Помощ!Летният вирус с диария и повръщане хвана бебето!!!

  • 13 167
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 122
Помогнете мили мами,
днес детето се събуди сутринта много неспокойно и сърдито. Като я сложих на гърнето тя направо изсипа половин литър.. течности. след няколко часа пак, после пак.. Тук на морето отдавна върлува този досаден "летен грип", лично аз съм се разболявала предни години и си спомням че ме държа 2 седмици и към края бях свалила 8кг и бях като парцал. Не искам това да се случи и с детенцето ми. Лошото е че тя и повръща (нещо, което никога не е правила до сега). Надявах се че ще я пропусне, защото е много здрава и жилава, но... ето че грипа я надви. МОЛЯ ВИ, БЪРЗИ СЪВЕТИ, ПРЕДИ ДА СЕ Е СВЪРШИЛО МИЛИЧКОТО.
ps: днес ще и давам само лечебна хумана, малко смекта( ако стомахчето и задържи). Трябва ми май нещо против повръщане... незнам, много се притеснявам... кофти ли е да излизаме на разходка привечер..

# 1
  • вкъщи
  • Мнения: 2 453
нашето семейство всяко лято го изкарва този грип.давай течности,вода най вече и глюкоза.има едни хомеопатични капки,на нас ни действат много бързо,спират повръщането.казват се вомитусхил,има ги и като свещички.на дете се дават по 3 капки
а за излизането ако детенце е по добре и не я боли коремчето излезте,но гледайте да нямате контакт с други дечица да не ги заразите.бързо оздравяване!

# 2
  • Мнения: 513
Видях, че си от Варна -вземай си детето и отивай при лекар хомеопат. Знам че  е събота и е късно, но ако не откриеш такъв/а знам , че във Варна не са малко/ ми се обади  на лични или по  ICQ-то  да се опитам да ти помогна, но както казва marianamama давай много течности, вода но оризова на 1 литър 1 супена лъжица ориз -вариш докато се развари и прецеждаш, спир всякаква храна и само солети, сухари  сирене. Не го съжалявай и ако не иска да яде не го мъчи така е по-добре няма да умре от глад/така бактериите в коремчето  няма да имат условия да продължат да се размножават/, но ако искаш обади ми се ще ти кажа и друго нещо  и хомеопатично.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 522
1 седмица ни измъчи този вирус.  Sick По-добре оризова или обикновена вода с малко лимон, глюкозата разхлабва допълнително. Аз давах и глюкоза, но Цвети повръщаше всичко друго и ме беше страх от обезводняване.
Капки Вомитусхил, хомеопатични или същите свещички, но при диария се изхвърлят много бързо. Ентерол за подпомагане възстановяването на стомашната бактериална флора. Съгласна съм да не го напъваш да яде, ако не иска или, ако иска само изборените от Нели неща.
Лечебен сок на Хипп ORS 200.
И да го види лекар, независимо хомеопат или класически педиатър.

# 4
  • Мнения: 291
Що не вземеш, ей така за разнообазие" да минеш през лекар, че както казваш ти: "ПРЕДИ ДА СЕ Е СВЪРШИЛО МИЛИЧКОТО". И докато се приготваш за тръгване вземи и му дай 1 прахче Хидрасек от 30 мг, разтворено в лъжичка ледено студен чай или вода.

# 5
  • Мнения: 1 035
оххх,и моята мома я тръшна летния грип....
давах ХИДРАСЕК,ЕНТЕРОЛ,пюре от шипка,оризова вода и чай от джоджен- за разтройството
а за повръщането натриев цитрат

повръщането го овладяхме за 1 ден,но ве4е цяла седмица бебка е с разтройство...и няма ефект от нищо по-горе написано  Confused

# 6
  • Мнения: 1 645
Дани овладя провръщането(а той никога до сега не е повръщал) за 1 ден с хомеопатичните капки Вомитусхил.
Давах само вода и то по много малко и на често,(20мл на 10 мин)иначе я повръщаше.А беше и много жаден,та видях голям зор.........

След тома дойде и разтройството.Днес е 4 ден.......
Ентерола не ни помогна,давах и сок от лимон,......
Ще взема да пробвам и Хидрасек

# 7
  • Мнения: 291
оххх,и моята мома я тръшна летния грип....
давах ХИДРАСЕК,ЕНТЕРОЛ,пюре от шипка,оризова вода и чай от джоджен- за разтройството
а за повръщането натриев цитрат

повръщането го овладяхме за 1 ден,но ве4е цяла седмица бебка е с разтройство...и няма ефект от нищо по-горе написано  Confused

Извинявам се, а вие как давахте хидрасека и ентерола.

# 8
  • Мнения: 3 457
за диарията му разтвори една капка йод в малко вода Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 6 522
оххх,и моята мома я тръшна летния грип....
давах ХИДРАСЕК,ЕНТЕРОЛ,пюре от шипка,оризова вода и чай от джоджен- за разтройството
а за повръщането натриев цитрат

повръщането го овладяхме за 1 ден,но ве4е цяла седмица бебка е с разтройство...и няма ефект от нищо по-горе написано  Confused

Извинявам се, а вие как давахте хидрасека и ентерола.
Аз също живо се интересувам от това:
Аз го давах така Хидрасек - 3 пъти на ден  Х 2 пак. (от кърмаческия), направо от пликчето в устата
Ентерол - 2 пъти Х 1 пак , разтворен в малко вода, като гледах да се разминават поне с 2 часа единия от другия препарт..
Нашито педи твърди, че двете не са взаимоизключващи се, напротив - имат различно действие, а аз след като прочетох листовките и на двете съм склонна да й вярвам  newsm78.

# 10
  • София
  • Мнения: 6 522
за диарията му разтвори една капка йод в малко вода Peace
стига бе, аз не смея, поне на на дете/бебе Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 291
Аз също живо се интересувам от това:
Аз го давах така Хидрасек - 3 пъти на ден  Х 2 пак. (от кърмаческия), направо от пликчето в устата
Ентерол - 2 пъти Х 1 пак , разтворен в малко вода, като гледах да се разминават поне с 2 часа единия от другия препарт..
Нашито педи твърди, че двете не са взаимоизключващи се, напротив - имат различно действие, а аз след като прочетох листовките и на двете съм склонна да й вярвам  newsm78.

[/quote]

Евала bibi ! Много нещо се изписа за Хидрасека в този форум, но за първи път виждам родител да  дава Хидрасек точно по схемата и правилния начин. Браво на теб и на педиатъра ви. А що се отнася до Ентерола - той не само , че не си противоречи с Хидрасек, но и подпомага неговото действие. Тук отново си абсолютно прав/а. Поздрави

# 12
  • Мнения: 112
Ако може и аз да се намеся. Моето дете е така от понеделник вечерта, а не сме на морето. Давах му ентерол прахчета за разтройството, с което вече се преборихме, но това повръщане .... горкичкото вече дори му хлътнаха очичките.
Заведох го при педиатърката и тя му изписа лечебна Хумана HN/аз намерих от магазина такава на Милупа/ и Натриев цитрат,от който снощи повърна като му го дадох. Спрях киселото мляко защото главно от него повръща и дразни стомахчето му, храня го към 8 и в 9 е в леглото без шишета и без увещания, абсолютно доброволно. И към 10 обикновено се закашля и започва повръщането. В четвъртък сутринта дори вода повърна. Не му е добре и залита като върви. Малко да го бутнеш и пада на земята. Вече нито знам с какво да го храня, нито с какво да го лекувам. Ето тази вечер сложихме втора за днес свещичка Вомитусхил и в 10.30 пак повърна. Наистина се изтормози детенце и аз в чудо се виждам, помогнете.. Sad
Мисля да го заведа в понеделник пак, но до тогава има време, какво ще ми кажете да опитам ли Хидрасека, според мен му трябва нещо за хидратиране, че съвсем се е обезводнил Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 291
Не давай Хидрасек. Той е антисекреторен препарат за лечение само на остра диария. Няма да помогне срещу повръщането. Нека името не те заблуждава - Хидрасек не е препарат за рехидриране на обезводнени деца, както преди беше Рехидрина или сега е Хидратин. Много хора бъркат Хидрасек с Хидратин, а те са два напълно различни медикамента.

# 14
  • Мнения: 112
Тогава да опитам с Хидратин?  newsm78 , а за повръщане вече въобще се обърках. Вместо свещичките май трябва да опитам Вомитусхил на капки  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт