Да се научим как да пишем заглавията на темите си.

  • 4 035
  • 76
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 492
Подкрепям!   bouquet
Но без Клюкарника, понякога има теми, които няма да са толкова оригинални, ако заглавието е свързано с темата  Grinning

# 16
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Моля. когато пускате теми пишете в заглавието точно и ясно за какво става дума.
Омръзна ми да чета " какво мислите" " тъпо ми е" " защо не" "споделете" и тн.
Мисля, че така, ще е по-лесно за всички.

А може и да се научим да си пишем и грамотно заглавията на темите!

А между другото, тук на училище ли сме или във форум? В правилата си има отделна точка за заглавията. Всички могат(ако искат) да я прочетат.

И на мен като ми омръзне да чета - не чета и не пускам теми, че ми е омръзнало.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 10 788

Но без Клюкарника, понякога има теми, които няма да са толкова оригинални, ако заглавието е свързано с темата  Grinning

Ми!  Mr. Green
 Аз като поисках помощ за една софийска улица - тишина! Бу като ми смени заглавието с "по-така" - веднага се струпа народа да зяпа темата!  Crossing Arms

# 18
  • Мнения: 4 176
Абе Лилянче, абе душо, абе пиле. Ти нещо без да искам забелязвам, че все ми опонираш.
Еми желателно е да си пишем загалавията, както грамотно, така и ясно.
На теб какъв ти е проблема в случая? Изказа се, но или аз съм малоумна, или ти имаш проблем с комуникацията.
Не виждам какво те дразни в това, когато решиш да си отвориш устата ( с писане ) да си ясна за какво говориш? На някои пък може твоите терзания да се струват чиста глупост и да нямат време и желание да те четат, но ако няма точно заглавие как да знаят това? Не е чесТно някак си.
Някои, ще кажат - не чети. Да, но как да не чета, след като пише "къде". Аз пък съм любознателна и отзивчива и не искам да пропусна шанса да помогна ако мога.

# 19
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Естествено, че е желателно, ама чак пък да се научим... Учихме се в училище и в университета, сега вече си избирам кой да ме учи. Аз проблеми нямам, влизам тук от време навреме и се забавлявам, особено когато ми се вързват някои Wink. Ясна съм на тези, които ме разбират, на останалите...
Все пак мисля, че не може да се заповядва на авторите на теми, как да си формулират заглавията.

Хайде без "душо" и "пиле", че тези обръщения ги свързвам с едни мургавки такива създания.

Последна редакция: нд, 30 юли 2006, 00:57 от Lilqna

# 20
  • Мнения: 4 176
Чета отговора ти и се чудя какво и как да ти кажа, а повярвай ми идват ми едни думички на ум, но понеже виждам, че не си в час, ще се въздържа.
Много буквално схващаш думата " учим". Ти ако нямаш мозък в главата за две стотинки, аз или Господ нямам как да те научи ( казвам АКО иначе може и да имаш пък да не личи ).
Изобщо не съм влагала такава буквалност в думата "учим", както ти я възприемаш.
Ти от толкова избиране кой да те учи май си пропуснала най-важното - да мислиш и най-вече да се замисляш кой какво говори. Wink
Нищо лично. Личните ти драми, възприятия и предпочитания не ме касаят. Пуснатата от мен тема е по-скоро молба към хората с мозък, а не назидателно- поучително настояване. Мисля, че на всички ни, ще е по-лесно да комуникираме по този начин.
Ти ако искаш мижеш да направиш изключение и да си оригинална Simple Smile

# 21
  • Мнения: 4 176

Хайде без "душо" и "пиле", че тези обръщения ги свързвам с едни мургавки такива създания.
Аз доста бързо се приспособявам. Когато комуникирам с мургави или с хора с подобен манталитет, веднага превключвам на техния манталитет. Сещаш ли се какво ти пее радиото?
Понеже се изявяваш, като буквалистка може и да не се сещаш. Ще поясня. Не се стеснявай да питаш.

# 22
  • Мнения: 7 837
Мамица - строга, но справедлива, както винаги  Mr. Green

# 23
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Айдееее, изкараха ме  безмозъчна. Благодаря за сравнението и определението! bowuu
Тук явно трябва да пишат само потребители съгласни с авторката, в противен случай рискувате да ви изкарат малоумни.
Когато се научим да приемаме критика, ще се научим и как да пускаме теми.
Хайде живи и здрави, аз рядко пускам теми, който го прави по-често да Фнимава!

# 24
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Да де, ама неграмотно написано заглавие го пропускам! hahaha Много се дразня на глупави грешки, които си личи, че са от незнание - т.е. пропуски в началното образование. Как да комуникираш и да водиш диалог с човек, който не умее да пише и да се изразява?! Аз не желая и по тази причина таквиз заглавийца ги отсвирвам.

# 25
  • Мнения: 4 176

Пуснатата от мен тема е по-скоро молба към хората с мозък, а не назидателно- поучително настояване. Мисля, че на всички ни, ще е по-лесно да комуникираме по този начин.
Ти ако искаш мижеш да направиш изключение и да си оригинална Simple Smile
Прочете ли това? Къде прочете, че е заповед.
Сори за оффа

Последна редакция: нд, 30 юли 2006, 23:59 от Diviana

# 26
  • Мнения: 7 186
Какво значи заповед?
Това за ясните заглавия не е случайно хрумване, а си е отбелязано в Правилата на форума и е редно да се спазва, ама явно няма кой да го прочете.

Цитат
5. Заглавието на нова тема трябва да е подходящо и описващо съдържанието на темата.
Недопустими са заглавия от рода на:
Помогнете ми, Спешно, Имам проблем, HELP: PROBLEM, ПОМОООЩ!!!!!!, Molqvi kajete ......., nqkoi znae li... и т.н.]

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=23714.0

# 27
  • Варна
  • Мнения: 10 788
Какво значи заповед?
Това за ясните заглавия не е случайно хрумване, а си е отбелязано в Правилата на форума и е редно да се спазва, ама явно няма кой да го прочете.

Цитат
5. Заглавието на нова тема трябва да е подходящо и описващо съдържанието на темата.
Недопустими са заглавия от рода на:
Помогнете ми, Спешно, Имам проблем, HELP: PROBLEM, ПОМОООЩ!!!!!!, Molqvi kajete ......., nqkoi znae li... и т.н.]

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=23714.0


Тогава означава, че модераторите не си вършат добре работата, щом позволяват подобни заглавия да имат място!  Mr. Green

# 28
  • Мнения: 1 165
Лесно ви е на вас като сте си ги кръстили децата вече...а за мойто бъдещо отроче още не съм избрала име и все още се чудя и мая....като му дойде времето ще пусна аз една анкетка ама като гост и от зала даже, и по айпито да не ме познаете  Mr. Green Laughing Laughing Laughing
newsm10

# 29
  • Мнения: 12
Какви са тези глупости, бе хора!!!
Като не ти се чете - не чети!
Като не ти харесва заглавието - подмини темата!
Като е направил някой правописна грешка - просто му кажи на този който е публикувал!
Аз лично не съм публикувала теми, но ако ми се наложи ще го направя както реша!
Ей много злоба в този свят се е събрала и хората няма къде да си е изкарат, това е цялата работа!

Общи условия

Активация на акаунт