Случка в кафенето с детски кът

  • 2 746
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 001
Сцената е била грозна!
Аз не бих реагирал като теб, но всеки реагира по своему!

Не разрешавам никому да "пипа" децата ми. Дори и на деца ми се е налагало да правя забележки (има "родители", които не се впечатляват). Естествено с подходящ тон и винаги от разстояние (да не ме опрекнат в насилие). На моите също не разрешавам да проявяват каквато и да е форма на насилие.

А колкото до "заведението" - отдавна съм се убедил, че в БГ ги има всекакви. Явно на собствениците така им харесва (не че ги оправдавам). Аз не бих отишъл втори път там, а и бих посъветвал всички мои познати да го избягват. За "демонстрации" просто нямам излишно време и нерви. Но мълвата бързо се разпространява, а загубата на клиенти е достатъчно наказание. Тъпото е, че ако минавам през Стамболийски мога да се "нахендря" заради детския кът, но обикновенно гледаме да спрем в заведения тип верига, т.е. такива които има навсякъде из страната.

# 31
  • Мнения: 705
А всъщност можеш да разлепиш флаерчета с разказ за случката около заведението. Thinking


И аз съм за бойкот. Даже за Господари на ефира и бойкот.

Сметката няма значение. Нищо не променя една неплатена сметка.

# 32
  • Мнения: 1 753
Аз бих подала оплакване в полицията за саморазправа с малолетно дете и никога повече няма да стъпя във въпросното заведение!

Как може собственичката да си позволява да бие чуждо дете?  Shocked

# 33
  • Мнения: 920
Под нас има китайски ресторант. 1 път китаецът се беше скарал на сина ми и негово приятелче. Предполагам, не без основание. Синът ми се прибра ревящ. И аз като майка тигрица, вдигнах скандал, като основната ми теза беше, че ако синът ми е направил нещо нередно, редно е да ми каже на мен. Още същата вечер китаецът дойде с 2 бут. вино - бяло и червено и с извинения. Сега сме големи приятели. 

# 34
  • Мнения: 3 356
Никога не бих позволила на някой да крещи и да посегне на детето ми.
Ако децата се сбият-отговорност нося аз и другите родители,защото сме блеели нанякъде а не сме ги гледали и реагирали адекватно.С мен да се разправя (не го препоръчвам Mr. Green)- да ,но с детето-никога няма да го позволя.

# 35
  • София
  • Мнения: 2 437
А и ти бременна на всичкото отгоре...тъкмо щях да ти кажа, че аз бих набила собственичката. Пред всички. С крясъци и истерии. Напълно разбирам защо не си реагирала подобаващо спрямо онази. Психиката на бременната жена е малко по-така.

Така е, когато няма конкуренция, за съжаление. Пробват, докато може ...Как не ги е срам да сложат масичка за рисуване само за техните си деца Shocked

Можеше мъжа ти да отиде да се разправя с тях подобаващо! Не бих оставила нещата до тук. Дори след ден-два, но да й потънат гемиите.

Миличката, представям си какво ти е на душичката



# 36
  • Мнения: 1 462
аз бих набила собственичката. Пред всички. С крясъци и истерии.
Не одобрявам такова поведение пред деца.  Замисля ли се някой малките какво биха си помислили?

# 37
  • Мнения: 337
Определено не бих го оставила това таака.Ако тръгнеш да подаваш оплакване срещу тях,не знам кой повече ще си скъса нервите-ти или те.Затова по-добре си разкажи историята в местния вестник,а освен там,обади се и в местното радио.Ох,направо побеснях,докато четох Rage На мен в такива ситуации ми пада пердето и предполагам,че щях така да я набия тая,че и мъжа й да не може да я познае.

# 38
  • София
  • Мнения: 3 675
Не съм от търпеливите по -принцип-така че моята реакция в случая би била запомняща се smile3515  341uu newsm29 af newsm66 fight fight
Аз къде ,къде за по-малко съм "изяждала"човек- а за детето- да си замълча и дума не може да става,а пък да си платя- абсурд
Но ти се възхищавам, че изпълняваш девиза:"Убий простотията с мълчание"- така искам и аз да съм понякога по- търпелива.....

# 39
  • софия
  • Мнения: 4 985
ideiata za GOSPODARI NA EFIRA e mnogo dobra......
ne biva taka da ostavat neshtata,flaerite sushto sa dobra ideia,no ako podadete oplakvane v policiata ili zashtita pravata na potrebitelite tova moje da e vyv vash ushtyrb...
 sorry za latineca

# 40
  • tardis
  • Мнения: 329
Ох, милата...
Аз не знам точно как бих постъпила, по принцип не съм конфликтна, но напоследък заради мъничкото откривам неподозирани свои тъмни страни.  Twisted Evil
Докато четох обаче се замислих и за един друг вариант (бойкотът остава, разбира се, докато не си вземат поука) - доколкото разбрах тази жена не е точно собственичката, а дъщеря или снаха на собствениците. Надявам се да не са цялата рода като нея и съм почти сигурна, че не тя движи конците
Би се получило добре някой от съсобствениците да я насмете. Или всички останали са като нея? Кои са истинските шефове там? Оплачи се на тях и ако няма ефект - нека колкото се може повече хора да разберат за случката!

# 41
  • Мнения: 4 195
случилото се е недопустимо, аз самата съм голяма скандалджийка и винаги си търся правата, но някои от момичетата са прави в едно - пред детето си да извъртиш скандал също не е вариант, но пък най-лесно бих се върнала с полиция и с мъжа ми. въпреки,че не мога да си представя някой, който в мое присъствие да удари сина ми - едва ли ще реагирам така както би трябвало, по скоро животинското в мен ще проговори и сина ми за съжаление ще стане свидетел на грозна сцена.
другото , което искам да споделя - аз лично се дразня, когато сме в заведение с много удобства за деца - люлки, пързалки, пясъчник, но на децата не е разрешено да изсипват пясъка, да си скубват от райграса и тн........ок де, ще го съсипят,деца са все пак, но нали за тях е направено, нали идеята е докато те се занимават ние да си починем - ми моя син постоянно изсипва пясъка в кафето при нас, къса цветята, разпилява играчки - ми самите собственици не ми дават да му се карам - казват "остави детето да си играе, нищо няма да стане понеже е разсипал пясъка, откъснал е две листенца, разпилял си е зрънчото и тн"....не знам , може и да не съм права, но такива са моите виждания - щом има детски кът , в него всичко е позволено, иначе няма да си давам парите по заведения а ще си обикалям парковете. на собствениците на такива заведения, трябва да им е ясно, че щом има детски кът - ще има и поражения. Не говоря обаче, да оставим децата да изпотрошат заведението Crazy

# 42
  • Мнения: 28
А като си плати сметката, дадоха ли ти касова бележка?
Ако не полиция, няма ли данъчни, ХЕИ и др. подобни?
Подхвърлям го като допълнение към идеята за бойкота.

# 43
  • Мнения: 705
Дълго се чудих как да озаглавя темата. Така и не намерих подходящото заглавие.

Заглавието е много подходящо. Веднага му се лепнах, а виждам, че и не само аз Simple Smile

# 44
  • Мнения: 294
И аз ако бях щях да се втрещя.За сьжаление сега нищо не можеш да направиш.Трябвало е да се реагира на момента.единственото,което ти остава е да не ходиш повече там,нито ти,нито приятелите ти.


А всьшност можеш да разлепиш флаерчета сьс разказ за случката около заведението. Thinking
smile3521 И аз така мисля. Разкажи на колкото е възможно повече хора, всъщност ти вече го правиш тук... newsm17

Общи условия

Активация на акаунт