Как се справяте с почерпките?

  • 722
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 920
Току-що почерпих съседско бебе със солета - на 1 г. е. Естествено, с разрешение на бабата, която го отглежда в момента. Но...вие как се справяте с чипсовете, кроасани, зрънчовци, шоколадчета. Бях свидетел на сцена, при която дружелюбно настроено мъниче подаде близалката си на друго дете. Имам съседка, която се оплаква, че детето й е злоядо. Ами когато го видя, то е с чипс, вафла или нещо подобно в ръката.

# 1
  • Мнения: 1 416
Черпя дечицата с това-онова, не се сърдя и ако на моето му подадат някоя солета...

# 2
  • Мнения: 663
Точно това и аз се чудих вчера - бяхме в една градинка, където три различни майки го черпиха с гризки и той почна да отива до тях и да си взима сам, еми накрая се принудих да му купя, стана ми неудобно.Ако му дадат нещо, което не яде, като шоколад напр. ще му го взема, той ще се разреве и ще настане  една лудница... #Crazy

# 3
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Нещо вече издишам, какъв е проблемът?
Даването на солети прави злояди деца или яденето на вафли  newsm78 Или проблемът е в почерпката, пък злоядостта е странична? Или - питаме или не питаме, когато решим да черпим .
Аз отдавна нося, ако нося нещо за гризане-Хогаренас, на същата цена са като солетите, ама ми се чинят по-нелоши. Кога се сетя, питам, за да срещна възмутата-Ами, аз незнам какво е това.
Вече и не питам, ама и не давам, ако не ми е на кеф.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 437
Ми, много трудно.
Онзи ден в парка една жена яде солети до нас и нашият лакомник протегнал ръце и тя му дала без да ме пита...пет...и аз виждам в момента, в който той лапа едната. Всичко става бързо, защото сме една до друга, скупчено стадо майки.
Грабнах солетата от устата на детето, то писна, разрева се, няма успокояване...ама какво да направя, като не яде солети със сухо мляко #2gunfire
Да не казвам, че до преди седмица не ядеше нищо глутеново и тъкмо захранвах постепенно!

Изобщо, трудно се справям. Тази "мода" с чипсове, солети, зрънчовци е навсякъде и очите на гърба са му майката

# 5
На бебета особено не си позволявам да давам нищо на своя глава без разрешението на самата майка.Казвам майката,защото ако зависи от майка ми и све бебка до сега от всичко да е яла #2gunfireпреди месец например за малко да й дадат тутманик SickКато им се опълчих те въобще не проумяха що е глутен и защо да не си хапне детето  newsm61

# 6
  • Мнения: 1 462
Трябва да научиш детето ти да не взима нищо за ядене без твоето съгласие.  Да вземе може, но първо да пита.  Така ще предотвратиш изложената ситуация, а също и яденето на неодобрени неща - алегизиращи, мръсотии и пр.

# 7
  • Мнения: 1 107
Ако някой го почерпи с чипс (примерно), му отвличам вниманието с нещо друго, а чипса изяждам аз Laughing
Обикновено не нося неща за черпене с нас, така че не съм изпадала в подобна ситуация  Thinking

# 8
  • Мнения: 2 212
Веднъж в един парк, едно детенце си играеше, но беше около годинка и половина, майката беше на пейка на около 5-10 метра седнала...минават 2 бабички които ядяха слаодлед и явно са познати от квартала взеха да закачат детето а то ги гледа в сладоледа и едната му даде директно от нейния сладолед да близне...майката като видя стана и викна - не, болен е...и сигурно не толкова заради това, че е болно, а заради това как ще дават от наяден сладолед на детето ама ...беше късно... Едва ли на малкото му е станало нещо, ама като си го помисля само и Sick

# 9
  • Мнения: 495
много ме дразнят майки, които черпят чужди деца, без да питат техните родители Naughty
аз давам на друго дете само след като питам и то ако примерно чуждото е видяло моето и налита да му вземе "хапката от устата", както се казва cry
иначе това за похапването на разходка ми е болна тема, защото моят хубостник е останал с впечатлението, че на разходка се излиза именно с такава цел feeding
давам му пълнозърнести крекери - точно два броя, които разполовявам и това му е "нормата"
обаче като свършат - почва едно буйстване, не е за описване Banghead
ние с татко му устискваме, но бабите и дядовците са готови на всичко, само и само да умилостивят внука smile3541
въпреки забележките ни по този повод ooooh!

# 10
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
С нищо не черпя бре, аз съм 'гуист.  bowuu
Ако някой почерпи мое дЕте - добре дошло  Flutter

# 11
  • София
  • Мнения: 2 437
Трябва да научиш детето ти да не взима нищо за ядене без твоето съгласие.  Да вземе може, но първо да пита.  Така ще предотвратиш изложената ситуация, а също и яденето на неодобрени неща - алегизиращи, мръсотии и пр.

Май към мен е адресирано, това с алергизиращите? Grinning
Мисля, че на дете на 1г и 3м (възрастта, в която е на диета, а тя няма да е дълга) е безумно да твърдиш, че можеш да го научиш да не взима от непознати Wink

# 12
  • Мнения: 2 407
Давам, но питам майката, не виждам нищо лошо да се черпи дете.

# 13
  • Мнения: 1 462
Май към мен е адресирано, това с алергизиращите? Grinning
Мисля, че на дете на 1г и 3м (възрастта, в която е на диета, а тя няма да е дълга) е безумно да твърдиш, че можеш да го научиш да не взима от непознати Wink
Не пиша ЛС публично, т.е. не говорех лично на теб.

Ако смяташ, че "да го научиш" означава да му кажеш и то да те послуша - съгласен съм с теб.

Общи условия

Активация на акаунт