Англо-американското училище в София

  • 28 041
  • 22
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 431
Има ли някой лични впечатления от това училище?

# 1
  • Мнения: 2 013
А кое е това училище?

# 2
# 3
  • Мнения: 2 013
А, да, нямам впечатления от БГ, но това, доколкото виждам, е училище, създадено за обучение на децата на дипломатите и други чужденци в България. Само на английски. Такива училища има по цял свят, тъй като западняците не са склонни да си дават децата в местни школа.  Доколкото знам има подобно и към Френското посолство - за франкофончетата. Познавам българчета, учили във френските училища към посолствата в чужбина - наистина проговарят френски чуденсно, но е проблем докато научат езика, за да могат да учат всичко друго на френски.
Американските училища навсякъде са доста скъпи - и тук погледнах, че става дума за 15-16 хил. евро годишно. Иначе, предполагам, няма проблем да записват и българчета.

# 4
  • Мнения: 1 278
Това може би е единственото училище у нас, в което бих си дала децата без почти никакви съмнения. Но цената е просто неприлична. По-скъпо е и от обучение в Оксфордския университет  Rolling Eyes А и като се наложи да го умножа по три...  newsm78 ...май не мога да смятам до толкова  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 431
Благодаря ви, момичета   bouquet
Деметра, а защо смяташ че е свястно училището?

# 6
  • Мнения: 1 278
Защото:
- не е по българската безумна система
- но не е и католическо (има и още едно американско училище три пъти по-евтино, но е католическо и от сигурни източници знам, че на детето може и да му се случи да го накарат да пише три страници "Аз съм послушен"  Rolling Eyes )
- хареса ми презентацията, която правят учителите за своето призвание
- там децата основно са чужденци, което обикновено означава, че и родителите им са такива; а чуждестранните родители у нас най-често знаят какво искат и участват в обучението на децата си; това определено помага да се вдига качеството на училището;
- в повечето случаи децата на чужденците в България, които могат да си позволят това училище, растат в една прилично благоприятна, от емоционална гледна точка, семейна среда; ако това случайно не е така, то родителите им, както и самите деца, получават доста адекватна професионална помощ в това отношение; това също вдига качеството на училището.
- програмата им за занимания на децата е доста добра според моите виждания, а за България - направо превъзходна

Засега затова се сещам само. Сигурно очакваш да ти кажа, че имат много добра материална база. Да, имат и това  Simple Smile

# 7
  • София
  • Мнения: 6 999
Това може би е единственото училище у нас, в което бих си дала децата без почти никакви съмнения. Но цената е просто неприлична. По-скъпо е и от обучение в Оксфордския университет  Rolling Eyes А и като се наложи да го умножа по три...  newsm78 ...май не мога да смятам до толкова  Simple Smile

Същото мнение. Градината е още по-скъпа и от училището за първи път ми се прищя да имам малко повече пари, за да я посещава Дариа  Sick

# 8
  • Мнения: 94
Тези цена на обучение са недостъпни и за много чужденци, освен ако не им се покриват от работодателя.

Рядко не съм съгласна с Деметра, но твърдението че децата идват от добри семейни среди само защото родителите им могат да си го позволят е доста абсурдно.

Качеството на семейната среда не се определя от материалното ниво.

Нищо против училището.

Деметра, дай моля те координатите на другато амреиканско за което спомена, моля те.

# 9
  • Мнения: 2 013
Тези цена на обучение са недостъпни и за много чужденци, освен ако не им се покриват от работодателя.

Рядко не съм съгласна с Деметра, но твърдението че децата идват от добри семейни среди само защото родителите им могат да си го позволят е доста абсурдно.

Качеството на семейната среда не се определя от материалното ниво.

Нищо против училището.

Деметра, дай моля те координатите на другато амреиканско за което спомена, моля те.

Най-често им се покрива, поне немалък процент, особено в държави като нашата, където се приема, че няма как да ходят в местните училища. Говоря за дипломати и представители на международни организации, не знам как е в бизнеса, но предполагам, че е същото - част от пакета с benefits. Цената е висока само за средностатистическия американец, а не за този, който се е докопал до служба "over the pond".

# 10
  • Мнения: 1 278
Тези цена на обучение са недостъпни и за много чужденци, освен ако не им се покриват от работодателя.

Рядко не съм съгласна с Деметра, но твърдението че децата идват от добри семейни среди само защото родителите им могат да си го позволят е доста абсурдно.

...
Деметра, дай моля те координатите на другато амреиканско за което спомена, моля те.

Най-често им се покрива, поне немалък процент, особено в държави като нашата, където се приема, че няма как да ходят в местните училища. Говоря за дипломати и представители на международни организации, не знам как е в бизнеса, но предполагам, че е същото - част от пакета с benefits. Цената е висока само за средностатистическия американец, а не за този, който се е докопал до служба "over the pond".


sundancer, генералното заключение, което си си извадила за семейните среди не е мое твърдение  Simple Smile Съжалявам, ако е прозвучало така. Под "чужденците в България, които могат да си позволят..." имам предвид точно това, което е казала Дивана.  Simple Smile Просто, защото покрай мъжа ми точно с този "вид" чужденци общувам и обикновено при тях нещата са свързани (както каза Дивана повечето са на разни интернешнъл левъли и практически не си го позволяват те, а им го позволява пакета с бенефитите)

Далеч не искам да правя генерални заключения за връзката между парите и семейната среда нито за чужденците по света по принцип, още по-малко пък за българите (щото у нас много често е точно обратното)

# 11
  • Мнения: 1 278
Мммм, за другото американско училище намерих само това  Rolling Eyes:

Частно училище  “American English academy”- гр. София във връзка със сигнал, постъпил от АСП за активна работа на представители на неизвестна църква. Частно американско училище ж.к.”Дружба”-2, гр.София. Сигналът не беше потвърден но бяха констатирани нарушения на Закона за народната просвета и правото на образование на българските деца, учещи в училището. За констатираните нарушения е изготвен доклад, изпратено е писмо до МОН и е сезирана Софийска градска прокуратура.

от този документ на Министерския съвет: http://www.sacp.government.bg/downloads/bg/3/3/doklad_2003_w.doc.

# 12
  • Мнения: 94
Мерси,
май това е уеб-сайта на другото у-ще:
http://www.aea-bg.com/

# 13
  • Мнения: 3 161
Стига да можеш да си го позволиш - супер е. Познавах две английски деца, които ходеха в AAS и имам много добри впечатления. Типът хора, които работят там, също са симпатяги. Имат високи критерии за учителките.

# 14
  • Мнения: 688
Ами аз на това АЕА бях му хвърлила око още миналата година, понеже е тук в Дружба - много ни е близо. В сайта не намерих никъде информация дали приемат българчета и какви са таксите и затова им писах е-мейл, но так и не ми отговориха  newsm78.
Някой знае ли повече информация за таксите аз лично не успях да се добера до такава? Sad

# 15
  • Мнения: 13 512
Ами аз на това АЕА бях му хвърлила око още миналата година, понеже е тук в Дружба - много ни е близо. В сайта не намерих никъде информация дали приемат българчета и какви са таксите и затова им писах е-мейл, но так и не ми отговориха  newsm78.
Някой знае ли повече информация за таксите аз лично не успях да се добера до такава? Sad

При подаване на документи се попълва следната декларация:

Декларирам, че съм запознат/а със статута на Американо-английската академия в София, България, което е американско училище и издава само американска диплома и американски документи за завършен клас.

Информиран/а съм, че American English Academy of Sofia, Bulgaria не е част от Българската образователна система и не издава българска диплома и български документи за завършена образователна степен. Всички предмети се преподават само на английски език.

# 16
  • Мнения: 688
monda страхотен личен сайт си дала на всички тези места ли си била ?  newsm09. Страхотно е  smile3501

Ами случайно да знаеш от какъв порядък са таксите за този АЕА?  newsm78

# 17
  • Мнения: 13 512
20 000 евро на година

# 18
  • Мнения: 688
това прави по около 1666,6~ euro на месец  Weary, аз дори не познавам хора в BG с такива заплати newsm12
Явно не е за българи  smile3518
Ами имам 1 година да се спра на подходящо училище за дъщеря ми която тази година ще е в предучилищна  smile3506
А избора на училище е направо кошмар  smile3511 хем да е не толкова далече, хем да е високо нивото на преподаване там хем куп други неща  smile3514
Не знам дори на частно или на държавно да се спра - все пак частните са бая пари и май няма да са ни по джоба. newsm23

# 19
  • Мнения: 195

 NaughtyТова не е вярно. Таксата е 275 Евро на месец или 2750 на година за училището и 225  на месец  (2250/год. ) за детската градина.
Дъщеря ми ходи на лятно училище там и знам със сигурност.  Става дума за AEA (Американо-Английска Академия), това което се намира в Дружба. 
Другото,  което е споменато  по-горе (Англо-Американско училище) е доста по-скъпо, но едва ли чак толкова Shocked

# 20
  • Мнения: 13 512
За Англо-Американското Училище говоря. Не съм проверявала лично, чух от познати.

# 21
  • София
  • Мнения: 6 999
Двете училища са различни.

В сайта на Англо-Американското има цялата нужна информация + таксите.

Ето тук :http://sofia.ecis.org/general/fees06_07final.htm

Между 11 и 15 хил Евро са.

# 22
  • Мнения: 688
Благодаря ти скъпа veto Laughing
Ти вдъхна повторна надежда у мен за това училище. Знаеш ли какви са условията и необходимите действия от моя страна, за да запиша детето си там на училище.  Може да ми пишеш и на личния.
Много ти Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт