съвет (киста и бременност)

  • 1 643
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 416
Опасно е, ако кистата се завърти около основата си и предизвика кръвоизлив.
Мен така ме оперираха по спешност, защото беше колкото юмрук и беше завъртяла и червата, но тогава не бях бременна.

Но ако изчезне от само себе си, какво по-хубаво от това. Консултирай се с лекар, предписват се лекарства, с които е вероятно да се спука самичка.
Трябва задължително да се следи по-често тази киста - дали нараства или не.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 230
За твое успокоение потърси друг доктор, по възможност от някоя от АГ-тата, там са специалисти и имат по-голяма практика при всякакви случаи. Честито за бебчето, връщаш ме 10 месеца назад, толкова приятни емоции са това. А  на мен бременността ми излекува едно срастване на левия яйчник. УСПЕХ!!! newsm10 newsm17

# 17
  • Мнения: 1 919
Здравей,
При бременност се образува така нареченото жълто тяло от което се храни плода докато се оформи плацентата. То постепенно се смалява и изчезва.
Мен също ме диагностицираха че съм бременна в 6 г.с и ме обявиха че имам киста - в последствие се разбра че това е жълтото тяло което в началото естествено е по-голямо.
Ходи да те видят пак дали се смалява. Мен ме погледнаха след седмица и се разбра че нямам никаква киста.
Поздрави и леко бременеене

# 18
  • Мнения: 79
Надявам се да ти бъда малко полезна с примера, които ще ти дам.Моя позната след положителен тест за бременност отива на лекар да констатират бременността, а той освен бебе  открива и киста 7см.Предписаха и някакви лекарства, но още на другия ден получи силни болки и я приеха в болница.Следва безкръвна операция за отстраняване на кистата.Сега е щастливо бременна  вече в шести месец и без киста.Казвам ти го просто да знаеш, че и при евентуална нужда от операция/дано не се налага/ има шанс бебчо да бъде запазен.Кураж и късмет Hug

# 19
  • Мнения: 69
Здравей и от мен и честита бременност. На мен също ми се образува киста на жълтото тяло като забременях пиех но шпа и внимавах, не вдигах тежко никакав секс и така.Спокойно в третия месец изчезват като се образува плацентата .Желая ти леко бременеене.

# 20
  • София
  • Мнения: 44 098
Опасно е, ако кистата се завърти около основата си и предизвика кръвоизлив.
Мен така ме оперираха по спешност, защото беше колкото юмрук и беше завъртяла и червата, но тогава не бях бременна.

Но ако изчезне от само себе си, какво по-хубаво от това. Консултирай се с лекар, предписват се лекарства, с които е вероятно да се спука самичка.
Трябва задължително да се следи по-често тази киста - дали нараства или не.

Преди седмица и на мен ми откриха киста - доста голяма при това, д-р обясни, че лечението, което се провежда при тези случай е хормонално, най-често с някое противозачатъчно се пие....понеже кърмя обаче, засега не може да се лекувам, предписаха ми само дуфастон, който трябвало да позадържи положението, за съжаление и той ми каза да се моля да не се спука....та предполагам, че и по време на бременост не може да се лекува, така е наистина трябва да се следи. стискам палци всичко да е наред и да не ти направи проблем - лека бременност ти пожелавам Wink
Все пак може да питаш дали може да се пие нещо, че да не се влошават нещата....


а за нош-па - нищо опасно наистина на почти всички изписват за облекчване на болки...и аз съм пила в началото.

# 21
изчетох всички мнения, на всички мами
много благодаря наистина
имам още едно питане:   Sick
а ако кистата се окаже фуликулна - това би ли било по-добрия вариант

# 22
  • София
  • Мнения: 44 098
t.a.s какво е това фуликулна?????????

# 23
  • Мнения: 4 621
Първо - Честито!!!
Второ - не се шашкай. Спокойно. Спокойствието и положителната нагласа са много важни.
Трето - Но Шпа не вреди на плода и можеш да го пиеш през бременността. Винаги, когато има нещо, което не ти е ясно или те притеснява питай гинеколога, който те наблюдава.
Лека бременност.
За кистата не мога да ти дам информация, съжалявам.

Все пак е по-добре да се консултираш със специалист. Стискам палци всичко да е наред. Peace

# 24
не знам вече Sad
някоя от мамите го спомена по-горе и като всичко, което обикновено ми звучи непознато реших да попитам Sad

Общи условия

Активация на акаунт