Бебето е по-малко

  • 1 404
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 132
Моля споделете опит! Бебето ми е с една седмица по-малко от определения срок по аменорея. Преди месец /в 15г.с./ летях със самолет. Възможно ли е това да е причината, тъй като преди това всичко с размерите беше наред?

# 1
  • Мнения: 132
Тъй като за първи път пускам тема - сбърках мястото. Моля извенете ме!

# 2
  • Мнения: 8 450
Настина мястото на темата не е тук,но...това не е от значение,модераторите ще я преместят.Мисля,че не е възможно.Видеозоните често дават отклонения.Зависи и от това,кой те е гледал и как е премерил бебето.Една седммица е твърде малко отклонение,за да се счита,че има проблем.За твое успокоение направи и консултация с друг гинеколог или просто изчакай до следдващата консултация! При мен и при двете бременности редовно даваше отклонения,напред или назад.

# 3
  • Мнения: 2 019
1 седмица е малко отклонение и не е проблем.аз имах 3 седмици отклонение,но вси4ко се оправи.

# 4
  • Мнения: 2 149
аз също мисля, че 1 седмица не е проблем.
Изчакай до следващата консултация.

# 5
  • София
  • Мнения: 469
Една седмица не е проблем. С втората бременност двама гинеколози ми бяха казали, че бебето изостава с две седмици. Не било проблем т.к. не е повече от 4 седмици. По всяка вероятност щяло да е по-малко от каката. Изкарах доста притеснения.
Дъщеря ми се роди 3,550 с 300гр. повече от каката. и 51см. СПОРЕД МЕН ВИДЕОЗОНИТЕ НЕ МОГАТ ДА ПРЕЦЕНЯТ ТОЧНИТЕ РАЗМЕРИ И ТЕГЛО НА ПЛОДА. Лека бременност и не притеснявай.

# 6
Нямаш повод за притеснение според мен.Все пак и апаратите не са безгрешни.Лека бременност!

# 7
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
може да е от замерването или от неточния метод за определяне на термина.
И седмица е пренебрежимо малко!

# 8
  • София
  • Мнения: 4 127
Не се притеснявай. 1 седмица е много малко отклонение. Също така нали знаеш, че има по-високи и по-ниски хора, както и по-слаби и по-пълни. Така и някои бебета се раждат 50 см, други 57 см. Може бебенцето да е по-дребно, но е по-вероятно апаратите да са сбъркали. Все още бебето се оформя. По-нататък може да наддаде повече.
Има много случаи на грешки в измерванията. Мен ме бяха психирали, че бебето ми не се развива през последния месец и че е макс. 2.900 кг. И това го потвърдиха 30 мин преди операцията. А като го извадиха се оказа, че бебенцето е 3.500 и му няма нищо. И тези измервания ги направиха 2-ма доста добри и известни лекари.
Оказа се, че бебенцето има по-удължена глава и затова уредите им го измерват толкова малко. Ми не е влязло в стандартите им. А нищо му няма.

# 9
  • Sofiq
  • Мнения: 192
Една седмица не е проблем. С втората бременност двама гинеколози ми бяха казали, че бебето изостава с две седмици. Не било проблем т.к. не е повече от 4 седмици. По всяка вероятност щяло да е по-малко от каката. Изкарах доста притеснения.
Дъщеря ми се роди 3,550 с 300гр. повече от каката. и 51см. СПОРЕД МЕН ВИДЕОЗОНИТЕ НЕ МОГАТ ДА ПРЕЦЕНЯТ ТОЧНИТЕ РАЗМЕРИ И ТЕГЛО НА ПЛОДА. Лека бременност и не притеснявай.

Не само видеозоните, а също така и компетентността на лекарите. НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙ - ТОВА Е КОЕТО Е ЛОШО ЗА БЕБЕТО, А НЕ РАЗМЕРИТЕ, КОИТО УЖ СА МУ ОПРЕДЕЛИЛИ. Дори и да са прави, обаче, мисля че 1 седм. не е за притеснение. СМЕЛО.

# 10
  • Мнения: 495
аз знам, че примерно е нормално размерите на главичката да не съответстват на тези на крачето - имам предвид като критерий за възраст
това не означава, че има аномалия или проблем изобщо

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 1 433
Никога не може съвсем точно да се определи, това както ми обясни лекар, понеже мерят конкретни органи за да преценят, а понякога бебето мърда и не е точно. На мен предния път освен че 2 седмици ми казаха, че изоставал в развитието си, казаха че и с килограмите е назад и ще се роди под 3 кг, даже 2500кг. А то момчето си беше идеални мерки, малко преди термина...Така, че  bouquet

# 12
  • Мнения: 2 567
И при мене се беше видяло на ехографа, че плода е по малък с две седмици. Тъй като родих две седмици по късно от термина реших, че не ми е бил изчислен правилно.
Иначе тогава никой не обърна внимание на този факт.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 164
Изобщо не се притеснявай! Емма през цялата ми бременност вървеше с една седмица отклонение назад. Родих 11 дни след термин, което говори, че плодът се е развивал абсолютно нормално, но терминът ми не е бил изчислен вярно (цикълът ми беше по-дълъг от 28 дни).
Но дори терминът ти да е изчислен правилно, една седмица отклонение не е повод за притеснение!

# 14
  • Мнения: 1 737
Ами на мен като цяла бременност ми казваха, че главата му била 10 дни напред, а тялото - в норми?!  Crazy Не може всички да се вписват в тяхните таблици и графици.

Общи условия

Активация на акаунт