Изтръпнали пръсти на ръцете

  • 10 936
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 858
Това изтръпване е много характерен симптом по време на бременност и отшумява след това -описан е във всички мед.учебници.Не се тревожи ,не е много приятно ,но със сигурност няма от какво да се плашиш. Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 189
Здравей и аз имам този проблем, много е неприятно но се търпи  Whistling На мен докторката ми каза да пия магнезий. Някви витамини магнерич май бяха newsm78 Рецептата ми остана при майка ми и мога да ти я кажа чак след   2 дни Blush

# 17
  • Мнения: 911
Не е лошо да отидеш на невролог. Особено по време на бременност маже да става дума за Carpal Tunnel Syndrom , не знам как се превежда точно, което е един вид заклещване на нервите на ръката, виж тук, ако знаеш английски, имам и статия на немски. Не е страшно, но трябва да се види от лекар. Лека и прекрасна бременност!!!
Забравих да ти пусна линка Embarassed
http://www.cfpc.ca/English/cfpc/programs/patient%20education/car … l/default.asp?s=1

Последна редакция: пн, 31 юли 2006, 21:02 от Сердика

# 18
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
Мерси на всички за мненията. Успокоих се до някъде, явно е нормално.
Не знаех за изтръпването на крайниците.
Все пак в Петък имам консултация и ще попитам.
 Ако се наложи (надявам се да не се) ще се консултирам и с Невролог.
Искрено съчувствам на майчетата на които им изтръпват пръстите, много е неприятно просто. Само трябва да стискаме още малкоо   bouquet

# 19
  • София/Овча купел 2
  • Мнения: 984
И на мен ми изтръпваха пръстите на ръката.Много кофти.Така като гледам,скоро ще ти мине Wink.Леко раждане ти желая.

# 20
  • Мнения: 2 257
Тъкмо сега четох за това онлайн Laughing тук и тук. Изтръпването може да е в едната или двете ръде, най-често в палеца, показалеца и средния пръст, безименния също - . Не е нещо страшно, отшумява след раждането, За превенция се препоръчва да се намали солта, защото евентуално тя предивква отделяне на течности в организма, което от своя страна води до отичане и притискане на нерва в китката, който те кара да чувстваш точно такова боцкане, изтръпване и доскомфорт. Няма страшно! Grinning

# 21
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
То няма страшно... ама ето снощи не можах да спя!
Цяла нощ въртене, сумтене, наместване ... даже и приятелят си не оставих да се наспи като хората.. направо ужас  #Cussing out
Много ме мъчи тая дясна рЪкаа  Cry

# 22
Дам изтрьпват ми постоянно.За този факт ясно говори намаляващия брои на сервизите ми  Grinning след раждането би трябвало да минат 4е потроших ивентара в кьщи

Общи условия

Активация на акаунт