"Елитните" южни квартали на София

  • 7 200
  • 48
  •   1
Отговори
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Това ли са хубавите южни квартали на София  newsm78
Наслаждавах се на гледката днес. Реших да не бъда егоист и да я споделя с вас. Спестявам звуковото оформление.

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
А ти, живеейки в Бристъл... Какъв отговор очакваш...?

# 2
  • София
  • Мнения: 15 198
Това са. Но строителството рано или късно ще спре. Така че вместо строежи и кранове ще се виждат модерни и хубави сгради.
Лошото е, че ще са нацвъцкани толкова нагъсто една до друга, че няма да има никакво пространство. Според мен това ще са едни лъскави места за спане, но не и за живот.

# 3
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Почти навсякъде по света са така нацвъкани - в големите градове имам предвид. Малко по-добре са планирани пространствата, сградите спазват някакъв стил и не се 'бият' и контрастират толкова, еднакво добре се поддържат всички, поне в центъра на града, който се явява и лицето му - но в общи линии положението е същото. Друг е въпросът, че хората след работа масово се изнасят към домовете си, които са най-често... в околните села (широко понятие, до над 200 км), това е разликата. Както и че такава пустош и бурени съвсем близо до града не може да видиш Sad.

# 4
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Да, неприятно е определено.
А и прекалено гъсто ни населиха.
Аз обаче не деля кварталите на елитни и не елитни.
Показала си квартала в който живея, но той няма само кофти гледки - нека бъдем честни  bouquet
Vivi  е права, че строителството много скоро ще спре.

# 5
  • Мнения: 1 052
Живеех в "Стрелбище" от 1982 г до преди 4-5 години. Едно време беше ужасно красиво, имаше големи м/ублокови пространства, тихо, и прекрасни дървета. Беше ми любимо да се разхождам по "Нишава" или в парка. После започна малоумната инвазия в Лозенец, където съседите могат да си подадат киселото мляко през балконите, строителството е еклектично и безсмислено, групави малки кутийки, с изключително много коридори, и почти нито една права стана. Егрономичност, да да! Яд ме е, че започнаха от Гоце Делчев, а сега, не мога да позная кварталът от детсвото ми . По изключително същия и глупав начин те го правят непригоден за живеене. Тъжно. Незнам, кога това повсеместно безумие ще свърши, глупостта управлява-и прехвалените южни квартали вече не са хубаво място за живеене, както и бг черноморието заприча на бетонов възел...
Но докато има търсене на подобно малоумие, ще има и създаване на тези паметници на глупоста човешка.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 359
Е, точно в района са най-много жилищните комплекси от затворен тип, само след няколко години това ще е една от най- приятните зони за живеене.

# 7
  • Мнения: 5 647
Е, точно в района са най-много жилищните комплекси от затворен тип, само след няколко години това ще е една от най- приятните зони за живеене.

Нали това е целта. Иначе строителството на мен не ми пречи.

# 8
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Според търсенето- и предлагането.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 958
Почти навсякъде по света са така нацвъкани - в големите градове имам предвид. Малко по-добре са планирани пространствата, сградите спазват някакъв стил и не се 'бият' и контрастират толкова, еднакво добре се поддържат всички, поне в центъра на града, който се явява и лицето му - но в общи линии положението е същото. Друг е въпросът, че хората след работа масово се изнасят към домовете си, които са най-често... в околните села (широко понятие, до над 200 км), това е разликата. Както и че такава пустош и бурени съвсем близо до града не може да видиш Sad.

CTramell, абсолютно подкрепям твоето изказване.Аз имам същите наблюдения.

..............Показала си квартала в който живея, но той няма само кофти гледки - нека бъдем честни  bouquet
..............

Честни сме Simple Smile Гледката е прекрасна към Витоша. Много харесвам този район на София.
Но е вярно ,че се попренасели....
А други градове в БГ опустяха...

Последна редакция: чт, 27 юли 2006, 10:46 от StaM

# 10
  • Мнения: 6 472
Строителството не ме притеснява толкова, защото както са казали ще спре. Там ще има нови блокчета и може би ще бъде хубаво. Притеснява ме това "може би" по няколко причини: строят ги през куп за грош, 2. Страаааааааашно е пренаселено - на мен сред толкова гъсто население ми е кошмарно да живея, 3. Напълни се със строителни отпадъци, които никой не изхвърля, 4.  Загуби се простора и гледката, които бяха чара на въпросните южни райони.
Все пак висчко си е въпрос на вкус, лично виждане и мироглед. Изобилието от строежи не мисля, че са чак такъв проблем Grinning

# 11
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Това са моите квартали от детството и все още са мои квартали. Тъжно ми е като си спомня колко зелени и спокойни бяха. Няма как да се избегне строителството това е ясно, но проблемът е че застроиха и детските площадки Sad За гледката към Витоша...на нея ще могат да се наслаждават май само от високите етажи, на ниските при някои блокове и слънце няма да огрява  Rolling Eyes
Ние живеем в къща, ще бъдем заобиколени от 3 блока, ако одобрят проектите  Crazy Гледката към Витоша ни я отрязаха преди около година.

# 12
  • Мнения: 2 641
По тези причини искам да се изнеса от София. Мръсно, пренаселено, вонящо и нездравословно. Не е за гледане на деца нито за живеене. Засега сме в Младост 2 - май единствения квартал в който не се строи и е широко и зелено вътре в междублоковите пространства. Тук всички строежи са изолирани в една огромна дупка и са през метър блокче, но за щастие отдругата страна на обиколната улица и квартала вътре е непипнат. Как ще живеят там хора и ще си дишат в носовете незнам. Аз си мечтая за живот в тихо и чисто малко градче...........спокойствие и тишина, и децата да тичат по поляни, а не да падат връз асфалт.

# 13
  • Мнения: X
Е какво, като са? newsm78 Навсякъде се строи, пък на който не му харесва....знае.

На мен пък ми омръзна да слушам каква била мръсна, гадна и противна София, пък храни половин България и всички дошли тук - вярно, нямат избор, ма кат' са дошли 'ш си траят. Могат и в нкоя цветуща чужбинска държава да идат да ги кефи повече. И, като се изнесат ще ни стане пак едно просторно и хубаво. Аз пък си обичам София с цялата и лудница, не мога да живея другаде!

# 14
  • София
  • Мнения: 771
Е какво, като са? newsm78 Навсякъде се строи, пък на който не му харесва....знае.

На мен пък ми омръзна да слушам каква била мръсна, гадна и противна София, пък храни половин България и всички дошли тук - вярно, нямат избор, ма кат' са дошли 'ш си траят. Могат и в нкоя цветуща чужбинска държава да идат да ги кефи повече. И, като се изнесат ще ни стане пак едно просторно и хубаво. Аз пък си обичам София с цялата и лудница, не мога да живея другаде!

Подкрепям  newsm10

1. Не е така само в южните квартали.
2. Много хора реват от задръствани, мърсотия, строежи и т.н. в София, пък в нея живеят, не мога да си го обясня.
3. Едно време като са строили панелките не е било по-различно. Сега в моя квартал се строи много, почти не остана къща, всичко се бута и се строят кооперации, като свърши строежа се появява една хубава сграда, хубаво околоблоково пространство и нов и здрав тротоар. Мисля, че резултата не е толкова плачевен.

Общи условия

Активация на акаунт