Нямаме брак, а чакаме бебче ...

  • 3 329
  • 72
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 486
и ние сме така и не сме имали никакви проблеми   Peace
Peace

# 61
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Единствения проблем е,че трябва да се занимавате с още малко документация по признаване на детенцето.

Не са ми искали такова нещо ...

# 62
  • София
  • Мнения: 1 423
Доколкото знам спънки няма. Само таткото подписва документ за признаването на детето.  Peace

# 63
Ами няма спънки стига да се обичате.И ние сме така.Татито ще я припознае и ще донесе документ за бащинство,заверен при нотариус.Мисля също че няма да имаме право на детски надбавки,които са 18 лв.,така че за мен това не е проблем.
и ние сме така и си получаваме и детските надбавки.Не се притеснявай,ако се разбирате това ви е най-малкоя проблем

# 64
  • Пловдив
  • Мнения: 5 019
И при нас е така. Нямаме проблеми с това че нямаме брак. При раждането на децата  още в родилното таткото попълни нужната декларация за припознаване и ги записа лично / нищо не е заверявано при нотариус и т. н./ Получавам детски като подавам декларация само с моите доходи, защото нямаме брак. Децата са нямали проблем досега в детската градина, относно това, че родителите им нямат брак. Simple Smile

# 65
  • Мнения: 111
Иска се декларация, заверена от нотариус, според новия закон от 2007г. Иначе това е всичко, аз също нямам сключен брак с таткото и това ама хич не ме притеснява.

# 66
  • София
  • Мнения: 5 079
Изобщо да не ти пука! Naughty
С нашия тати сме заедно от 10 години, заедно сме и всичко е прекрасно, а миналата година се роди плодът на нашата голяма любов!
Нищо не ни липсва освен подписът. Планираме го някога, но ще видим...
Единственото неудобство, което срещам са злобните подмятания на някои неособено интелигентни хора, на които просто не си струва да се обръща внимание. Stop

# 67
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Ние също не сме подписвали. А това, дали трябва нот. заверена декларация или не зависи от родилния дом. На всякъде действат по техни вътрешни схеми. Не съм чела закона, който регламентира припознаването, дори и в него да е записано, че се изисква декларация, има род. домове, в които не изискват такава.

# 68
  • Мнения: 521
и ние сме така не смятам че ще е проблем таткото ще препознае бебчо

# 69
  • Мнения: 649
Иние сме така! Спънки засега не съм усетила, само едно-решихме да теглим заем, но като не сме семейство не можем, докато аз не започна работа(с оглед на доходите)

# 70
  • Мнения: 117
И ние сме без брак вече 10 години, не смятаме да подписваме ,и се разбираме супер, той си припозна детето и подписа декларацията нищо друго не е необходимо!  bouquet

# 71
  • Мнения: 56
И ние сме без брак и аз до сега,спънки не съм срещала.

# 72
  • Мнения: 229
Ако раждаш в София задължително ти искат декларация,заверена при нотариус , че бащата припознава детето. Повечето нотариуси имат готови бланки и става за пет минутки, струва три лева.Декларацията се носи в болницата на втория или третия ден от раждането и се дава на старшата акушерка.След това ти също трябва да напишеш на гърба на въпросната декларация,че си съгласна ,че това е бащата на детето и това е всичко. А за детските няма никакъв проблем - аз си ги получавам вече Grinning

Общи условия

Активация на акаунт