изправена коса така-как?

  • 11 612
  • 53
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 270
измиваш с шамоан и балсам за боядисани коси,изсушаваш със сешоар почти до сухо,слагаш кристали и с преса с пара минаваш кичур по кичур като започваш от най долните.Това с ютията е смърт за косите #2gunfire

можеш, за да стане още по-мека след като се измиеш да сложиш и маска, ако е без отмиване-още по-добре!

# 31
  • в баира
  • Мнения: 861
Какво значи с ютия? Лягаш на масата, гладиш си косата и току виж си забил ютията в лицето.

Това е само за снимка - огъзена стойка с гореща ютия в главата. smile3532

# 32
  • Мнения: 242
Аз редовно си я изправям във фриз. салон.За да се получи красиво и траино изправяне задължително някакви продукти се втриват в мократа коса.Кристали,флуид...каквото имаш.Ако искаш провери по магазините има наи-различни препарати.След това със сушоара хубаво изпичаш  косата /просто не трябва да  оставяш никаква влага а нещата,които си сложила предварително ще предпазят косъма/ На края ако искаш пръскаш с лак за да запазиш обема.Като се къпиш си увиваи косата със суха кърпа за да не ти клепне от влагата.

# 33
  • Мнения: 524
ох моята е точно такава и никога не е имала дори и една чупка.много искам чуплива коса...
newsm10 и аз така...

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
ще попитам тази същата приятелка-тя ползва едно много хубаво-като се напръскаш дори и без ютия косата се изправя....

Я питай, какво е туй пръскало?



По въпроса - постигам такъв резултат с преса за коса и крем на Лонда за изправяне.

Моята фризьорка ми каза, че когато изправям косата с сешоар, да не използвам крема на Лонда за изправяне. Не знам дали важи за пресата.

# 35
  • Мнения: 3 098
Една професионална хубава преса изправя косата то4но по този на4ин.
Вси4ки фризьори,които съм посеЩавала ми изправят косата с 'ПОЛТИ'.Накрая мъжа ми ми подари за един празник такава и съм много,много доволна.Има и др.приставки,естествено,можеш да правиш косата си каквото пожелаеш.
А кумата ми е с буйна къдрава коса,в която гребен не влиза.С моята преса я правя все едно майка я е родила с права коса.

# 36
  • Мнения: 2 657
Моята коса е къдрава по принцип.Докато е още мокра слагам малко пяна и я оставям да съхне.След което комшийката ми я изправя с преса на малки ки4ури Peace

След малко ще ка4а снимки Wink

# 37
  • Мнения: 2 657
Ето ме с изправена коса;

# 38
  • Мнения: 13 512
Ето ме с изправена коса;

Това не е изправена коса... русата е изпавена както трябва.

# 39
  • Мнения: 11 307
Вие се смеете над гладенето с ютията, но аз го видях на живо. Приятелката ми има дъщеря с къдрава коса като негърска. От дете е оставена да и расте до дупето и сега в пуберитета влезе във фаза "Искам-права-коса" и седи с ютията часове наред да я изправи. Бая се пулих и аз като я видях първия път. Не иска и да чуе за преса, че ставало по-бавно Shocked
Ако е само начупена косата - наистина най-добре само със сешоар и едра четка. Най-добре е да се ползват и шампоан и балсам за гладка коса.
А перманентното изправяне върши работа само при много гъсти, твърди и къдрави коси (тип негърски). Но както Луминоза предположи - при израстването на къдравата коса изглежда след това ужасно.
Един пример - загледайте се в последните снимки на Кондолиза Райс. Напоследък не е посещавала фризьора си

# 40
  • Мнения: 2 657
Като се има в предвид колко ми е къдрава-не виждам кое не ми е изправеното Rolling Eyes
А да стане като русото-не виждам как в домашни условия и без професионална преса ще стане newsm78

# 41
  • Мнения: 13 512
Като се има в предвид колко ми е къдрава-не виждам кое не ми е изправеното Rolling Eyes
А да стане като русото-не виждам как в домашни условия и без професионална преса ще стане newsm78
ДА, аз също мисля,че толкова гладка коса не може да стане в домашни условия

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Ioana, не се притеснявай, русата просто е яко филирана, а твоята си има обем.
По темата: в домашни условия това изправяне може да се постигне само след  2-часови мъки, но тогава вече скалпа е препотен и се налага ново миене на косата.  Laughing Иначе, задължително първо сешоар и дърпане с четка, после преса.

# 43
  • Мнения: 2 657
в домашни условия това изправяне може да се постигне само след  2-часови мъки,

то аз 2 4аса седях,а камо ли да 4акам първо сешуар после преса NaughtyЛовят ме бесовете и без туй #Crazy

# 44
  • Мнения: 5 539
Вече има такава процедура, изправяне на коса перманентно, цената е 500лв.

Че то май винаги е имало такава процедура Laughing На принципа на студеното къдрене, ползва се къдрин, но вместо да се навива на ролки, се изправя с някакви приспособления. Звучи ми като доста по-евтино от 500 лева Rolling Eyes, ако е същото, де.

Общи условия

Активация на акаунт