Седми месец ний сме вече, ритка в корема ОКТОМВРИйското човече!

  • 20 896
  • 292
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 289
Здравейте, майчета! Толкова ми е мъчно, че от почти месец не сколасвам да си говоря по-често с вас и да си сверявам часовника - първо 2 седмици отпуска, а сега е някаква лудница в работата и не ми остава време....така ми липсвате... Tired   Дано скоро се уталожат нещата, пък и да стигнем до прекарването на нет в къщи...
Моето коремче все по-видимо се заобля, на прегледа миналата седмица бебчо се въртеше като пумпал, но доки каза, че всичко му е наред. Предписа ми магнерот / контракциите ми зачестиха ooooh!/ и ми препоръча консултация с хематолог заради наличието на добри нива на желязо и същевременно падащия ми хемоглобин...Вече все по-често получавам контракции, когато пътувам в автобус или в кола, а  и ми е некомфортно да седя по цял ден на бюрото. Нямам търпение да избутам горещия август и да си остана в къщи - надявам се всичко да е наред до тогава.
Много целувки и да се пазите!  bouquet

# 121
Добро утро на всички!

Яни, Анджела, благодаря за информацията   bouquet Току-що успях да се свържа с доц. Томова и съм много щастлива! Само се притесних, че вече е късно за откриване на проблеми на сърчицето, но дано да нямам основание за тези тревоги!

Аз съм добре, само че вече доста често получавам безболезнени контракции, дори вчера ми се стори, че са на равни интервали и малко се стреснах.
Нали не мога да получа разкритие при неболезнени контракции, поне така бяха казали на една лекция в Ъпстеърс? Магнезият ми също е ОК, та се успокоявам, че са нормални подготвителни.

Весето, пожелавам ти в най-скоро време да се отървеш от досадната работа и да си гледкаш на спокойствие бебчо! Ние също планираме да си прокарваме нет вкъщи, че три месеца у дома и без вас, направо ще лудна!

По-късно пак ще се включа!

# 122
  • Мнения: 793
Хай на всички  Hug

didita4u- и аз влизам в морето не съм забелязала да има проблем, голям кеф като се пльоснеш вътре в жегата   sport027 отделно че нивото се вдига  ooooh!

Vesseto s - по- малко работа вече, повече почивка, за нета и аз трябва да прекарам вкъщи  Wink

AIR- после ще се слабее, сега се дебелее  Peace

gudza- честито креватче, много е хубаво  Grinning

kala678- няма да се шашкаш, ти нали се чувстваш добре  Party

това е от мен за сега, целувки  Heart Eyes

# 123
  • Мнения: 639
Здравейте коремчета Hug днес се сабудих в много добро настроение ама в тия жеги не смея да мръдна от вкъщи,ще си намирам цял ден задачки у дома и ще ви следа да разбирам някоя друга клука Party ЛЕК ДЕН НА ВСИЧКИ ЖЕЛАЯ и се пазете от жегите,(колкото повече почивка и спокойствие толкова по малко оплакваня)  bouquet

# 124
Хей, а къде са Оска, Барабана, Са, Миньон?

# 125
  • Мнения: 1 128
     Здравейте,дружина.  love001
 

     Ей,ша знайте,4е тоз форум е голяма краста зна4и.Три дни бях без нет у дома и мнооооого ми липсвахте.През пет минути вклю4вах компа да гледа дали ве4е има линия.
     Пролет,за 3Д казват 4е е най добре да се прави в 32 седмица,но не могат да се видят проблеми в самите органи така както при 2Д.Заси4ат се проблеми при външните характеристики.
     AIR,скоро имаше рожден ден,нали?4РД макар и с голямо закъснение. newsm59
     Теди 4естита годишнина и да се оби4ате и уважавате цял живот. 1dating
      Неса     ,много сажалявам и за другата херния,надявам се 4е мисълта за беб4о може да затули болката.Много да се пазиш.Оба4е пиши колкото се може по 4есто 4е ве4е се 4удехме какво ли е станало.Даже си помислих,4е може и в болница да са те вкарали.
    Yani,аз също съм се спряла на коли4ка Jane.Моята ще е тройния модел Carrera Pro Rebel.Така няма да мисля отделно за стол4е за кола,пък и тук по закон си е задължително.Като сравнявах с дрги много удобна,лека и маневрена ми се стори.Пък и отношението ка4ество-цена е много добро.Твоя модел кой по то4но е?
    Зори,добре дошла при нас и леко бременеене.
     Мише,каква е тази свекърва,да не и даваш да ви се меша толкова.Аз имам подозрения 4е и моита майка няма да е от най добрите когато брат ми се зажени.В подфорума дом и семейство все теми за лоши свекърви излизат.Една моя приятелка,която си живее в Бг казва 4е може и българска 4ерта да си е.Дали е така?Моята добре 4е е толерантна.
     Аз днес запо4нах тридневната диета.В петък ми правят подробното изследване за диабета.Стискайте палци да е била само фалшива тревога.Само не знам как ще изкарам без сладко тези три дни,мнооооого го оби4ам.
     Днес е термина на една моя много добра приятелка и ми е много приповдигнато.

# 126
  • Мнения: 194
привет:)
два дни само чета, чета...не мога да смогна doh
и така като гледам, съм стигнала до никъде...Ходя на консултации 1 в месеца /сега съм на 4.08/ не вземам никакви хапчета, даже витамини! лекарката ми казва че всичко за сега е нормално и нямам нужда от нищо допълнително, но аз си мисля, че много добре не е на добре newsm12. вече ми е тежко да дишам, да ходя и въобще мързела ме е обзел.
и на работа трябва да ходя до края на август. Извинете ме,  че се оплаквам, но имам нужда да си излея мъките, а няма кой да ме изслуша.Мисля че съм в депресия. newsm45
мъжа ми ходи на работа денонощо, а аз мисля, че не е нормално.виждаме се по няколко часа на седмица и той се занимава с ремонт в това време, 1-ж не сме излезли на разходка заедно...нямам си никой така близък тук /аз не съм от Варна/. На всичко отгоре свекърва ми дойде уж за 1 седмица, а си замина след 1 ден, щото не бе доволна от посрещането. "Не сме я били искали"
представете си ситуацията:
вкъщи е хаос от ремонта /поне кухнята е готова/;
мъжа ми е нон-стоп на работа /който е бачкал лятно време по курортите знае как е/
аз работя от 8 до към 18 ч./да не забравяме, че вече съм много бременна/,
разхождам, мия, храня кучето + имаме и коте /процедурата отнема ок. 2 часа общо/
вечерям каквото намеря в хладилника, за готвене нямам време, обикновено изпивам 1 л мляко за вечеря или плодове, зеленчуци...все тая и към 21 ч. гледам да се хоризонтирам, щото се чувствам уморена
та....свекърва ми идва, уж да помага, но носи със себе си 6 месечно бебе, за което се грижи денонощно/за това и плаща някаква майка, която е офейкала в чужбина/ и очаква аз да се занимавам с това дете?!
Аз съответно и казвам, че си имам достатъчно грижи в момента и че имам нужда от спокойствие/най-малко/.Казах и
"ок, стойте тук колкото си щете, само не ме занимавайте"...тя пък се обидила, на другия ден не ми говори, цупи се и ми създаде още повече напрежение...
На всичко отгоре щяла пак да дойде "да помага" с това бебе, като се роди нашето бебе и аз и казах че съм против!
Хем не искам да се караме, но мисля че това вече е прекалено! Доста директно и казах, че вече няма да допусна да си налага мнението и че е крайно време някой да се съобрази с мен. Честно ви казвам, писна ми!
ох, айде, стига вече съм се оплаквала - малко ми олекна. Добре че го има тоя сайт!

# 127
  • Мнения: 194
пак съм аз, няма да се оплаквам повече Simple Smile
забравих да питам някои неща:
- какво се усеща при тези контракции, не знам дали при мен ги има Thinking
- и това бебешко хълцане...как се усеща  newsm09...звучи ми много странно!?

# 128
  • Мнения: 5 178
Привет мамчета
Ох първо да ви се оплача имам възпаление на ушите (циреи в ушите)= ужасни болки, заради бебко единственото обезболявашто е Аналгин макс. 3 броя . един действа 2-3 часа другите 5 до следващия са ужасни..
За капак дигам кръвното от болката и ускорявам пулса, бебчо усеща това и почва да шава неистово..+ контракции
Абе ад.. цяла нощ от 12 до 4 съм плакала, направо вила от болка, ченето ми чак се схвана и не мога да дъвча та карам на некакви  попарки и млекца
Ох нажалвах се едно хубаво.. но вече нервите не ми издържат  Sick #Crazy
Сори че ви натоварвам с моите грижи, но ми стана по-леко като споделих

# 129
  • София
  • Мнения: 234
Леле РС(коте), това ми звучи като "не'къв ужас, не'къв ад". Няма ли друг лек за тия уши?

Като во слушам за свекървите, момичета, моята се оказва някакво своеобразно ангелче. Преди ме дразнеше от време навреме (особено когато живеехме при тях), но сега откакто сме далече (поне на 10-15 км) много се обичаме. Особено откакто съм бременна не ми се е продумала нито една дума накриво, пу-пу да не я урочасам. Аз си казвам всичко направо без да си поплювам, а те не се сърдят. Освен това, всичко си давят хората, не че имат много, но каквото имат са готови половината на нас да го дадат. Затова сега, оня ден девер ми се дипломира и се чудя какъв подарък да му купя за завършването, може би палатка, че си пада по разходките из БГ.

Но това за лошите свекърви не е само в БГ - има цял филм "Свекървище" с Джей Ло. Дали и аз ще стана свекървище? Направо ме ужасява тази мисъл.

Тука ще ви покажа дидита-кита през уикенда - първите снимки с новия апарат. Е, и татито е тука де.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/didita4u/album?.dir=4050re2&.s … idita4u/my_photos

А, някой питаше за оска - днес се видяхме на 9 м. училището, много е свежа, обеща, че ще пише скоро.

# 130
  • Мнения: 278
PC (коте) , много ми стана мъчно като прочетох за твоите болки  Sad От къде пък сега и това чудо те сполетя и няма ли някакъв лек, освен обезболяващия аналгин? Ходи ли на доктор? Ох, дано скоро ти мине, че звучи ужасно...

mia_ata , за твоята свекърва пък думи нямам направо! Егати нахалството, че го изкарва и като помощ за вас! Много добре си й казала всичко, няма смисъл да се премълчават тия неща, че става по-лошо!! Моята свекърва уж е от нормалните, ама и тя има разни пристъпи от време на време, ще видим как ще е като се появи бебката, сигурно ще се наложи и аз да я сложа на място.

Иначе ние сме добре с беборана, в четв. сме на преглед и ще се гледаме с нея, тогава ще има какво да пиша по-интересно!

Целувки от нас, я вижте как се поразхлади, дано да се задържи известно време така!

# 131
  • Мнения: 639
Аххх тези свекърви,ние нямаме този проблем още от самото начало казахме че не искаме по никакъв въпрос да ни се бърка някои,че да има мир и спокоиствие.Мъжо има малко проблем с моята майка,че тя трудно ме дава Confused ама ще мине,аз не мога да се ядосвам за никой съм казала,гледам си бременноста,бебчо да не му създавам отригателни емоции.Пожелавам и на вас мамчета да успеете да се преборите с това,БЪДЕТЕ СПОКОИНИ И ЩАСТЛИВИ Hug

# 132
Здравейте!
Нямам много настроение за писане ама реших да се включа.
ПС Коте, това с ушите е ужасно.Напомня ми как преди една седмица аз страдах от мъдрец, цяла нощ ходих като луда из къщи.Проверили дали има подходящи хомеопатични лекарства?Пробвай може и да помогнат и някое кремче.Дано бързо отмине и да се похвалиш с добро здраве в най-скоро време!
Сега аз да кажа какъв ми е проблема.Докторката ми излиза отпуска до края на август.Болничния, който тя ми пишеше и се заверяваше от комисия ми изтича 4 дни преди тя да се върне и като за капак те са през седмицата, а тези дни ми трябват , щото след това излизам в онези 45 дни майчинство.
Мислех, мислех...Обадих и се, защото за това време ако не се ява на робта и не представя болничен на втория ден могат да ме уволнят. #CrazyРешихме за тези 4 дни да си пусна отпуск, от полагащия ми се. Rolling EyesСега стои следващия праблем.Трябва да се говори с шефовете , за да ми подпишат, че са съгласни за отпускатна, иначе не знам. newsm78Ако трябва и при личната ще ходя да ме разболее от нещо, ако пък НЕ, ще отида на работа и ще си чета вестник цял ден. Twisted EvilТо това е в тая жега и с този корем на работа....  #Cussing outА мойта работа не е каква да е , това е причината и да съм все в болничен, щото никой нямаше да ми осигури необходимите условия на труд.
Е, хайде , и аз се излях душицата! Tired
Пожелавам ви една прохладна и спокойна вечер!  bouquet

# 133
  • Мнения: X
 PC kote, kato malka imah takyv problem i znaq, 4e bolkite sa uzasni. iskreno ti sy4uvstvam. az pyk ot 5-ti mesec stradam mnogo s krysta i krakata i vsi4ki d-ri mi kazaha, 4e proso trqbva da tyrpq, za6toto ni6to ne moga da piq ili maza. i sega vsqka kra4ka mi e bolka, po gryb izob6to ne moga da leza, a ve4er, kato stavam do wc edva se dviza.
Dnes napravih malka karastrofa vuv Varna i mi e dosta gaden den. Dobre, 4e na men, beb4o i malkata mi 6terka ni nqma ni6to, no kolata e pomlqna otpred i sega samo glavoboliq ni 4akat. Sick
Na vsi4ki vi zelaq priqten den

# 134
Здравейте милички!

РС Коте, милото ти - не може ли някакви капчици да си слагаш в ушите или мазилце някакво. Доктора ти как може да те остави да се мъчиш така!
Миа_ата, каква е таз свекърва, какво е туй чудо. Няма да ти стига едно бебче, живот и здраве, ами и второ смята да ти натрапи. Само не се ядосвай, гледай си спокойствието, дано на нея й просветне. За контракциите - ами свива ти се доста силно корема, става твърд и след малко те отпуска. При мен няма болка, слава Богу, но стягането се усеща отчетливо. Щом не ти е направило впечатление, значи сигурно нямаш контракции!
Дидита, колко ти е сладко и компактно коремчето! Браво на теб, моето е щръкнало 1 метър пред мен, а съм 2 седмици по-небременна от теб! Мерси за инфото за Оска!
Ма4о, добре че сте се разминали само с уплахата. Внимавай много, движението в Б-я е ужасно! Съжалявам за болките, които имаш. Защо ли трябва да е толкова трудно да създадеш нов живот?

Общи условия

Активация на акаунт