Колко храна да изяжда на 1,4 г.?

  • 366
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 550
Преди около месец минахме през стомашно разстройство, от което хлапето отслабна страшно. Веднага щом се оправи, баба му започна да го тъпче безразборно, за да навакса изгубеното тегло. Постоянно джвакаше нещо, постоянно имаше храна в ръката и устата. Е, май се повреди от тази история! Сега сутрин яде с голям апетит около 200 гр. храна и става сит от масата, но после продължава да иска през около 1-1,30 ч. Така до обяд е навъртял 3 яденета + 1 кърмене и пак сяда мъртво гладен на масата и пищи незабавно да му се даде обяд. След обяда идва още едно обилно кърмене, сън и пак следобедна закуска (150-200 гр.), междинно похапване, вечеря и кърмене преди сън. Мислех, че е период след болестта, който ще отмине след като си навакса, но се проточи твърде дълго. Като цяло изглежда здрав и жизнен, макар и слабоват, расте само на тумбак. Grinning Няма нищо общо с дълго кърмения Крали Марко, с когото го сравняват.  hahaha
Започвам да се питам дали пък всичко това не му е малко? Далеч сме от препоръчителния режим с 5 хранения, при нас наброяват към 7 и още 4-6 кърмения.
Какво количество храна трябва да се изяжда на тази възраст? Могат да ме ориентират майките с деца на и над тази възраст. Кажете, ако посещавате детска кухня, какъв е порционът там?

# 1
  • Мнения: 2 323
Ами, това което мога да ти кажа за нас е другата крайност. Изяжда рядко едно бурканче на обяд. А сутринта дъвче нещо малко - кашкавал, домат, филе, макарончета няколко на брой, няколко парченца печен сандвич до половин-1 филийка само средната част....такива работи- само с ръце, дума да не става за ядене с лъжица сутрин. Следобяд - плодово пюре, парченце плод, каша малко, кисело мляко, бисквити с мляко, екструдирани оризови бисквитки. Вечерята е ако нещо си хареса от нашата маса, мляко .... рядко супа. Яде бавно, разсейва се. Ако започне да яде с апетит трябва много бързо да набутам колкото може пивече, защото след малко вижда нещо интересно и е готова да скочи от масата. По всяко време докато яде може да викне ,,токам,, което е ескам да цокам и край с яденето. Кърменията са сериозни - от сутринта към 4-5, после към 7-8 и така до ставането ни. Вечер също при заспиване. През деня също иска не знам вече по колко пъти. Сега избиха окончателно и 4-те кътника и се надявам вече да прояде. Ако не, започвам и аз да ходя на работа и идваме при ваш,та баба  Mr. Green

# 2
  • Мнения: 2 323
Побутвам малко темата, защото отиде много назад, а покрай ССК-емоциите никой не се е изказал  Wink Благодаря!

# 3
  • Мнения: 1 072
Незнам дали не е скок в растежа?
Марк от няколко седмици яде почти двойно (откак проходи сам най-сетне), по 300 гр ядене наведнъж и нагоре, плюс започна да суче по-често и по повече и денем, и нощем...
Но ако не е гладен или не му харесва нещо и с бой, и без бой нищо не мога да му набутам в устата  Laughing така че мисля, че яде, колкото е гладен. Аз не се притеснявам.

# 4
  • Мнения: 1 383
Скоро бях пускала подобна тема.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=115972.msg2114756#msg2114756

# 5
  • Мнения: 495
зависи все пак, какви са височината и теглото?
моят син сутрин яде попара около 200 гр, наобед около 150 гр плодово пюре и 2 пълнозърнести крекера, спи и чак след това, към 17 ч. обядва - пак около 200 гр. пюре мое производство, след това пак два крекера на разходка и вечерта към 300 мл мляко
и си е едричък, то си е и до метаболизъм...

Общи условия

Активация на акаунт