Случка в кафенето с детски кът

  • 2 743
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 451
Дълго се чудих как да озаглавя темата. Така и не намерих подходящото заглавие.
Живея в малък град, където заведенията като цяло са кът, а тези с детски площадки пък съвсем. Та заведох 4 годишната си дъщеричка в едно от малките такива, което иначе ми е много удобно, че ми е на една ръка разстояние както се казва. Собствениците са едно голямо семейство - мъж, жена и семейставата на двете им дъщери. Нямат нает персонал, работят си те. Но сякаш правят всичко възможно да си изгонят клиентите. Имат хубав детски кът - люлки, пързалки, пясъчник... Обаче постоянно подвикват и се карат на децата - тук не влизай, това не пипай, не ходете по райграса, не разпилявайте пясъка и т.н. И ние майките постоянно се чувстваме неудобно, че се крещи по децата и се налага постоянно да сме нащрек. Върха беше онзи ден, когато и аз посетих въпросното заведение. Понеже собствениците си отглеждат там децата, а едното тепърва прохожда и го бяха сложили да "джътка" с паяка, бяха преградили пътечката към детския кът. Явно, за да не ходи малката с паяка там. Обаче и никое дете не успя да отиде до там и на тези хора изобщо не имправеше впечатление. И понеже децата "подивяха" от скука по масите, започнаха да се гонят между масите. Моето дете и другото детенце на собствениците (което беше на същата възраст като дъщеря ми), нещо се спречкаха. Но нищо сериозно. Онова бутна леко дъщеря ми по гърдичките и моята да не остане по надолу и го върна. И собственичката като скочи, като се разкрещя срещу детето ми... То милото така се стресна, че посегна да защити лицето си с ръце, но онази и хвана ръчичките и започна да я пляска силно по тях. Детето изтича и се сгуши в мен. Аз веднага станах, платих си сметката и си тръгнахме. Толкова съм възмутена, както и хората, които бяха свидетели. Все се заричах, че кракът ми няма да стъпи там, но сега вече чашата преля. Случвало ли ви се е подобно нещо?

# 1
  • Мнения: 46 492
Някой да ми бие детето- не! Бих извикала полиция в този случай.

За останалото- ние ходим на подобно заведение, но аз не чакам да влезе в градината или да изхвърли пясък, за да я спра, вървя след нея и контролирам.
Майките на големите деца не ги следят въобще, затова много често се налага собственикът или другите майки да се намесват, ако започнат да изриват пясъчника, да късат цветята или да бият бебетата, много ме е яд  Confused

За собствениците, не знам, това е частно заведение, нормално е да определят някакви условия за ползване, ако не ви устройват, не ходете повече, няма смисъл да си тровиш нервите  Grinning

# 2
  • Мнения: 270
И собственичката като скочи, като се разкрещя срещу детето ми... и хвана ръчичките и започна да я пляска силно по тях. Детето изтича и се сгуши в мен.
Толкова съм възмутена, както и хората, които бяха свидетели.

Е как няма да си възмутена #Shocked и аз съм!!! как ще ти пипа (дори и не споменавам удря!!!!!!) детето! първо аз бих я направила за две стотинки! а след това бих казала на мъжа ми да се разправи със случая (нямам предвид физическо насилие, разбира се)!
много жалко, че ти се е случила такава гадна случка! и най-вече на детенце! потърси си правата и не оставяй така случая!

# 3
  • Мнения: 46 492
Пропуснах да питам. А ти защо не спря децата, когато видя на къде отива работата?

# 4
  • Мнения: 2 792
 Как така някой ще си позволява да ти удря детето и да се намесва  по този начин и ти просто възмутено ще си тръгнеш, не те обвинявам, но просто не разбирам реакцията ти.

# 5
  • Мнения: 4 451
Пропуснах да спомена, че децата проявяват интерес да влизат в райграса, защото там собствениците са сложили една масичка със столчета, а на нея моливи за рисуване и книжки, но е само за техните деца.
Nagger, наистина може би трябваше да реагирам по-навреме, но понеже при децата беше майката (едната от собственичките) на детенцето, разчитах, че тя като възрастен ще реагира адекватно. Все пак нейното момиченце посегна първо. Аз като се случи такава ситуация (моето да е причината) веднага си я дърпам настрани и се "строяваме".
Тръгнах си, защото иначе трябваше да се скараме с тази жена пред всичките и там клиенти. Обаче мъжа ми как ми се накара, че не съм скочила... Но аз така се втрещих, че не успях да реагирам изобщо.

# 6
  • Мнения: 3 216
И аз ако бях щях да се втрещя.За сьжаление сега нищо не можеш да направиш.Трябвало е да се реагира на момента.единственото,което ти остава е да не ходиш повече там,нито ти,нито приятелите ти.


А всьшност можеш да разлепиш флаерчета сьс разказ за случката около заведението. Thinking

# 7
  • Мнения: 7 186
Селски мурафети.
Аз на твое място няма да стъпя повече там.

# 8
  • Мнения: 6 417
Случвало ми се е майка да крещи на детето ми само, защото е взело някаква играчка от нейното дете. Ставаше въпрос за празно шишенце от старо лекарство. Ама с такава злоба скочи и й го изтръгна от ръцете, като че ли беше семейна реликва някаква. И аз понеже имам голяма уста й казах, че освен грозна е и неврозна...Мъжът й остана много доволен от моята реакция. Ама сигурно му е писнало newsm78

# 9
  • Мнения: 677
ех как обичам кръчмари-дерибеи...дето си имат"служебна" маса за децата си..и само те да газят тревичката..ауууу..настръхнах..в началото като го четох тва си помислих веднага за Молотов..ама няма смисъл..не се занимавай..разкажи я тая случка на всичките си познати..и така от уста на уста..и дано се усетят някой ден..макар че се съмнявам..

# 10
  • Мнения: 980
Аз бих реагирала много открито.  #2gunfire И бих обсъдила с всички, на които мога да повлияя, да не посещават кафето.

# 11
  • Мнения: 1 153
 #Crazyужас някой хора си мислят че всичко се върти около тях щом имат малко повечко пари #2gunfire #Cussing out smile3512 bash #Sniper Rage Sneakyабсолютни селяндури Hands Fist Hands Fist Hands Fist

# 12
  • Мнения: 1 097
ама ти даже си палтила сметката  #Crazy Аз не бих си тръгнала толкова тихо, в такива случай се обажда конфликтният ми близнак  Twisted Evil
Аз не давам да се надвесят да видят детето, д го пипнат да не говорим #Cussing out Ако пък някой му посегне сигурно направо слачам на бой без да обяснявам много много  Crossing Arms newsm66

# 13
  • Мнения: 4 629
 Shocked Рдко чувам такава наглост #Cussing out Никой няма право да бие детето ми. На твое място такъв скандал щях да вдигна и полиция бих извикала или бих отишла до там да подам оплакване или каквото там се казва.

# 14
  • Мнения: 1 366
Аз смятам, че е редно заради себе си и заради други деца, да се обърнеш към полицията или към други там инстанкции, които са отговорни за подобен род заведения. Да му наложат някоя и друга глоба, а и със затваряне да го заплашат... Това е втора тема от вчера с която се сблъсквам, свързана с чуждо посегателство върху дете. Що за кретенска практика е това?

# 15
  • Мнения: 3 886
а ти защо МЪЛЧИШ БРЕЕЕЕЕЕ :2: :2: :-: :-: :2:(не се карам  :Simple SmileМали ако бях аз там просто не знам АЗ СЪМ ТАЗИ КОЯТО ще се кара на детето си  като не искат хора попи таи ги моля защо имат заведение а още повече  и детски кът  такива мила да се молят да не попадат на такива луди като мен защото  не бих и мълчала още 1 път е трябвало да я попи таиш къде е проблема  а ако се скарате недей да ходиш повече там такива НЕЩАСТНИЦИ искрено ги  51 . не допускай  някои да се кара на твоя то ангелче милото кръв ли стрес е изживяло  ::  ::късмет от мен и хич не и цепи басмата  ::

# 16
  • Мнения: 7 474
Аз не бих мълчала, но имайки предвид положението ти е нормално да не правиш скандали.
 smile3515

# 17
  • Мнения: 6 206
аха  Simple Smile
Стамболийски бекове.
Тея селските чорбаджии са най-серт.

# 18
  • Мнения: 1 800
Е, предвид, че си бременна в осмия месец е разбираемо защо не ти е било до скандали и разправии. Пък и тия хора, така както ги описваш едва ли биха се повлияли от твоята реакция - каквато и да беше тя. То е все едно да наливаш от пусто в празно...

# 19
  • Мнения: 593
Аз не бих мълчала, но имайки предвид положението ти е нормално да не правиш скандали.
 smile3515

Какво й е положението, Leo?
Ами това са дечица, случва се да се сдърпат. Моето момиче има една приятелка на 2 години, и отскоро започнаха и да се посбиват. И когато е нажежена обстановката, само стом покрай тях, да ги пазим едно от друго (да не си направят нещо). Иначе се радват една на друга  Simple Smile
А mari-anka е била напълно в правото си да се развика,  да извика полицията или поне да заплаши с такава.  Това на нищо не прилича - как ще удряш чуждо дете. В случая - дете на клиент. Безобразие!!!  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
mari-anka, сигурна съм, че повече няма да си пиеш кафето там. Сега можеш да разкажеш случката на всичките си познати и приятели,  за да не ходят и те.

# 20
  • Мнения: 7 474
Аз не бих мълчала, но имайки предвид положението ти е нормално да не правиш скандали.
 smile3515

Какво й е положението, Leo?



Ами бременна е в 8 месец! Знае ли човек един скандал до какво ще доведе Praynig

# 21
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Грозна сцена.Аз определено не бих си мълчала, и не бих напуснала толкова кротко заведението.Никой няма право да удря детето ми, още по-малко пък някаква непозната.
На твое място на момента още в който е посегнала на детето, ще отреагирам.Не знам дали тя мен или аз нея, но определено щеше да има екшън. fight fight fight

# 22
  • Мнения: 920
Предполагам, че собствениците са направили детски кът, защото са ги задължили от общината, а не за удобство на майките и децата. Това, което описваш е пълно безобразие. Предлагам ти майките да организирате бойкот на заведението, като включите и татковци и всички възможни познати. Може и плакати "Тук бият деца"., или знак като този за кучетата С деца до тук. 

# 23
  • Мнения: 1 937
Подкрепям бойкотът, в околностите съм, а не съм и бременна...
Очаквам mari_anka да ги назове поименно  Laughing и се включвам на пълна пара!
 
 

# 24
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
И сега не е късно да реагираш.А е имало и свидетели на случката.Не,не бих оставила нещата така.А и на твое място не бих платила.

# 25
  • Мнения: 68
С такива простаци няма полза на влизаш в разправия. По-добре се оплачи на подходящото място, аз  бих извикала полиция.

п.п. и нямаше да платя сметката  Twisted Evil

# 26
  • Мнения: 5 103
Мале ако това се случи ще превъртя направо ще вдигна такъв скандал, че в чудо ще се видят, ох ядосах се много Twisted Evil

# 27
  • Мнения: 600
ле-ле, на такива какъв скандал им заформям. и полиция - как ще ми пипа детето #2gunfire твоя работа, явно си кротка душа. ама аз дори и в тази безумна държава си търся правата и посегателство не бих оставила така. майка ми навремето осъди един съсед, защото беше ударил шамар на брат ми. осъди го на 5 г условно, глоба(голяма) и забрана да се приближава на не помня какво разстояние. и ние бяхме в малък град, но на мама не й пукаше. какво е по-важно - мнението на простаците или детето?

аз на твое място бих отишла пак, ще чакам нещо пак да стане и после #2gunfire #Cussing out

ама това ако ти занимава. иначе - забравяш и си живееш живота. Hug

# 28
  • София
  • Мнения: 6 743
Съжалявам за случилото ти се.Много е .....не знам каква точно дума да използвам.Аз се ядосах само до като четях, а какво оставаше да съм на твое място  Rolling Eyes
Дано детенцето ти да не е стресирано от случката  Praynig
А идеята за бойкота е много подходяща.Аз също бих насъскала всичките си познати и приятели, роднини и не бих стъпила там!
А ако имате местен вестник изпрати историята, пък да видим колко клиенти ще имат след това  Thinking Crossing Arms

Последна редакция: чт, 03 авг 2006, 11:37 от Дамаянти

# 29
  • Мнения: 6 472
Побеснях!!!! #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out Баси простотията!
Честно ти казвам, не знам как ще реагирам на място, но някой да ми удари детето - направо ще го завра в кучи г..!
Ти си доста бременна вече и може би няма да е удачно да ходиш да се разправяш, но защо не говориш с мъжа ти да отиде той. Първо на първо, що за глупост - да изкарат играчки там където игарят деца, но това да си е само за техните хлапета #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out Да ходят да си гледат децата в къщи под  похлупак! И с какво право ще удря чуждо дете! Това направо си реве за полиция!
Вземи я разкажи тази случка на народа около теб и си мисля, че много на бързо ще им падне оборота.

# 30
  • Мнения: 1 001
Сцената е била грозна!
Аз не бих реагирал като теб, но всеки реагира по своему!

Не разрешавам никому да "пипа" децата ми. Дори и на деца ми се е налагало да правя забележки (има "родители", които не се впечатляват). Естествено с подходящ тон и винаги от разстояние (да не ме опрекнат в насилие). На моите също не разрешавам да проявяват каквато и да е форма на насилие.

А колкото до "заведението" - отдавна съм се убедил, че в БГ ги има всекакви. Явно на собствениците така им харесва (не че ги оправдавам). Аз не бих отишъл втори път там, а и бих посъветвал всички мои познати да го избягват. За "демонстрации" просто нямам излишно време и нерви. Но мълвата бързо се разпространява, а загубата на клиенти е достатъчно наказание. Тъпото е, че ако минавам през Стамболийски мога да се "нахендря" заради детския кът, но обикновенно гледаме да спрем в заведения тип верига, т.е. такива които има навсякъде из страната.

# 31
  • Мнения: 705
А всъщност можеш да разлепиш флаерчета с разказ за случката около заведението. Thinking


И аз съм за бойкот. Даже за Господари на ефира и бойкот.

Сметката няма значение. Нищо не променя една неплатена сметка.

# 32
  • Мнения: 1 753
Аз бих подала оплакване в полицията за саморазправа с малолетно дете и никога повече няма да стъпя във въпросното заведение!

Как може собственичката да си позволява да бие чуждо дете?  Shocked

# 33
  • Мнения: 920
Под нас има китайски ресторант. 1 път китаецът се беше скарал на сина ми и негово приятелче. Предполагам, не без основание. Синът ми се прибра ревящ. И аз като майка тигрица, вдигнах скандал, като основната ми теза беше, че ако синът ми е направил нещо нередно, редно е да ми каже на мен. Още същата вечер китаецът дойде с 2 бут. вино - бяло и червено и с извинения. Сега сме големи приятели. 

# 34
  • Мнения: 3 356
Никога не бих позволила на някой да крещи и да посегне на детето ми.
Ако децата се сбият-отговорност нося аз и другите родители,защото сме блеели нанякъде а не сме ги гледали и реагирали адекватно.С мен да се разправя (не го препоръчвам Mr. Green)- да ,но с детето-никога няма да го позволя.

# 35
  • София
  • Мнения: 2 437
А и ти бременна на всичкото отгоре...тъкмо щях да ти кажа, че аз бих набила собственичката. Пред всички. С крясъци и истерии. Напълно разбирам защо не си реагирала подобаващо спрямо онази. Психиката на бременната жена е малко по-така.

Така е, когато няма конкуренция, за съжаление. Пробват, докато може ...Как не ги е срам да сложат масичка за рисуване само за техните си деца Shocked

Можеше мъжа ти да отиде да се разправя с тях подобаващо! Не бих оставила нещата до тук. Дори след ден-два, но да й потънат гемиите.

Миличката, представям си какво ти е на душичката



# 36
  • Мнения: 1 462
аз бих набила собственичката. Пред всички. С крясъци и истерии.
Не одобрявам такова поведение пред деца.  Замисля ли се някой малките какво биха си помислили?

# 37
  • Мнения: 337
Определено не бих го оставила това таака.Ако тръгнеш да подаваш оплакване срещу тях,не знам кой повече ще си скъса нервите-ти или те.Затова по-добре си разкажи историята в местния вестник,а освен там,обади се и в местното радио.Ох,направо побеснях,докато четох Rage На мен в такива ситуации ми пада пердето и предполагам,че щях така да я набия тая,че и мъжа й да не може да я познае.

# 38
  • София
  • Мнения: 3 672
Не съм от търпеливите по -принцип-така че моята реакция в случая би била запомняща се smile3515  341uu newsm29 af newsm66 fight fight
Аз къде ,къде за по-малко съм "изяждала"човек- а за детето- да си замълча и дума не може да става,а пък да си платя- абсурд
Но ти се възхищавам, че изпълняваш девиза:"Убий простотията с мълчание"- така искам и аз да съм понякога по- търпелива.....

# 39
  • софия
  • Мнения: 4 985
ideiata za GOSPODARI NA EFIRA e mnogo dobra......
ne biva taka da ostavat neshtata,flaerite sushto sa dobra ideia,no ako podadete oplakvane v policiata ili zashtita pravata na potrebitelite tova moje da e vyv vash ushtyrb...
 sorry za latineca

# 40
  • tardis
  • Мнения: 329
Ох, милата...
Аз не знам точно как бих постъпила, по принцип не съм конфликтна, но напоследък заради мъничкото откривам неподозирани свои тъмни страни.  Twisted Evil
Докато четох обаче се замислих и за един друг вариант (бойкотът остава, разбира се, докато не си вземат поука) - доколкото разбрах тази жена не е точно собственичката, а дъщеря или снаха на собствениците. Надявам се да не са цялата рода като нея и съм почти сигурна, че не тя движи конците
Би се получило добре някой от съсобствениците да я насмете. Или всички останали са като нея? Кои са истинските шефове там? Оплачи се на тях и ако няма ефект - нека колкото се може повече хора да разберат за случката!

# 41
  • Мнения: 4 195
случилото се е недопустимо, аз самата съм голяма скандалджийка и винаги си търся правата, но някои от момичетата са прави в едно - пред детето си да извъртиш скандал също не е вариант, но пък най-лесно бих се върнала с полиция и с мъжа ми. въпреки,че не мога да си представя някой, който в мое присъствие да удари сина ми - едва ли ще реагирам така както би трябвало, по скоро животинското в мен ще проговори и сина ми за съжаление ще стане свидетел на грозна сцена.
другото , което искам да споделя - аз лично се дразня, когато сме в заведение с много удобства за деца - люлки, пързалки, пясъчник, но на децата не е разрешено да изсипват пясъка, да си скубват от райграса и тн........ок де, ще го съсипят,деца са все пак, но нали за тях е направено, нали идеята е докато те се занимават ние да си починем - ми моя син постоянно изсипва пясъка в кафето при нас, къса цветята, разпилява играчки - ми самите собственици не ми дават да му се карам - казват "остави детето да си играе, нищо няма да стане понеже е разсипал пясъка, откъснал е две листенца, разпилял си е зрънчото и тн"....не знам , може и да не съм права, но такива са моите виждания - щом има детски кът , в него всичко е позволено, иначе няма да си давам парите по заведения а ще си обикалям парковете. на собствениците на такива заведения, трябва да им е ясно, че щом има детски кът - ще има и поражения. Не говоря обаче, да оставим децата да изпотрошат заведението Crazy

# 42
  • Мнения: 28
А като си плати сметката, дадоха ли ти касова бележка?
Ако не полиция, няма ли данъчни, ХЕИ и др. подобни?
Подхвърлям го като допълнение към идеята за бойкота.

# 43
  • Мнения: 705
Дълго се чудих как да озаглавя темата. Така и не намерих подходящото заглавие.

Заглавието е много подходящо. Веднага му се лепнах, а виждам, че и не само аз Simple Smile

# 44
  • Мнения: 294
И аз ако бях щях да се втрещя.За сьжаление сега нищо не можеш да направиш.Трябвало е да се реагира на момента.единственото,което ти остава е да не ходиш повече там,нито ти,нито приятелите ти.


А всьшност можеш да разлепиш флаерчета сьс разказ за случката около заведението. Thinking
smile3521 И аз така мисля. Разкажи на колкото е възможно повече хора, всъщност ти вече го правиш тук... newsm17

# 45
За това че ти е посегнала на детето, определено съм ужасена, наистина е трябвало да извикате полиция! А за обслужването в заведението е ясно, че единственото наказание за такива е да не им се посещава. Все пак това им е бизнеса и ако така прогонят повечето си клиенти няма да изкарат дълго. В крайна сметка ако повечето хора престанат да се примиряват с подобно "обслужване" по заведенията и спрат да посещават,може би нещата бавно ще започнат да се променят. За съжаление в България сферата обслужването в почти всички заведения, хотели и всякакви други частни фирми където се работи с клиенти е под всякакаква критика. Повечето хора обаче се примиряват и си казват:"навсякъде е еднакво, хайде пак ще се ходи там нищо че е гадно, просто няма къде другаде ".  #Crazy

# 46
  • София
  • Мнения: 2 437
аз бих набила собственичката. Пред всички. С крясъци и истерии.
Не одобрявам такова поведение пред деца.  Замисля ли се някой малките какво биха си помислили?

И аз не одобрявам такова поведение. Детето ми е най-важно, но някой да му посяга, то да се крие ужасено зад ръчички...повярвай, познавам се добре за да си мисля, че бих извикала полиция...та те са такава карикатура, а и сигурно са братовчеди със собствениците. Да не говоря, че децата копират родителите си и ако поведението им стане победоносно, следващият път те ще удрят така. Агресията не води до нищо добро, но остане ли безнаказана, нараства лавинообразно. В случая, по описанието, не мисля, че разговорът ще има полза Peace
 

Общи условия

Активация на акаунт