без него съгласие.

# 24
  • Мнения: 157
И аз се карах с една бабичка поради същата причина.Тя се обърна и ми каза"детето си мое и ще си го бия колкото си искам".Малоумница........

# 25
  • Мнения: 6 206
Без за преуваличавам, ако тази баба ми се беше изпречила на мен, щеше да яде бой!

# 26
  • Мнения: 196
Останах без думи.Какво говориш та това е отвратително.Боже Боже колко мъка има по тоя свят. SickГади ми се от такива хора.Горко на детенцето.

# 27
  • Мнения: 3 423
Ами, така е, като са кръстили детето на другата баба или на Роби Уилямс, яд я е жената, млати.
И сега сериозно. Няма кво да си говорим, знаем, че това поколение уважава Макаренко и старите поговорки от рода на "Бий детето, преди да отиде за вода, та да не счупи стомната". Слаби са ни социалните служби и много народ счита боя за възпитателен. Жалко.

# 28
  • Мнения: 779
Нямам камера на телефона, иначе със сигурност бих я заснела. Не за да я побликувам, а за да я запомня. Свекърва ми работи наблизо, така че пак ще имам път натам. И ако видя детето ( него със сигурност го запомних) с друг човек, обезателно ще говоря с него. Най- вероятно е баба му, защото никак не приличаше на бавачка. А боя в никакъв случай не беше бой по памперса, биеше го направо през лицето....ето на , пак се разтроих  Cry . Не искам да си мислите, че преувеличавам. Страшно ме разтройват такива неща. И пак казвам, може би бих реагирала по друг начин ако не бях сама. Дори сега съжелявам, че не тръгнах след нея.
Гадно , мръсно животно  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 29
  • Мнения: 698
Е големи изроди има на тоя свят - просто нямам думи...

# 30
  • Варна,Младост
  • Мнения: 200
Много ми се иска да ви запитам в кой свят живеете?Естествено  да има такива зверства.Но естествено ли е само да гледаш отстрани разстроено и само с едно викване да си мислиш ,че си мъ-ъ-ничко си помогнал??? ShockedВика се за помощ,вика се полиция!!Щяла да изпише 3 кофи мастило ooooh!А бабето , което със сигурност не му е за първи път да бие така детето, ще е доволна и най-малко уверена че е зверството и проявено на общественно място , ще остане безнаказано, и вероятно е правилно щом никой нереагира.
Иде ми да седна в колата и дадойда в Бургас.Моля се следващия път да я види някой, който ще направи горните неща без да се замисли, че хората ще го гледат, че ще си загуби времето, че може и това да не баба му, че,че,че.........

# 31
  • Мнения: 4 195
Нямам камера на телефона, иначе със сигурност бих я заснела. Не за да я публикувам, а за да я запомня. Свекърва ми работи наблизо, така че пак ще имам път натам. И ако видя детето ( него със сигурност го запомних) с друг човек, обезателно ще говоря с него. Най- вероятно е баба му, защото никак не приличаше на бавачка. А боя в никакъв случай не беше бой по памперса, биеше го направо през лицето....ето на , пак се разстроих  Cry . Не искам да си мислите, че преувеличавам. Страшно ме разстройват такива неща. И пак казвам, може би бих реагирала по друг начин ако не бях сама. Дори сега съжалявам, че не тръгнах след нея.
Гадно , мръсно животно  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
е как няма да се разстроиш, не знам........аз бих я помляла, ама така щях да я бия, че щеше да и се до пикае на гадната твар
насилието над деца е нещо , с което цял свят се опитва да се справи, само ние тук не му обръщаме никакво внимание такива като тази си мислят, че щом детето е нейно - дете, внуче -няма значение, значи може да го бие както и когато си поиска
дано и изсъхнат ръчичките на тая жена, дано клетвата ми стигне до нея, боклук скапан #Cussing out #Cussing out

# 32
  • Мнения: 14 133
ами да, тази бабичка е гадна свиня! дано родителите на детето разберат какво си позволява да му причинява. не знам как бих реагирала. кучка
Дано само да не се прави на света вода ненапита пред тях!!!  PraynigМоля се милото детенце скоро да се отърве от нея!!! Тази жена наистина е за  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 33
  • Мнения: 779
Много ми се иска да ви запитам в кой свят живеете?Естествено  да има такива зверства.Но естествено ли е само да гледаш отстрани разстроено и само с едно викване да си мислиш ,че си мъ-ъ-ничко си помогнал??? ShockedВика се за помощ,вика се полиция!!Щяла да изпише 3 кофи мастило ooooh!А бабето , което със сигурност не му е за първи път да бие така детето, ще е доволна и най-малко уверена че е зверството и проявено на общественно място , ще остане безнаказано, и вероятно е правилно щом никой нереагира.
Иде ми да седна в колата и дадойда в Бургас.Моля се следващия път да я види някой, който ще направи горните неща без да се замисли, че хората ще го гледат, че ще си загуби времето, че може и това да не баба му, че,че,че.........
Виж сега, на думи всички сме много смели и борбени, но когато ситуацията опре да действие...
Не се оправдавам, аз самата съжалявам, че не направих повече. Но реално , какво можех да направя? Да извикам полиция? Та те докато дойдат, аз какво, за ръкара ли ще я държа? А и едва ли полицаите щяха да се трогнат особенно Close . Да викам за помощ? Както вече казах, имаше мъже на улицата и всички видяха какво става, но се направиха на луди. Да я ударя? Та аз съм 40 кила, а тя беше поне 90- какъв шанс имам? А и в крайна сметка тя ще се прибере вкъщи с детето и не ми се мисли там какво ще му се случи, заради моята смелост. Помисли.

# 34
  • Мнения: 6 039
Направо настръхнах. Mr. Green
Просто 100 % съм сигурна, че ако видя такава злобна свиня, просто бих я пребила аз. Горкото дете. Как мразя бой по улиците, Мразя го и у дома.
винаги съм с фотоапарат, но никога не бих искала да правя такива снимки, не искам да виждам такова нещо, не искам и да чувам #2gunfire #2gunfire #2gunfire #Cussing out #Cussing out #Cussing out

а представяте ли си това да е някоя гледачка, а не родната му баба?!?!?!?!

# 35
  • Мнения: 2 292
Според мен трябва, а и не е трудно са се направи, на често посещавани сайтове, примерно този, да се публикуват телефони на социални служби и служби работещи по случаи на насилие над деца и жени. Гледам има хубав син фон горе в ляво и дясно. Там може и с дребни букви да се въртят телефони на различни служби. Това би помогнало много. Вярно не е реклама, от това не се печели, но е много необходимо. Има сташно много жертви на насилие и никой не им помага, защото или незнае за това или не зане как и към кого да се обърне. В България със сигурност има такива служби и организации. Просто трябва да сме по-информирани.
Може да се даде идеята и на дир.бг - също много посещаван сайт и на други големи български сайтове.

# 36
  • Мнения: 311
УЖАС!!!  #Cussing outС кеф бих й шибнала един. И аз излизам от кожата си и дъщеря ми отнася някой шамар по памперса, но да пребиваш дете, да го удряш по главата, що за изрод трябва да си?! Трябва повече хора да реагират, когато пред тях се случи нещо такова, а не всеки да си слага капаците и да си казва "мен не ме засяга, що да се меся" Идентичен случай - разказваха ми за човек видял една от учителките или леличките в някаква детска градина да удря дете през лицето /вероятно без причина/. Влязъл и и отвъртял един шамар.

# 37
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Горкото детенце Cry Как може да има такива изроди?! #Cussing out Някой ден на свой ред това дете ще проявява насилие. Това бабе заслужава да е върху нея #2gunfire

# 38
  • Варна,Младост
  • Мнения: 200


Много ми се иска да ви запитам в кой свят живеете?Естествено  да има такива зверства.Но естествено ли е само да гледаш отстрани разстроено и само с едно викване да си мислиш ,че си мъ-ъ-ничко си помогнал??? ShockedВика се за помощ,вика се полиция!!Щяла да изпише 3 кофи мастило ooooh!А бабето , което със сигурност не му е за първи път да бие така детето, ще е доволна и най-малко уверена че е зверството и проявено на общественно място , ще остане безнаказано, и вероятно е правилно щом никой нереагира.
Иде ми да седна в колата и дадойда в Бургас.Моля се следващия път да я види някой, който ще направи горните неща без да се замисли, че хората ще го гледат, че ще си загуби времето, че може и това да не баба му, че,че,че.........
Виж сега, на думи всички сме много смели и борбени, но когато ситуацията опре да действие...
Не се оправдавам, аз самата съжалявам, че не направих повече. Но реално , какво можех да направя? Да извикам полиция? Та те докато дойдат, аз какво, за ръкара ли ще я държа? А и едва ли полицаите щяха да се трогнат особенно Close . Да викам за помощ? Както вече казах, имаше мъже на улицата и всички видяха какво става, но се направиха на луди. Да я ударя? Та аз съм 40 кила, а тя беше поне 90- какъв шанс имам? А и в крайна сметка тя ще се прибере вкъщи с детето и не ми се мисли там какво ще му се случи, заради моята смелост. Помисли.

Аз и на дела съм толко борбена и смела.И реално си можела да извикаш полиция и реално си можела да извикаш за помощ.Аз съм 43 кила ,но преди 4 дена когато на съседната маса един "мъж" започна зверски да налага жената до него извиках полиция и виках за помощ на хората около мен.Ходих по петите му( защото той продължаваше да влачи жена и да я налага)докато недойдоха полицаите и го прибраха.Направих каквото беше нужно в тази ситуация. Неискам да се засягаш- всеки си преценява силите и възможностите.А такива винаги има.Тук видях и една майка да кълне.Знам че от майчината клетва по-лошо няма, но недейте я използва без основателна причина.Една клетва винаги се връща обратно , и то върху наследниците .

# 39
  • Мнения: 779
Добре де , Нев, ти как би постъпила в тази ситуация? Не се заяждам, сериозно те питам  Peace.

# 40
  • София
  • Мнения: 38 473
Според мен трябва, а и не е трудно са се направи, на често посещавани сайтове, примерно този, да се публикуват телефони на социални служби и служби работещи по случаи на насилие над деца и жени. Гледам има хубав син фон горе в ляво и дясно. Там може и с дребни букви да се въртят телефони на различни служби. Това би помогнало много. Вярно не е реклама, от това не се печели, но е много необходимо. Има сташно много жертви на насилие и никой не им помага, защото или незнае за това или не зане как и към кого да се обърне. В България със сигурност има такива служби и организации. Просто трябва да сме по-информирани.
Може да се даде идеята и на дир.бг - също много посещаван сайт и на други големи български сайтове.

Както казах и по-горе, освен Анимус в София и обещание за създаване на някаква организация в Бургас, друго НЯМА! НЯМА към кого да се обърнем!
Социалните служби едно телефонче не са дали! Това е положението! Ако някой случайно знае повече за Бургас да каже!

# 41
  • Мнения: 4 473
Тази жена е щастливка. Ако това, което описва Малчо се случеше пред моите очи - днес можеше и да нямам възможност да ви пиша...

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Според мен трябва, а и не е трудно са се направи, на често посещавани сайтове, примерно този, да се публикуват телефони на социални служби и служби работещи по случаи на насилие над деца и жени. Гледам има хубав син фон горе в ляво и дясно. Там може и с дребни букви да се въртят телефони на различни служби. Това би помогнало много. Вярно не е реклама, от това не се печели, но е много необходимо. Има сташно много жертви на насилие и никой не им помага, защото или незнае за това или не зане как и към кого да се обърне. В България със сигурност има такива служби и организации. Просто трябва да сме по-информирани.
Може да се даде идеята и на дир.бг - също много посещаван сайт и на други големи български сайтове.

Както казах и по-горе, освен Анимус в София и обещание за създаване на някаква организация в Бургас, друго НЯМА! НЯМА към кого да се обърнем!
Социалните служби едно телефонче не са дали! Това е положението! Ако някой случайно знае повече за Бургас да каже!

Това съвсем не е така.
http://www.detstvobezsalzi.org/

# 43
  • София
  • Мнения: 38 473
Е хубаво е, че все пак се намират такива организации!

# 44
  • Варна,Младост
  • Мнения: 200
Добре де , Нев, ти как би постъпила в тази ситуация? Не се заяждам, сериозно те питам  Peace.
Ами значи: Виждам какво става и моментално се обаждам в полицията.Казвам къде се намирам, описвам жената и случващото се пред мен.След това отивам до госпожата и с повишен тон и казвам да се отдалечи от количката и да изчака пристигането на полицията.Питам я каква се пада на детето и независимо от отговора и не и позволявам да го удари пак пред мен.Ако тя реши да тръгне ще и препреча пътя или ще тръгна след нея, като отново уведомя полицията накъде отива жената.
Всичкото това ще стане независимо дали съм със детето си, дали съм сама или с някой друг.
Всяко действие нараняващо или унижаващо човешко същество или животно ме изкарва от равновесие и ставам ЗВЯР.Действам на момента.

# 45
  • Мнения: 2 327
За съжаление аз на полицията не вярвам. Викали сме ги, крадец на крака им заведохме и резултат никакъв...
Трябва да се сигнализира на съответна организация. За полицията - може би по скоро да се запише инцидента, че има такъв.
Аз лично не знам как бих реагирала... Слава богу не съм попадала на такава гледка. Но има вероятност бабата да си изпати.

# 46
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Агенция за закрила на детето? Не са ли те организацията, към която трябва да се обърнеш?

# 47
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
И какво могат да направят тези агенции............да забранят на бабата достъп до детето  newsm78............

# 48
  • Мнения: 7 837
Tц, тц, тц, как може наистина... И какво пореднота тема-цъкане и тупане в гърдите, колко сме състрадателни. Направи нещо, пък го напиши като свършено по въпроса. Иначе си е поредното празнене...  Rolling Eyes

# 49
  • Мнения: 779
Tц, тц, тц, как може наистина... И какво пореднота тема-цъкане и тупане в гърдите, колко сме състрадателни. Направи нещо, пък го напиши като свършено по въпроса. Иначе си е поредното празнене...  Rolling Eyes


Това към мен ли е адресирано?

# 50
  • Мнения: 7 837
Към теб е, разбира се. Каква ти е целта на темата иначе. Аз освен очаквания цъкащ тон, друга цел не виждам.
Все едно от Марс падаш. Да, има жестоки хора, дори такива, които убиват. Човешка природа. Отговорих ли на основния въпрос на темата ти?

# 51
  • Мнения: 779
Не мога да рзабера с какво породих агресията ти  newsm78 . Но щом така ти харесва- дерзай  Peace!
Не влизам в безмислени спорове.

# 52
  • Мнения: 7 837
Ох, агресия  Tired

Сама признаваш, че си се чудила, как да реагираш. Просто питам, какъв е смисъла на темата. Да разберем, че има хора, които малтретират ли. Ами, да, има...

# 53
  • Мнения: 4 195
Нев кълнящата майка съм аз - Криси, а ти не ме позна по новия ник
истината е, че кълна за първи път в живота си, но четейки, съпреживях ситуацията - Кейси е права за едно - с цъкане не става:(
Кейси, моля те понеже си в по цивилизована страна - сподели при вас какво би се случило в подобна ситуация - какво би направил гражданина, който е свидетел на подобно насилие, какво би направила държавата при сигнал за такова нещо и тн.
моля те ако знаеш сподели го, защото съм сигурна, че нещата в България са нецивилизовани, всичко ,което ни се случва - също. тази случка го показва Sad

# 54
  • Мнения: 1 753
Изродка мръсна... и горкото детенце... Дано Господ я накаже гадната бабичка!!! Дори и да се подаде жалба някъде се съмнявам, че ще си мръднат пръста. А и да го мръднат, едва ли друго място за живеене ще е по-доброто решение за детето.

Иначе и аз да бях на твое място и аз щях да реагирам по същия начин... Даже ти си била много мека...

Кейси... кво ти става бе жена? Пий един студен чай малко да се освестиш!

# 55
  • Мнения: 779
Ох, агресия  Tired

Сама признаваш, че си се чудила, как да реагираш. Просто питам, какъв е смисъла на темата. Да разберем, че има хора, които малтретират ли. Ами, да, има...
Смисълът е , че исках да споделя съпреживяното, да разбера мнението на другите и да знам как да реагирам по- адекватно ако ми се случи отново.
Интересно, в свирките и гащите що не търсиш смисъл, а зачопли мене?

# 56
  • Мнения: 739
много се натъжих  Sad, но може да не му е баба, а гледачка.
Казаха ми история за познат, който наел жена да гледа детето му на годинка, а тя го биела. Разбрал, защото предварително инсталирал камери в жилището да я следи. Като се прибрал вкъщи я пребил и сега го съди. Ужасни истории има  Cry

# 57
  • Мнения: 7 837
О, не знам как става в по-цивилизованата страна и се надявам да не разбера. Но е факт, че тук са наблюдателни.
Оня ден се замислих, даже си пуснах тема с питане в чужбинския, защото детето ми е буйно, удря се често и е постоянно с рани и белези. А това прави впечатление на една от възрастните ни съседки... Като нищо може да реши да ни създаде проблеми ей така от от фалшива загриженост и неразбиране  Confused


Малчо, както и да е, споделяй си. Следващият път като попаднеш пак на такава ситуация, моля те сподели как по-различно си реагирала. Чакам с нетърпение...

# 58
  • Мнения: 4 195
много се натъжих  Sad, но може да не му е баба, а гледачка.
Казаха ми история за познат, който наел жена да гледа детето му на годинка, а тя го биела. Разбрал, защото предварително инсталирал камери в жилището да я следи. Като се прибрал вкъщи я пребил и сега го съди. Ужасни истории има  Cry

щом го съди не я е пребил качествено.................иначе нямаше да смее да го съди.........боже колко лоши могат да бъдат човешките същества не е истина Cry Cry

# 59
  • Мнения: 1 753
много се натъжих  Sad, но може да не му е баба, а гледачка.
Казаха ми история за познат, който наел жена да гледа детето му на годинка, а тя го биела. Разбрал, защото предварително инсталирал камери в жилището да я следи. Като се прибрал вкъщи я пребил и сега го съди. Ужасни истории има  Cry


Леле, стига бе!  Shocked Ще взема и аз да си монтирам камери в къщи... УжасТ!!!
Иначе мъжа добре, че не я е убил. Аз съм способна на това, ако видя ,че някой ми малтретира детето...

# 60
  • София
  • Мнения: 38 473
Има много голяма незаинтересованост. А законът казва, че за нехайство родителят може да получи забележка или да бъде глобен 2 лева, и евентуално да положи със заповед на кмета от 50 до 500 часа обществено-полезен труд. Естествено това не се прави, а и не може човек, който посяга на детето си да плати 2 лева и да се размине с това. Просто на практика законът не работи, а ние нямаме поглед какво става в семейството и виждаме само последствията.
- Смятате, че законът трябва да се промени, за да има на практика ефект?
- Да, определено, трябва да се създадат безплатни центрове, където проблемните семейства да получават специализирана помощ от психолози, психиатри, социални работници. И може би трябва да има натиск върху семействата, когато застрашават детето. Това трябва да е регламентирано, служителите от отделите за закрила на детето да имат такива права. Имах случай - бащата е алкохолик, а детето е в непрекъснат тормоз. Аз сигнализирам полицията, те искат жалба, аз пращам документи, но какво се получава - няма нещо, което да задължи този човек да се лекува, те отиват и му казват: виж какво, така не бива. И от това не следва нищо.

Източник: в-к Сега, бр. от 12.03.2003 г.


# 61
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
не знам доколко е незаинтересованост, липса на законови мерки или практики. Според мен в България все още се счита от по-голяма част от народо населението, че шамарената фабрика оправя всичко. И това не са само по-възрастните хора - мен ме потресе, как преди няколко години във Варна, един млад баща ошамари 2 годишното си до кръв изгоряло на плажа дете, защото мъника не искаше да стои седнал на пейката, докато чакаха автобус. По изгорелите му краченца оставаха бели следи от пръстите на таткото. Въпреки огромното ми желание да му направя забележка, страха надделя у мен, защото както беше набрал инерция, таткото с лекота можеше да ошамари и мен и хората на спирката даже щяха да му кажат "браво!"

# 62
  • Мнения: X
За съжаление в България проблема не е само в социалните служби. Проблемът е и в хората. Давам пример от страната, в която живея - Швеция. Аз скоро ще ставам мама /термина ми е на 8 август/   Grinning, но имам наблюдения за отношението към децата от страна на родители и непознати. Тук е абсолютно забранено да се удря дете, макар и по памперса. Ако аз съм майка и ударя детето на публи4но място и ако са ме видели 10 души то бъдете сигурни, 4е и десетимата ще се обадят на социалните, които най - вероятно ще ми вземат детето. Зълва ми пък работи в детска градина и ми каза, 4е у4ителките и лелките разпитват децата дали родителите ги удрят, дали 4есто имат  гости ве4ер и дали си лягат рано. Зълва ми ми разказа как едно от децата отишло на градина  с насинено око и как се по4нало едно разпитване от у4ителките, дошли социалните, викнали родителите. Оказало се, 4е се е ударило само с купата с храната, не искало да хапва, взело я и се мелнало в окото . Но два дни се разследвал въпростния слу4ай.

# 63
  • Мнения: 4 195
За съжаление в България проблема не е само в социалните служби. Проблемът е и в хората. Давам пример от страната, в която живея - Швеция. Аз скоро ще ставам мама /термина ми е на 8 август/   Grinning, но имам наблюдения за отношението към децата от страна на родители и непознати. Тук е абсолютно забранено да се удря дете, макар и по памперса. Ако аз съм майка и ударя детето на публи4но място и ако са ме видели 10 души то бъдете сигурни, 4е и десетимата ще се обадят на социалните, които най - вероятно ще ми вземат детето. Зълва ми пък работи в детска градина и ми каза, 4е у4ителките и лелките разпитват децата дали родителите ги удрят, дали 4есто имат  гости ве4ер и дали си лягат рано. Зълва ми ми разказа как едно от децата отишло на градина  с насинено око и как се по4нало едно разпитване от у4ителките, дошли социалните, викнали родителите. Оказало се, 4е се е ударило само с купата с храната, не искало да хапва, взело я и се мелнало в окото . Но два дни се разследвал въпростния слу4ай.
е за това говоря, но и си права, че само социалните няма да решат проблема, защото той идва от нас.
за нас е нормално плясване по дупето на детето, по света - това е истинско престъпление, болни мозъци и то закърнели сме си.
леко раждане на теб и да се похвалиш с бебче скоро  bouquet

# 64
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
За съжаление в България проблема не е само в социалните служби. Проблемът е и в хората. Давам пример от страната, в която живея - Швеция. Аз скоро ще ставам мама /термина ми е на 8 август/   Grinning, но имам наблюдения за отношението към децата от страна на родители и непознати. Тук е абсолютно забранено да се удря дете, макар и по памперса. Ако аз съм майка и ударя детето на публи4но място и ако са ме видели 10 души то бъдете сигурни, 4е и десетимата ще се обадят на социалните, които най - вероятно ще ми вземат детето. Зълва ми пък работи в детска градина и ми каза, 4е у4ителките и лелките разпитват децата дали родителите ги удрят, дали 4есто имат  гости ве4ер и дали си лягат рано. Зълва ми ми разказа как едно от децата отишло на градина  с насинено око и как се по4нало едно разпитване от у4ителките, дошли социалните, викнали родителите. Оказало се, 4е се е ударило само с купата с храната, не искало да хапва, взело я и се мелнало в окото . Но два дни се разследвал въпростния слу4ай.

Е , това е като по времето на комунизма

# 65
  • Мнения: 495
егати кошмара, ами ти правилно си постъпила, аз сигурно щях да й завъртя един шамар
можеш за най-лесно да се обадиш в полицията, а те ще препратят сигнала където и на когото трябва - това в случай, че видиш полицай промерно наблизо
другото, което можеш да направиш - звъниш веднага на 166 и обясняваш случая, а дежурният там веднага ще прати най-близката полицейска кола
потресена съм
да вдигнеш ръка на беззащитно дете....
тя може и гледачка да е била, знаеш ли
мен затова ме е страх да наема някоя от улицата, пък познати нямам

# 66
  • Мнения: 822
Малчо,и да се тормозиш,случката вече се е случила...И аз сега продължавам да мисля,какво бих направила в България.И да споделям,как биха реагирали хората тук-няма смисъл,защото службите,от които се очаква да направят нещо,надали имат същата сила в България.
Мисля,че обаждането в полицията има определена стойност.Най-малкото се завежда някакъв акт.Вписва се името на извършителя,свидетели.Оттам нататък сигурно биха контактували с родителите,ако има такива.И ще спрат до тук.Но всяко регистрирано оплакване е все пак документ.И тук вече на помощ може да дойде агенцията за защита на децата или други подобни организации.Не зная,какво точно могат да направят те...
Ти все пак си казала нещо.Аз виня по-скоро другите,които подминават,дори си извръщат очите,за да не си нарушат спокойствието с подобни гледки...След като е минало време,човек си дава по-реална оценка за ситуацията,но в момента понякога е доста трудно да реагираш адекватно.Аз също не съм хладнокръвен човек,способен да взема най-правилните решения в критични ситуации.Поддавам се на емоциите си и спирам да мисля.Дори агресия не изпитвам в такъв момент,тя идва по-късно,когато започнеш да се съвземаш.Различните хора реагират по различен начин,по-важното е изобщо да реагират... Peace

# 67
  • Мнения: 3 098
За съжаление в България проблема не е само в социалните служби. Проблемът е и в хората. Давам пример от страната, в която живея - Швеция. Аз скоро ще ставам мама /термина ми е на 8 август/   Grinning, но имам наблюдения за отношението към децата от страна на родители и непознати. Тук е абсолютно забранено да се удря дете, макар и по памперса. Ако аз съм майка и ударя детето на публи4но място и ако са ме видели 10 души то бъдете сигурни, 4е и десетимата ще се обадят на социалните, които най - вероятно ще ми вземат детето. Зълва ми пък работи в детска градина и ми каза, 4е у4ителките и лелките разпитват децата дали родителите ги удрят, дали 4есто имат  гости ве4ер и дали си лягат рано. Зълва ми ми разказа как едно от децата отишло на градина  с насинено око и как се по4нало едно разпитване от у4ителките, дошли социалните, викнали родителите. Оказало се, 4е се е ударило само с купата с храната, не искало да хапва, взело я и се мелнало в окото . Но два дни се разследвал въпростния слу4ай.
М,да и после съЩите родители се 4удят заЩо до 40 год.възраст децата им карат Щастливо детство.
Ина4е по темата,мисля 4е е била бава4ка.Ако не е била бава4ка,то тогава трябва доста да й се е насъбрало,за да зверства по тоя на4ин.Оба4е на мен едно не ми стана ясно,те си вървели и тя без при4ина му ударила главата и после продължила,така ли?

# 68
  • Мнения: 495
ох, първо го пратих на ЛС на Малчо и чак после се сетих, че е хубаво всички да го знаят:
цитат от Наказателния кодекс:

"Раздел II

Престъпления против младежта

Чл. 187. Който изтезава малолетно или непълнолетно лице, намиращо се под негови грижи или чието възпитание му е възложено, ако извършеното не представлява по-тежко престъпление, се наказва с лишаване от свобода до една година или с поправителен труд, както и с обществено порицание."

 тук думата "изтезание" е употребена в широк смисъл
и така - станете ли свидетели на такава проява - обаждате се на 166, независимо от това кое време е, разговорът е безплатен и се документира
лицето, проявило насилие, подлежи на наказателно преследване
можете също да заснемете, няма да бъдете осъдени за това

# 69
  • Мнения: 2 292
точно така трябва. трябва и в детската градина да са загрижени и да разпитват, и съседите трябва да наблюдават и да не се оставя някой да тормози децата. Какво означава мое или твое дете - да не е моя или товя гардероб? То не принадлежи на никого освен на себе си, ние просто се грижим за тях и ги пазим. Та затова според мен всеки от нас има отговорност към всички деца.
И тук е забранено да се удря дете! Съседите доста наблюдават и все като ме срещнат - как се одраска ? Режи му по-често ноктите. Има ли колики? А с какво го храниш? Дай да го видя - добре ми изглежда. Добре е да се къпе в басеина. Не е добре да стои на слънце. Изглежда ми уморен -добре ли спи ... Изобщо всички са страшно загрижени.
Сестра ми е в Канада и имат там едни познати , американци ,  детето им на 2 годинки ги направило луди. НЕ иска да яде през деня и нощем се буди от глад на всеки час и ги тормози. Те са накрая на силите си и не могат да си свършат нищо ... и не смеят да се оплачат на педиатъра, защото можел да каже на социалните, че те не се грижат добре за детето и да им го вземат  Sick Та му угаждат както иска. Сестра ми не смее да изкара бебето в количката, без да е овързано с  колани, да не паднело, и си връзва количката с някакъв ремък за ръката, да не се заблее и да не отиде количката под някоя кола. Така трябвало!
А по повод това, че има разни отговорни служби и организации в БГ - ами те много добре са се покрили явно, след като никой не ги знае, освен хора , занимаващи се в тази област. Затова според мен е добре да раздействат малко и да им се публикуват контактите насам - натам.

# 70
  • Мнения: 779
Оба4е на мен едно не ми стана ясно,те си вървели и тя без при4ина му ударила главата и после продължила,така ли?
Нямаше видима причина - да буйства , да вика или нещо такова. Може да е казало нещо, не знам, бях на около 10-15м когато го удари за първи път.
Не беше луда, тези хора си личат, просто беше бясна и сякаш изпитваше удоволствие, това ме ужаси най- много.
Но всичко това е видяно през моите очи.

# 71
  • Мнения: 495
Малчо, ако можеш да разбереш къде живеят ще е най-добре. Нямам предвид да ходиш лично да се разправяш, но ако имаш познат в полицията може много да помогне, най-малкото като ти каже кой е районния инспектор на квартала, където живее детето. Та районният инспектор може да отиде и да говори с родителите - това като начало.  Насилниците трябва да знаят, че действията им не са останали незабелязани и ще бъдат предприети законови мерки спрямо тях.

# 72
  • Мнения: 1 735
Преди около 2 месеца ,вървейки си по центъра видях как една майка бие детенцето си(около 2 годишно). Повтаряше му как можело да се изцапа ,точно за 5 секунди и така жестоко го налагаше навсякъде по телцето ,че направо обезумях. Гушнах си бебето силно и се приближих до нея усмихната. Тъкмо шях да се изцепя нещо и мойта хубавица взе да се усмихва на момченцето и да протяга ръчички да го бутне. Обърнах се към нея(към моята Мила) и й говоря (а онази ме чува съответно): - Къде е ,мамо , момченцето? Радваш ли му се ,а така ,радвай му се ,то е доричко и умно и виж го какъв красавец ... " Жената се почувства страшно неудобно ,защото бях усмихната през цялото време ,а Мила направо умираше от кеф и все така искаше да пипне баткото.
Спря да налага ,погледна ме и казва: " Ох ,направо понякога не издържам ,за малко само влязох в магазина ,а той пак се осрал целия."
Аз:"Е ,нали са дечица ,те ако сега не се цапат ,няма кога. Родителите трябва да се понаучим да ги приемаме тези неща ,няма как ,в противен случай ще останем без нерви."
Поприказвахме още малко ,след което жената си тръгна с детето ,след около 4,5 метра ,то я хвана за ръка.
Колко безвъзмездно прощават децата!

Малчо
,горе главата ,направила си каквото си се сетила. Хубавото е ,че споделяш и че можем да обмислим как всеки от нас да постъпи при такава ситуация.  bouquet

# 73
  • София
  • Мнения: 38 473
Чл. 7. (1) (Изм. - ДВ, бр. 120 от 2002 г., в сила от 01.01.2003 г., доп. - ДВ, бр. 36 от 2003 г., изм. - ДВ, бр. 38 от 2006 г.) Лице, на което стане известно, че дете се нуждае от закрила, е длъжно незабавно да уведоми дирекция "Социално подпомагане", Държавната агенция за закрила на детето или Министерството на вътрешните работи.

# 74
  • Мнения: 779
Малчо, ако можеш да разбереш къде живеят ще е най-добре. Нямам предвид да ходиш лично да се разправяш, но ако имаш познат в полицията може много да помогне, най-малкото като ти каже кой е районния инспектор на квартала, където живее детето. Та районният инспектор може да отиде и да говори с родителите - това като начало.  Насилниците трябва да знаят, че действията им не са останали незабелязани и ще бъдат предприети законови мерки спрямо тях.
Meryt, няма как да разбера, освен ако не ги срещна отново. Излизаха от морската градина и може да живеят наблизо, но може и да са се връщали от плаж и да отиват към спирката ( има на близо).

# 75
  • Мнения: 3 098
Оба4е на мен едно не ми стана ясно,те си вървели и тя без при4ина му ударила главата и после продължила,така ли?
Нямаше видима причина - да буйства , да вика или нещо такова. Може да е казало нещо, не знам, бях на около 10-15м когато го удари за първи път.
Не беше луда, тези хора си личат, просто беше бясна и сякаш изпитваше удоволствие, това ме ужаси най- много.
Но всичко това е видяно през моите очи.
Наистина грозно и жалко.
Vivita,това което казваш за мен е грубо вмешателство в ли4ния живот и възпитание на детето,за което никой друг не може да поеме отговорност.ИзобЩо не мога да го нарека загриженост,камо ли от хора,които така и не са успели да направят от децата си отговорни и независими ли4ности.
Тук е по съЩия на4ин,но на никой не съм позволила да ми се бърка в живота под какъвто и да било предлог.В края на краиЩата целта ми е  жизнено и будно дете,а не побъркан мартател,в каквито се превръЩат техните.

# 76
  • Мнения: 2 292
Марица аз не мисля , че загрижеността ще навреди на детето по някакъв начин. А какво трябва да оставим всеки да си прави с детето каквото си ще , само защото е негово дете, което в същност не значи негова собственост или бъркам  newsm78
На мен не ми пречи. Напротив, спокойна съм ,че някой се грижи и наблюдава децата, защото не на всеки родител може да се разчита , че ще го направят.
Но всеки си има разбирания и начин на мислене. НА мен не ми пречи, на тебе може да пречи ... ОК.
Не смятам, че моето дете ще израстне по-дефектно от твоето  уп тази причина.

# 77
  • Мнения: 435
 no Как е възможно??? Трябва и родителите да разберат, каква баба се грижи за детето им!

# 78
  • Мнения: 2 957
Много ми стана мъчно като го прочетох това Sad Горкичкото мъниче...дано е било само инцидентно ...

Общи условия

Активация на акаунт