Вредни ли са лекарствата магнерич и папаверин за ембриона?

  • 25 544
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 249
  Ним, от началото на бременността си съм лежала 3 пъти в болница! Слагали са ми инжекции и Папаверин и Но Шпа, а когато са ми изписвали последващо лечение с хапчета и кажа, че от Папаверина ми става лошо отговорът винаги е бил: "Ами пий Но Шпа! Те са взаимо заменяеми! Изписваме Папаверин по принцип, защото е по -евтиния вариянт!"
  Идентичен е и случая с Магнерич и Магнерот!!! Не съм го написала просто защото така ми е хрумнало! Нищо не пречи на жената обаче и другия ми съвет да приеме / ако изобщо приеме този/ т.е. да се консултира и с друг лекар!!!

В никакъв случай не отричам това, което пишеш! Сигурно е така. В края на крайщата не сме лекари. На мен лично обаче при силните болки само Папаверинът ми помагаше. Установих го, когато от едното лекарство преминах на другото. Може и внушение да е било или пък съвпадение.

# 16
Пила съм ги и двете - според гинекологът ми в много ранна бременност Магнеричът подпомага образуването на жълто тяло и за това ми го изписа.
 


Първо искам да благодаря на всички Ви за изчерпателните мнения и съвети  202uu!
Ним, какво е това жълто тяло? Thinking

# 17
  • Мнения: 2 241
И аз от около месец пия Магнерич, не съм забелязала да има някакъв проблем.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Магнерича не е вреден.Това си е магнезий Hug
Почти всяка бременна го е пила.Или магнерич или Магне В6

# 19
  • Мнения: 3 323
Това са най-изписваните лекарства за бременни, не се безпокой!
Явно са максимално безвредни. Разбира се докато учените не открият друго smile3521

# 20
  • Мнения: 6 618
Е,не вярвам сигурно на  80% от бременните ги изписват.

# 21
  • в джунглата
  • Мнения: 916
пила съм ги в индустриални количества, мисля че не са вредни, а и дори да има някакъв риск, ползата със сигурност ще превишава вредата. и двете отпускат мускулатурата на матката така че едва ли достига до плода.

# 22
  • Мнения: 1 353
Магнерича е магнезий и с нищо според мен не вреди, докато за папаверина на знам. Аз лично и дете съм ги пила, но от папаверина повръщах допълнително

# 23
  • София
  • Мнения: 5 751
Май няма бременна, която да не ги е пила.  newsm78

# 24
  • Мнения: 2 274
Май няма бременна, която да не ги е пила.  newsm78
  Ами аз първата бременност не съм ги пила, но тогава нямах никакъв проблем! Контракция разбрах какво е като тръгнах да раждам, а сега от началото съм с контракции  Tired!

# 25
  • София
  • Мнения: 5 751
Май няма бременна, която да не ги е пила.  newsm78
  Ами аз първата бременност не съм ги пила, но тогава нямах никакъв проблем! Контракция разбрах какво е като тръгнах да раждам, а сега от началото съм с контракции  Tired!
Може! Аз също нямах контракции - папаверина ми го изписаха заради отлепен плоден сак в началото, плюс утрогестан. А магнерича го пих заради крампите в краката.
Лека докрая!   bouquet

# 26
  • Мнения: 273
папаверина  и магнерича не са вредни, аз ги пих в третия месец заради прокървяване и сега от осмия месец пак ги пия заради контракции.
Но доколкото знам папаверина е за задържане и затова сега пия само магнерича.

# 27
  • Мнения: 11 003
А другите симптоми са симптомите на бременност и едва ли имат нещо общо с магнезия.

Тези симптоми се появиха, докато пиех лекарствата, после щом ги спрях - изчезнаха. По време на кратката ми бременност нямах никакви гадни симптоми, освен болки в гърдите.

Преди 3 седмици имах леко кървене (не е свързано с бременност) и ми изписаха Магнерот - гаденето, главоболието и стомашния дискомфорт пак бяха налице.

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Магнерича е магнезий - изписва се за отпускане на гладката мускулатура. Аз пиех Магнерот - пак същото, но по-скъпия вариант. Нош па и Папаверин са взимозаменяеми, но Папаверина е по-евтин. За протокола - 20 дни системи магнезий, Магнерот от 4 месец до 9, Папаверин инжекции 20 дни, после Нош па 10 дни. Не се притеснявай, няма проблеми за бебето.

# 29
  • Мнения: 69
Аз пия Магнерот от втория месец без прекъсване по 3 на ден и доктора ми каза ,че ще го пия до края, Но шпа пия ако пътувам на дълги разтояния.Не се притеснявай и лека бременност.

Общи условия

Активация на акаунт