Слънчевия загар на децата -Полезен или Не!!!!!!!

  • 2 233
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 425
Искам да попитам полезно ли е децата да имат шоколадов загар или не е ?Моят син започна да получава тен,а и като гледам на плажа едни черниииии деца........... и започнах да се питам дали това е добре за неговата кожа и ако не е как би навредило. newsm78 Много Благодаря?  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 116
Кожата на малките деца изобщо не е хубаво да се излага на толкова силно слънце.Използвайте възможно най-високият фактор (50+).

# 2
  • Мнения: 3 334
Кожата на малките деца изобщо не е хубаво да се излага на толкова силно слънце.Използвайте възможно най-високият фактор (50+).

и аз те съветвам същото!

# 3
  • Мнения: 7 474
Не само за децата е вредно!  Tired

# 4
  • Мнения: 1 425
Дааа ,разбира се че го мажа с крем 50 фактор на Виши,но нали нашите майки все казваха да ни загрубее малкото кожата,че да не е толкова нежна.И забелязох че синът ми откакто леко започна да почернява не се изрива от всичко както преди.Мислите ли ,че има нещо общо?Благодаря Ви!  bouquet

# 5
  • Мнения: 1 116
Кожата на децата много по - лесно се уврежда от слънчевите лъчи, много е тънка и нежна , не е изградена напълно.

http://bglog.net/bebelog/8024

# 6
  • Мнения: 8 505
Вреден.Не-много вреден!
Наскоро гледах по Дискавъри (ако не се лъжа) точно за вредното действие на УВ-лъчите.Представиха 2 близначки на 30-ина години.Едната била фен на слънчевите бани-кожата и беше отпусната,състарена,на петна.Въпросната мацка изглеждаше поне на 50г.
Излишно е да споменавам и рака на кожата...

# 7
  • Мнения: 1 464
Вреден!И то не само за децата!
Предполагам че не се изрива както казваш защото слънцето изсушава пъпчиците,морската вода също е полезна но по голяма е вредата на ултравиолетовите лъчи за нежната детска кожа!Ние ходехме на плаж до 10.30,мах 11ч сутрин и след 16.30 следобяд!

# 8
  • Мнения: 46 437
Вреден, ние от доста години не се печем директно на слънце, къпем се и директно под чадъра Peace

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 514
Вреден! Според мен е добре децата да играят на вън, на пясъка, във водата, но не директно на слънце. И не само децата.

# 10
  • Мнения: 495
нашите майки като са ни гледали, не е имало Вигантол Ойл, поне не в Бг
единственият начин да набавят витамин Д е било излагането на слънце
сега се знае, че слънцето /лятното/ между 11 и 15 ч. е много вредно и не трябва да се излагат децата
вредно както за кожата, така и за очите

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Вреден! Не само за децата! Процеса на придобиване на тен е необратим - а така кожата се състарява по-бързо, а състаряването е май най-малкия проблем!  Confused
Ние също вече не се печем директно - на плаж само с чадър и изцяло под чадъра!

# 12
  • Sofiq
  • Мнения: 192
Не само за децата е вредно!  Tired
Абсолютно съм съгласна - няма нищо полезно в това да се поопечеш още по-малко за детето.

# 13
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Много отдавна не смятам бронзовия загар за здравословен. И от много години сме си (цялото семейство Wink) все "белички" даже и лятото. На плаж до 10,30 мах 11,00, а след обед след 16,30.

# 14
  • Мнения: 2 761
Смятах да се въздържа от отговор по темата,но не можах.
Слънцето е вредно,ако не го използва6 разумно.
Ако се излага6 постепенно и избягва6 опасните 4асове,както и някои др. мерки вси4ко е Ок.И без фактор 50 или някакъв друг(темата за химиите в тези продукти е дъвкана ве4е).
Не знам какво давали по Дискавари,но аз системно се излагам от 30 г. на слънце,без слънцеза6титен крем за ужас на пове4ето и няма никакви вредни последствия върху мен.Както и върху другите ми близки,които не се мажат.
Гледането право в слънцето не е вредно!Стига и това да знае6 как да го прави6.Даже е много полезно за о4ите и има ле4ебно въздействие върху тях.Практикува се от някои йоги.Някои се взират в продължение на години като през това време не се хранят(един вид фотосинтезират).

Общи условия

Активация на акаунт