Желирани бонбони "HARIBO" и зелено ако?

  • 6 999
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 403
Говорих с още 3 лекарки  Embarassed
Според всички е от бонбоните, казаха, че не става при всички деца, но имат доста случаи точно от тези бонбони. Казаха, че се появява по-често, ако детето за първи път приема храна с оцветители, какъвто е нашия случай, зависи и от комбинацията от храните, които е приемало за деня, имало комбинации, които неутрализират оцветителите, но явно ние не сме я уцелили  Laughing

# 16
  • Мнения: 184
Много интересна тема............... - няма що. Детето ти е само на 2 годинки и ако всепки път , когато се променя цвета на акото му се шашкаш толкова, че даже занимаваш и 4 педиатърки с това, не мога да те мисля как ще реагираш, ако се случи нещо по-сериозно. дано не те стига, ама я давай малко по-спокойно.

нищо лично-просто неможах да се сдържа

# 17
  • Мнения: 46 403
Много интересна тема............... - няма що. Детето ти е само на 2 годинки и ако всепки път , когато се променя цвета на акото му се шашкаш толкова, че даже занимаваш и 4 педиатърки с това, не мога да те мисля как ще реагираш, ако се случи нещо по-сериозно. дано не те стига, ама я давай малко по-спокойно.

нищо лично-просто неможах да се сдържа

Ти видя ли цвета, който съм посочила в първия пост?
На такъв цвят ти нямаше ли да сепритесниш?
И не тормозя 4 педиатърки при всяка промяна на цвета, а само, когато промяната не е нормална, зеленото ако не е нещо, което да се отмине с лека ръка, понякога е сигнал за сериозен проблем.

И аз нищо лично, всеки си познава детето и сам преценява кога има промяна в поведението на детето му и дали тази промяна изисква консултация с лекар ...

# 18
  • Мнения: 50
Мисля,че е от бонбоните.Сина ми яде миналата година-беше на 4г. след това го боля корем и повръща.Стана ми чудно какви са тези бонбони,уж детски,а така да действат.Преди два дни поиска да му купя пак от тях,аз имах едно на ум,но му угодих.В резултат след 15мин. силни болки в корема,наложи се да му дам Еспумизан и се оправи.Явно на някои деца действат зле и под различна форма...

# 19
  • Мнения: 14 654
какви са тези бонбони,уж детски,а така да действат.
гадни, но рекламирани боклуци, както и кремчетата на данон

# 20
  • София
  • Мнения: 1 325
Много интересна тема............... - няма що. Детето ти е само на 2 годинки и ако всепки път , когато се променя цвета на акото му се шашкаш толкова, че даже занимаваш и 4 педиатърки с това, не мога да те мисля как ще реагираш, ако се случи нещо по-сериозно. дано не те стига, ама я давай малко по-спокойно.

нищо лично-просто неможах да се сдържа
Joy Joy Joy

# 21
  • Мнения: 14 654
ето какво съдържат:
захар, глюкоза-сироп, желатин, декстроза, лимонена киселина Е 330, естествени и изкуствени аромати, концентрати от плодове и растения, растително масло, пчелен восък Е 901, вакса карнауба Е 903, оцветители Е104, Е 124, Е 131, карамелизиран захарен сироп, плодови подсладители, инвертен захарен сироп

# 22
  • Мнения: 2 274
ето какво съдържат:
захар, глюкоза-сироп, желатин, декстроза, лимонена киселина Е 330, естествени и изкуствени аромати, концентрати от плодове и растения, растително масло, пчелен восък Е 901, вакса карнауба Е 903, оцветители Е104, Е 124, Е 131, карамелизиран захарен сироп, плодови подсладители, инвертен захарен сироп
   Даааааааааа, както каза една от животинките във филмчето Over the Hedge - пълно е със всякакви полезни Е-та!!! Crazy

# 23
На моя му стана зелено акото когато бяхме на село и два-три дни пи безалкохолно "Зелена ябълка"  Laughing
Никой не ми повярва , но бях сигурна че е от нея. Спря да я пие и разстройството спря  Wink

# 24
  • Мнения: 4 392
Според мен е от оцветителите,особено ако и сладоледът е бил с такива.
На мен ми е прилошавало от тези бонбони,а пък съм голям човек! ooooh!

# 25
  • Мнения: 145
Извинявай, Никол, ама мисля, че Васи е права!
Остави детето да похапне от всички неща, а не само да яде полезни храни - ми то е на 2 години!
Моето си проси солети от всички цигани на улицата - ами не винаги успявам да предотвратя контакти от подобен род - дете е! И оцелява засега!
Упрекът ми не е към това, че си се притеснила и си потърсила лекар, а към това, че прекалено много внимаваш какво яде и др. неща - то има нужда да опита от всичко и по този начин си изгражда и имунитет - мисля, че това го знаеш много добре- не те подценявам, просто и аз не можах да се въздържа. Изхождам от постовете ти по повод хранене, имунна защита и т.н.
Не ми се сърди - лично мнение!

# 26
  • Мнения: 1 464
Моята колко такива е изяла ooooh!Гледах да я пазя от подобни боклуци,тя по принцип сладко не обича но за желирани бонбони става истерия ако не и дам #CrazyНе и се е оцветявало акото до сега newsm78Но може би им е свикнала,всеки път когато излизаме и види че децата ядат трябва да и купя,иначе им тегли по един шамар и си ги взима Embarassedпосле трябва да бера срам и да се разправям с майките,а да я държа в къщи или да не играе с деца сложна работа.
Как си обяснявам зеленото ако аз newsm78ами акото наистина се окислява когато минава през червата по-бавно  и придобива зелен цвят.Във вашия случай това е била непозната за нейното стомахче храна и се е смляла по-трудно,особено че ти никога не си и давала такива БОКЛУЦИ!Като прибавиш и оцветителите които не са се неутрализирали...
Никол трябва да внимаваш с тези храни,ти си знаеш де Wink
Сега се сетих че на Вероника веднъж се оцвети в черно от едни маслини Shockedи беше пълно с люспи Sick

# 27
  • Мнения: 14 654
то има нужда да опита от всичко и по този начин си изгражда и имунитет

kak едно 2 годишно дете има нужда да опитва точно желирани бонбони? или зрънчо или чипс или сухи пасти. има нужда, само защото непрекъснато се срещат деца по площадките, които мъкнат разни боклуци и непрекъснато се тъпчат, дори когато играят. как да обясниш на детето си, че са вредни тези храни като вижда , че другите ги ядат. и на мен не ми е никак приятно като детето ми поиска нещо, защото е видяло как някое друго си хапва. и не само никол внимава какво яде дъщеря и, всички трябва да се грижат какво попада в устата на децата им.

# 28
  • Мнения: 145
то има нужда да опита от всичко и по този начин си изгражда и имунитет

kak едно 2 годишно дете има нужда да опитва точно желирани бонбони? или зрънчо или чипс или сухи пасти. има нужда, само защото непрекъснато се срещат деца по площадките, които мъкнат разни боклуци и непрекъснато се тъпчат, дори когато играят. как да обясниш на детето си, че са вредни тези храни като вижда , че другите ги ядат. и на мен не ми е никак приятно като детето ми поиска нещо, защото е видяло как някое друго си хапва. и не само никол внимава какво яде дъщеря и, всички трябва да се грижат какво попада в устата на децата им.

Това имам придвид - не казвам, че е полезно, а че няма как да забраниш на едно две годишно дете да опита от всичко на площадката! И не мисля, че като хапне малко и от тези неща ще му стане нещо - айде де! Мисля, че всяка крайност е вредна - не трябва да му даваш да яде глупости всеки ден, но и не трябва да го лишаваш съвсем!

# 29
  • Мнения: 46 403
Виждам си темата повдигната  Grinning затова се включвам да кажа, че следващото изхождане беше нормално, но повече такива бонбони няма да яде  Stop

Общи условия

Активация на акаунт