Дали вече не й стига кърмата????????

  • 631
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 175
Мили мами, от няколко дни насам Ева /3.5 месеца/ иска да суче по-често отколкото преди, средно на около 2.5 часа. Изцяло на кърма е до момента, не съм давала нищо друго. Мисля си обаче, да не би вече да не й стига кърмата. Ако е така какво да направя?!Кърмя я от двете гърди в повечето случаи, като първо давам тази, която е била последна на предното кърмене.

# 1
  • Мнения: 619
да не би да е бум на растежа  newsm78...
погледни в библиотеката на форума,така както го описваш,на това ми прилича(нашата дъщеря иска да суче непрестанно в този период и си личи,че е гладна и аз и давам когато поиска).ако пък не и стига кърмата,можеш да я слагаш по-често на гърдата и да пийваш лактогонно чайче-в библиотеката има инфо и по този въпрос.
нека по-запознати мами да се изкажат все пак...
и все пак крайния извод е да продължаваш да кърмиш,колкото често иска детето...

# 2
  • Мнения: 3 205
Или е криза на растежа, или е от жегите. Иво тази седмица търси да суче на всеки час следобедите, от жажда (вода и други неща не давам).
Не се притеснявай за млякото, кърми човечка, когато си потърси и така ще ти се увеличи кърмата (ако е криза). Не забравяй и ти да пиеш вода - не чакай да ожаднееш, това означава, че организмът ти вече е почнал да се обезводнява. На ден трябва да изпиваш около 1,5л вода.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 127
При големия ми син точно в този период имаше такъв бум на растежа и млякото започна да не му достига. Може и да е от жегите. Може да иска да се успокоява ако я мъчат зъбите. Ще премине. Следвай съветите и скоро ще премине.

# 4
  • Мнения: 282
При големия ми син точно в този период имаше такъв бум на растежа и млякото започна да не му достига. Може и да е от жегите. Може да иска да се успокоява ако я мъчат зъбите. Ще премине. Следвай съветите и скоро ще премине.
Peace

# 5
  • Мнения: 559
Не се притеснявай, кърми на поискване! Ние сме почти на 11 месеца и понякога ми сучи и на час. За 24 часа се кърмим 7-8 пъти и си хапва и твърда храна. Успех  bouquet

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
да не би да е бум на растежа  newsm78...

Най-вероятно.
Съвсем нормално е за тази възраст и въпреки, че изглежда страшно и непреодолимо всъщност нещата си идват на мястото след няколко дни. Важното в случая е да не се предлага АМ, защото така би се объркал процеса на изработване на повече кърма, който бебето изпълнява с честото си сучене.
Повече за кризите на растежа може да прочетеш в Библиотеката.

Кураж, ще се справиш   bouquet

# 7
  • Мнения: 922
Кърми на поискване, дори това да означава на 15 минутки. Още повече, че по всяка вероятност кърмата й стига и то предостатъчно. Случва се бебчетата да искат да сучат изключително често, за да се "успокоят", за да са близо до мама. Това са периоди и минават. Може да трае 1-3 дена, може и цяла седмица. Тези периоди могат да се повтарят 2 пъти в месеца, или на 2-3 месеца веднъж. Няма нищо притеснително.
Моят опит сочи, че кърменето на поискване действа безотказно
Търпение и успех Grinning

# 8
  • София
  • Мнения: 1 056
Моят съвет е същият като на другите момичета - кърми по-често,дори през час,че и през 1/2 час.Ние с МЪрчо преживяхме няколко такива кризи и това ни помогна,успех!

# 9
  • София, България
  • Мнения: 2 222
чак на половин час не знам, често ми се струва, но и при нас се случваше може би около два пъти в месеца за 3-4 дни, че дори и седмица. явно с тва по често сукане (на всеки два часа приблизително) кърмата се е увеличавала и след няколко дни си минавахме пак на 6 хранения. не се поддавай на провокации, ако пищи от глад седмици наред сигурно вече няма да и стига, но няколко дни не са показател, може и нещо друго да не му е комфортно на детето. ако ти плаче преди да са станали 2 часа (от началото, не от края на предното ядене) пробвай да я успокоиш като я поносиш, изпееш някоя песен или смените памперса, или пък вода ако и даваш. ако не стане давай гърдата и тва е!!!!

# 10
  • София
  • Мнения: 1 056
чак на половин час не знам, често ми се струва, но и при нас се случваше може би около два пъти в месеца за 3-4 дни, че дори и седмица. явно с тва по често сукане (на всеки два часа приблизително) кърмата се е увеличавала и след няколко дни си минавахме пак на 6 хранения. не се поддавай на провокации, ако пищи от глад седмици наред сигурно вече няма да и стига, но няколко дни не са показател, може и нещо друго да не му е комфортно на детето. ако ти плаче преди да са станали 2 часа (от началото, не от края на предното ядене) пробвай да я успокоиш като я поносиш, изпееш някоя песен или смените памперса, или пък вода ако и даваш. ако не стане давай гърдата и тва е!!!!
Радос,какви са тези часове дето ги гледаш(2 часа???),какви са тез води дето даваш,така не се стимулира увеличаването на кърма ,а се намалява.Едно време да не би да са имали часовници и да гледат дали са минали 2 часа?Като си поиска,даваш и толкоз!
То тялото ще разбере че от него се иска да произвежда повече и ще се саморегулира когато детето се слага по-често.
Аман от режими newsm11

Общи условия

Активация на акаунт