Какво правите когато съседите ...

  • 6 518
  • 100
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 190
решат да се ремонтират точно когато детето спи единствения си сън и часът е 14? Какво стана с тихия час от 14 до 16ч.???
... Вече ми писна, тези, които живеят над нас, дойде ли лято и започват нещо да чукат и да праскат. Как не им омръзна не знам?
Знаят, че имаме малко дете. Преди малко дори отидох и я помолих да престане, понеже детето заспа скоро и това е единствения сън през деня му, а тя се оправда с майстора и че нищо не можела да направи - побеснях направо  smile3515, а не е вярно, защото чукат и праскат от 10ч. сутринта.

Какво правите в такива ситуации? Приемам идеи

# 1
  • Мнения: 552
Какво да ти кажа - трудна работа... била съм - и съм - и от двете страни  ooooh! Ние вече трета година правим ремонти - това лято още не сме се захванали, но трябва - ами налага се... Съседите ни отгоре също имат детенце, макар че тя вече поотрасна - но точно по време на най-огромния ремонт у нас беше съвсем мъничка. ОТ 14 до 16 наистина времето е "табу" за шумни операции... и ние сме се опитвали да го спазваме, дори когато в къщи имаше около 15 майстори и беше доста трудно - а сега пък е обратно... Този път съседите ще правят ремонт - не са почвали още, но предстои - при това много мащабен и със сигурност шумен. Няма начин... и за нас е важно всъщност. Но изтръпвам, като си представя какъв шум ще се вдига  #Crazy Най-лошото е, че моето дете не спи непременно по това време... Примерно, сутрин като се събуди и закуси, пак му се доспива  Whistling А това е "класическо" време за ремонтни работи. Та е доста сложно...
Накратко - мисля, че най-добрият вариант е да говориш със съседите по въпроса и да ги помолиш човешки да спазват общоприетите часове за тишина. Това е най-малкото...

# 2
  • Мнения: 1 608
Периодично им напомняй, че съществува време за отдих!

# 3
  • Мнения: 515
Ех, не съм била единствена. От 2 седмици съседката отгоре прави основен, ама наистина основен ремонт. Прекипя ми един ден защото Йоана се събуди и се разплака. Отидох да питам още колко време така смятат, после им обясних, че детето се събужда и т.н. и накрая съседката изпрати майсторите да обядват. От тогава между 2 и 4 е тихо.

# 4
  • Мнения: 1 520
Аз правя това, което ти вече си направила - отивам учтиво да помоля да спрат. И досега съм получавала разбиране от другата страна.
Даже преди седмица съседката отдолу предварително дойде да ми се извини че няма да спрат между 14 и 16 часа, но за да могат да изпратят майстора поживо по-здраво. Проявих разбиране, детето май нищо не разбра. То не беше и кой знае какъв шум.

Направо се чудя някой хора в гората ли са раждани, та не виреят сред себеподобни. Колко му струва на човек да прояви култура и разбиране, нали утре ситуацията ще се обърне и те ще молят за същото. Това последното по адрес на съседката.

Дано детенцето успее да поспи.

# 5
  • Мнения: 46 429
Не мисля, че трябва да се спазва само времето от 14 до 16 ч., а по принцип! Иди му обясни на едно бебе, че не може да спи от 15.30 до 17 ч., защото тези часове не са "правилните"  #Crazy

Когато правихме ремонт, майсторите вършеха само тихите дейности, а за шумните отивахме при съседите и ги питахме кога не са си вкъщи. Не е толкова трудно да се съобразяваш, когато правиш нещо в жилищна сграда, има хора с деца, има болни, има работещи на смени, никой не е длъжен да ме търпи, само, защото съм решила да си начукам паркета ...

За съжаление не ни отвърнаха със същото, вече 2 години се чудя какво да ги правя  Tired

# 6
  • Мнения: 7 362
                   Ами след кото се опитах няколко пъти да разговарям и естествено не ми обърнаха внимание минах на следната тактика:Веднага щом се събудим сутрин 8 ч пускам уредбата на мах и избирам нещо по-твърдо и с максимум баси така до 14 ч и от 16 до 22 ч същото.Никой не може да ми каже,че нарушавам тихите часове,но си представи как се чувстваш в съседната стая на тоя адски шум.Пропуснах да кажа,че след като включа уредбата излизам навън на разходка защото не е възможно да се стои в апартамента ми през това време.За съседния - да не говорим в последствие се оказа,че колоните ми са точно до спалнята им,не че хола им не се тресеше от музиката  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Още на втория ден сутринта ефекта беше поразителен доидоха извиниха се и даже питат детето дали спи сега.  Mr. Green без значение часа.Успех.  bouquet

# 7
  • Germany
  • Мнения: 7 877
След като помоля учтиво веднъж се обаждам в полицията. Длъжни са да дойдат. В стария блок в които живеехме имахме едни такива съседи, които започнаха да спазват часовете за почивка след като извиках полиция около 3 пъти.
Успех!

# 8
  • Мнения: 46 429
Didia, кога ще ми заемеш вълшебната уредба  Mr. Green но моите са големи темерути, ще отнеме поне седмица  Joy

# 9
  • Мнения: 426
Ами аз се обаждам на полицията. Като се правят че не ме чуват така правя.Има голям ефект Mr. Green

# 10
  • София
  • Мнения: 2 271


Какво правите в такива ситуации? Приемам идеи
Ходя и учтиво ги моля да пазят тишина, защото детето ми спи. В същност по заобиколен начин ги карам да се чувстват адски невъзпитани и несъобразителни, като им обяснявам, как цяла нощ не съм спала заради бебето и съм се надявала сега да дремна малко. Номера е да си любезен, но твърд, иначе не ти обръщат внимание, или започват да се инатят.

# 11
  • Мнения: 1 190
Ясно значи навсякъде се намират такива, на тях им е лесно, защото сега са отгоре #Cussing out, тази обаче откакто сме се нанесли в апартамента преди 3 години беше това, ни е хвърлила око, през зимата дори ни оставяше бележки пред вратата да сме си почиствали, а то ние си чистим Shocked, дори съм я сварвала да мете и "нашето" стълбище - абе манячка, луда работа Whistling, а сега след като ги помолих учтиво като че ли започнаха още по-силно да праскат, че и разни инструменти изпущат.
Добре, че малката си спи, иначе направо не знам, а ми се струва детско и тъпо да им мисля номера за отмъщение, макар, че от време на време ми минават през ума, обаче това означава вечна съседска война.
Със съпруга ми винаги сме се старали да живеем в мир и разбирателство в това отношение, обаче то някои хора, ако могат да се нарекат така просто те предизвикват, уфф направо не знам.

# 12
  • Мнения: 4 546
 
Ами аз се обаждам на полицията. Като се правят че не ме чуват така правя.Има голям ефект Mr. Green
правилно!  Peace в такива случаи има полза от полицията

# 13
  • Мнения: 2 309
Скоро мислех и аз да пусна такава тема...
Ами какво правя ли?Изобщо спрях да се разправям,шуми ли се когато ми спи детето по него време или кьсно вечер...МВР,шум... МВР,шум...МВР........И  така.Дори ме питаха,защо викам полиция,да си разваляме отношенията ли,сьм целяла.
Сори,компромис с удобството и спокойствието на детето си не правя...и ред други.


166 му е майката

# 14
  • Мнения: 23
Изобщо не се занимавам със съседите и не им се моля.Полиция.

Общи условия

Активация на акаунт