ПЕТИЦИЯ СРЕЩУ ПЕДОФИЛИЯТА

  • 5 285
  • 155
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 12
Не съм юрист, нито медик, но съм ЗА! Едва ли ще има майка, която да не е!

# 46
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Според мен първо трябва да се промено Закона за защита на детето..........пълен е с двусмислени и неясни точки...........

Чл. 42. Действията по издирване на изчезнало дете се предприемат незабавно.
Не е уточнено какво значи изчезнало.........Да не става като историята със Съвестин

Чл. 41. (Изм. - ДВ, бр. 36 от 2003 г.) Детето не може да остане под полицейска закрила повече от 48 часа.

Защо?...Какво става после ?

Чл. 43. Условията и редът за предоставяне на полицейска закрила се уреждат с наредба, издадена от министъра на вътрешните работи, след съгласуване с Държавната агенция за закрила на детето.

Колко време трябва да трае процедурата?.........или детето вече може да е полумъртво.......

Чл. 12. Всяко дете има право свободно да изразява мнение по всички въпроси от негов интерес. То може да търси съдействие от органите и лицата, на които е възложена закрилата му по този закон.

Къде може да направи това ? В РПУ- то ли  Rolling Eyes

(4) Всяко дете има право на закрила срещу въвличане в политически, религиозни и синдикални дейности.


И кой го закриля и проверява дали родителите не го въвличат ?

Родителите са длъжни да придружават децата си или да осигурят пълнолетно дееспособно лице за придружител на децата си до 16-годишна възраст на обществени места след 22,00 ч..

Според мен това може да се тълкува и в смисъл....че преди 22 часа децата на всяка възраст могат да си движат сами на всякъде

Не трябва да има такива неясноти.ако беше написано- Родителите са длъжни да придружават децата си на всякъде.....освен ( примерно- в училище, детската градина.....и това трябва да е уточнено...и кой го закриля през това време.......)
Родителите са длъжни да придружават или да осигурят пълнолетно дееспособно лице за придружител на децата си до 16-годишна възраст на обществени места .........Примерно..........всичко трябва да е уточнено

# 47
  • Мнения: 495
secretgarden, много уместно включване  bouquet
по повод въпросите, които задаваш:
Законът за закрила на детето трябва да се разглежда паралелно с Правилника за прилагането му, както и с Наредба №1 за предоставяне на полицейска закрила на детето
"изчезнало" дете е това, за което родителите са съобщили в полицията, че е изчезнало и те са го обявили за издирване и съответно го търсят
въпросите за полицейската закрила са изяснени в Наредбата
за свободното мнение и невъвличането в нещо си - пълна бутафория, това е мнението ми
как може да се очаква, че едно 3-5-7 - годишно дете, което си сменя настроението според това, дали ще му се купи нещо сладко или първата мярната играчка от витрината, ще е в състояние да изрази и изобщо да се оплаче, ако е обект на физически и/или психически тормоз?!
за придружаването - уместна забележка
ами какво да коментирам, като бях студентка и четях законите си мислех: "Ей, как хубаво е написано всичко, защо тогава изобщо има престъпност и нарушения, ама ще видят те като стана аз юристка, ще им обясня какви са законите" Naughty
вече впоследствие осъзнах, че не е достатъчно само: "Х има право на..., ако У му направи еди какво си", а трябва да има и "Ако У наруши правото на Х, се наказва с ....."
докато пишех петицията си мислех да включа нещо за отговорността на родителите, обаче, мисля си, примерно една солена глоба, ама какво ще се получи - прибира се родителското тяло вкъщи и разлютено от санкцията, хвърля як пердах на дръзналото да се оплаче дете?!
значи и това не е решение newsm78

# 48
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650

"изчезнало" дете е това, за което родителите са съобщили в полицията, че е изчезнало и те са го обявили за издирване и съответно го търсят



Само от родителите ли?
И това  е недомислено

# 49
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650

Законът за закрила на детето трябва да се разглежда паралелно с Правилника за прилагането му, както и с Наредба №1 за предоставяне на полицейска закрила на детето



Дай линкове към тези правилници, да ги дискутираме всички..........защото си мисля, че единственото, което трябва да се направи е да искаме да се променят ....така че да могат да работят ефективно.......другото са глупости

# 50
# 51
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
това е сайта на Агенцията за закрила на детето.
има нормативни документи и програма за закрила на детето 2006

# 52
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650

И това не го разбирам:

 Член 1
За целите на тази Конвенция "дете" означава всяко човешко същество на възраст под 18 години освен ако съгласно закона, приложим за детето, пълнолетието настъпва по-рано.
 newsm78

# 53
  • Мнения: 495
Конвенцията е приложима за различни държави, всяка от които има свое законодателство.
"освен ако съгласно закона, приложим за детето, пълнолетието настъпва по-рано." - съгласно закона на съответната държава се има предвид
примерно за Бг пълнолетието е с навършване на 18 г.
а за САЩ - 21 г.

# 54
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
http://www.btv.bg/survey/?s=13

# 55
  • Мнения: 495
ами готова съм с петицията и нямам търпение да я "пусна" Embarassed

имам въпрос към модераторите и ще съм благодарна да ми отговорите  bouquet:
- ще пусна петицията в клю-то и ще помоля да я заковете Stop
- да процедирам ли по същия начин и за подфорума "Майки" /защото съм с впечатлението,
че е другият най-редовно посещаван/ или вие "служебно" ще я ковнете там newsm78?

# 56
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Secretgarden, по принцип нормативните актове се четът и се създават от юристи.

И това не го разбирам:

 Член 1
За целите на тази Конвенция "дете" означава всяко човешко същество на възраст под 18 години освен ако съгласно закона, приложим за детето, пълнолетието настъпва по-рано.
 newsm78
[/quote]

Какво те смущавав ситирания текст?

А по темата: не смятам, че педофилията се бори с петиции. Тя е престъпление и е наказуема и сега.

# 57
  • Мнения: 495
наказуемостта сама по себе си не означава нищо, ако няма механизми за постигането й

# 58
# 59
  • Мнения: 1 052
Гледайте и се майте
Писах на админите да я махнат.
http://germanos-konkurs.com/?t=7&ph=2&p=2&sort=1&rID=1185
http://germanos-konkurs.com/?t=7&ph=2&p=2&sort=1&rID=1186
Лошото в случая, че инициативата е на майката, която поради незнание или безхаберие третира по този дъщеря си.

Общи условия

Активация на акаунт