вагинални гъбички при децата от басейн

  • 11 819
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 390
Възможно ли е такова нещо  newsm78
От 2-3 седмици сме редовни посетители с беба  на един плаж до нас, с детски басейн, който ми е до над коленете, възможно ли е да хване вагинални гъбички от там  Thinking

Като споделих на една майка в парка че през ден сме там, тя каза че друга майка й се оплакала, че детето й хванало гъбички на същия басейн  Confused аз много не вярвах разбира се, и на прекъснахме ходенето  Rolling Eyes

Обаче днес бях силно изненадана като слагах й памп за обедното спане, че цяла сутрин не беше пишкала... и видях пипито на беба цялото бяло, не дупенцето Shocked 
Ходи по гащи през деня, само вечер е с памперс, и кремче не всяка вечер й мажа, защото всичко е ок с дупето Rolling Eyes така че не й проверявам редовно пилето, къпе се във ваната по 3-4х на ден в тези жеги - пълня с вода и си играе там, но едва днес забелязах положението и веднага се сетих за разказа на онази мама за гъбичките от басейна ooooh!

Възможно ли е според вас и случвало ли се е на някого - да сподели моля Thinking

Не съм забелязала да е раздразнена, или да я сърби, или какво й да било, но май в понеделник ще я заведа при педи за всеки случай  newsm78

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 605
Ели, аз не мисля, че могат да се хванат гъбички от басейн. По-скоро от запарване, стоене с мокър бански, отслабен имунитет. И нямаше да е бяло, а червено, раздразнено, сърбящо. Една позната препати с гъбички от антибиотик при детето и като я попитах, как изобщо е разбрала, тя отговори, че малката изобщо не давала да я пипнат там при смяна на памперс.
Но ти си заведи детенце на преглед и дано притесненията ти са напразни! И да не забравиш да се отчетеш! Wink

# 2
  • Мнения: 62
незнам за детенце дали може да хване от басейн,
но голям човек може Sick,
аз лично съм си патила преди години  Embarassedи е много много гадно #Crazy,
заведи я колкото може по-скоро,
защото гъбичките се развиват бързо и се лекуват трудно,
колкото по-рано ги хванеш толкова по-добре,
дано няма нищо такова

# 3
  • Мнения: 3 457
ох и ние имаме басейн дано моята щерка да не лепне нещо Mr. Green

# 4
  • Мнения: 1 942
Да, може да се хванат гъбички от басейн. Могат да се прихванат и когато си перете дрехите смесено. Както и да е. Това което описваш обаче НЕ са гъбички. Може да е някакъв секрет, но както е писала мамата по-горе трябва да има зачервяване, сърбеж и това за съжаление е съпроводено с плач и понякога с температура. Изчисти това което ти е направило впечатление с преварена водичка и виж как се развиват нещата после. Може би трябва да поговориш и с генеколог  newsm78

# 5
  • Мнения: 429
Могат да се хванат. Като превантивна мярка прави външен тоалет със смрадлика или лайка, а може и само със сода бикарбонат малко, като тоалета да не е в седнало положение в леген, а да се измие и изтича навън. (Искам да кажа да няма обратно връщане на вече използваната вода) - за случая трябва задължително да имаш помощник. Мойта дъщеричка получи гъбички от антибиотично лечение и с подобен род тоалет, Клотримазол два пъти дневно и едно детско сиропче ( непиша името ми, защото го забравих) се оправи за една седмица. Сиропа е с много гаден вкус, просто ужасен.

# 6
  • Мнения: 542
За втори път ще се престраша (или не) да заведа децата на басейн утре... Rolling Eyes Rolling Eyes
За кой басейн става дума? Къде сте ходили?
Притесних се.  Embarassed

# 7
  • Мнения: 13 512
Преди доста години дъщеря ми също беше хванала гъжички от басейна на Сана. Беше на 4-5 години.Ужас...Лекувахме я с вагинални глобули,много гадно беше

# 8
  • Мнения: 1 428
напълно възможно е да се хванат гъбички от басейн.И другото ,което знам е ,че не всички гъбички са със симптоми сърбеж и зачервяване.Може да са в лека или в хронична форма и да протичат само с течение.Моят съвет е да следиш детето и ако продължи този секрет повече от 3 дни ,да я заведеш на детски гинеколог.

# 9
  • Мнения: 6 390
За втори път ще се престраша (или не) да заведа децата на басейн утре... Rolling Eyes Rolling Eyes
За кой басейн става дума? Къде сте ходили?
Притесних се.  Embarassed
Не се притеснявай, не живеем в София Peaceа в Прага

Днес по добре, но снощи я намазах с Imazol кремпаста - в който има и Клотримазол някакъв % с него бях мазала един път когато имаше много подсечено дупе - по съвет на педито, и сега ми се вижда - чиста  Rolling Eyes така да се каже
Но утре със сигурност ще се обадя на педито да й кажа и разпитам, защото плажа ни е в квартала, и ако има такова нещо, няма начин да не е стигнало вече до нея  newsm78
А и детски генеколог въобще нямам представа къде има  Rolling Eyes

Мерси за отговорите на всички   bouquet дори не съм й предполагала че може да имат вагинални гъбички малките дечица  ooooh! Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 542
Добре е да вземете проба за изследване на микроорганизми или бактериален растеж, че аз си лекувах дъщерята на 3 годинки от вагинална инфекция - стрептококи.
В детската нямало 1 мес тоалетна хартия и всички се качвали и слизали от тоалетната без да се бършат Sick #Crazy Sick
При нея се появи зачервяване и подсичане на входа на влагалището и не минаваше - на втората седмица видях и течение... Sick
Излекувахме се, но... беше мъчително и стресово за детето.

# 11
  • Мнения: 6 390
Добре е да вземете проба за изследване на микроорганизми или бактериален растеж, че аз си лекувах дъщерята на 3 годинки от вагинална инфекция - стрептококи.
В детската нямало 1 мес тоалетна хартия и всички се качвали и слизали от тоалетната без да се бършат Sick #Crazy Sick
При нея се появи зачервяване и подсичане на входа на влагалището и не минаваше - на втората седмица видях и течение... Sick
Излекувахме се, но... беше мъчително и стресово за детето.
ooooh! #Crazy лелелелеее ужас просто  ooooh!
Направо страшни неща ей така - от нищо  ooooh!

Течение няма моята г-жица, ама ще я водя на педи, то се е видяло  Peace

Общи условия

Активация на акаунт