Преварявате ли минералната вода?

  • 1 580
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 800
Не, не я преварявам, но аз минерална започнах да давам съвсем отскоро. До сега беше на трапезна, нискоминерализирана-Предела, която също не съм преварявала.

# 16
не-ползвам изворна

# 17
  • Мнения: 6 472
Минерална вода не се преварява и е не е желателно изобщо да се дава на бебе. Тъй наречената изрворна вода НЕ Е минерална. Може да я преваряваш, но аз не виждам никакъв смисъл от начинанието.

# 18
  • Мнения: 46 434
Минерална не давам под никаква форма.
Давала съм преварена чешмяна и непреварена от бебешките на "Девин" и "Трънска банкя" Peace

# 19
  • Мнения: 1 259
Давам Девин розов и не го преварявам.

# 20
  • Мнения: 3 334
Минералната вода не се преварява, защото се минерализира още повече. Най-добре да даваш само трапезна или изворна и то без преваряване, минералната я избягвай, особено Хисарската. Гледай етикетите - важно е флуоридът да не надхвърля 1,5. Също и натрият се гледа - да е под 50.
  202uu

# 21
  • София
  • Мнения: 897
Благодаря ви момичета! Сега се консултирах с педито и тя твърди, че дори и Девин с розовия етикет, т.е. изворната вода не става за бебета.

# 22
  • Мнения: 6 155
Не преварявам мин. вода  Stop

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Не разбрах кой ти каза, че водата по морето е по-лоша от вашата. Ние пием минерална, но където и да съм бих пила такава, а на малката преварявам обикновена вода.

# 24
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 038
Не преварявам мин. вода  Stop

 Peace

# 25
  • Мнения: 2 956
Защо пък край морето да не е хубава водата? newsm78Просто не виждам логика,ама щом казваш;)
Аз съм то Варна и до сега не съм давала минерална вода,какво остава пък преварена.Преварявам си чешмяната и готово;)
Приятна почивка;)

# 26
  • София
  • Мнения: 43 903
Благодаря ви момичета! Сега се консултирах с педито и тя твърди, че дори и Девин с розовия етикет, т.е. изворната вода не става за бебета.

и моята е на същото мнение - до годинка само от чешмата преварена.но и аз не бих давала тази на морето...ти като й каза, че ще пътувате и какви са ти съображенията да искаш да даваш такава вода тя какво ти отговори и репоръча....
А иначе и аз знам, че се покачва минерализацията и за това не се дава.
И друго - виждала съм по бебешките магазини вода за бебета...скъпичка беше обаче...като за вода....

# 27
  • София
  • Мнения: 43 903
Защо пък край морето да не е хубава водата? newsm78Просто не виждам логика,ама щом казвашWink
Аз съм то Варна и до сега не съм давала минерална вода,какво остава пък преварена.Преварявам си чешмяната и готовоWink
Приятна почивкаWink

за тези, които си живеят на морето организмът им е свикнал на тази вода. просто водата там е със съвсем друг състав от нашата... за това мн хора като отидат на море и не пият минерална вода, а от чешмата ги хваща яко рядкото щастие Wink

а пък например в Шумен водата е доста по-твърда от софийската, повече изсушава кожата и има съвсем друг вкус..., та всеки район поради екологичните си особености и различните водоеми е с различна по качества и състав вода, не, че е по-лоша или по-добра, просто организъм, който не е привикнал към нея може да даде някакви нежелани реакции...

# 28
  • Мнения: 2 956
Защо пък край морето да не е хубава водата? newsm78Просто не виждам логика,ама щом казваш;)
Аз съм то Варна и до сега не съм давала минерална вода,какво остава пък преварена.Преварявам си чешмяната и готово;)
Приятна почивка;)

за тези, които си живеят на морето организмът им е свикнал на тази вода. просто водата там е със съвсем друг състав от нашата... за това мн хора като отидат на море и не пият минерална вода, а от чешмата ги хваща яко рядкото щастие Wink

За първи път чувам подобно нещо   Shocked  Идвали са ми и гости от други градове и никой не се е оплаквал от подобни симптоми:)

# 29
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 038
Малко ОФФ, но да вметна-
първите седмици, в които живях в чужбина, цялото ми лице и шия се изприщиха невероятно зле. След дълго умуване от каква козметика се е получило ( не бях сменяла нищо, което ползвам отдавна), посетих лекар- алергична реакция кам водата!!! #Crazy Изписа ми разни мазила, но ми каза да продължавам да се мия с чешмяна вода, за да свикне кожата ми с нея. Беше много трудно, отне доста време, но така и стана.

Затова не се чудете толкова- bubu_to го е обяснила съвсем добре  Peace

Общи условия

Активация на акаунт