Съвет за къпане на бебе

  • 1 892
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 209
Здравейте мамчета
Моля ви споделете къде ви е най удобно да къпете бебчетата и как се справяте с затопляне и проветряване на стаята и кърмене на бебо особено през зимата
Още не мога да реша къде да къпя бебо - в наща спалня, в друга стая или в банята а от това зависи какъв скрин и ваничка ще си купя
Предварително ви благоря  Hug

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Аз я къпя в нашата стая. Като беше студено увеличавах градусите на климатика да стане в стаята 25 градуса. Проветрявах като завивах дребка хубаво и отварях балконската врата за 10-на минути. Не знам какво по-различно има в кърменето през зимата - както и през лятото - легнала, седнала, както ти е удобно.

# 2
  • Мнения: 308
тези скринове с ванички не са изобщо удобни и практични. ние от самото начало ползваме анатомично корито. толкова много сме доволни от него че винаги го препоръчвам. относно мястото на къпането - къпехме малката в спалнята , въпреки че съм чела че това овлажнявало въздуха, но при нас зимата е много топло от парното, което изсушава въздуха така че не смятам че вреди. откакто станахме на 1г. вече я къпем в банята, но преди тази възраст не ти го препоръчвам. но все пак това е въпрос на избор и удобство, може на теб така да ти е удобство. надявам се с нещо да ти помогна и успех.

# 3
  • Мнения: 330
Аз откакто се е родила я къпя в нашата стая.Коритото има едни железни крака които се слагат и така го повдигат възможно най-високо и не е нужно да се навеждам newsm10Има го в Щъркел.Избрах да я къпя в спалнята,защото иначе ще трябва да я нося по-дълго време,докато я сложа на хавлията,а тя като пеленаче много ревеше като я изваждах от водата.А и освен това вероятността да се подхлъзнеш,къпейки бебо в банята(не дай боже Praynig)е много по-голяма.Иначе температурата в стаята в момента е такава каквато е навън.Март месец пусках една малка печка,за да и е топличко,но сега няма нужда CrazyА водата на бебо се опитва с лакътя ти-пари ли там,значи и на бебо ще му пари.

# 4
  • Мнения: 2 849
Къпем Виктор в банята в нашата вана слагаме неговата ваничка .Затопляхме хубаво предварително банята ,обличам на подложка върху леглото  в стаята .Завивам и проветрявам . Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 630
От самото начало къпя бебката в банята. За мен така е най-удобно и практично . Никога не съм затопляла предварително банята (въпреки, че малката се роди през зимата). Сега още повече съм доволна, че избрах банята, защото като си помисля как рита във водата ... Laughing.
 

# 6
  • гр.София-Красна поляна
  • Мнения: 325
В спалнята,в анатомично корито на 25 градуса а сега няма нужда от затопляне защото е много горещо.

# 7
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
В банята от самото начало.
Въобще не мога да си обясня къпането другаде (освен ако не става дума за някаква къща с много студена или много тясна баня).

# 8
  • София
  • Мнения: 39 747
Дияна ми е зимно бебе. В началото я къпехме в хола (живеехме на квартира в гарсониера). В банята не можехме да влезнем заедно с мъж ми, + коритото и т.н. Хола допълнително отоплявах с реотанова печка.

# 9
  • Мнения: 4 392
От самото начало я къпем в банята.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Аз я къпя в нашата стая. Като беше студено увеличавах градусите на климатика да стане в стаята 25 градуса. Проветрявах като завивах дребка хубаво и отварях балконската врата за 10-на минути. Не знам какво по-различно има в кърменето през зимата - както и през лятото - легнала, седнала, както ти е удобно.
И аз така къпах дребното.Малко неудобно с тая вода напред назад,но нямаше как Peace

# 11
  • Мнения: 209
Много се колебая
Във всички варианти си има и плюсове и минуси
Ако я къпем в банята няма да пренасяме вода, бебо като започне да рита ще може да си играе на воля и тн Но как ще се поберем аз тати и кака там не знам newsm78
Освен това трябва да пренасяме бебо Разбира се можем да го увием и да не е голичко
Ако е в наща стая ме притеснява носене на вода разливане и след това проветряване Иска ми се да кърмя на едно и също място така че трябва да изчакам да се проветри преди да започна да кърмя и ме е страх че бебчо ще се измори
Нямам много време защото трябва да реша какво да купя
Благодаря ви за споделения опит Продължавам да приемам аргументи за и против и двата варианта  Hug

# 12
  • Мнения: 4 621
От самото начало я къпя в банята по съвет на педиатъра.  Peace

# 13
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
В банята ги къпя. Зимата включвам печката(тя е стенна и специална за баня). Когато бяха по-малки и ме болеше кръста да се навеждам слагах коритото върху дъската за гладене.

# 14
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
В банята - един къпе, втори може да полива към края. Третия е само за игра Simple Smile
Бебето се увива и занася в стаята.
Тя е хубаво проветрена и после затоплена до макс 22-25С. След като детето заспи и мине малко време прозореца може да се отвори пак. Зимата проветрявахме докато стане 16С /18С поддържахме при будно бебе;  16 - при спящо/.

Докато стане 4 кг детето, може и повече да трябва да се топли когато е голо след баня или да се слагат чорапки и шапка веднага след започване на развиването от хавлията.

Общи условия

Активация на акаунт