Помогнете ми

  • 3 635
  • 66
  •   1
Отговори
  • Мнения: 433
някои от вас сигурно знаят за мен.мислих да вляза анонимно но се отказах.и така-аз съм 16 годишно момиче.преди няколко месеца отслабнах и бях много щастлива.бях си заветните килограми,изглеждах наистина добре...но-качих много килограми(8-9) и в момента не влизам в нито една от старите си дрехи.направих си кичури-мислих че така поне малко ще се оправя-косата в момента е ужасна.имам чуството че съм парцал.не мога да се опъна на глада от преди няколко месеца-за спорт и дума да не става по здравословни причини.много искам да отслабна пак а не мога.дори и сега като знам колко съм дебела и ужасна изядох 3 кроасана и дори не ми мигна окото.ако вие не ми помогнете не знам кой друг.толкова съм отчаяна Cry

# 1
  • Мнения: 4 806
ние вероятно няма да помегнем достатъчно, защото помошта трябва да е по - квалифицирана. Едната посока е диетолог, с който добре да си поговориш за режимите и как се чувстваш. А другата посока - съвсем евентуално, но без да се сърдиш - можеш да потърсиш психолог. Така, както го описваш, мисля че ше ти бъде полезен.
Това за глада и през ум да не ти минава. Във всички случаи трябва да си избереш някой здравословен режим, че още прекалено ти е рано за драстични мерки по отслабване. Стягай се, че животът е пред теб и не си причинявай такива бели.

# 2
  • Мнения: 433
много пъти съм мислила за психолог,но не мога да кажа на нашите.затова и се рег тук-те дори и не знаят.за диетолог не-не мисля че е решението.....а и няма как родителите ми да не разберат....

# 3
  • Мнения: 6 607
Миличка не се вживявай толкова,моля те!Колко са ти излишните килца?

# 4
  • Мнения: 4 806
така, лошо - порочен кръг се получава...
добре, дай да видим - след като отслабна, започна да ядеш почти неограничено така ли? Ядеш три кроасана, и не се сещаш, че така не бива. Обаче яденето те успокоява. И апетитът е вълчи...
Как свали кг (каква диета, да не е с пълен глад?), колко кг и за колко време?

# 5
  • Мнения: 433
не се вживявам...шом стигнах до тук да го изкарам извън себе си(да го напиша тук) си мисля че е не е вживяване.килограмите са почти 10.никога не съм била толкова дебела-защото съм си дебела....сланини,целулит,стрии.корем който се тресе и сгъва на 6

# 6
  • Мнения: 521
Аз пък мисля, че диетолог е добро решение на първо време. На мен ми помогна. От 74 кила станах 59. После сама си отслабнах още.По някакъв начин трябва да преодолееш големия глад , който те гони. Това става само чрез самонавиване и самовнушение. Трябва да си достатъчно мотивирана. Яж по- малко, но редовно. Храната трябва да е разнообразна и полезна що годе. Не гълтай "празни " калории. Яж повече плодове вместо кроасани например.

Така както си описала нещата може да става дума и за здравословен проблем. Опитай да отидеш на ендокринолог. Но в никакъв случай недей да издевателстваш над организма си. Ще стане много по-лошо. Confused Ако гладуваш всичко, което хапнеш после ти се залепва и няма мърдане, ако не спортуваш.

# 7
  • Мнения: 433
за 2 седмици след великден свалих почти 7 килограма,ядях предимно задушени зеленчуци и кисело мляко.и вариациите-кисело мляко с плодове.задушени зеленчуци с яйце и така....

# 8
  • Мнения: 433
не мисля че глада е на някаква болест-сега като мина покрай баничарница си купувам нещо(понякога 2) и го изяждам без да ми мигне окото,дюнери,шоколади,пици.а преди живеех с мисълта колко са вредни тези неща и не съм ги яла.а сега-нищо друго не ми се яде...

# 9
  • Мнения: 4 806
на първо време - не мога да преценя, дали разбираш защо се получава това напълняване... значи така - започнала си диета с много малко калории, което е забавило метаболизма. Вероятно и поради възрастта, след приключването й се е появил глад - просто организмът иска да си навакса ограниченията, а отгоре на всичко се е научил да оползотворява и малкото храна, която си му давала.
Затова - трябва да опиташ с две неща
1. да овладееш апетита - само с воля, за хапове не си мисли
2. избор на диета, което да е здравословна и засилваща метаболизма.

Какво ще кажеш?

# 10
  • Мнения: 53
luni4ka, опитай се малко по малко да намалиш тестените изделия, сладките неща и газираните напитки. Вместо тях хапвай зеленчуци на воля. Не е необходимо да гладуваш - просто като усетиш глад гризни морков или краставичка или каквото друго обичаш от зеленчуците  Simple Smile Сутрин може и плодове да ядеш, а веднъж седмично хапвай вредните неща, коита са ти се прияли  Wink
И престани да си повтаряш, че си дебела - така само се стресираш, а нали знаеш, че от стрес също се напълнява.

# 11
  • Мнения: 4 806
виж, това, че пишеш тук за мен е обнадеждващо и вярвам, че нещата имат своето решение. Обаче ще трябват усилия и от твоя страна, нали си готова на това? Като минаваш покрай баничарница, трябва да я подминаваш. За пица да не мислиш...  и т.н.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
На мен ми се  струва, че гладът ти е провокиран от някакъв стрес. Преживяваш ли нещо в момента( освен това с килограмите), например раздяла, мъка, натоварване?

# 13
  • Мнения: 6 155
не мисля че глада е на някаква болест-сега като мина покрай баничарница си купувам нещо(понякога 2) и го изяждам без да ми мигне окото,дюнери,шоколади,пици.а преди живеех с мисълта колко са вредни тези неща и не съм ги яла.а сега-нищо друго не ми се яде...

Е, то не може да се тъпчеш "без да ти мигне окото" с това и да искаш да отслабнеш   Crazy
Освен това, 80% от 16 годишните момичета си мислят, че са дебели и се подлагат на всякакви ненормални диети.
Кажи колко си висока и колко кг. си?  

# 14
  • Мнения: 433
svetla може би си права-скарах се с най-добрата ми приятелка с което израснахме заедно точно преди да замине за белгия където ще живее и не зная дали ще се връща(от майка й зависи) и оттогава е всичко.с нея беше забавно-тичахме заедно,"карахме" си се когато някоя ядеше нещо "забранено"...и така....а сега-ям като за световно.мисля си че вие ще ми помогнете и затова писах-реших че ще се превърна в същия човек.диета не мога да спазвам-сама си измислям разни неща за ядене и си ги приготвям.не мога да ям под час и каквото друг е решил...

Общи условия

Активация на акаунт