умира ли фидел кастро?

  • 2 509
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 629
[
Бих искала да живея в някой от блоковете срещу морето.  Mr. Green

И аз Киса, ама Кейси не праща покана   Crossing Arms

# 16
  • Мнения: 13 512
[
Бих искала да живея в някой от блоковете срещу морето.  Mr. Green

И аз Киса, ама Кейси не праща покана   Crossing Arms
По същият начин изглеждат и Ипанема ,Копакабана в Рио де Жанейро. И аз се каня тследващата зима да отида в Куба, но ще видим как ще се развият нещата там.Даже и на испански се записах !

# 17
  • Мнения: 7 837
Че тия блокове са си абсолютни гета на кооперативен принцип...

Ще пратя покана, под формата на гума от камион  Mr. Green Що кубинци предпо4етоха свободата по този начин...

# 18
  • Мнения: 81
Не, не си отива. Не и преди да съм видяла Хавана. Такава каквато е сега. Искам е с порутени сгради, тесни улички и със старите коли. Този чар ще се загуби, след Кастро.

А иначе за самия Кастро. Не знам по-скоро го смятам за изключително успешен лидер. Слушала съм му речите. Няма такива убеждения и страст просто. Наскоро гледах един документален филм за него. Питаха го кое смята за най - голяма си грешка.  Отговора му беше .Че толкова много позволил икономиката на Куба да зависи от Руската. Смятал ги за непоклатими.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 10 786
Как ли се чувства Йорданка Христова?  newsm78 Simple Smile

# 20
  • София
  • Мнения: 1 479
И аз искам да видя Куба преди Кастро да си е отишъл... След това няма да е същото  Confused  По въпроса с управлението, кубинците си знаят най-добре, но смятам, че е адски грозно да се радваш на нечия евентуална смърт....

# 21
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Сигурно има някакъв чар, но аз нямам садистични наклонности.
Там хората мизерстват и гладуват, щом избягалите оттам се радват на евентуалната му смърт, значи нещо силно ги е променило и докарало дотам, ъм.
Не, няма никога да съжалявам, че не съм видяла Кастровата Куба, ще ми се да не е съществувала.

# 22
  • Мнения: 7 837
Може да е грозно, но пове4ето кубинци се молят за това от 10-тина г. насам. Не само емигрантите...

# 23
  • Мнения: 81
Това, че кубинците в Маями, не могат да се приберат и да си видят роднините не е само по вина на Кастро. Щатите имат адски грозна политика към Куба. Те въведоха, че няма право кубинец да се връща в родината освен ако няма преки роднини. Говоря за сестра, брат, майка и баща. Това е. Няма чичо, леля братовчеди. Кастро ги пуска. Намалиха и парите, които могат да се изпращат към роднините в Куба.

# 24
  • Мнения: 677
"ЧАР"..къв чар бреееее..брадат изрод подложил цял един народ на геноцид..я да се засрамите бързо!бил симпатичен..малиии..речи държал..не ми е смешно вече..наистина ли го мислите тва?!

Последна редакция: вт, 01 авг 2006, 22:24 от toni soprano

# 25
  • Мнения: 1 493
Не се срамувам, харесва ми ! Жалко е да желаеш нечия смърт, още по-жалко да се радваш на нечие нещастие !

# 26
  • Мнения: 6 167
не ме вълнува толкова умира или не.
за мен е важно Куба да се промени и да стане демократична държава с преспектива.
Не съм убедена, че повечето кубинци се молят от 10 години, както и не съм убедена, че САЩ нямат дял в злочестата съдба на толкова народ в Куба. Никога не съм обвинявала само Фидел за дереджето на тая страна. Надявам се, Куба да се възстанови много бързо и хората да заживеят по-добре.Мисля обаче , че толкова години комунизъм и ембарго имат почти непоправим ефект върху хората там.
 Peace

# 27
  • Мнения: 677
Не се срамувам, харесва ми ! Жалко е да желаеш нечия смърт, още по-жалко да се радваш на нечие нещастие !
ми срамувай се че ти харесва..никъде не съм пожелал некой да мре..а се радваш на нещастие май ти..или фидел не е диктатор?

# 28
  • Мнения: 6 167
И аз искам да видя Куба преди Кастро да си е отишъл...

нищо не си изпуснала.
жалка история.
пълно разочерование.

# 29
  • Мнения: 6 472
Ммм да, има си чар. Почти колкото лагера в Белене. По своему.
Интересено тълкуване на думичката ЧАР ще да е това, ама айде щом така сте решили да му викате. Може просто аз да не съм усяла да уловя тънките нюанси, защото сетивата ми са били притъпени от натрапчивото чувство за подтиснатост.
Който ще ходи да гледа, да побърза, че нещо нещата не вървят на добре за Фидел.

Общи условия

Активация на акаунт