Малко спешна помощ от майки с идеи за ССК и още!

  • 3 324
  • 112
  •   1
Отговори
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Момичета  Grinning
Търсим хубав текст за стикер, който да направим за седмицата на кърменето.
Идеята е да е с ЛЛЛ лого, адреса на сайта и текст, който да хваща окото, без да е агресивен, но да дава представа за какво служи сайтът, примерно Wink

На похода на 5-ти ще бъде на лице стикерът!

Също така, много важно - приема се с благодарност помощ за направата на същия от майки с повече умения в графичния дизайн  Grinning

Активистки, Лактивистки и майки с идеи - мислете!


п.с. малката подробност е, разбира се, че няма никакво време...

Последна редакция: пн, 31 юли 2006, 14:28 от НеРижа Прекрасница

# 1
  • Мнения: 488
Така, Бу общо взето е казала какво, що.

Аз ще печатам стикерите, мислим да са във вариант, който да се лепи на кола, примерно нещо продълговато отзад за багажника, или пък за стъклото, но не много голямо, защото средствата са ограничени.
В този ред на мисли, всички участници в похода са добре дошли да си закупят въпросните стикери на символична цена от около левче примерно (или повече, кой колкото може  Heart Eyes).
Събраните средства ще бъдат използвани за обогатяване на ЛЛЛ библиотеката и изработване на още повече промоционални и информационни материали.

Ровейки из нета, краднах оттук-оттам някои идейки, кажете какво мислите и давайте и вашите предложения.

"Кърменето - подарък за цял живот"

"Инвестирай в здравето на детето си - кърми!"


Моя лична идея беше "Кърмени бебета - здрави деца", но Бу нещо не одобрява, заради евентуален конфликт с хранещите с адаптирано... което според мен е малко възможно, но ...все пак.

Чакам умни мисли и благодаря   bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 1 254
На мен ми хрумна "Кърменето - не просто хранене, начин на живот!"
Или нещо подобно...
Имаше го в подписа на някой, ама не го цитирам съвсем точно...

# 3
  • Мнения: 1 878
Кърменето - човешката храна за вашето бебе
За всяко теленце - Крава!  За всяко кърмаче - Кърма!  Mr. Green

Като мойта Майчина Кърма, няма равна друга на света храна

Дадох ти живот, давам ти Кърма, безгранична обич мамина
Грамове кърма - тонове обич мамина
Кърменето - любов без думи

Открих Живата вода - давам си на бебето Кърма

За моето безценно бебе съответната храна е моята Кърма


Последна редакция: пн, 31 юли 2006, 15:58 от Sunnily*

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
Моят фаворит и преди, и сега - "Кърменето - по-добрият избор Peace"

Само да напомня, че лепенето на всякакви неща по стълкото на колата, с изкл. на стикерите за ГО и винетки, е в нарушение на закона, така че мислете го като за багажник - т.е. с лепки отзад, а не на лицето.

# 5
  • Мнения: 385
На мен ми харесва най-много

Кърменето - подарък за цял живот Simple Smile

# 6
  • Мнения: 3 760
На мен много ми харесва подписа на Poli. "Лесно и красиво е да се кърми"...
Също и: Кърменето - подарък за цял живот

# 7
  • Мнения: 296
А може просто "Кърмено бебе в колата" Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 1 252
Кърмата на мама с любовта и голяма.

# 9
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
А може просто "Кърмено бебе в колата" Simple Smile
А ако майка, която подкрепя кърменето, но сама не кърми, иска стикер, който да е про-кърмене? Конфузно някак Simple Smile

# 10
  • Мнения: 1 278
Всяка майка може да кърми.

"- Така ли? Ама, как така всяка? Я, да взема да видя в сайта как става това."
"- Не е вярно. Аз не можах да кърмя. Не ми дойде кърмата, а Марето, тя пък кърми само 20 дни и й спря. Какви глупости говорят тия?! Дали да не погледна в сайта все пак, никой няма да разбере..."
"- Колко интересно! Винаги съм си мечтала, че ще си кърмя бебето като се роди и все се моля да имам кърма. Дали да не започна да се моля за нова къща, вместо за кърма, а за кърменето - да взема да погледна сайта?!  newsm78 "



Мисля, че обосновах предложението си  Grinning





# 11
  • Мнения: 1 896
Ех, Деметра, аз колко го предлагах това същото за плакат на акцията ни в един от родилните домове във Варна, ама не ми го одобриха! Според мен е много добро и съм напълно съгласна, че съпротивата у четящия е много добър стимул за поглеждане в сайта.

# 12
  • Мнения: 772
в момента никакво 'лично творчество' не мога да предложа, но като цяло смятам, че трябва да е нещо кратко, ефектно и наистина възможно най-неконфузно и неконфронтиращо. В този смисъл най-много ми допадат вариантите 'Кърменето - подарък за цял живот' и 'Кърменето - начин на живот', но смятам също, че 'Кърмено бебе в колата' е изключително добро попадение - като реплика на много добре познато послание, но това наистина не е универсално - някои може да не кърмят сами, а други - да нямат коли... затова си мисля дали не може да има 2 стикера - по-общ и специално за коли? но вероятно така би било по-скъпо, а и като няма време...
Поздрави!

# 13
  • Мнения: 1 278
Ех, Деметра, аз колко го предлагах това същото за плакат на акцията ни в един от родилните домове във Варна, ама не ми го одобриха! Според мен е много добро и съм напълно съгласна, че съпротивата у четящия е много добър стимул за поглеждане в сайта.

Да. И се запечатва някак си.
Жалко, че не са се навили в родилния дом. Аз именно в родилен дом съм го виждала, но не така отделно, а в текст (на хърватски, де  Rolling Eyes). Та, целият текст беше много приятен, написан с прифлекателен шрифт и окачен на стената в рамка. Изглеждаше като картинка в иначе скучната стая. От целия текст обаче съм запомнила основно това: "Всяка майка може да кърми, а всяко бебе знае да суче."
Просто ми се наби в главата, а съвсем не е агресивно, тоест накара ме да го почувствам като нещо естествено, без да  ме натоварва с амбиции.

На мен, честно казано, изказванията "Кърменето...едикакво си" нито ми се виждат запомнящи се, нито ми придават някакво специално усещане (то първото е функция на второто, де  Simple Smile ). И малко ме карат да правя асоциация с идеализирани картинки като тая на ...ъъъ какви бяха ония бременно-кърмаческите витамини със сладникавата, съвършена мама на снимката  Laughing

Истината е в глаголите. Само те могат да те накарат да почувстваш нещо и да го запомниш. Останлото са просто красиви думи, които бързо се забравят  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 664
Подкрепям Деметра, за мен това е репликата, която може да накара всяка (бъдеща) майка да се замисли, запечатва се  в съзнанието. Мен поне реплики от рода кърменето е еди какво си много лозунгарски ми звучат, неубедително.

# 15
  • Мнения: 6 243
И на мен ми харесва. Кратко, точно, право в целта.

Да не говорим, че 90% от неуспеха при кърменето се корени именно във вярата, че кърменето е способност, която не е дадена на всяка жена. Това непрекъснато повтаряне "Аз нямах кърма", "Мака ми е нямала кърма"... жените масово вярват, че това е като играта "Тука има, Тука нема". А то винаги го има, въпросът е да не го изтървеш.

# 16
  • Мнения: 1 629
Сеньора, дай логото и кажи какво друго да присъства и ще скалъпя нещо на прима виста.

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Мюриел, това е логото - http://www.breast-friends.org/img/laleche_logo.gif
Не знам дали го има в графичен вид Бу, но като за начало можеш да ползваш това.

# 18
  • Мнения: 2 614
На мен най-много ми допада текста под аватара на Хедра - Кърменето е начин на живот, а не просто начин на хранене
и
Кърменето - подарък за цял живот!

# 19
  • Мнения: 3 550
Подкрепям Деметриното Всяка майка може да кърми или подписа на Поли. Лесно и красиво е да се кърми.

# 20
  • Мнения: 1 629
Понеже грам не разбрах, какво трябва или не да присъства върху стикера(А, Сладка Хапка наистина се постара да ми обясни Blush), моля, кажете какво да се промени в това:


# 21
  • Мнения: 1 629
Трябвят ли цветенца, слънчица, други картинки, други цветове, друга форма? Друг шрифт?

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Цветенца и панделки, едва ли Wink

Мoже обаче да опиташ да подравниш текста в ляво и адреса на сайта да го изпишеш с по-ситен шрифт, но някакъв стандартен, например Arial.

А това за бебето трябва ли да го има?
На мен ми звучи по-добре без него Thinking

# 23
  • София
  • Мнения: 4 381
Може ли да се опита логото да бъде в ляво, а текста да се подравни в дясно? Така ми изглежда обърнато.

# 24
  • Мнения: 4 153
На мен ми харесват. Само изтрии от първия стикер двойното www.www.

# 25
  • Мнения: 1 629


Нещо подобно newsm78

# 26
  • Мнения: 1 629
Отивам да нанкам, ако ще давате предложения, най-вече по формата, цветовете и текста, утре ще направя още.

# 27
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
реших да погледна. Чисто формално:
Аз не мога да кърмя. Майка съм, но на пораснало дете. Иначе е хубаво изречението!

Всяко бебе може да бъде кърмено от мама???

Всяка мама може да кърми своято бебе...

Няма нищо сложно в кърменето!

Кърменето е избор а не шанс.
/Изберете най-доброто за вашето бебе/

"Лесно и красиво е да се кърми"  - това е прекрасно!
или
Лесно, красиво и полезно е да се кърми!

Защото не само подкрепя кърменето, но и кърменето на обществени места и насочва към улесненията за кърмещата майка - никога бързане след разходка за шише, никога стерилизатор и армия шишета...

Мамо /и/ ти можеш да ме кърмиш! + сладко бебе...

Малко странични идеи... дано не съм досадила, но за такава кауза, ако мога да помогна дори косвено, ще се радвам.

Последна редакция: вт, 01 авг 2006, 00:41 от арт мама

# 28
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Мюр, да!  Grinning


Но огледално - логото отляво, че както казва Вивчо, иначе изглежда наопаки.

Това е моята представа, в никой случай не е меродавна!
С цветовете: един брой в синьо за мен  Flutter (другите да кажат какво им харесва)
Само в два цвята - примерно синьо и бяло. Буквите ако може обрамчени с бяло (логото тъй и тъй е оградено в бяло)? Това, ако колата е синя да речем - или тъмна на цвят - да се откроява надписът и логото.
Фон - нъц, за да може все пак лекинко да се лепне на задното стъкло на колата, където стикери и винетки не стоят тъй или иначе и един дискретен надпис про-кърмене няма да дразни окото на шофьора  Mr. Green


И ако може в два крайни варианта: с и без лого. Без лого кофти, разбира се, но ако не могат да го напечатат в печатницата (нямам го във векторен формат, така ли се искаше?), ще трябва без.

# 29
  • Мнения: 1 629
Бу, ще се опитам да го докарам синьото Grinning Ето още един вариант:

Последна редакция: вт, 01 авг 2006, 07:33 от мюриель

# 30
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Ако ще е с картинка - нека да е с Ла Лече логото, а и гоним два цвята - нещо+бял за по-евтино.

# 31
  • Мнения: 1 629
Добже, така да си падам по шаренийка Sad

# 32
# 33
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
хубаво е, само шрифта малце...странен ми е.

# 34
  • Мнения: 980


иначе



съм го правила за друг вид кампания....  Sunglasses

"Лесно и красиво е" е моето изречение. Макар, че пак може би звучи високомерно на мамите, които се борят с трудности или не са успели... Но пък е секси... Wink

# 35
  • Мнения: 1 629
Трябва да изляза, шрифта ще го сменя по-късно. Ето го и прозрачно:

# 36
  • Мнения: 3 271
Всяка майка може да кърми.

За съжаление макар и рядко това не е съвсем вярно  Sad Ти познаваш един пример. Иначе за стикер е готино, права си, че съпротивата на хората е стимул, но някои ги отблъсква заради категоричността си.

За кола "Кърмено бебе в колата" е сладко Simple Smile

Ако имате нужда от помощ с графичното оформление и довечера след 10 не е късно - свиркайте.
(не съм изчела цялата тема)

П.П. Изчетох! Много ми харесва последният вариан на мюриъл и този на mama monik (кърмено бебе), но вероятно пак да е с логото като картинка.
Много са сладки. Ще си взема и от двата. Само да не се провали идването ни в събота, че имаме разни проблемчета.

Последна редакция: вт, 01 авг 2006, 10:20 от Millena

# 37
  • Мнения: 980


но май е прекалено дълго и завъртяно....

Най-много ми хареса на мен този вариант.



Имам само едно предложение да се направят главни всичките букви на сайта, защото иначе Л-тата се бъркат с И (особено първото).

Последна редакция: вт, 01 авг 2006, 10:36 от mama monik

# 38
# 39
  • Мнения: 980
"Раздадох и последната си дреха...." Grinning Mr. Green



Напускам. Ако има нужда от височайшата ми помощ - на ЛС.

# 40
  • Сливен
  • Мнения: 382
Аз съм за нещо от рода на "Кърмено бебе в колата". Най-харесвам оранжевия вариант на мама Моник.
Мъжът ми не би се съгласил да лепим каквито и да е лозунги по колата. На мен също не ми доападат.  Confused Виж ако в лепенката "Бебе в колата" има споменато нещо за кърменето - добре. Мился, че тогава ще мине.
Все ми се струва, че са повече мамите, които не биха лепнали лозунг на колата си от тия които искат да сложат нещо в подкрепа на кърменето, но самите те не са могли да кърмят. Затова за мен най-добрия вариант си остава "Кърмено бебе в колата"

# 41
  • Мнения: 6 243
Прочетох нещо из постингите на Бу за цветоотделки и печатане в печатница.

Бройката, която ще ни е необходима, вероятно ще е от порядъка на 200 - 300 бр. най-мнотго. това е количество за 2 - 3 листа фолио - малко е за печатница. Такава поръчка се пуска през РА и се прави в рамките на часове. Няма пречка да е пълноцветен печат. Като гледам размерите на надписите, спокойно от 1 лист (1 кв.м.) могат да се изкарат 80 - 100 стикера.

# 42
  • Мнения: 3 323
" Аз съм естествено хранен...."
" Бебе на кърма "
Да се включа е аз в темата. Изцяло одобрявам, и за съжаление чак сега разбирам. В събота къде?

# 43
  • Сливен
  • Мнения: 382
И за да не съм голословна, имам предвид нещо такова:

# 44
  • Мнения: 6 039
момичета и аз се включвам с една идея засега
много бързо я скалъпих, защото съм на работа и не е много етично
та това е един етикет, не ми е ясно дали решихте какво ще пише?
довечера ще се включа с още идеи ако е удобно....

# 45
  • Мнения: 1 278
Всяка майка може да кърми.

За съжаление макар и рядко това не е съвсем вярно  Sad Ти познаваш един пример. Иначе за стикер е готино, права си, че съпротивата на хората е стимул, но някои ги отблъсква заради категоричността си.

Не съвсем е вярно, ако се каже "Абсолютно всяка"  Wink Когато обаче говорим за 98%, които физиологично могат да кърмят и само 2%, които не могат физиологично, спокойно можем да кажем всяка. Още повече, че целта ни е наличните около 30% кърмещи майки да ги докараме до 98%, а не да ги намалим на 2  Simple Smile.
А за случая, за който говориш, аз не съм много сигурна дали е точно в тия 2%, независимо от по-малкото на брой жлези. Като й се падне по-активно сучещо и по-непоспаливо бебе следващият път, ще може да се прецени по-добре. Аз съм оптимистично настроена за по-добри резулатати  Wink Grinning

А за категоричността съвсем ще ти опонирам  Grinning Категоричност се изразява с глагола трябва, не с глагола може.   Глаголът може изразява възможност, без да засяга желанието на човека.   bouquet



 

# 46
  • Мнения: 2 323
На мен ми харесва варианта на Маленна с двата нюанса на синьото - става много меко, но не и със закръглената рамка. Предсавям си го или да е обла,или да е квадратна.

На Кенга последното - страхотен е шрифта на сайта на лалече-то.

А как ви звучи - ,, Бебе кърмаче в колата,,?

Харесва ми също и синьото като основен цвят - по студено обаче - като на Маленна и Мюлиель последното. Както и на Моник оранжевото - ще ми отива на колата Mr. Green

Това от мен  bouquet СТрахотни сте!

# 47
  • Мнения: 1 393
Какво ще кажете за нещо такова (може, разбира се, да бъде различен цвят също):

# 48
  • Мнения: 1 629
И Малена и МисисГ са объркали адреса: www.lalechebg.com е верният Grinning

# 49
  • Мнения: 1 393
И Малена и МисисГ са объркали адреса: www.lalechebg.com е верният Grinning

Тю да му се не види, и аз къде блея. Laughing
Е нищо, ако решите случайно, че искате да използвате моето лого (или част от него), ще го поправя.

Мерси, мюриель.   bouquet

# 50
  • Мнения: 1 503
Ами то може вече да е късно,но какво ще кажете за
"Да кърмиш е въпрос на желание"
"Всяка жена може,ако иска"       или това може      "всяка жена може,стига да иска и знае как"
  bouquet

# 51
  • Мнения: 6 039
Какво ще кажете за нещо такова (може, разбира се, да бъде различен цвят също):



според мен траябва да е по-агресивно /грубо казано/ все пак това е етикет, който е за да предизвиква, и да се вижда от по-кьоравите като мен.

# 52
  • Варна
  • Мнения: 632
И на мен "Всяка майка може да кърми" ми е фаворит,особенно след лекото пояснение от Деметра  на влиянието на глаголите от изречението върху читателя Simple Smile
Но просто ми хрумна и това:
Кърменето - желаният избор за всяко бебе!
Извинете,ако го има вече и съм го пропуснала.

# 53
  • Мнения: 6 039
                       

# 54
ММММ, вторият вариант на Malenna - тоест този в дясно много ми допада, може би само текстът да е малко по-едър, та да "плесва" четящия по челото Mr. Green - имам предвид да грабва Wink

# 55
  • Мнения: 1 278
Маленна, пробвай да си поиграеш малко с шрифта на слогана, ако имаш време. Виж кой изглежда най-четлив на фона на избраното лого.  Simple Smile

# 56
  • Мнения: 6 039
в момента съм в къщи, на този компютър умишлено няма много шрифтове.
Трябва от офиса да я свърша тази работа. Sad

# 57
  • Мнения: 488
Момичета, страшни сте!!!
Благодаря на всички за идеите и изпълнението!
На мен лично ми харесва лозунгът, че всяка майка може да кърми. Но това, което ще отпечатаме, ще е плод на всеобщо одобрение, тъй че може би след консултация с Бу (или евентуално анкета), ще решим утре.
Що се отнася до графичното изпълнение, всички стикери ме радват, но не знам дали ще можем сега да отпечатаме няколко варианта. Това може да стане когато евентуално съберем повече средства за Ла Лече България, което се надявам да стане и на похода.
Относно формата на стикера, може би е по-добре да е тесен и продълговат, за да могат да се получат повече бройки от една страница, ще кажа утре с точност, след като говоря с печатницата. Иначе вариантите с квадрат и триъгълник хващат повече окото, но ще излязат по-малко бройки.
За логото - според мен е по-добре да се сложи логото на Ла Лече България - това, което MrsG е използвала. Така се постига съпричастност и става ясно и за нищо нечувалите за Ла Лече, че това е организация, която е свързана с кърменето И съществува и в България. Пък и води по-ясно към сайта.

# 58
  • Мнения: 4 153
Не ми се спи и разгледах темата. Има много красиви и идеини стикери. Исках да направя един стикер с цветовете на знамето, но не се получи много.
С червено изглежда по-добре.
Надявам се, че няма проблеми да ги покажа. Не би трябвало да има проблем с отпечатването с логото на Лалече-бг, защото може да се trace-ва в Corel и да се получи векторна графика (ако бъркам - бързо ме поправете, защото не съм се занимавала с печат, но съм виждала това трейсване).


# 59
  • Мнения: 3 271
Малена, 2-рият ти вариан е супер, само шрифта наистина да е малко по-изчистен, за да е по-четливо. Иначе е много меко и приятно с 2-та нюанса! Супер   bouquet

Деметра,  smile3505 За мен "всяка" = 100%, в математиката няма "абсолютно всяка"   bouquet Ясно, че това не е математика, разбира се. За "случая" ще си говорим живот и здраве след година примерно, силно се надявам да си права  Sunglasses А "категоричността" е въпрос на усещане и е супер субективно, не е само въпрос на думички, нали  Wink
Радвам ви се за всичко, което правите  Heart Eyes

# 60
  • Мнения: 1 278
А "категоричността" е въпрос на усещане и е супер субективно, не е само въпрос на думички, нали  Wink

Думите създават усещания  Heart Eyes

# 61
  • Мнения: 1 735
Харесвам  предложението на Деметра ,както и това предложение , не ми се търси на кого беше:
Мамо /и/ ти можеш да ме кърмиш! + сладко бебе...

# 62
  • Мнения: 3 161
Това ми напомня на ония идеологически лозунги от 50-те, където един сърдит чичко те сочи с пръст и казва: Ти можеш да кърмиш!

# 63
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Нова заповед на щуката  Mr. Green

За похода в Събота ще трябва някакъв плакат, с текст "Поход в подрепа на кърменето" и логото на ЛЛЛ БГ, онова с контурите на България отзад. Както и няколко малки такива.

Желаещи за изработка?

# 64
  • Мнения: 980

За похода в Събота ще трябва някакъв плакат, с текст "Поход в подрепа на кърменето" и логото на ЛЛЛ БГ, онова с контурите на България отзад. Както и няколко малки такива.

Желаещи за изработка?

Какво да представляват - хартиени или от плат? Има ли на какво да се закачат или трябва да се търсят и летвички?

Най-лесно може да стане един лист 70/100см. и ПВЦ фолио върху него с логото и текста(  до 20лв.) Или нарисувано  с черен фулмастер върху листа да е съвсем за без пари... Thinking

# 65
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Аз мисля, че Таня иска да има направен проект за плаката. Нямам идея какво точно трябва да представялва, ако искаш се свържи с нея да уточните нещата.

# 66
  • Мнения: 3 161
Ако има кой да направи плаката, чудесно. Но бих предложила нещо друго за привличане на вниманието. Много ми хареса идеята на Варненки с костюмите. Имаше ефект, снимаха ги. Мисля, че ако има няколко  майки и деца с тениски с различни надписи, ще привлече  камерите. особено пък ако са с леко намигване и не прекалено сериозни и агитационни.

Не е нужно да се печата върху тениските (макар че е най-доброто). Може да се пише с текстилен флумастер; или да се пришие парче плат с надпис. Важно е посланието.

Давам няколко предложения за надписи - нека всяка майка намери най-точното за нея:

Обичам млякото на мама!
Най-хубавите неща в живота са без пари.
Изключително кърмене бебе.
Кърмаче ветеран.
Ходещо, зъбато кърмаче.
Суча когато си поискам.
Режим? Не, благодаря.
Искам. Зная. Мога (и снимка на кърмеща майка отдолу).
Българска кърмаческа партия

Вода за майките. Кърма за бебетата (впрочем това е много подходящо, ако има спонсор, който раздава вода - така няма да се рекламира като подходящ за бебетата, а и ще се натърти посланието за недаването на вода, което предизвиква много съмнение у нас).

# 67
  • Мнения: 980
Аз мисля, че Таня иска да има направен проект за плаката. Нямам идея какво точно трябва да представялва, ако искаш се свържи с нея да уточните нещата.

newsm78

emem, мойте поздравление. Всяко предложение от тези ще предизвика усмивки и интерес! Прогнозирам голям успех в тази насока... Peace

"Обичам млякото на мама!
Вода за майките. Кърма за бебетата."

Moйте фаворити!


Извинявам се за офф-а... интересувам се от Пловдивските събития за ССК? Освен конкурс за снимки нещо друго ще има ли? Знам, че нещо пропускам...  Blush Приемам и линкове, без коментар. Whistling

# 68
  • Мнения: 4 242
Или миналогодишната идея "Оръжия за масова лактация" !  Mr. Green Може да си изрисувам на тениската "Аз подкрепям кърменето", логото с двете цици и надписа Grinning

# 69
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Нова заповед на щуката  Mr. Green
Ще ти кажа аз на тебе една щука Joy

Мисля дали за плаката начело (представям си го по-дългичък, примерно 2 метра на 0,70, на пръчки, кикики) да не го направим от чаршаф (бял плат разбирай, но чаршафите са достъпни във всеки дом за поразяване с цел правене на про-кърмачески плакати), на който с боя за текстил да изработим нужния надпис + логото. Буквите на надписа лесно се правят, като се изпринтят на А4/А3 и се изрежат за шаблони, с логото малко по-трудно, но съм сигурна, че тук има идейни майки, които ще измислят и това.

А по-малки плакати за носене лесно се изработват от картон 100/70 с изрисувани (може и по горната технология с шаблоните) прости слогани с темперна/водна боя или даже маркер.

Тениски - с фолио или маркер за текстил се изработват за по-малко от час Mr. Green Идеите за текст на Емем са чудесни.

Надявам се "Девин" да ни осигури вода да не измрем от жажда, между другото, ако сте обърнали внимание, на етикетите на изворната вода вече няма картинката на бебето, скоро предстои изцяло смяна на надписа. Девин се присъединява с изявление, че кърмата е най-добрата храна за бебетата, но все пак предвид това, че любезно ще ни предоставят вода, не бих избрала последния надпис.

# 70
  • Мнения: 1 629
Бу, виж дали така е добре: тук

# 71
  • Мнения: 219
За челния плакат може да се отпечатат в офис1 няколко А3 или А2 и да се съединият, чиста работа Wink

# 72
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
За челния плакат може да се отпечатат в офис1 няколко А3 или А2 и да се съединият, чиста работа Wink
Кач пара?

И ако не е скъпо: желаещи да го осъществят?

# 73
  • Мнения: 3 271
Надявам се "Девин" да ни осигури вода да не измрем от жажда, между другото, ако сте обърнали внимание, на етикетите на изворната вода вече няма картинката на бебето, скоро предстои изцяло смяна на надписа. Девин се присъединява с изявление, че кърмата е най-добрата храна за бебетата, но все пак предвид това, че любезно ще ни предоставят вода, не бих избрала последния надпис.

Това е много добре! Супер е, че една такава фирма се наема да "пропагандира" или поне подпомага кърменето. Страхотно просто!

# 74
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Момичета! Включете се с помощ, моля ви.
Тръсят се няколко софийски майки, които примерно да поемат плаката/ите (направата) и осигуряването на нужните за игрите неща.
Няма начин да ги носим от Пловдив, още по-малко 2-3 човека сами да се справим с всичко.

# 75
  • Мнения: 219
След кратко разследване се оказа, че А2 печатат в офис1 на ул.Триадица5  в София и струва 2.16 на кв.м.

# 76
# 77
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Мерси, Мюр!

# 78
# 79
# 80
# 81
# 82
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824

Това последно-последно е за Шошка и Мери (и който още може да им помогне!) - надписът за плаката за похода.

Благодаря, Мюр!  Heart Eyes

# 83
  • Мнения: 3 161

Надявам се "Девин" да ни осигури вода да не измрем от жажда, между другото, ако сте обърнали внимание, на етикетите на изворната вода вече няма картинката на бебето, скоро предстои изцяло смяна на надписа. Девин се присъединява с изявление, че кърмата е най-добрата храна за бебетата, но все пак предвид това, че любезно ще ни предоставят вода, не бих избрала последния надпис.

Аз пък точно заради тях го включих - иначе ще излезе, че помагаме да рекламират водата за бебета, точно обратно на това, което искаме да изпратим като послание. В крайна сметка посланието е по-важно от шишето студена вода - всеки може да си го купи; те си правят реклама чрез похода. Не мисля, че много ще се обидят, след като вече са решили да сменят надписите на етикетите си така или наче. Даже бих им предложила да е плакат с тяхното лого и надпис.

# 84
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Не водим битка, Емем Simple Smile
IBFAN WABA Bg вече спечелиха битката за етикетите, така че не виждам нужда от това.

# 85
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
И аз не съм за битката, обаче смятам, че Девин биха измили позора от лицето си с подобен надпис.

# 86
  • Мнения: 219
Векторизирах логото  Grinning Моля ви ползвайте него за стикери и въобще за печат, че с този гиф не се знае как ще излезне. Сваляйте от тук - със БГ карта , без карта. Скоро ще бъдат изтрити от сървъра да знаете.

Не би трябвало да има проблем с отпечатването с логото на Лалече-бг, защото може да се trace-ва в Corel и да се получи векторна графика
Stryper, по-добре е да се изрисува на ръка, за да стане качествено, иначе трейса е забавно нещо Simple Smile

За ходенето до Офис 1 няма да мога да помогна, защото съм далееече от София, но ще направя нов проект за големия плакат - оразмерен и черно бял. Нали ще има кой да отпечата и сглоби, да не се бъхтя напразно? Peace

# 87
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
И аз не съм за битката, обаче смятам, че Девин биха измили позора от лицето си с подобен надпис.
Девин вече обявиха публично, че най-добрата храна за бебетата е кърмата, какво повече?
А и доколкото схванах, идеята на Еми е ние да направим такъв плакат, което по мое мнение не е особено удачнo.

# 88
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
И аз не съм за битката, обаче смятам, че Девин биха измили позора от лицето си с подобен надпис.
Девин вече обявиха публично, че най-добрата храна за бебетата е кърмата, какво повече?
А и доколкото схванах, идеята на Еми е ние да направим такъв плакат, което по мое мнение не е особено удачнo.

Винаги може повече, стига желание да има Wink

# 89
  • Мнения: 219
Това е плаката . Размера е А0, което е 4пъти А2 или 119х84см. Имате ли някакви забележки? Ако не, ще подготвя файла за печат и го качвам.

# 90
  • Мнения: 3 161
Бу, разбирам нежеланието ти да обидиш спонсора. Имам доста вземания-давания със спонсори тези дни и знам как е. Но всъщност, какво толкова дават в случая? 100 бутилки по 50 ст (половин литър) са 50 лв, а на тях им излиза далеч по-малко. Срещу това какво получават? Медийно внимание покрай похода и легитимиране като подходящи за бебетата, точно след като излизат от битката с Алианса. Интересно ми е впрочем какво ще кажат от Алианса, ако допуснем да се намеква, че водата става за бебета. Напротив, мисля, че в интерес на Девин е да се наложат като водата за майки, а ние да държим на нашето - че бебето няма нужда от вода. И ако бях от ПР отдела на Девин, сама бих изготвила такъв плакат, с моето лого отдолу.

# 91
  • Мнения: 3 161
Плаката на ла Лече е станал добре, но черният цвят с черна рамка напомня за некролог. Бих променила цвета.

# 92
  • Мнения: 219
Рамката съм я сложила само ориентировъчно (трябваше да спомена това), за да добиете представа от формата, иначе няма да я има. Черно - защото е най-евтиния вариант, иначе отива над споменатата сума по-горе.

# 93
  • Мнения: 2 282
Виждам, че вече сте уточнили плаката и посланието, но все пак ми се иска да си кажа.
Вярно, че почти абсолютно всяка майка може да кърми. НО познавам поне 10тина такива, които невероятно биха се издразнили от това послание, част от тях - минали през доста зор с надеждата да закърмят, 1 от тях се цеди в продължение на почти година. Мисля си, че посланието ни, както и цялата кампания, би трябвало да наблегнат на това, че всяка майка трябва да има информация и условия, така че да успее да кърми. От тази гледна точка повече ми допада "Всяка майка би могла да кърми". Или нещо от сорта. Хем вярно, хем показва, че трябва да се спазят определени условия, но всеки може да го постигне. Ясно ми е, че дори и да е добра, идеята е след дъжд качулка, но може да послужи за догодина.
Всъщност, ако е добра, във Варна още нямаме нищо напечатано Simple Smile я кажете?

# 94
  • Мнения: 1 547
Имам само един въпрос. На мен дизайнът на плаката ми допада. Браво, шошка!

Въпросът ми е колко ще струва, кой ще го поръчва, кой ще го взима и пр.? Защото по план график аз трябва да го платя, но не е зле да знам колко пари? Кога? Къде?

# 95
  • Мнения: 219
Ето плаката подготвен за печат. Вътре в архива има 4 pdf файла - които трябва да се отпечатат на най-дебелата хартия, която имат в офис1 и след това да се съединят. Качила съм и работния вариант, за всеки случай. Отпечатването става веднага, телефона на офис1 е 9830120/21, адреса го пуснах по-горе, но ето го пак - ул.Триадица5
Една идея - може да се отпечата на цветна хартия (светло синьо напр.), ще стане приятно.

# 96
  • Мнения: 4 242
Заемам се с плаката утре момичета! Peace Следобед ще пиша резултата. А с какво да съединя четирите листа да е по прегледно?
Смърфи освен паричките да ми дадеш на похода?
До нас има офис1, ако откажат ще ходя до центъра, не е проблем.
Шошка много добре се е получило!

# 97
  • Мнения: 4 242
Дали ако налепя листите в/у картон (за подвързии) ще е добре? Ще проверя утре колко е голям един лист. newsm78

# 98
  • Мнения: 1 547
Мери, няма проблем. Ще ти дам паричките на похода. Но пак не разбрах колко ще струва плаката. Просто искам да знам дали ще останат пари за малки награди за участниците в похода? Важно ми е. Моля, кажете.

Нямам време да чета назад, но си мисля, че хартията ще се скъса много бързо. Можеше да го направим на винил и да се ползва и следващата година. Няма ли вариант някой да провери в рекламна агенция колко би струвало да се отпечата на винил с тези размери и максимум 2 цвята? Мисля, че може да се навият да го направят за 1 ден - супер семпъл е печатът.

Какво мислите?

И Офис 1 печатат ли на винил? Или само на хартия? Знам, че нямаме никакво време, но ако плакатът е от хартия, ще се разпадне веднага. И ще стои дървено.

# 99
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Бу, разбирам нежеланието ти да обидиш спонсора. Имам доста вземания-давания със спонсори тези дни и знам как е. Но всъщност, какво толкова дават в случая? 100 бутилки по 50 ст (половин литър) са 50 лв, а на тях им излиза далеч по-малко. Срещу това какво получават? Медийно внимание покрай похода и легитимиране като подходящи за бебетата, точно след като излизат от битката с Алианса. Интересно ми е впрочем какво ще кажат от Алианса, ако допуснем да се намеква, че водата става за бебета. Напротив, мисля, че в интерес на Девин е да се наложат като водата за майки, а ние да държим на нашето - че бебето няма нужда от вода. И ако бях от ПР отдела на Девин, сама бих изготвила такъв плакат, с моето лого отдолу.

Виж, ако говорим за такива неща, засягащи кодекса - то
Цитат
SPONSORSHIP:  We do not accept sponsorship of any kind from companies producing breastmilk substitutes, related equipment and complementary foods. We encourage all participants of World Breastfeeding Week to respect and follow this ethical stance.
това е от сайта на WABA. И така погледнато - дали е съвсем етично спонсорството на Mothercare, които продават related equipment, макар и да не го произвеждат сами?
Дай да оставим спора настрана. Девин излязоха с изявление "Кърмата е най-добрата храна за бебето", промениха си етикета (махната знака с бебето и предстои съвсем да го променят, доколкото знам), така че да гледаме по-позитивно на нещата.

# 100
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Мери, надявам се да успееш навреме с плаката! Ще те помоля веднага, щом се разбере колко ще струва (и по телефона можеш да разбереш, вероятно, ако им изпратиш предварително проекта), да ми пишеш на кю.

Благодаря на всички майки, които се включват с идеи и помощ!  Heart Eyes  bouquet
Заедно можем!

# 101
  • Мнения: 219
На мен ми казаха вчера 2.16 лв на кв.м ч/б, супер евтино трябва да излезе! Мери по-скоро би се охарчила от някои консумативи, които да купи от офиса за да са и от помощ при сглобяването - хубаво лепило, габърчета т.н Ако хартията се залепи за шперплат или нещо твърдо би трябвало да издържи по- дълго...

# 102
  • Варна
  • Мнения: 632
Цена на трансперант 119/84 - 1бр. -36.40лв , това е в РА, за пълноцветен печат,а този няма да е,така че цената търпи корекции от 2-3 лв надолу.
Добавям,че става въпрос за винил,а не за обикновенна хартия.

Последна редакция: пт, 04 авг 2006, 12:49 от J E N I

# 103
  • Мнения: 4 242
Излизам, до 15ч най-късно ще съм се прибрала и веднага ще пиша подробности.

# 104
  • Мнения: 4 153
Сутринта се сетих за един сайт, който бях гледала преди време за печат.  Съжалявам, че не успях да поста линка по-бързо. Аз не съм привърженик на Офис 1. Поне за сканиране взимат 3 лв за А4, а във всеки интернет клуб е по 1 лв.
В народната библиотека има копирен център, където правят предпечат и печат.
Също така ето сайта който гледах и ми хареса:
http://www.cores.bg/services/services.asp?id1=13&id2=12& … t1=12&cat2=13
Съжалявам, че няма как да помогна за разпечатването. Но не мога да разкарвам 2-те деца по жегите и няма кой да ни закара.

# 105
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Мери направи плаката в Офис1. Ще е от няколко А3 части, ако някой има възможност да й помогне с съединяването (Мери, кажи търсиш ли помощ), нека се обади.
Има и 2 малки (А3) плакати - примерно за слагане на 2 колички от двете страни Simple Smile

# 106
  • Мнения: 4 242
Плаката е готов! Grinning
Черно-бял е, нямаше друг избор просто, голямите листи са само бели. От цял лист е, но от тънка хартия, затова взех и 3 листа картон и ще го подлепя довечера а таткото ще помисли за летвички и каквото там трябва и може. Купих и едно двойно подлепващо тиксо за целта.
Ще се оправим двамата, няма нужда да се ангажира никой.
Но ви моля за безопасни игли за малките плакати, в ремонт сме и не мога да открия нищо в момента. Малките плакати са 4 броя от по 2 листа А3, по дължина ще ги свържа, и един малък А3.
Всичко общо струва 8.45лв!
Голямо обяснения дръпнах, ама в тая жега слънчасахме яко Crazy Отивам да си приспя детето, по късно пак ще се включа.

Cпециални благодарности на супер любезните момчета от офис1!
Имахме и пропусната буква в надписа но я забелазаха (аз не бях) и я поправиха, занимаваха се с мен час и половина, оправяха, поправяха,  даваха идеи, абе страхотни хора!

Последна редакция: пт, 04 авг 2006, 16:13 от Мери

# 107
  • Мнения: 219
 smile3501 Добра работа си свършила, Мери!
Съжалявам, че съм изпуснала една буква и съм ви създала главоболия, много ме е срам  Embarassed

# 108
  • Мнения: 816

А имам спомен или греша, дали някъде не се търсеше и нещо разказано по повод кърменето - кратичко и интересничко  за утрешната среща? Че имам нещо...?

# 109
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824

А имам спомен или греша, дали някъде не се търсеше и нещо разказано по повод кърменето - кратичко и интересничко  за утрешната среща? Че имам нещо...?
Коала търсеше личен разказ за публикация в утрешната 'Марица' Simple Smile

# 110
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Търсят се майки-доброволки, които утре да продават стикерите Simple Smile

# 111
  • Мнения: 980
Страхотна работа сте свършили, момичета!

Така ме хвана яд, че точно сега ми спряха кабелния. Но така или иначе готови материали от Пловдив не са се приемали, така, че остана да помагам с идеи, ако има нужда... 

Колегите от София са се справили страхотно, а? И са много симпатични, нали? Blush  Grinning Ще им благодаря лично от ваше име. Sunglasses

Пожелавам ви успех, момичета!

Последна редакция: пт, 04 авг 2006, 19:32 от mama monik

# 112
  • Мнения: 4 242
smile3501 Добра работа си свършила, Мери!
Съжалявам, че съм изпуснала една буква и съм ви създала главоболия, много ме е срам  Embarassed

Шошка работата я свърши ти мила! И то прекрасно! bouquet
Хич не се терзай за буквата, то толкова набързо стана всичко, няма начин да не се допусне грешка при толкова бързане и умора Crazy Срама беше за мен, че снощи гледах а съм недогледала Blush. Добре че днес едно от момчетата забеляза и каза, иначе утре плаката щеше да е така ooooh! Добре че единия разбираше от шрифтове и оправи работата, защото другите момчета за завайкаха какво ще правим, а аз си представих как се прибирам, търся те за "ремонт" (я те намеря на линия, я не) и се връщам в центъра в тази жега Crazy призля ми. Като се намери момчето- разбирач ми идеше да го разцелувам. Heart Eyes Важното е че работата е свършена и съм много доволна!
Завербувах още две мами от градинката за агитката утре и съм щастлива! Значи към 10.30ч ще се изсипем живот и здраве 4 възрастни, един пубер (моя), един 7г умник и 3 бебета = 9 души Grinning[/color]

Общи условия

Активация на акаунт