Симона има ли имен ден?

  • 7 122
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 739
Симона празнува ли имен ден на 01 септември? Търсих доста, но навсякъде пише само Симеон и Марта. Чувала съм и име Симеонка, мисля също и Симона да е женския вариант на Симеон, но не съм сигурна.
Затова моля да ми отговорите, ако вие се казвате така, или имате приятелка с това име, дали празнува/те на тази дата?

# 1
  • Мнения: 520
Моята кръщелница е Симона и майка и черпи винаги на Симеонов ден Peace

# 2
  • Мнения: 2 495
И аз тъй знам Peace Симона-Симеонов ден Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 806
Абсолютно, за мен варианта за момиче на Симеон е Симона. Еци, ще чакаме да черпиш на 1-ви

# 4
  • Мнения: 1 409
Има да на 1 септември

# 5
  • Мнения: 6 472
Абсолютно - на 1 септември ще ни черпиш по едно Mr. Green

# 6
  • Мнения: 528
На първи ще ни черпиш с Веронка по едно.

# 7
  • Мнения: 3 595
И нас и нас  Joy

# 8
  • Мнения: 137
И аз така знам-1 септември е симеонов ден и на Симона

# 9
  • Мнения: 412
Вчера заради бурята ми пропадна нета  Rolling Eyes, но да си кажа сега - Симеоновден се празнува два пъти в годината - има зимен и летен. Летният е на 1 септември, както са ти казали, а зимният - на 3 февруари (дано не бъркам, виж в календара) или тук
 http://www.pravoslavieto.com/1/calendar.htm#2/   bouquet

# 10
  • Мнения: 739
 Shocked сега какво се оказа? Вместо за малко да остане без празник, ще празнува 2 пъти  Grinning. Убедена съм, че когато започне да говори и разбира, ще държи на чинното им празнуване и летно и зимно, заради подаръците  hahaha

# 11
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Два пъти се празнува,а като прибавим и рожден  ден стават три добри повода за подаръци Wink

# 12
  • Мнения: 412
Да са ви живи и здрави Симоните, много са сладки и двете бебки   bouquet Като пораснат големи ученички, тъкмо ще си имат по един имен ден за съучениците, и един за приятелите през лятната ваканция  Wink

# 13
  • Мнения: 730
И мойта щерка е Симона и аз не знаех,че ще купуваме по два подаръка Hug
Хубаво нещо е това-форума,все нещо ново се научава Grinning

# 14
  • Мнения: 750
Хайде и аз като една именница под прикритие да потвърдя, че Симона празнува на 01 Септември - Св. Преподобний Симеон Стълпник и начало на Църковната година (голям празник за Църквата).

Другите напълно възможни за празнуване на този имен ден дати са 3 февруари (Св. Симеон Богоприимец) и 10 май (Св. апостол Симон (Симеон) Зилот и Възстановяване на Българската патриаршия).

Аз съм си нарочила септемврийският имен ден, защото страшно много обичам този период от годината.

Общи условия

Активация на акаунт