Как възпитава таткото???

  • 1 236
  • 15
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
Здравейте, мами! Страшно съм притеснена и не знам накъде ще тръгнат нещата при нас. По принцип голямата щерка на моменти писка и си държи на ината, което ме тормози, но в яслите ми казаха, че е от възрастта и ще го израстне. Таткото, като всеки мъж, по-рядко си е у дома, но снощи реши, че аз не я възпитавам добре и той "ще сложи в ред нещата". От днес не й говори, защото "се държи неуважително и не както трябва, да се научи". И така смятал да продължи не докато примерно му се извини или нещо такова, а "докато аз си реша". Детето е на 2 години и половина. Опитах се да му кажа някои неща: че не е добре да има разнобой между двамата спрямо децата, че тези методи със сърдевнето може да ги прилага по-късно, че така няма да постигне желания резултат, но той си е решил да се прави на мъж. Излезе на работа, направо не знам довечера как ще се гледаме, защото тоя номер се отразява естествено на цялостното общуване в семейството. Имам чувството, че започва да копае пропаст и той самия не го разбира. Идеята му е "да се научи тя какви са правилата в тази къща", а на мен ми се струва доста рано да се държим към детето като към възрастен и непрекъснато да си говорим за задължения и отговорности и правила, да го товарим и да изискваме от него да е възрастно.
Много ми е кофти, не зная аз какво да правя и как да реагирам, за да се оправят отношенията, спрямо детето ще трябва да си изграждам собствен начин на общуване (то го има де), за да може поне с мен да изгради някаква емоционална връзка, просто не знам какво да правя - пита ме защо татко й не й говори, е, как да й кажа, че сега е решил да я възпитава???

# 1
  • Мнения: 765
Говори с него  , не оставяй нещата така ! Това поведение само ще навреди на отношенията му с детето - казвам го от собствен опит с моя баща . Родителите са тези които трябва да търсят път към детето си , а не обратното ,  да не говорим че детенцето няма 3 годинки -та то си е бебе ! Това " наказание " само ще го обърка , а и тези методи са неуместни , детето няма да го изтълкува както си мисли той , най-много да си втълпи , че е виновно по презумпция , че е лошо и че баща му не го обича - децата нямат нюанси в общуването . Не го оставяй така , не му позволявай , това са важни неща . Таткото да се стяга и да се взима в ръце - едно 2 годишно бебе не му е длъжно , то няма умисъл в действията си . Това е криворазбрано възпитание , не виждам нищо положително в него . Успех!

# 2
  • София
  • Мнения: 1 352
Много сериозен проблем. Подкрепям изцяло мнението на барабалекс. Пробвай да му дадеш да почете малко литература за отглеждането и възпитанието на децата. Явно той си живее в някакъв негов свят и не е наясно въобще с развитието на децата и тяхната психика.

# 3
  • Мнения: 532
При общуване с детето слушай сърцето си и го дарявай само с Любов. Родител не се става лесно и не упреквай прекалено много таткото. Винаги има разногласия по възпитанието. Просто не се връзвай толкова и не забравяй, че и мъжете са като едни големи деца  Laughing

# 4
Опитах се да говоря, но Овньо като си навие на масрафа, ни приема, ни предава. Добре, че е така само на моменти и моментите не са чести, иначе не знам как щях да издържа...  Но в момента за разговор и дума не може да става. А не искам да заставам между тях двамата, отношенията им да минават през мен, не е добре така  Sad
wright , сигурно си права, че не бива да се връзвам толкова, но сигурно следващите няколко дни ще съм "вързана".

Последна редакция: пт, 28 юли 2006, 09:39 от Venus

# 5
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Остави го сам да стигне до извода, че полза от "възпитанието" му няма да има. Подхвърли му, че може да се получи обратен ефект и най-много да си спечели отчуждаването на дъщеря му.

# 6
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
И моят баща мислеше, че е много cool да ми се сърди и да не ми говори, когато сбъркам нещо.
Резултатът е, че не сме се виждали и не сме си говорили от години.
Аз няма да го потърся...той ако иска - да заповяда.
Сам си го направи....

# 7
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Много неприятна ситуация  Confused. То ясно, че сега не може да говориш с мъжа си, но пробвай след някой друг ден. Прочети ти от книги и подчертай важните моменти. После просто ги извади като подкрепа. Ако мъжа ти е много зает, едва ли ще има време да чете книги, така че по-добре ти и да му дадеш инфото на готово. Също така ако е навит може да отидете на консулт с психотерапевт-педиатър и да се консултирете за методите на възпитание. Според мен това възпитание, което е избрал съпруга ти е много опасно  Naughty, дано се връзуми.

# 8
  • Мнения: 4 406
нашият тати е твърдо убеден , че на детето трябва да се говори: да му се обяснява къде греши и защо мама и тати не дават да се прави еди- какво си, как няма да постигне своето ,ако продължава да реве, а по- добре да каже моля...аз доскоро , когато ме ядоса, първосигнално плясках по дупето, но виждам , че неговият подход е по- подходящ.
преди да накаже детето, тати му обяснява защо го наказва и дребния го слуша внимателно. надявам се да си "взема бележки" Laughing

# 9
Според мен ситуацията е често срещана при възпитанието и отглеждането на децата. Чисто и просто имате разногласие по въпроса как да реагирате на създалата се ситуация. Явно мъжът ти е доста зает в работата и в случая е избрал най-лесния вариант, игнорира детето и съответно неговото поведение. Само че то едва ли ще разбере в същност за какво точно му се сърди. Мисля, че ще се справите лесно със ситуацията като си поговорите двамата съвсем спокойно и изясните нещата помежду си. И не забравяйте, че примерът е най-доброто възпитание. Повече нежност, прегръдки, ласки помежду ви и добри думи. Успех!

# 10
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Лошаво се е получило! Моя тати и той така се опитва да ме възпитава, нищо че съм вече 20 годишна магарица и искам да се женя вече... Ама той не ме дава и сега с някакви такива абсурдни методи се опитва да ме "вкара в правия път"... Явно на колкото и да си такива абсурдни похвати не помагат... Не бих мога да ти дам съвет какво точно да направиш... Ама таткото трябва да го убедиш някак, че така грубо не става... Само с много любов и търпение...

# 11
  • Мнения: 967
Ами може би детенцет се е метнало на татко си, ако и двамата са инати  Laughing
Това, което можеш да направиш е да работиш и в двете посоки - не вземай стана в конфликта, за да не те намрази единя от двамата, а се опитай и с двамата да говориш за помирение.
Като начало аз бих поговорила с детето, че вече е голяма и не трябва да се инати толкова, че татко е тъжен, когато тя упорства излишно и ако иска с татко да бъдат приятели тябва да отиде и да го целуне и да се опита да бъде по-послушна. Мисля, че ако тя отиде при таткото и го целуне и прегърне отй ще омекне и ще спре със сърденето. След това, когато атмосферата вкъщи се подобри бих поговорила с таткото на саме и бих му обяснила как всъщност се оправиха нещата, че той всъщност нищо не е постигнал със своето сърдене, а ефектът е дошъл от приятелсния разговор с детето. Ако е човек на място ще си направи изводите, ако ли неще, мога да кажа само горко ти...

# 12
  • Мнения: 816
Ми че той се държи бетер щерка си, вашия татко. Кажи му го, и че от това малката е взела неговия пример. И така и ще продължава.

# 13
  • София
  • Мнения: 7 097
И моят баща мислеше, че е много cool да ми се сърди и да не ми говори, когато сбъркам нещо.
Резултатът е, че не сме се виждали и не сме си говорили от години.
Аз няма да го потърся...той ако иска - да заповяда.
Сам си го направи....

Това все едно аз съм го писала...
Дай на мъжа ти да прочете какво сме писали!...
Той и моят един-два пъти се опита по този начин да възпитава, но добре, че бързо му мина желанието. Спря да говори на Калина, аз спрях да му говоря на него, като преди това се опитах да му обясня, че не е това начинът. До края на деня приключи с този тип възпитателни методи.

# 14
  • Мнения: 3 098
И моят баща мислеше, че е много cool да ми се сърди и да не ми говори, когато сбъркам нещо.
Резултатът е, че не сме се виждали и не сме си говорили от години.
Аз няма да го потърся...той ако иска - да заповяда.
Сам си го направи....
Да ,така става наистина.Моя свекър така загуби пътя и към трите си деца.И той си мислеше,4е е много cool,докато не си оряза вси4ки шансове.
По темата_и аз мисля като Нати,спри и ти да му говориш,за да види какъв тормоз е.

# 15
  • Мнения: 15 619
Ееееее, определено смятам, че таткото прекалява. Още много време ще мине, докато принцесата научи що е то правилото. При нас от време на време има сходни ситуации, когато нашият татко решава да въвежда ред, но бързо влиза в релси /добричък си е /. Пък аз спирам да му говоря да разбере и той, че прекалява. Детенцето трябва първо да разбере, що е то обич , а таткото да се замисли как действа,защото децата ни копират. Ние с поведението си им задаваме нормите и правилата по които ще движат занапред.

Последна редакция: пт, 04 авг 2006, 15:26 от luna

Общи условия

Активация на акаунт