Анти-маймунската тема!

  • 2 224
  • 39
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 735
Здравейте и предварително извинявайте, че се обръщам към вас и, че темата не е много за тук, но аз ви чувствам най-близки, а в този форум съм като у дома си.  Heart Eyes
 Ето линкове към двете теми, за които искам вашата помощ и идеи:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=99816.20 - четете мненията на А.Стоянова(гост)
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=115143.0 - четете наред

Още веднъж съжалявам ,че се обръщам към вас, тъй като проблемът ни е регионален ,НО:
в нашия град не намерихме достатъчно съмишленици, нито дейни хора с идеи. Напротив, срещнахме грозна опозиция на хора със занижени стандарти и много остарели разбирания.

Историята на момичето е потресаваща и много деликатна и е невероятно ,че всичко това се случва в 21 век. Още по-невероятното е ,че се намериха хора, които защитиха лекарската грешка!
Докога Българийо? Докога ще навеждаш глава, докога ще се усмихваш когато те бият с камшик през лицето???!!!

Вчера се срещнахме аз ,още едно майче и А.Стоянова. Решихме ,че за протест сме твърде малко(само 3), затова една от идеите беше да се заформи сдружение. Самото сдружение също така може да защитава кърменето, късното захранване... все неща, които в Русе много ни куцат и от които русенки избягват да се интересуват. Tired

Много ще ви бъдем благодарни, ако имате някакви интересни предложения.
  Hug   bouquet  Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 1 383
Абе, жена, наистина си луда за връзване!

# 2
  • Мнения: 5 577
 Joy Joy Joy

Умирам, умирам - Финфин, душа сопри се. На никой не му пука от тая революция, честно.
Съвсем изтрещЕ.

Ще променяш града ли, ще ни накараш да кърмим ли?

Прости занижения ми стандарт и ограничеността ми, но да ни обиждаш по другите форуми не е много етично.  Naughty
Иначе аз искренно се забавлявам на таз световна простотия, голЕмо шоу.

Русе трябва да вземем награда за най-големи кукумявки в края на годината.  Mr. Green

Малко ли клафета сме изпили заедно, та да се излагаме така?

# 3
  • Мнения: 532
Не мисля,че Инфинити е искала да ви обиди.
Просто търсим подкрепа,това е.Чисто и просто.
Вергилия,отношението ти и тук е иронично и несериозно.Проблема за мен и за други не е малък.Хайде да не пренасяме спора в този форум.
А това,че се забавляваш ми е  Shocked
ама ти си знаеш

# 4
  • Мнения: 5 577
Не, хич не е искала - то цяло Русе излезе "със занижени стандарти и много остарели разбирания".

Нормално ли е от 100 русенци примерно, че само три (3) са за тая кауза, и то две не са раждали там?

# 5
  • Мнения: 532
Единствено Инфинити не е раждала там,но е лежала за задържане,така че има представа.
Както и в други теми,обичаш да четеш през ред и през постинг.
Аз само нещо не мога да разбера,какво толкова ви пречем с нашата инициатива на вас доволните?
Та ни занимавате с глупости.
е,поне се забавлявате...

# 6
  • Мнения: 5 577
Нали трите сте - ти, тя и рожбо - и рожбо не е раждала там, т.е. само ти?  Thinking

# 7
  • Мнения: 5 577
Ааа, ако говорим за Ани - да, нея ще подкрепя на 100%.
Зад нея ще застана с две ръце, но за вас не.  Naughty

# 8
  • Мнения: 532
Аха разбирам,
трябва някой да умре,че да ни подкрепиш.
Не, мерси

# 9
  • Мнения: 5 577
Аха разбирам,
трябва някой да умре,че да ни подкрепиш.
Не, мерси

 ooooh! Боже не, не - изобщо нямам това в предвид. Просто тя има най-реална представа за отношението там, доводите и аргумените и звучат смислено. За отношение говорим, не за случилото се с фатален край.

Както и да е, ако бяхте прави повече русенки щяха да ви подкрепят мисля, имайки в предвид, че всички сме раждали в АГ.

# 10
  • Мнения: 1 735
инж. Македонска ,съвсем го обърна на чат и гениалната ти инжинерска мисъл лъсна в цялата си прелест.  Wink
Търсим идеи и съмишленици - това е ясно. Хайде баста!
Не мога да ти помогна да не се излагаш ,прави го щом те влече и ти пасва ,но в клюкарника моля.
Не мога да продължавам да хабя градивна енергия в спор ,който дори не е интелигентен ,а се обръща на селска джавканица.
Обръщението ми не е към теб ,така че както и в предната тема ще те замоля да спреш да пишеш тук - разваляш ми "революционната" атмосфера.  Grinning
Абе, жена, наистина си луда за връзване!

Това ще го приема като комплимент.

# 11
  • Мнения: 1 735
Аха разбирам,
трябва някой да умре,че да ни подкрепиш.
Не, мерси
Ето тук е проблемът, ако някой умре ,няма да може да пише във форума ,по простата причина че ще е напуснал земното си тяло. Най- интересното е че няма да има и свидетели ,тъй като свижданията са забранени.  Wink

# 12
  • Мнения: 5 577
 Crazy Crazy Crazy Crazy Crazy 
             Crazy Crazy Crazy
                         Crazy

Плюй колкото си икаш.
То не заради сините ми очи русенки мислят като мен, а като теб само една две.  Wink
Това е показателно повече от всичко.  Hug
Толкова сме много, а само двама са с теб.
Ок, оттеглям се, съгласна съм - няма да пиша повече, но и ти не ни обиждай моля те. По същество.
Не ни наричай както в първия пост. И не ни карай да кърмим и да захранваме късно.  Praynig

Успех!

# 13
  • Мнения: 532
Аха разбирам,
трябва някой да умре,че да ни подкрепиш.
Не, мерси

 ooooh! Боже не, не - изобщо нямам това в предвид. Просто тя има най-реална представа за отношението там, доводите и аргумените и звучат смислено. За отношение говорим, не за случилото се с фатален край.

Както и да е, ако бяхте прави повече русенки щяха да ви подкрепят мисля, имайки в предвид, че всички сме раждали в АГ.

Нали това е идеята бре мацка?
Ние подкрепяме Ани да предпази други бременни да ги сполети нейното нещастие.
Нещо май не схващаш основния замисъл....

# 14
  • Мнения: 532
Пък и количество не е равносилно на качество Peace

# 15
  • Мнения: 1 735
Пък и количество не е равносилно на качество Peace

 thumbsup

Вече не сме три ,събрахме още съмишленици.  Hug
Докато доволните от АГ- Русе са около 4 някъде(не съм ги броила ,да се преброят сами ,нали ще правят сдружение за защита на АГ ,да си останат същите условията.  Laughing ).

# 16
  • Мнения: 5 577
Доволните сме:

Аз, Калина, Бъчи, Зайка, Куку, БениП, Бейбиту, Ивка - това само от тия дето бяха онлайн и сме говорили по темата.  Laughing

Счетка не е раждала тук, но е имала вземане даване с Ескупалса и не е очарована много.

Както и да е - ако има още грешни факти ще се включвам.

# 17
  • Мнения: 1 383
Не виждате ли че никой не се интересува от провинциалните ни проблеми?
Инфинити, повече пречиш отколкото помагаш. Ако не беше толкова войнствена, може би щяхте да привлечете повече хора за идеята. Мисля, че всички осъзнаваме, че Русе има нужда от нов АГ комплекс, с по-добри условия. Много обиди изсипахте обаче, криейки се зад трагедията на Ани.

# 18
  • Мнения: 1 383
Пък и количество не е равносилно на качество Peace

Минаваш границата. Дано софиянки да ви харесат повече.

# 19
  • Мнения: 1 735
Всичките ми уважения Цвети (нищо лично към теб), но в началото не бях войнствена , нито която и да е от нас.
Темите са си там ,всеки може да ги прочете.
Агресивни и нападателни бяха "доволните" ,което много ме разстрои , защото последното което си мислех е ,че темата ще се превърне в поредния "Клюкарник". Наистина не го очаквах.
Още повече ,че няколко пъти замолих ,да си отворите тема: "Доволни от АГ-Русе" и да си пишете там ,като спрете да флуудите нашата тема ,за да можем наистина да измислим нещо градивно , нещо положително ,а не да се обясняваме по цял ден за неща ,които са предъвквани вече безброй пъти.
Очевидно ,че не искате да ни оставите на мира и ви забавлява да се дракате. Кой тогава е войнствен?
Пак повтарям ,спрете да пишете тук и да измествате темата. Тази тема е за идеи ,за позитивност и креативност.  Peace

# 20
  • Мнения: 11 306
Само не разбирам защо е цялата кръв дето се лее в момента. Толкова злост има в постингите ви.
Не е само Русе, дето плаче за нов АГ комплекс. Питайте и мамите в Стара Загора, после ще се обадят сигурно и от други градове.
Според мен, ако ще водите война, то нека да е на национално ниво - за какво се плащат тия здравни осигуровки, само за луксозните им сгради и автомобили ли?
Споменах за Стара Загора, защото съм карала стаж там, знам какво е, положението все още е такова, а и смъртни случаи има.

# 21
  • Мнения: 1 735
Само не разбирам защо е цялата кръв дето се лее в момента. Толкова злост има в постингите ви.
Не е само Русе, дето плаче за нов АГ комплекс. Питайте и мамите в Стара Загора, после ще се обадят сигурно и от други градове.
Според мен, ако ще водите война, то нека да е на национално ниво - за какво се плащат тия здравни осигуровки, само за луксозните им сгради и автомобили ли?
Споменах за Стара Загора, защото съм карала стаж там, знам какво е, положението все още е такова, а и смъртни случаи има.

Съгласна съм, нека бъде на национално ниво. За целта обаче ще трябва да се съберат материали от всеки АГ комплекс, където условията и отношението са неприемливи. Всичко това можем да го съберем в един документ или най-добре уеб-сайт. Аз мога да се заема със сайта ,стига да намерите материали за вашите градове.
На първо време снимки на въпросните заведения ,истории от препатили хора... Няма да е лесно!
Ох ,никак няма да е лесно!  ooooh!

# 22
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Прегледах темите - наистина кръв се лее Laughing
Сега сериозно - проблемът, който се адресира под всички пластове и разнообразни посоки и завои, които взема темата, е много сериозен. Но - изобщо не е формулиран. Какво всъщност искате? Съд за виновните за трагедията на Анета или промяна на порядките в АГ-Русе? Двете неща са свързани, но не са едно и също и не могат да бъдат обединени като кауза. Едното е повод да ескалира недоволството (смъртта на бебенцето), другото са есенциални проблеми в здравеопазването и грижите за пациента.
Самия подход към темата е преди всичко емоционален, а не практичен. С генерално оплюване и отправяне на обвинения единственото, което се постига, е да се отблъснат хората, които имат някакви нелоши впечатления от АГ-то. А това не са врагове, а са хора, които иначе биха подкрепили разумно формулирани и практически осъществими идеи как да се подобри положението и какви промени да се целят. Така че първото, което трябва да стане, за да може наистина да има нещо положително, а не само изливане на емоции, е да се промени подхода - не оплюване и генерални черни краски, а изброяване на ясни и конкретни неща, от които сте недоволни (т.е. - не `целия персонал е немарлив и с отвратително отношение`, а примерно - `не ми харесва, че няма дежурен лекар и анестезиолог`.
Оттам нататък - начертаване на цели. А за да може да се начертаят цели, трябва да сте наясно с доста неща - действителното положение в болницата, порядките и възможностите (примерно да се иска бебетата да са при майките в болница, където условията предполагат да има по 6-8 жени в една стая и тотално липсват пари за ремонти, е неосъществимо). И т.н., и т.н. Хич не съм спец по тия работи, нахвърлям само неща, които са очеизвадни и оставят недобро впечатление от идея, която има потенциала да се превърне в нещо добро и полезно.

# 23
  • Мнения: 532
Аз лично много се вживях в проблема и идеята,признавам си.
Може би наистина съм обидила някои хора.Извинявам се.
Смятам да се оттегля за известно време,че бързо палене води и до бързо изгаряне.
А иначе,Ани си действа отделна по нейния случай,нашата идея  да се борим за по-добри условия,свиждане и т.н.
Поздрави  bouquet

# 24
  • Мнения: 1 735
Прегледах темите - наистина кръв се лее Laughing
Сега сериозно - проблемът, който се адресира под всички пластове и разнообразни посоки и завои, които взема темата, е много сериозен. Но - изобщо не е формулиран. Какво всъщност искате? Съд за виновните за трагедията на Анета или промяна на порядките в АГ-Русе?
Двете неща са свързани, но не са едно и също и не могат да бъдат обединени като кауза. Едното е повод да ескалира недоволството (смъртта на бебенцето), другото са есенциални проблеми в здравеопазването и грижите за пациента.


И двете. С първото Ани се е заела сама. Ние искаме да постигнем нещо при второто ,а именно:
1.) Да се спре с корупцията в АГ- Русе.
2.) Да се допуснат свиждания.
3.) Да се разреши присъствие на бащата по време на раждане.
4.) Най-сетне да се подобрят условията
5.) Да се подобри многократно отношението към родилката.





Самия подход към темата е преди всичко емоционален, а не практичен.

С генерално оплюване и отправяне на обвинения единственото, което се постига, е да се отблъснат хората, които имат някакви нелоши впечатления от АГ-то. А това не са врагове, а са хора, които иначе биха подкрепили разумно формулирани и практически осъществими идеи как да се подобри положението и какви промени да се целят.



Не можахме да формулираме нищо, защото злобните забележки по отношение на събитието ни подействаха на мен и на други хора доста отрицателно и разконцентриращо.
Аз лично се поддадох на емоция ,най-вече защото се срещнах с пострадалите родители вчера. Толкова мили и интелигентни хора... Никой не заслужава това да му се случи ,на никой не го и пожелавам ,а точно затова и искам да се борим ,а не да издребняваме.



Така че първото, което трябва да стане, за да може наистина да има нещо положително, а не само изливане на емоции, е да се промени подхода - не оплюване и генерални черни краски, а изброяване на ясни и конкретни неща, от които сте недоволни (т.е. - не `целия персонал е немарлив и с отвратително отношение`, а примерно - `не ми харесва, че няма дежурен лекар и анестезиолог`.

Ани е изброила съвсем точно нещата от които не е доволна. Идеята беше да влизат да пишат хора, които имат какво да кажат и да разкажат, за да можем всички заедно да формулираме по-ясно изискванията си и плана за действие.

Оттам нататък - начертаване на цели. А за да може да се начертаят цели, трябва да сте наясно с доста неща - действителното положение в болницата, порядките и възможностите (примерно да се иска бебетата да са при майките в болница, където условията предполагат да има по 6-8 жени в една стая и тотално липсват пари за ремонти, е неосъществимо). И т.н., и т.н. Хич не съм спец по тия работи, нахвърлям само неща, които са очеизвадни и оставят недобро впечатление от идея, която има потенциала да се превърне в нещо добро и полезно.

Хедра, благодаря ти много за включването! Беше полезно както винаги!   bouquet

# 25
Здравейте мами!
Идеята за постигане на по-добри условия в АГ комплексите в цялата страна е страхотна! Вярно изглежда нереалистична, но нищо не пречи да опитаме. Нека направим своите клубове в отделните градове. Нека всеки град обобщи своите проблеми и даде идеи за решаването им  и тогава, заедно да  насочим усилията си към институциите, от които зависят и  могат да се решат проблемите на болниците.  Да, на всички ни е известно, че няма пари и затова болниците са в това положение. Но не мога да се примеря с това и да остана безмълвна! А ефект, макар и минимален от нашите действия ще има! Аз ще съм доволна, ако ще единствения резултат от  нашите действия да е постигане на отговорно отношение от страна на медицинския персонал. Катя е права в свой постинг като казва, че болниците трябва постоянно да усещат, че са НАБЛЮДАВАНИ! Това повече от сигурно е, че ще ни гарантира по-малко трагедии! Как да се променят нещата, след като никой нищо не прави в тази посока?
"...искайте, за да ви се даде...".
Крайно време е да започнем не само да искаме, но и да изискваме!!!

# 26
  • Мнения: 811
Здравей А. Стоянова,
съжалявам за загубата ти. Мога само смътно да си представя как се чувстваш  Cry
Ако смяташ, че е допусната лекарска грешка - съди ги. В това бих те подкрепила на 100%.

Съжалявам, че ще го напиша, но под натиска на стреса отправяш и несправедливи обвинения. Изчакай малко, болката ти пречи да си обективна. Мисля, че е нормално. Имаш нужда от помощ.
Виж тук  http://www.bg-mamma.com/index.php?board=36.0

Преди време там Реза е написала:
Това, което исках да кажа всъщност е, че в този момент майката има нужда от психолог.
Именно за да се избегне неминуемата депресия, която следва едно такова нещо.
В БГ няма такава практика за съжаление.
Никой не мисли за това как се чустват родителите, как се справят със неизбежните самообвинения, как се отразява това на семейството и другите деца в него.

И аз безкрайно се радвам, че този форум съществува...той до голяма степен поема и тази функция... на една огромна групова терапия. Всички имаме нужда от нея.
За да се запазим като пълноценни хора, за да запазим семействата си и психиката за здравите си деца...


Хедра,
Благодаря за написаното  Hug Някои теми имат нужда от поглед "отвън", за да тръгнат в градивна насока.

infinity,
За здравеопазването в Бг можем да пишем без да спрем поне 3 месеца  Wink
В чужбинския можеш да се запознаеш как е по света. Ето нещо, което при нас работи по-добре http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=116661.0
Не влагам емоции - показвам ти обратната страна на медала  Wink

И двете. С първото Ани се е заела сама. Ние искаме да постигнем нещо при второто ,а именно:
1.) Да се спре с корупцията в АГ- Русе.
2.) Да се допуснат свиждания.
3.) Да се разреши присъствие на бащата по време на раждане.
4.) Най-сетне да се подобрят условията
5.) Да се подобри многократно отношението към родилката.


1, 2 и 3 ако ги коментирам ще разводня темата. Само ще кажа, че ако никой не плаща няма да има корупция, не съм сигурна дали искам да има свиждания, защото сградата не е пригодена и това ще доведе до внасяне на инфекции при бебета и родилки.

Бих променила малко:
1- запознаване на бъдещата мама с процеса на раждане, възможните усложнения и неудобства още в консултацията
2- най-наболелия проблем е липса на персонал /обслужващ/ Какво е разпределението сега /говоря приблизително, ако искате ще намеря точни данни/ на дневна смяна в АГ комплекса:
20 лекаря, 20 сестри, 10 санитарки  Shocked За да има качествено обслужване на всеки лекар трябва 3 сестри. Ако тук се включат мами мед. сестри - по -подробно ще обяснят проблемите. Но е ясно, че те са много натоварени /напоследък бумащината превзема болниците/

Ще трябва да изчезвам. Ще се включа пак

# 27
  • Мнения: 11 306

Бих променила малко:
1- запознаване на бъдещата мама с процеса на раждане, възможните усложнения и неудобства още в консултацията
2- най-наболелия проблем е липса на персонал /обслужващ/ Какво е разпределението сега /говоря приблизително, ако искате ще намеря точни данни/ на дневна смяна в АГ комплекса:
20 лекаря, 20 сестри, 10 санитарки  Shocked За да има качествено обслужване на всеки лекар трябва 3 сестри. Ако тук се включат мами мед. сестри - по -подробно ще обяснят проблемите. Но е ясно, че те са много натоварени /напоследък бумащината превзема болниците/

Ще трябва да изчезвам. Ще се включа пак

Понеже по-горе споменах, че би трябвало да се води на национално ниво тази кампания, продължавам с щафетата с предложения, ползвайки твоите.
1. Във всяка родилна клиника да се организират срещи за запознаване на бъдещите майки с условията на раждане и различни опции
2. Зависи от големината на клиниката, но да споделя как е при нас - клиниката е с 20 легла като има 6 детски сестри, 6 акушерки, 20 мед. сестри и 10 лекаря.
Разпределението е следното - акушерките се въртят само в родилна зала, детските сестри са в бебешката стая и останалите обслужват родилките. По въпросите за кърменето се обръщаме или към акушерките, или към детските сестри!
Лекар има дежурен само един, а един гинекологичен хирург има винаги на разположение и е за броени минути в клиниката (става дума ако се наложи секцио).

Не знам доколко е от полза в случая моя постинг, но поне за сравнение като база изисквания става.
Момичета, това си е война, за която трябва да сте добре въоръжени и организирани. С това животно "българско здравеопазване" трудно се постига победа, но за благото на децата ни и бъдещите такива би трябвало нещо да се промени!

# 28
  • Мнения: 811
За целта обаче ще трябва да се съберат материали от всеки АГ комплекс, където условията и отношението са неприемливи. Всичко това можем да го съберем в един документ или най-добре уеб-сайт. Аз мога да се заема със сайта ,стига да намерите материали за вашите градове.
На първо време снимки на въпросните заведения ,истории от препатили хора... Няма да е лесно!
Ох ,никак няма да е лесно!  ooooh!
Сайт има
http://nadejda.info/

# 29
  • Мнения: 462
Включвам се, въпреки, че не съм наясно какво точно да кажа... В началото ми стана ясно - още една трагедия! Не е първата, няма и да е последната... Sad Не знам, може би не съм права, но аз не съм по обществените протести. Въпреки това подкрепям с две ръце тези, които искат да организират протеста! Ако съм там в този период, ще се опитам да участвам и да помогна!

Стоянова...! Нямам думи... Чувала съм и други подобни истории с подобен край... Аз съм преживяла един аборт в ранна бременост и беше ужасно. А какво ти е на теб просто не ми се мисли. Твоят случай е още едно доказателство, че раждането е по-добре да протича без медицинска намеса... Моите дълбоки съболезнования!

Аз смятам, че всеки трябва да се спасява поединично и да се опитва да помогне на колкото може повече хора да го направят. Който иска да ражда активно е наясно с нещата и ще го направи така както смята за правилно. А на другите, колкото и да им се обяснява, ако не са дорасли няма да разберат. С това не искам да обидя никой, не ми скачайте! Аз, самата, още не съм дорасла за някои важни неща  в живота.

Това, което наистина може да помогне да се променят нещата е: не раждайте в АГ! Доколкото знам (информацията ми е от преди 5 години когато раждах в България) може да си искате направление по ваше желание и за друг град. Акушерката ми беше казала: "Ако искаш можеш и във Франция да раждаш!". Тук, в Русия, аз отидох в Москва, защото в моя град не ми предлагаха това, което исках. Следващия път бих раждала у дома (след като вече се запознах с материали за естественото раждане). Но... Единици са тези, които знаят, че може да се ражда без болка и това да е едно прекрасно преживяване; тези, които знаят какво да изискват от раждането си. И аз не знаех преди. За това и отидох във ВМИ (Пловдив), за да съм сигурна в обслужването от компетентни лекари. Но заради тях се стигна до секцио... Поне излязохме здрави от болницата. Тогава нищо не знаех. А сега се опитвам да давам информация на колкото се може повече мами около мен. Вече убедих една бременна, че е добре до последно да си е вкъщи и й показах правилните пози и й дадох инфо. Но, иначе, информация раздавам само когато има интерес отсреща.

Конкретни предложения:

1. Исканията за присъствие на мъжа (по желание) и свиждания обезателно да останат.
2. Другите са твърде размити. Трябва да се конкретизират. Или по-скоро да се махнат. Когато исканията са по-малко има по-голяма вероятност да се чуят!
3. Разпечатване на брошури и раздаване и разлепване в целия град (тук мога да помогна, ако се изясним какво ще се пише и след около 3 седмици ще ги донеса Wink)
4. Правене на малка страничка в нета за инфо и подписка (също мога да помогна за нейното създаване).

Твърде е сложно да си кажа конкретното мнение. Трябва много да пиша. А колкото е по-голям постинга ми, толкова е по-малка вероятността да се прочете...

# 30
  • Мнения: 1 735

http://www.bgpetition.com/ag-ruse/index.html

Здравейте!
Вече имаме резултат.
Ще ви бъдем много благодарни, ако ни подкрепите с подписи!
Трябва да обърна внимание, че писмото за потвърждение пристига не в inbox ,а в bulk folder като spam.
Весела Коледа на всички!   bouquet

# 31
  • Мнения: 11 306

http://www.bgpetition.com/ag-ruse/index.html

Здравейте!
Вече имаме резултат.
Ще ви бъдем много благодарни, ако ни подкрепите с подписи!
Трябва да обърна внимание, че писмото за потвърждение пристига не в inbox ,а в bulk folder като spam.
Весела Коледа на всички!   bouquet
Не ми се отваря линка  Confused

# 32
  • Мнения: 3 760
Подписах!
Дано има ефект!  Peace

# 33
  • София
  • Мнения: 12 201
  Аз също. Дано да има резултат.

# 34
  • Мнения: 2 614
Подписах, дано стигне до сърцата на управляващите!
сърца ли казах? newsm78

# 35
  • Мнения: 4 242
Разписах се и стискам палци!

# 36
  • Мнения: 462
И аз подписах и разпространих.

Ето го моя коментар, който оставих:

Чела съм ужасяващи неща за АГ-Русе. За съжаление това не е подминало повечето родилни домове в България. Нека да създадем условия за раждане на деца в България. Аз много искам да родя в Родината си, но ме е страх от българските болници...

А колко гласа са нужни за да има някакъв ефект?

Аз пак да си кажа, че не е това начинът да има реална промяна... Моля обърнете внимание на коментара на Людмил Егов:

Докато болниците са търговски дружества, медицината -- печеливш бизнес, а докторите -- обучени само в писане на рецепти и поставяне на диагнози, нищо няма да се промени към добро. Старата система трябва изцяло да се загърби, а човек да се отърве от страха и си намери НАЙ-СЕТНЕ мястото в Природата.

# 37
  • Мнения: 1 161
Включвам се, въпреки, че не съм наясно какво точно да кажа... В началото ми стана ясно - още една трагедия! Не е първата, няма и да е последната... Sad Не знам, може би не съм права, но аз не съм по обществените протести. Въпреки това подкрепям с две ръце тези, които искат да организират протеста! Ако съм там в този период, ще се опитам да участвам и да помогна!

Родилка се размина на косъм от смъртта след цезарово сечение
АНЕТА КИСЬОВА, в. Монитор

21-годишна родилка се размина на косъм от смъртта, а смолянските лекари се борят вече 10 дни за живота й. Елмира Ч. от рудоземското село Витина била докарана от местната болница в Смолян в много тежко състояние, заради което РЦЗ започна проверка по случая.

Младата жена е приета на 6 декември в МБАЛ-Рудозем за раждане, тя е с кръвна група резус-фактор отрицателен, а на 7-ми е извършено планирано цезарово сечение. На 8 декември след обяд започнало вливане на кръв и плазма. От 9 декември обаче тя е с болки и не може да уринира, заради което спешно е откаран в смолянската болница. Повече от седмица тя е на хемодиализа. Съмненията и в Смолян, и в Рудозем, че има нещо нередно в кръвопреливането. Според шефа на Трансфузионния център в Смолян д-р Васил Френкев изписаната на 8 декември -петък кръв е редовна, но анализът от върнатите в Смолян сакове са показали хемолиза - частично разрушение на част от еритроцитите. Което е могло да стане при недобро съхранение на кръвта или ненормално според процедурите затопляне, което трябва да стане до родилката -при нейната телесна температура, преди да й бъде прелята кръвта.

Шефът на смолянската болница д-р Антон Лалов свиква спешно лечебно-консултантска комисия от специалисти, които да си кажат думата. Според голяма част от тях, тежкото състояние на младата жена е плод на остра кръвозагуба по време на операцията. Жената обаче вече се възстановява.

# 38
  • Мнения: 532
А колко гласа са нужни за да има някакъв ефект?

Не знам колко гласа са нужни за да има някакъв ефект.Нямам представа дали въобще ще се случи нещо.
Иска ми се да вярвам,че поне леко ще се пропука онова чувство за безнаказаност,което добре си живее в тези среди.

Рано или късно,по един или друг начин ще се променят нещата.

# 39
  • Мнения: 1 382
 Peace Дано има ефект

Общи условия

Активация на акаунт