И аз да попитам (за болничен)

  • 650
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 053
Момичета и аз да Ви задам един въпрос Hug
Преди две седмици си занесох болничния за 45 дни преди раждане.Указа се,че на всички мои колеги заплатите са им изплатени,а пък аз нямам преведени пари. SadСчетоводителката ни е в отпуска и незнам към кой да се обърна.Та искам да Ви попитам на някой от Вас случвало ли се е подобно нещо и след колко време си получихте заплатата? newsm78.
Моля ако някои знае нещо по въпроса да ми отговори Joy

Последна редакция: пт, 28 юли 2006, 20:45 от Reza

# 1
  • Мнения: 2 000
Щом си го занесла преди 2 седмици значи болничния започва от юли и следователно парите ще ти ги преведат през август.

# 2
  • Мнения: 1 053
Ами досега винаги ми ги изплащаха на 25 число от месеца и днес като отидох да тегля-няма нищо,останах много учудена и се чудя дали в понеделник да не се обадя в НОИ. newsm78

# 3
  • Мнения: 1 328
Момичета и аз да Ви задам един въпрос Hug
Преди две седмици си занесох болничния за 45 дни преди раждане.Указа се,че на всички мои колеги заплатите са им изплатени,а пък аз нямам преведени пари. SadСчетоводителката ни е в отпуска и незнам към кой да се обърна.Та искам да Ви попитам на някой от Вас случвало ли се е подобно нещо и след колко време си получихте заплатата? newsm78.
Моля ако някои знае нещо по въпроса да ми отговори Joy

Заплатите за кой месец са им били изплатени преди двете седмици? За юни или за юли, защото за юли още не е изтекъл месеца. Или имаш предвид, че не са ти платили за м. юни заплатата, а на другите са??

# 4
  • Мнения: 1 053
Jenny,при нас заплатите се плащат месец за месец.Сега колегите ми са си взели възнаграждението за юли,а в мойта карта няма приведени пари.Та затова се чудя дали може да са се забавили от НОИ и трябва ли да им се обаждам? Cry

# 5
  • Мнения: 1 328
Ами досега винаги ми ги изплащаха на 25 число от месеца и днес като отидох да тегля-няма нищо,останах много учудена и се чудя дали в понеделник да не се обадя в НОИ. newsm78


Странно къде в НОИ можеш да се обадиш?!

# 6
  • Мнения: 1 328
Jenny,при нас заплатите се плащат месец за месец.Сега колегите ми са си взели възнаграждението за юли,а в мойта карта няма приведени пари.Та затова се чудя дали може да са се забавили от НОИ и трябва ли да им се обаждам? Cry

ОК. говори със счетоводителката, ако имаш неин телефон, от НОИ няма да ти дадат такава информация. Пък счет. ще ти каже дали е пуснала искането за обезщетението ти и ако не е защо не е.
Успех:)

# 7
  • София
  • Мнения: 3 389
Jenny,при нас заплатите се плащат месец за месец.Сега колегите ми са си взели възнаграждението за юли,а в мойта карта няма приведени пари.Та затова се чудя дали може да са се забавили от НОИ и трябва ли да им се обаждам? Cry

ОК. говори със счетоводителката, ако имаш неин телефон, от НОИ няма да ти дадат такава информация. Пък счет. ще ти каже дали е пуснала искането за обезщетението ти и ако не е защо не е.
Успех:)
Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 6 161
Jenny,при нас заплатите се плащат месец за месец.Сега колегите ми са си взели възнаграждението за юли,а в мойта карта няма приведени пари.Та затова се чудя дали може да са се забавили от НОИ и трябва ли да им се обаждам? Cry

Щом колегите ти са получили парите си за юли, ти ще трябва да изчакаш още малко, защото парите за болничен се теглят от НОИ. А за това месеца трябва да е изтекъл, т.е. от фирмата, в която работиш пари за юли от НОИ могат да поискат през август.

# 9
  • Мнения: 815
парите от НОИ ще ти дойдат през август щом болничния е за юли

# 10
  • Мнения: 111
Заплатата ти се изплаща от работодателя, независимо дали си в болничен или не, след което НОИ трябва да изплати парите за болничния на работодателя ти, но това е работа на счетоводителката.Най-добре я попитай защо не си си получила парите на време.А в НОИ е такъв хаос-съмнявам се, че ще получиш адекватен отговор , ако се обадиш.Успех Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт