готвено - на котлон??????

  • 13 674
  • 24
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 44 041
Здравейте момичета,

имам проблем - развали ни се фурната и поне месец-два ще трябва да си готвим на котлон докато си купим друга печка. Аз не съм кой знае каква готвачка, а сега вече съвсем изтрещах  ooooh!
Помагайте с рецепти Praynig, че на пържени неща не се живее мн, мн .....

благодарности  bouquet големи  bouquet

# 1
  • Мнения: 9 107
всичко, което е за в тава и фурна, можеш да задушиш на котлон и в тенджера, естествено, без да запичаш, но това може да дооформиш в парти-грил;  - от зеленчуци, до меса и пържоли.  Гледай и рецептите и ако ти хареса някоя, а не *зацепваш* - свиркай, ще дообясним.
И като задушаваш каквото и да е - котлона по-силен до момента на завиране/клокване, след това оставяш на минимална степен да се задушава тихичко.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
На котлон може да готвиш ястия в тенджера- супи например. newsm78

# 3
  • София
  • Мнения: 44 041
e за супите ясно Wink

pep-4o - това значе ли, че мога да сготвя например мусака на котлон.....??? но вероятно без заливка....
всъщност нещата, за които се сещам са ориз с тиквички, зеле/фасул/грах с месо...и супи и др не се сещам реално за котлон...ама ако може наистина всичко вместо във фурна на котлон...може и да се оправя....

# 4
  • Мнения: 1 352
Всичко можеш да сготвиш на котлон.

# 5
  • Мнения: 2 550
Мусака на котлон е много вкусна  Crazy Flutter

# 6
  • София
  • Мнения: 44 041
Simple Smile оки, мерси момичета - значи ще си готвя на котлона както си знам Wink дано станат нещата

# 7
  • София
  • Мнения: 10 858
Пиле с картофи, с ориз, с др. зеленчуци, със сметана, задушено само с къри и щафран
Свинско със зелен фасул, с грах, с картофи, гювеч,
Супи
ориз със зеленчуци
пълнени чушки
лозови сърми
паниран кашкавал, панирани пилешки части разни, картофи, пържени ястия
общо взето всичко Peace

# 8
  • Мнения: 9 107
e за супите ясно Wink

pep-4o - това значе ли, че мога да сготвя например мусака на котлон.....??? но вероятно без заливка....
всъщност нещата, за които се сещам са ориз с тиквички, зеле/фасул/грах с месо...и супи и др не се сещам реално за котлон...ама ако може наистина всичко вместо във фурна на котлон...може и да се оправя....

мусака - готвиш до готовност, сипваш в по-плитка тенджера или по-малка тавичка и захлупваш - заливката се задушава и хваща, но няма да има коричка. Може и в микровълновата да сложиш накрая. За да хване коричка - повтарям се - в парти-грила.

Вивиан ти е изредила много яденета, които могат да се готвят и на котлон. 
Пък ако ти се прииска нещо и не си сигурна - тук е мястото да питаш как  Hug

За ориза имей предвид, че ако е наполовина набъбнал, изключиш и затвориш капака на теднжерата, продължава да се задушава 

# 9
  • Мнения: 5 713
Майка ми готвеше главно на котлон, много рядко във фурна. За основни ястия говоря. Така се нау4их и аз. Мусака на котлон правя без заливката естествено.

# 10
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
Напоследък в горещините правя и ориз с месо на котлон  Grinning Мусаката, приготвена по този начин, си наричам " мързеливка"  Grinning

# 11
  • Мнения: 5 713
Ама верно си е абсолютна мързеливка.  Laughing

# 12
  • София
  • Мнения: 44 041
а какво е парти-грил?


а мусака ми се хапва ще си направя да пробвам мързеливката Wink

# 13
  • Мнения: 9 107
а какво е парти-грил?

скаричката за принцеси - правоъгълна е, с малка и плитка тавичка, която се *пъха* в *къщурката* на скаричката баси обяснението дето направих, скапах джисемето на детето и не мога да ти я снимам

# 14
  • София
  • Мнения: 44 041
а какво е парти-грил?

скаричката за принцеси - правоъгълна е, с малка и плитка тавичка, която се *пъха* в *къщурката* на скаричката баси обяснението дето направих, скапах джисемето на детето и не мога да ти я снимам

сещам се Wink не знех, че така се казва.....ама тя не е ли мн малка как ще запичам в нея, там и чиния трудно се побира.....но на микровалновата имаме грил де - бавно е, но с повече тэрпение си върши работата, но пак за по-малки неща от нормална тавичка.....

Общи условия

Активация на акаунт