Криво ми е... страхувам се...

  • 2 572
  • 29
  •   1
Отговори
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Подтикната от подобна тема - искам да си излея душата.
Чувствам се много тъпо, зле и т.н.
За първи път оставих детенце при свеки за 10 дни (досега не сме се делили за повече от нощ), знам, че е в добри ръце, но ми е толкова мъчно, че цял ден преревавам.
Утре ми свършва отпуската и трябва да съм на работа. Страхувам се да отида, не искам да се връщам, абе изобщо голяма каша. Стомахът ми се е свил на буца, притеснявам се, че няма да се справя, нервите ме морят, не знам как да се отърся от това потиснато чувство.
Ох, досадих ви, но ми поолекна.
Ако има други като мен, да споделят, че да не сме сами.

# 1
  • Мнения: 5 140
Ще ти мине, релаксирай пълноценно и го давай по често.

# 2
  • Мнения: 6 472
Намери си някакво занимание и вземи си почини  Grinning

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Хората се чудят, как да пласират децата си за някой и друг ден и час на някого, ти пък обратното.  Laughing
Ще се справи свеки, все пак детето ти вече не е чак толкова малък.
Отърси се от лошото настроение и ще видиш как ще поискаш в скоро време пак да повериш чадото си на някоя баба.

# 4
  • Мнения: 1 081
Аз не разбрах точно дали от нормална отпуска се връщаш или досега си си гледала детенцето и чак сега се връщаш на работа.  newsm78 Ако е първото, съвсем в реда на нещата си е да си така, лично аз не зная как бих се чувствала, но живот и здраве и това ще разберем. Имам едно приятелско семейство, които от раждането на сина им (преди две години) всяка седмица го оставяха по баби и дядовци за събота и неделя, така,че и те и детето са свикнали. Майката обаче си е майка: наложи се да оставят детето за малко повече и на първата седмица "мъчно ми е", рев, лошо настроение, знаеш си. Същото беше и като тръгна на ясла. Така, че и да беше се отделяла от него пак так щеше да се чувстваш, нали си майка. Детето е добре, а ти не се притеснявай излишно... и недей да мислиш, че ще ходиш пак на работа - само по-зле ще се почувстваш.

# 5
  • Мнения: 191
Ще се оправиш,просто не си свикнала.Има телефони -звъниш всяка вечер и така.Важното е ,че си сигурна, че е в добри ръце. newsm10

# 6
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Мисли за това, че за детето е добре да се отдели малко от теб. Най-вече емоционално. За него това е голяма крачка напред.
Аз досега не съм се отделяла от дребния, той е на четири години (и три месеца). Сега ще го оставя за една седмица при баба му. Разбира се, че ще ми е криво, мъчно и притеснено. Но и за мен, и за него ще е от полза.

# 7
  • Мнения: 368
В на4алото като го оставиш за пьрви пьт е много гадно но след седмица посвикваш няма накьде. И на мен ми беше много гадно като запо4нах работа и трябваше да го оставя на маика. На ден и звьнях по 10 пьти.
Не се тревожи вси4ко ще е наред  bouquet

# 8
  • Мнения: 1 629
Мисли за това, че за детето е добре да се отдели малко от теб. Най-вече емоционално. За него това е голяма крачка напред.
Аз досега не съм се отделяла от дребния, той е на четири години (и три месеца). Сега ще го оставя за една седмица при баба му. Разбира се, че ще ми е криво, мъчно и притеснено. Но и за мен, и за него ще е от полза.

 newsm10 И на мен ми предстои. Само че с яслата, поради липса на свободна баба. Бабата е по-добрият вариант, а и детето има нужда от малко самостоятелност. Успех и не се отдавай на тъжни мисли.

# 9
  • Мнения: 208
Напълно те разбирам, как се чувстваш, мила.
Преживявала съм го и аз.

Обаче мисля, че след два-три дни ще свикнеш и ще се усетиш по-спокойна. Още повече, че както писаха останалите, има телефони.

Опитай се максимално да си починеш и отпуснеш, за да си заредена със сили и енергия, когато дечко се върне. Пожелавам ти усмивки и добро настроение!

# 10
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Благодаря ви за топлите думи, момичета. Наистина като се оплаках, се поуспокоих.
Аз по принцип съм си притеснителна - страхувам се за всичко - за детето, от работата, абе луда работа...
Но явно ще трябва да се стегна и да свикна с положението. Пък и десетина дни ще минат бързо, нали?

# 11
  • Варна
  • Мнения: 10 788
Вдругиден и аз сигурно ще се чувствам като теб - малката с баща си заминават за почти 2 седмици при свеки, и то извън БГ.

От една страна си мисля, че ще си почина през това време, защото имам огромна нужда от това (работата ми е натоварена), ще си изчистя най-накрая къщата; от друга страна, обаче, не знам дали ще е така лесно, не сме се разделяли с Вики за повече от 1 ден, не знам, за себе си не се притеснявам толкова, колкото за нея - как тя ще го понесе.  Sad

# 12
  • Мнения: 5 140
Киса колко далече е свеки?

# 13
  • Варна
  • Мнения: 10 788
Киса колко далече е свеки?

Едно 12 часа път с автобус ще имат, милите.... Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 5 140
Киса колко далече е свеки?

Едно 12 часа път с автобус ще имат, милите.... Rolling Eyes

Аха е ще издържи все пак нали ще спира автобуса.

Общи условия

Активация на акаунт