Боядисване на косата в по-светъл тон

  • 19 547
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 661
Аз се боядисвам с черната без амонячна боя на L'Oreal CASTING. Но съм решила вече да не си я правя черна, а да се боядисам в тъмно кестеняво. Боядисвала съм де преди няколко седмици. Боята вече се е поизмила.
Доверен фризьор  Wink казва, че не е нужно да се обезцветява косата преди боядисването, но трябва да си взема по-светъл цвят, за да стане косата тъмно-кестенява.
Моля дайте ми съвет какъв цвят да си взема?От коя марка?
Благодаря!
 Hug

# 1
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Аз пък се боядисвам също с таза без амонячна боя на Лореал  , тъмно кестеняво. Сега пък искам да си я направя по светло кестеняво. Не чак руса, но по светъл от сегашния ми цвят и също се чудех каква марка боя да си взема. Не зная дали с тази без амонячната ще постигна някакъв ефект. Thinking

# 2
  • Мнения: 27 524
Само да ти кажа със сигурност, че боя боя не сваля. Не може така да те посъветваме, зависи колко светъл цвят искаш да постигнеш, зависи доколко е податлива твоята коса на бои. Най-добре е да отидеш поне първия път на фризьр. Достатъчно е да посочиш избраният от теб цвят и те ще имат грижата. След това можеш да продължиш сама у дома с подходящия цвят. Успех  Peace

# 3
  • Мнения: 133
И аз ще се радвам някой да сподели своя опит. От повече от 2 месеца и аз правя такива опити. Опитвах с по-светли нюанси на Casting, но нямаше видим ефект, освен ако не се брои нюанса на слънци, който обаче никой не забелязваше без да му обърна внимание за това. Отидох да ме боядисат във фризьорски салон, защото досега бях ползвала само Casting и незнам как се боядисва косата с истинска боя. В салона ме обезцветяваха до достигането на някакав силно оранжев цвят, след което ме боядисаха и станах с оранжевочервеникава коса, точно каквато аз не исках. Боядисвах се после на 2 пъти, като последния беше в друг салон, но косата ми си червенее. По принцип косата ми е тъмно или средно кестенява, а искания от мен цвят е светлокестеняво, но уви. В първия салон използват изцяло професионални бои и препарати на L'Oreal, и на двете места си избирах цвят от натуралната гама. В момента просто се чудя има ли някакъв добър начин за достигане на светлокестеняв цвят без да червенея или да се опитам да си върна естествения по-тъмен цвят, който в никакъв случай не е с червенооранжев нюанс.

# 4
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Само да ти кажа със сигурност, че боя боя не сваля. Не може така да те посъветваме, зависи колко светъл цвят искаш да постигнеш, зависи доколко е податлива твоята коса на бои. Най-добре е да отидеш поне първия път на фризьр. Достатъчно е да посочиш избраният от теб цвят и те ще имат грижата. След това можеш да продължиш сама у дома с подходящия цвят. Успех  Peace
Имаш право.Първият път май е по-добре да е при фризъор, за да получа желания резултат.

# 5
  • Мнения: 9 593
Червените нюанси се чистят най-трудно и второ или трето боядисване едва ли ще помогне. Има професинални препарати за изчистване на нежелани отенъци - този на
лореал преди време се казваше Ефасор. Той не сваля тонове, а чисти следи от стари боядисвания, когато те не са съвместими с новия цвят. Но може вече да им  и други продукти.

# 6
  • Мнения: 661
Само да ти кажа със сигурност, че боя боя не сваля. Не може така да те посъветваме, зависи колко светъл цвят искаш да постигнеш, зависи доколко е податлива твоята коса на бои. Най-добре е да отидеш поне първия път на фризьр. Достатъчно е да посочиш избраният от теб цвят и те ще имат грижата. След това можеш да продължиш сама у дома с подходящия цвят. Успех  Peace
Аз не искам много светла да ми стане. Аз искам тъмно кестенява. Просто не искам да е толкова черна. Омръзна ми!

# 7
  • Мнения: 133
Червените нюанси се чистят най-трудно и второ или трето боядисване едва ли ще помогне. Има професинални препарати за изчистване на нежелани отенъци - този на
лореал преди време се казваше Ефасор. Той не сваля тонове, а чисти следи от стари боядисвания, когато те не са съвместими с новия цвят. Но може вече да им  и други продукти.
Мисля, че точно това ми правиха първия път във фризьорския салон, както писах бях ползвала Casting преди това и ми обясниха, че това е необходимо за изчистване на боята. Ефекта обаче е, че косата ми продължава да червенее. Аз също не искам да съм много светла, просто 1-2 нюанса по-светло отпреди (почти естествения ми цвят, защото употребата на Casting не ми смени цвета).

# 8
  • Мнения: 133
Исках да попитам ако си избера цвят в сивата гама, дали има вероятност да изчезне червенооранжавия ми цвят, който получавам при боядисване с цвят от нетуралната гама.

# 9
  • Мнения: 630
Исках да попитам ако си избера цвят в сивата гама, дали има вероятност да изчезне червенооранжавия ми цвят, който получавам при боядисване с цвят от нетуралната гама.
При мен стана с още по-гаден зеленикав оттенък.

# 10
  • София
  • Мнения: 38 217
Не че съм спец, но от доста време си боядисвам сама косата и мога да ви дам следните съвети.

След като сте се боядисвали с Casting - черно, която не е много силна боя може да се боядисате с някоя от по-силните/амонячни на Loreal - тъмно кестеняво или кестеняво- мисля че ще хване.

Ако искате от по-тъмно на по-светло кестеняво вземете си Бежово русо на Pallete, Loreal ili Londa става доста добре.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 271
Аз се боядисвам с черната без амонячна боя на L'Oreal CASTING. Но съм решила вече да не си я правя черна, а да се боядисам в тъмно кестеняво. Боядисвала съм де преди няколко седмици. Боята вече се е поизмила.
Доверен фризьор  Wink казва, че не е нужно да се обезцветява косата преди боядисването, но трябва да си взема по-светъл цвят, за да стане косата тъмно-кестенява.
Моля дайте ми съвет какъв цвят да си взема?От коя марка?
Благодаря!
 Hug
Точно същата грешка по съвет пак на фризьорката направих преди няма  и месец. Боядисвам се черна и исках кестеняво, но без да се изсветлявам. Тя ми каза да си купя кестенява боя и да се намажа и така след 2-3 боядисвания, щяла да ми изсветлее. А корените ми бяха порастнали 1 см. Е, като се видях - ужас  Sick черното си беше непокътнато, а корените ми едни такива рижави, в сравнение с черното и с рязка граница... Като си представих, че следващия път, като се боядисам рижавата ивица ще се увеличи и се отказах - пак си купих черна боя и като ми падне пердето ще отида да се изсветля и готово.

# 12
  • Мнения: 10 983
Пробвай с някоя от амонячните на L'Oreal, нека фризьор ти предложи цвета.

# 13
  • Мнения: 133
За тази цел (Боядисване на косата в по-светъл тон) някой ползвал ли е боята за коса Feria на L'Oreal? А също знаете ли дали тази боя високоамоняна?

# 14
  • София
  • Мнения: 38 217
За тази цел (Боядисване на косата в по-светъл тон) някой ползвал ли е боята за коса Feria на L'Oreal? А също знаете ли дали тази боя високоамоняна?

Доста е силна, има и някакви подсилващи цвета съставки /ако се вярва на рекламите/ Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт