бясна съм на детегледачката!

  • 3 945
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 352
Примири се, че идеален вариант няма и че ще трябва още много да преглъщаш. Не смятам, също така, че лекьосаната блузка е достатъчно основание за изгонване на детегледачката. Но разбира се всеки сам си преценява  до къде може да стигне търпението му. За мен е важно детето да се извежда, да е непрекъснато под наблюдение и да не се оставя без надзор, да е нахранено, наспано и облечено подходящо за сезона. Приела съм за себе си, че другите неща са дреболии  когато се ядосам за нещо си казвам на себе си "Ами като си си оставила детето друг да ти го гледа..."
Стана дълго, за което се извинявам. Дано съм била полезна.

В крайна сметка я уволни.
Тази с фризьора - да, но следващата, която извежда детето с лекьосана блузка още не съм.  Mr. Green
Защото се убедих, че идеален вариант няма - все нещо не е направила както трябва.

# 16
  • Мнения: 1 446
В крайна сметка я уволни.
Тази с фризьора - да, но следващата, която извежда детето с лекьосана блузка още не съм.  Mr. Green
Защото се убедих, че идеален вариант няма - все нещо не е направила както трябва.
Не! Имах предвид тя да си уволни детегледачката.  Grinning
Иначе за една лекьосана блуза , наистина не си струва. Както си казала най - важното за детето е да е нахранено , разходено и наспано. Всичко друго са дреболии. Аз например никога нямам угодия с манията ми за чисти дрехи.

# 17
  • Мнения: 46 510
Фризьора бих преглътнала, но бисквитата не Rolling Eyes

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
На твоя място щях да и направя забележка, но така също и забрани да ходи по оживени улици, защото газовете от колите са още по-вредни  Rolling Eyes За бисквитата не виждам какъв е проблема аз често давам на малката бисквити и какво от това? Какао слагат и в доста детски пюрета, но ти си майката ти решаваш. Аз лично го давам по-совободно и не се връзвам толкова много на такива неща  Grinning

# 19
  • Мнения: 742
сигурно съм прозвучала вманиачено, но  мотива ми беше не лекетата върху блузките, а аргумента й. Изобщо се отнасяше много нехайно към хигиената на бебето, а в крайна сметка за тия неща й е говорено. Затова се сбогувахме. Със следващата нямах никакви проблеми.

# 20
  • Мнения: 600
да. полезно ми беше ,че споделих.

значи - не мога да я изгоня, защото преди месец се върнах на работа и сега е трудно, да не кажа невъзможно пак да остана в къщи.

знам, че идеална няма да има(тази или която и да е друга). предварително се настройвам за моментите, когато ще се раболее за първи път, ще падне за първи път и т.н. и жената няма да е виновна. вече е губила много хубаво одеалце в парка, нищо не й казах. нали може да се случи на и мен. ще губим и дрехи, и играчки. не ползва и лигавник, трудно ми беше да й обясня, че не може да хвърлям дрехи всеки ден. това го разбра.

ама има неща, които ме потрисат. миналата седмица беше надънила уредбата Shocked правели си дискотека. с 6-месечното ми бебе. тактично спрях музиката. стана й ясно. за попарата със захар писах днес в другия форум, още нямам решение на проблема. и грозното е, че когато дойде, ме пита 'ще останем ли заедно достатъчно време, за да видя как я гледаш, и да не променям детето'. и к'во стана? тръгнах на работа, а тя тръгна по живот. аз спирам подобни прояви на първия път, ама досега не са били фатални. при някой следващ пръв път, знам ли какво може да е.

като размислих сега, май е най-добре да й напиша дневен режим - часове за разходка и сън. за храненето вече си писахме, че и там тя си имаше нейни идеи. и да го спазва. всичко извън режима- забранено без предварително питане. ако не иска, да си ходи. ще се оправим някак.

ама е много гадно чужд човек да ви гледа детето, да знаете Cry

# 21
  • Мнения: 1 081
       Зная колко е трудно с детегледачките, но напълно те разбирам. Тя може да има син на твоите години, но ако него го е гледала така, сега трябва да се съобразява, че това дете е на друга майка, която си има предпочитания и изисквания. А тя е на работа! И това, че е в нечия къща не значи, че си е у дома и никой като не я вижда може да прави каквото и скимне! Възмутена съм! Аз още даже не съм родила, но някой ако постъпитака с детето ми съм в състояние да го влача за новата фризура пет етажа надолу. Ядосах се чак!
      Ами помисли си що за жена стои по цял ден с детето ти и действай!
      Успех и пиши какво ще правиш!

Последна редакция: чт, 27 юли 2006, 12:05 от desi_cover

# 22
  • София
  • Мнения: 1 352

като размислих сега, май е най-добре да й напиша дневен режим - часове за разходка и сън. за храненето вече си писахме, че и там тя си имаше нейни идеи. и да го спазва. всичко извън режима- забранено без предварително питане. ако не иска, да си ходи. ще се оправим някак.

ама е много гадно чужд човек да ви гледа детето, да знаете Cry
Аз направих точно така - написах дневен режим по часове. А сега сутрин преди да изляза пиша какво ще се закусва и обядва, какви дрехи ще се обличат, в колко е станал от сън сутринта, в колко трябва да легне, кога да го събуди и т.н. Тъпо, но поне съм спокойна, че няма да има интерпретации.  bouquet

# 23
  • Мнения: 4 965
Чакай, чакай...
Значи,захар в попарата, бисквити (на 6 месеца), часове във фризьорски салон (това по кое време е било, защото моите дъщери на 6 м. доста поспиваха, но в кревата - избягвам да спят по улиците), дискотека  Shocked (дано само не е танцувала с детето или да го е подхвърляла в такт с музиката  Praynig).
Колкото и да е трудно, бих си потърсила нова, а на тази бих дала списък с позволени и непозволени неща + дневен режим.
Представям си щом това е, което виждаш... Какво ли още не виждаш newsm78?!

# 24
  • Мнения: 1 364
Ако оставя детето си при детегледачка, няма да съм спокойна. Но, ако все пак се наложи ще избера младо момиче.

А за тази детегледачка, смения!

# 25
  • Мнения: 11 003
Нямам личен опит, но...2 бисквити с кафе, коняк и незнам си още какво на такова мъничко бебе...нервно ми стана  Twisted Evil
А как толкова лесно се губят цели одеяла и дрехи - това не са дреболии Shocked  newsm78

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 23 666
да. полезно ми беше ,че споделих.
..........................................
ама е много гадно чужд човек да ви гледа детето, да знаете Cry
Пък сме били и чуждите хора, които гледат деца. Споко.
Обаче за написването на режима си е много добра идея, няма не чул, не разбрал - има го черно на бяло.
А за бисквитата - не си ли писала при храненето, че какао и шоколад не се разрешават? Ако си го написала - имаш всичко основания да си бясна.

# 27
  • София
  • Мнения: 18 679
Имаш право да си бясна.Аз бих и поставила ясно изискванията си и при второ подобно нещо - чао Naughty

# 28
  • Мнения: 6 167
Драмата ти е малко вповече, според мен. Приземи се малко.
Обясни на жената, че не й е позволено да ходи на фризьор в работно време и че детето ти не яде бисквити и го считай за първо предупреждение.
Сигурно си наела жената, заради някакви качества , а  по постинга ти разбирам, че си изискваща жена, така че не мисля, че не си наясно какво да правиш в случая.

# 29
  • Мнения: 131
И режими да пишеш и да не пишеш все тая. Тя като си е такава, все ще намери с какво да те изненада. Пък и то можеш ли да се сетиш да напишеш всичко. Например - Не ходи на фризьор с детето!!! - Не става просто.  Така е с гледачки. А и със бабите е така донякъде. Всеки си мисли, че е прав, че повече разбира от теб и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт