Бременност и влагалищни гъбички

  • 57 437
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 273
преди седмица имах течение и се оказа влагалищни гъбички, лекувах се седмица с вагинални таблетки, и в понеделник трябваше доки да ме прегледа, но забрави - а аз съм си и разсеяна.
Сега нямам вече такова тече, но има бяла слуз- въпроса ми е трябва ли да се прегледам, имали опасност да се зарази бебето при раждане

# 1
  • Мнения: 1 182
И аз бях така.Точно един ден преди да родя в болницата лекарката като ме прегледа ми каза да си сложа една свещичка гинопеварил.На другия ден родих и бебо имаше в очичките секрети.Казаха ми,че е възможно от свещичките да е.Предписаха му капки за очи.

# 2
  • Мнения: 1 029
Доколкото знам последния месец задължително се прави изследване на влагалищния секрет и дори съм чувала, че профилактично се предписват свещички. Най-добре е за твое успокоение да те прегледа лекарката и да си направиш това изследване, още повече че си имала гъбички и може да не си се изчистила.
Успех и леко раждане!

# 3
  • Мнения: 296
Не само,че има опасност,а е почти сигурно! Затова в края на бременността задължително трябва да си "чиста" там. Моят съвет е Канестен, невероятни глобули (мисля,че бяха три) е да си купиш и сложиш! Каквото бях пробвала преди това не оказаха кой знае какво въздействие,защото на мен ми бяха предписали поради силни контракции,които също се предизвикват от гъбички. Точно месец преди да родя се наложи да пия антибиотик, който отново ми докара гъби, умори ги въпросния Канестен, продукт на Байер
Леко раждане!  bouquet

# 4
  • Мнения: 273
Благодаря ви момичета

# 5
  • Мнения: 1 416
За съжаление, през бременността гъбичките са "задължителна придобивка"...  Confused
Аз ги лекувах с "Гинопеварил" - много съм доволна.
Желая ти здраве!  Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 3 787
И аз бях все с гъбки през бременността.Лекувах ги 2 пъти-в 6 месец с Гино Певарил и в 9 месец с Макмирор Peace

# 7
  • Варна
  • Мнения: 4 969
За съжаление, през бременността гъбичките са "задължителна придобивка"...  Confused
Аз ги лекувах с "Гинопеварил" - много съм доволна.
Желая ти здраве!  Hug
Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 4 146
По-добре й се обади пак. За да си по-спокойна.

# 9
  • Мнения: 248
Когато влязох в 9-тия месец ми направиха изследване на влагалищния секрет. Лекувах се с Гино Певарил и съм доволна.

# 10
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
И аз имах пречинени от антибиотик в началото на бремеността  Embarassed
Лекувах ги с какво ли не, живях на топъл и влаген климат и имах чувството че ще си ги влача до края на живота  Sick . В България , когато имах точна дата кога ще родя, доктора ми изписа 3 таблетки...не помня името  Confused , но на брушурата им пишеше , че са за гъбички, резистенни на друг вид лечение. Последната сложих 2 дена преди рагдането и бебето нямаше никакви последици  Wink

# 11
  • Мнения: 60
Това май го има при повечето бременни  и въобще при жените
Какво ли не си слагах,ефекта е за определен период и после все същото
Няма оправия Cry

# 12
  • Габрово
  • Мнения: 316
   Снежко, аз имах почти постоянно през последните месеци. Слагах какви ли не таблетки, но нищо не помогна. Малката се роди без проблеми. Ти още ли не си родила?!!!!!!  Не го мисли това. Успех!

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 605
Не е задължително течението да е заради неизлекувани гъбички, но щом имаш съмнения непременно отиди пак на преглед. Нали знаеш приказката: на който му е къс акълът са му дълги краката Laughing

# 14
  • Мнения: 67
Аз също имах един път, сега съм в края на седмия месец и май пак имам. Лекуваха ме с Гино паверил. Не е опасно. Бременността преразполага към появата им. В края на осмия месец взимат цитонамазка, за да няма проблеми при раждането.

# 15
  • Мнения: 1 878
Бебето може и да не се зарази но риска е висок и незаслужен - по-добре се излекувай доколкото може предварително и просто иди още веднъж до лекарката си.

# 16
  • Мнения: 603
здравейте мамчета. И аз имам подобен проблем - гъбична инфекция. Така ми каза моят гинеколог. Аз съм бременна в 29 г.с. и той ми предписа някакви глобули - ПОЛИЖИНАКС (POLYGYNAX). Вечер трябва да си поставям по 1 глобула. Аз прочетох листовката и там пише че тези глобули да не се ползват от бременни и кърмачки. Аз не си мпсотавям, но сега разбирам, че тази гъбична инфекция може да се отрази на плода. Дайте ми съвет. Мисля да се консултирам и с друг лекар.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 790
здравейте мамчета. И аз имам подобен проблем - гъбична инфекция. Така ми каза моят гинеколог. Аз съм бременна в 29 г.с. и той ми предписа някакви глобули - ПОЛИЖИНАКС (POLYGYNAX). Вечер трябва да си поставям по 1 глобула. Аз прочетох листовката и там пише че тези глобули да не се ползват от бременни и кърмачки. Аз не си мпсотавям, но сега разбирам, че тази гъбична инфекция може да се отрази на плода. Дайте ми съвет. Мисля да се консултирам и с друг лекар.

Консултирай се с друг лекар, но явно масово се изписва Полижинакс на бременни. Докато бях бременна, също ми се наложи да слагам Полижинакс. Нямаше проблеми след това.

# 18
  • Мнения: 2 126
Аз също слагах Полижинакс,при това на 2 пъти през бременността.Док ми беше казала че са подходящи за бременни.Мисля че щом и на теб са ти ги изписали можеш да се довериш на лекаря си.При мен имаха ефект Peace

# 19
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Има опасност, затова трябва да се лекуват преди раждането. Бебето може да се зарази при раждането. Моята етърва не се лекува и след като роди се налагаше да лекуват очите на бебето близо 2месеца. Изглеждаха ужасно. Аз също имах в 8-9 месец, но ги излекувах преди раждането и нямах проблеми. Мен ме лекуваха с вагинални таблетки и много бързо се оправих за щастие. Дано всичко мине добре.

# 20
  • Мнения: 286
По време на бременността се създават идеални условия за гъбички. Важно е последните седмици преди раждането да се прегледаш, да се вземе секрет и ако има нещо да се изчисти. Аз имах някакви упорити коки, който между впрочем лепнах в болницата smile3516, и голяма борба водих с тях. Пих и си слагах какво ли не, но успях! Успех и на тебе! newsm10

# 21
Здравейте и аз както повечето бременни получих бяло течение и акушерката ми каза да си взема Ломексин това са 3 глобула които се поставят през вечер. Аз сам бременна в 34 г.с..Като прочетох указанията за използване на лекарството пишеше че обикновено не се изписва при бременност но нали акушерката ми ги каза и аз си ги купих надиажам се че няма да има ниакакви нежелани ефекти вьрху бебето. Някой чувал ли е за тези глобули да ми каже али са хубави и между другото не са много евтини.Единя струва 10 лв. Благодария ви предварително 

# 22
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 708
Лекувах се с Гино Дактарин и съм доволна. Но най-добре се посъветвай с лекаря си. Успех!!!  bouquet

# 23
 Съвет от лекар само ,но доколкото знам ще рецидивират независимо с какво ги лекуваш до края на бременността  #Cussing out

# 24
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
През бременността ми правиха 2 пъти вагинални изследвания. Първото беше около 4 месец и тогава откриха не гъбички, а бактерии в секрета и слагах около 12 дена Макмирър вагинални таблетки. Вторият път беше в 9 месец в началото, тогава се оказа, че нямам нищо. Имаше, обаче момичета в болницата с такива проблеми през бременността и бебчовците им бяха с възпалени оченца, изписваха им капки Тобрекс, за да се оправят. Та наистина е важно да се лекуват тези гъбички, колкото и упорити да са.

# 25
  • Мнения: 902
Здравей ,
аz имах също на два пъти преz бременността гъбички.. Лекарката ми иzписа КАдефунгин , а втория път Антифунгол.Не zнам дали в БГ ги има. Но интересното беше че тя ми каzа и една друга "РЕцепта", скоято може да се опита против гъбичките..НОрмален тампон ОБ се натопява обилно в кисело мляко и се поставя във влагалището да престои около чАс два. Ако инфекцията е по силно иzраzена се повтаря 5 или 6 пъти дневно, иначе стигат и три п.ти на ден. ПАк каzвам, съвета с киселото мляко дойде от ЛЕКАРКАТА, а понеже с е преместихме в друг град и споделих с новия си гинеколког това,той потв.рди , че киселото мляко е добър метод zа борба срещу г.бички във влагалището. НО ако една жена е в напреднала бременност и е въzможно всеки момент да роди, най добре е да се иде на лекар,zа да се иzбегне неприятните очни инфекции при бебчовците.

# 26
  • Мнения: 118
АЗ ГИ ЛЕКУВАХ С ЖИНОПЕВАРИЛ - ПОСЛЕСНИЯТ МЕСЕЦ ТРЯБВА ДА СИ СИГУРНА , ЧЕ НЯМАШ, АЗ ИМАХ ПОЧТИ ПРЕЗ ЦЯЛОТО ВРЕМЕ И КАКВО ЛИ НЕ ОПИТАХ ОСВЕН ЧЕ УЖАСНО УСЕЩАНЕТО , КАКТО ВСИЧКИ ЗНАЕМ

# 27
  • Мнения: 1 264
Здравейте! Днес ми откриха гъбички - Candida spp  Cry и лекарят ми изписа Гинопаверил - глобули и крем Паверил за външно мазане. Глобулите съм използвала и друг път, но този крем ме обърка. В упътването пише, че ако лекарят не ме посъветва друго трябва да нанасям крема два пъти дневно върху инфектираната област на тялото и да втрия внимаятелно в кожата.
Аз обаче нямам никакви симптоми (сърбеж или нещо друго) освен по-засилено течение, което обаче си го имам още от началото на бременността и докторът беше казал, че е нормално да се засили по време на бремеността. Та може да звучи глупаво, но може ли някой да ми каже къде да нанасям крема, коя област всъщносте инфектирана? Влагалището ли?  Embarassed
Притеснява ме и друго - преди десетина дни правих същото микробиологично изследване в Торакс, но там не откриха никакви гъбички. Направо не знам какво да правя.  Cry

# 28
  • сто акровата гора
  • Мнения: 230
sleepy и на мен ми откриха същите гъби  #2gunfire и също ми изписаха Гинопаверил - глобули, обаче крем не са ми давали. Моята докторка каза още в началото на бременността да си оглеждам добре срамните устни и всички гънки около влагалището защото можело да се появят външни гъбички. Аз по принцип получавам гъби само като съм пила антибиотик или след някое по-сериозно настиване, та не съм много веща в откриване на симптомите newsm78, ама трябва да оглеждаш за побелели участъци, като обложено или другия вариант бил като че ли е подсечено, не знам ясно ли ти го обяснявам, така ми каза лекарката. Та огледай до колкото можеш и намажи съмнителните за теб участъци, но мисля, че кремът НЕ бива да се вкарва във влагалището, той е за външно мазане.
А и друго, да не е предназначен за мъжа ти, защото моята докторка ми каза да го следя и него, че те гъбите гадни се прехвърлят и ако имало нещо да взимаме кремчета Thinking.
Дано съм ти помогнала поне малко, пожелавам ти бързо излекуване  Hug

# 29
  • Мнения: 1 264
Благодаря ти soseress!   bouquet
Кремът също го изписа за мен. Когато ми вземаше секрет за изследването не каза, че има някакво видимо възпаление. Даже показах на лекаря резултатите от изследването в Торакс. Той каза, че според тези резултати всичко е нормално и ако искам мога да не пускам микробиология, но все пак това изследване се покрива от здравната каса, така че ако искам може да пусне такова и да види какви ще са резултатите. Днес от резултатите се оказа, че имам гъбички. Не ме е преглеждал отново, така че едва ли има външно възпаление. Май ще ползвам само глобулите (въпреки, че този крем е скъпичък и можеше да не го купувам).

# 30
  • Мнения: 2 427
и аз съм с Candida  Peaceобаче от 3-4 месец,а сега съм в 7!Моя лекар само дето не му падах на колена да го моля да ми изпише нещо по въпроса,но той отказва под предтекст че вагиналните овули оказват влияние на чернодробната функзия на детето и са особенно вредни.Затова и в повечето упътвания на този вид медикаменти се казва че са вредни по време на бременност.Моят гинеколог работи в една от най-известните клиники в Торино,където обикновенно раждат жените на Италянския принц,на разни футболисти,на собствениците на ФИАТ и т.н ,така че съм склонн да му вервам.Предписа ми Певарил шампоам -пяна за гинекологични проблеми се мия с това чудо на всеки пет дни по една седмица.Но изобщо не облекчава трагичното ми положение.Боли,щипе,дразни,сърби,всичко накуп.На всичкото отгоре течение и понякога подуване отдолу.Откачам!Майка ми пък вчера ходила до един неин приятел и той известен гинеколог с частна практика,който ми предписал този Канестрин ,само че под форма на крем,само за външно мазане,нищо вагинално казал и той.Сега ще ми го прахста ,да видим дали ще има някакъв ефект.Дано че луднах от сърбел!  Close Close Close

# 31
  • Мнения: 1 986
На мен в 6-ия месец ми ги откриха/или по-точно аз си ги открих #2gunfire/,слагах 2 пъти по 3 глобули Гино Дактарин и уж овладях положението-възможно ли е към края пак да се появят и кога е най-удачно да слагам пак/ако има/-в края на 9-ия месец ли newsm78

# 32
  • Мнения: 11
Здравейте!Аз съм във 5-та  седмица от бременността.Имах Гъбички 2 месеца преди да забременея но ги лекувах успешно.Сега обаче,проблема ми отново се появи.От изчерпателните ви отговори,мили дами,разбирам че освен че е често срещано явление по време на бременност има и лечение.Въпросът ми е към вас е по-скоро за бъдещия татко.Понеже не смятам да го лишавам от секс,въпреки че вече си е свършил работата Simple Smile,дали той трябва също да поема някакви медикаменти.Наясно съм,че не е задължително да има симптоми и пак да си ме пре-заразява.Миналия път лекарката ни препоръча да правим секс дори и когато съм си слагала глобулите-за негова профилактика.Споделете вашето мнение!

# 33
  • Мнения: 36
Мисля,че трябва да ограничите за известно време половите си контакти,защото много лесно тези гъбички се предават по полов път,а относно теб мисля,че ти е рано за лечение със свещички и кремове,пази се и се консултирай с доктор.

# 34
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Sophi, това с правеното на секс не го чувам за първи път Confused Вместо да изпишат нещо за партньора препоръчват секс за профилактика, малко глупаво ме се струва...за сметка на това пък е икономично с няколко глобулки се излекувате и двамата  Hug

# 35
Ох да ви кажа и аз много го закъсах с тези гъби,първо ми бяха изписали гинодактарин,но от него хванах още по голям сърбеж,нещо не ми понесе и сега гинопаверил ужас направо

# 36
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
и аз съм с Candida  Peaceобаче от 3-4 месец,а сега съм в 7!Моя лекар само дето не му падах на колена да го моля да ми изпише нещо по въпроса,но той отказва под предтекст че вагиналните овули оказват влияние на чернодробната функзия на детето и са особенно вредни.Затова и в повечето упътвания на този вид медикаменти се казва че са вредни по време на бременност.Моят гинеколог работи в една от най-известните клиники в Торино,където обикновенно раждат жените на Италянския принц,на разни футболисти,на собствениците на ФИАТ и т.н ,така че съм склонн да му вервам.Предписа ми Певарил шампоам -пяна за гинекологични проблеми се мия с това чудо на всеки пет дни по една седмица.Но изобщо не облекчава трагичното ми положение.Боли,щипе,дразни,сърби,всичко накуп.На всичкото отгоре течение и понякога подуване отдолу.Откачам!Майка ми пък вчера ходила до един неин приятел и той известен гинеколог с частна практика,който ми предписал този Канестрин ,само че под форма на крем,само за външно мазане,нищо вагинално казал и той.Сега ще ми го прахста ,да видим дали ще има някакъв ефект.Дано че луднах от сърбел!  Close Close Close

Много неприятно наистина.
Пробвай да се миеш с 1суп.л. хлебна сода разтворена в 2 л. топла вода.
Помага много, облекчава веднага.
С първата ми бременност преди 6 години, лекарката ми го каза и наистина много ме облекчи.

Относно секса, изписаха 1 таблетка на моя мъж, пие се с много вода и се очаква да не е "заразен"...аз уж си слагах глобули, но винаги след секс, отново имах гъбички.
Странното е, че от както родих съм абсолютно чиста.

# 37
  • Мнения: 92
В 4тия месец и при мен се появи сърбеж, докторката по тел.(не ме прегледа можеби защото преди 2 дни бях на преглед, а и бях хремава- незнам ) ми каза да си взема вагинални глобули и крем Clotrimazol, и да се подмивам със хлебна сода, разтворена във вода. Имаше ефект, веднага ме успокои, но след един месец пак същото. Незнам - изглежда и при мен ще има голяма борба. #2gunfire

# 38
  • Мнения: 169
Ми доколкото знам има вероятност да се зарази,но има много добри глобули за тези работи.На мен ми правиха изследване към кои от лекарствата съм резистента за да ми датат точно това което би ми подействало.Консултирай се с док да ти изпише пак нещо.И не се тревожи това е нормално нещо за бременноста.Повечето са минали през това.

# 39
  • Мнения: 48
Да попитам за влагалищния крем Клотрамизол нали се мажеш вътре и отвън иначе какъв е смисала само отвън като гъбичките са вътре във влагалището.

# 40
  • Мнения: 1 029
да, и аз имах през бременността.Много неприятно беше.Спомням си, че освен моите глобули бяха изписали и някакъв крем за мъжа ми и 20-тина дни no sex LaughingСлед това съм нямала проблем с тях повече

# 41
  • Мнения: 266
Из също имах в 9 месец гъбички и д-ра ми каза да си слагам свещички,защото бебка щяла да има гъбички по устата като се роди.Аз тогава много се чудих дали да ги слагам и накрая се отказах.За моя радост бебка се роди без никакви гъбички.   

# 42
абе аз бях получила даже розово течение в 4-тия месец и ми изписаха глобули, за да спре но лекарката ми каза че докато съм бременна гъбичките не могат да се лекуват и трябва да родя,а после ще ги лекува ме.И сега вече съм в 7-ат месец но въпреки лечението проблема си остана нямам розово течение но гъбите са си там.Затова и ме е страх да раждам нормално,че да не заразя бебето.Какво да правя с какво да се лекувам?????

# 43
  • София
  • Мнения: 211
Аз съм в 9я месец и микробиологията показа гъбки, та сега по предписание на доки ги лекувам с Гино Певарил крем - 15,16 дена. А по мое усмотрение взех същия крем и за мъжо та сега и двамата се мацотим.

# 44
  • София
  • Мнения: 1 185
Важно е да се излекуват преди раждането, ако то ще е нормално, защото бебче може да се зарази! Аз имах в 6 месец, но бързо ги овладяха!

# 45
  • Мнения: 138
i na men sega mi otkriha gabi4ki i mi izpisiha globuli gino-daktarin. i 6te vidq dokolko 6te mi pomognat. a iskam da vi popitam vie kakav krem ste vzimali za majletata vi, za da se majat?

# 46
  • Мнения: 48
Естествено и аз не се разминах без тях . Лекувах се с Клотримазол свещички и нямах повече проблеми. Успех  Peace

Общи условия

Активация на акаунт